Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: ad miral]  
Автор NUT (член)
Публикувано29.03.20 16:31



ами всички се знаем - кой от къде е...
това че съм от СФ - трябва ли да стресирам някой че го е споделил?
при положение че никога не съм го крила?!





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pravil_nick]  
Автор 741 ()
Публикувано29.03.20 16:48



Аз четох обратното за Италия - ако няма направен тест, не го пишат починал от короната.

, на немски. Дават пример с градче в Италия, назад във времето за първото тримесечие умират средно по 35, таз година са 158, обаче от тях официално в статистиката с корона вирус са записани 31.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано29.03.20 16:50



цифрите, които цитираш, вероятно се дължат на пословичната дисциплина на хората там. вероятно има недоволстващи и мрънкащи, но се подчиняват, а и глобите са солени.


Тоест, очеизвадно ниската смъртност се дължи на стриктната самоизолация на хората, които си знаят, че са в рискова група? Защото общата смъртност от всички случаи на заразени в света е около 4,7%. А смъртността в Германия спрямо всичките им заразени е около 0,8%.
Туй според наличните статистически данни към момента.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: lipari]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.03.20 17:03



със сигурност има и други фактори, 741 спомена рзличните статистически методи, които дават различен брой.

не без значение е, че на работещите, ще им бъдат заплащани бонуси 1500 евро необлагаеми, стимул за заетите, особено важно за рисковите професии в момента - медициски работници, социални асистенти и т. н.

друго - организациите им са железни - възрастните и рисковите са облекчени. раздадени са бонове за такси, за тях беплатно. по този начин се стимулира таксиметровия транспорт.

от берлин ми разказват, че няма такова нещо, да видиш бабе или дядко тръгнал ей тъй, да се разведри. няма, защото е страшно и го знаят.

гледат какво става в испания и в италия, горките хора.

ей сега прочетох това на никола слатински:

Ако не е избухнал вулканът Безумий, да не се проклинаме след 12 април за поведението си през всеки ден след 28 март!



вероятно германците това са го схванали по-добре и по-бързо от другите.


научи се да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано29.03.20 17:20



Ами ако се мислиш че си по-дисциплиниран от всички останали, най-вероятно в края нба краищата точно така се получава. Самосбъдващо се пророчество.
В дните преди тези неща да проработят, обаче, най-дисциплинирани излезнаха българите.
Сега вече след като стана ясно от интервюта и стаии, че сме мърди, мърди и ще станем. Кой се старае щом не го забелязват?



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.03.20 17:32



много бих искала да си прав.

абе...свободата не е за прости хора, да си свободен, означава и да можеш да си самоналагаш ограничения.

извинявам се за черния коментар, но не ми се събира в акъла - виждат какво става в някои държави, как може да са толкова безкахърно безхаберни...


научи се да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 18:12



“извинявам се за черния коментар, но не ми се събира в акъла - виждат какво става в някои държави, как може да са толкова безкахърно безхаберни...”

Тарти, изненадана ли си? Ти виждаш ли една обединена нация, която единодушно да е разбрала и да е решила?

Не виждаш ли цяла орда интелигентни хора, които не спират да бърборят по телевизии и фейсове, че всичко това е бля-бля, че е най- обикновен грип, че от други болести са починали и почиват повече хора? Професори даже! То се разпращат таблици и статистики, то се сочат примери и интервюта... и тук включително.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано29.03.20 18:18



Мерките се въведоха много късно, но мерки има... магазините едва тази седмица затвориха, работят хранителните магазини и аптеките, там има въведено правило да се седи на 1, 5 метра разстояние. Няма задръствания и много малко хора по улиците... децата не са на училище от 2 седмици... прегледи при лекар само спешни, болни със съмнения за корона, никакво ходене на лекар, звънят директно на телефон, който ги свързва с центъра за диагностика и отиват да се изследват само там... говори се, че ще забранят събирания на повече от 2ма души по улиците, нямам идея дали го направиха, защото аз си седя у дома и си спазвам... все по често виждам хора с маски и ръкавици, но това е отскоро... може би обяснението за малкото смъртни случаи е в изказване на Меркел, че за да не създават излишна паника у населението няма да съобщават статистически данни постоянно. Но това може би е клюка от жълтите вестници, както и да е, аз на немските медии не вярвам, те са политкоректни. Истината за немските събития едва ли ще научим, но... истината е, че са изключително дисциплинирани и граждански активни... изпълняват мерките набелязани от правителството и се контролират едни други... Малко либерално го дават, но... са осъзнати индивиди... тъй че страхотии не очаквам... вчера в нашия квартал, немски баби и дядовци решили да изнесат концерт, за разнообразие, едно малко духово оркестърче с едно пиано, тромпет, тромбон, етс. много се изненадах аз, но няколко минути по късно, нямаше и помен от тях... напъни за оригиналност навсякъде, но... така... не знам, аз се пазя, шия си маски от марля и ги пера и дезинфекцирам, а най често изхвърлям... имам ръкавици, дезинфектанти етс. излизам само до супера и аптеката( те са на едно място)храна се поръчва в къщи, ако се наложи... водих детето на разходка с колата, от Макдрайв взехме малко хапки и картофи и това е... паника няма, но истинската ситуация не е известна и сигурно няма и да е, но пак казвам, в манталитетът им е да изпълняват





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 18:18



Прочетох те за поръчваната храна... и ние с Уникалното 2-3 пъти го направихме от глезотия, но после се попитах - каква пък ми е гаранцията, че някой вирусен не е кихал върху храната?

Или някой, който има в къщата си карантинаран?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема) [re: Green Light]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано29.03.20 18:26



В дните преди тези неща да проработят, обаче, най-дисциплинирани излезнаха българите
Абсолютно вярно! Което показва, че нашата нация има огромен потенциал!
Когато в България се въведоха мерките и извънредното положение, немците още само си говореха и никакви мерки не бяха въвели, започнаха седмица по-късно... а това все пак са 90 милиона, които пътуват много... и едва ли са се спрели и сега, но поне почивките са забранени и хотелите затворени от няколко дни...




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.