Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:21 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Бръз въпрос към "селяните":  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.03.20 13:20



Абе хора, не е ли вярно, че ако имаш докИмент за НАСТОЯЩ АДРЕЗ на село, това ТИ Е достатъчно, за да влезеш в София с личната си карта, и после да се ВЪРНЕШ на село с докИмента за настоящ адреЗ?

Требвала нЕкаква СЛУЖЕБНА БЕЛЕЖКА???????????????????



Много съм сериозна, начи... въпреки че не изглежда така.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано23.03.20 13:30



Декларация искат. Ти декларираш
1 къде живееш
2 къде работиш
3 за кого работие (подпис и печат на работодател)

4 друга причина да пътуваш.

Декларацията е в лично качество за да отговаряш по член едикойси ако лъжеш.



Редактирано от Green Light на 23.03.20 13:31.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.03.20 13:33



Миии... май не!



"Сутрина всички входове и изходи на Монтана се изпълниха с автомобили. Още в първите минути след отварянето на кметството в монтанското село Благово се натрупаха хора, които искаха да си вземат служебни бележки........................Други пък имаха настоящ адрес в селото, но по лична карта са с адрес в Монтана. И отново им трябваха служебни бележки."


Тва - по телевизора преди малко. За никакви декларации не казаха, а за някакви служебни бележки...

И защо, ако имаш адрес в селото, па макар и настоящ, а не постоянен, да не можеш когато си пожелаеш да си отидеш там????????????????

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.03.20 13:36



Ето пък какво пише в твоя линк:

Припомняме, че от 00:00 часа днес на входовете и изходите на областните градове са изградени контролно-пропускателни пунктове, през които се допуска влизането и излизането на граждани само при възникнала неотложна необходимост – полагане на труд, здравословни причини или завръщане на постоянния или настоящ адрес.

???

Завръщане на настоящ адрес тук изрично е посочено??

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано23.03.20 14:09



Това го писах на Грийна преди дни, но уговорката е, че ако го хванат нещо - на негова си отговорност.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано23.03.20 14:29



Довечера, като се прибера, ще пиша как и какво.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано23.03.20 14:37



Може да се стигне до положението "Царя дава, пъдаря не дава".
Както реши ченгето на КППто.



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: kiko64]  
Автор Yersinia pestis (ultimate hero)
Публикувано23.03.20 14:46



Точно.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано23.03.20 14:49





с подпис и печат на работодателя



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.03.20 14:56



“Довечера, като се прибера, ще пиша как и какво”

Наистина ще ти бъда благодарна, но ако ти си имаш декларация и я покажеш “без бой” - няма да стане ясно дали е можело и без нея... пробвай просто да си покажеш настоящото местожителство - вярвам, че си си извадил, за да знаем може ли само с него. Моля.

Иначе ще се окаже, че трябва да замъкна на село и принтер, за да може Уникалният да си разпечатва и попълва всекакви диви документи в тия смутни времена...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.03.20 15:35



“Може да се стигне до положението "Царя дава, пъдаря не дава".
Както реши ченгето на КППто.”

И аз от това се притеснявам. Мислех да разпечатам текста от линка на Грийна, ама дори и да им го покажем - кой знае ще могат ли да го разтълкуват както трябва.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано23.03.20 17:35



На отиване от провинцията към София опашката беше около 30-40 минути. Нямаше нерви, шофьорите си чакаха супер дисциплинирано. Тръгнах към 10, за да избегна евентуалното сутрешно задръстване. Полицайчето погледна ръкописно написаната декларация, каза ми "От утре да е разпечатана" и това беше. От това съдя, че са ги учили да разпознават формата. Доколкото може да се съди по един единствен ден - декларацията върши работа.
На връщане имах късмет и минах по път без КППта.

Да споделяме опит, пък да видим.

Нищо не разбирам от "настоящ адрес", сега научих термина, но твоето питане за служебна бележка ми напомни за ФБ статус от последните дни "служебни бележки за настоящ адрес ще се издават само на тези, които имат такъв!". Трепач! Дето вика Достоевски - "като прочетох написаното и разбрах, че съм много по-умен от това, което съм написал"
'Секи случай, щом съществува такова нещо като служебна бележка за настоящ адрес, значи само имането му не е достатъчно.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано23.03.20 17:40



Има и удостоверение за административен адрес. Това зависи от на коя фаза си от официализирането на постройката.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано23.03.20 18:03



Бира се сервира само на членовете на профсъюза.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.03.20 18:05



Щом някой е получил “настоящ адрес”, тъй като той не се отразява в личната карта - се удостоверява именно с такава “служебна бележка”. Вярвам, че за такава става дума и тя е различна от другата служебна бележка от работодателя.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано23.03.20 18:11




Това беше нещо, ама какво беше..? Великият комбинатор и незаконен син на лейтенант Шмит ми се върти в главата.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.03.20 18:20



Ся от компа мога повечко да пиша.

"Настоящ адрес" е нещо, което ти сам си избираш, ако желаеш да го официализираш. Примерно - ако постоянният ти адрес по лична карта е в един град, а работиш в друг, или учиш в друг. Това непрекъснато се случва и почти никой не се регистрира по "настоящ адрес", защото май не е задължително и защото често си сменяш квартирите, в които живееш. НО ако пожелаеш (най-често се прави, когато имаш някаква полза от това) - отиваш в общината (в София - в района), подаваш молба за "настоящ адрес", но трябва да имаш съгласие от СОБСТВЕНИКА на мястото, за което ти издават този адрес. С копие от нотариален акт - за да се види, че той наистина е собственик. И така - по лична карта си живееш на един адрес, но си имаш удостоверение или "служебна бележка", че си се регистрирал на ДРУГ адрес, различен от постоянния си. "НАСТОЯЩ". Временно. Бележката ти е този документ.

Това може да го направиш и в същия град. По някакви причини желаеш да се преместиш административно (понякога - и фиктивно) на друго място, на друг адрес, и собственикът там може да ти даде съгласие да се регистрираш на неговия адрес. Мисля, че така се правят мошиите около изборите и по този начин се регистрират стотици хора на един и същи адрес - защото имаш право да гласуваш ПО НАСТОЯЩ АДРЕС. И на местните избори така "напомпват" жителите на някое малко населено място и така се избира кмет...

Това (вероятно) се е имало предвид в твоя линк - само при възникнала неотложна необходимост – полагане на труд, здравословни причини или завръщане на постоянния или настоящ адрес.

Щото за известно време настоящият ти адрес си е доказано адресът, на който живееш. А не постоянния по лична карта. И затова си мисля, че никой не може да те спре да си отидеш ТАМ, КЪДЕТО ЖИВЕЕШ.

Нооо.... казва ли ти някой? Полицаят може точно колкото теб да не е наясно какво животно е това "настоящ адрес"...



"Административен адрес" касае сградата, а не човеците, които живеят в нея.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 23.03.20 18:37.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано23.03.20 18:21



Аха.





Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 10:25



Разчоплих.

Преди мислех, че е достатъчно да си покажеш удостоверението за настоящ адрес и да кажеш, че си ОТИВАШ КЪМ НАСТОЯЩИЯ АДРЕС.

Не било така. Трябва да попълниш съответната декларация, в която да НАПИШЕШ, че си ОТИВАШ към настоящия адрес...и пак да си покажеш същото Удостоверение.

Тотална тъпотия, но - сефте...

Дано съм била полезна някому с нещо, освен на себе си.

ПП - все пак, извън тъпотията - АКО човек си извади удостоверение за настоящ адрес в някое село, в което има собственост - няма да има проблеми всеки път да си попълва декларацията, че си отива там, където му е настоящия адрес. Иначе няма как да докаже защо, аджеба, пътува към това село...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 24.03.20 10:35.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор Yersinia pestis (ultimate hero)
Публикувано24.03.20 10:54



ПП - все пак, извън тъпотията - АКО човек си извади удостоверение за настоящ адрес в някое село, в което има собственост - няма да има проблеми всеки път да си попълва декларацията, че си отива там, където му е настоящия адрес. Иначе няма как да докаже защо, аджеба, пътува към това село...

След 2-3 денонощия разяснения, Уникалната стигна до правилния извод, който и бе написан още в началото. Респект!


Сериозно, обикновено така и не успяваш да схванеш.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Yersinia pestis]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 11:10



Не, не си прав. Но не си от хората, които могат да го разберат или признаят.

Освен всичко друго - поне на един човек му стана ясно що е “настоящ адрес” и в бъдеще може би може да се възползва от това. Примерно - за децата му.

А и ти не се опитвай да ми кажеш, че тогава, когато си замина от София - си знаел за тия декларации, защото ги пуснаха онзи ден. Така че и ти научи нещо.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 24.03.20 11:12.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.03.20 11:56



Като регистрираш настоящ адрес, и ти дават едно удостоверение за него.
Не че човек си го пази и разнася, и не че не е възможно после да си го сменил още пет пъти, ама принципно съществуват такива удостоверения.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.03.20 12:04



"Това непрекъснато се случва и почти никой не се регистрира по "настоящ адрес", защото май не е задължително и защото често си сменяш квартирите, в които живееш."

Задължително е. Виж чл. 90, 94, 99 и т.н. от Закона за гражданската регистрация. На практика не се спазва, понякога съзнателно с цел да не те намерят (и после ривът, че държавата не ги уведомила за нещо, примерно, че са "осъдени"), но на теория е задължително.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 12:20



Задължително е. Виж чл. 90, 94, 99 и т.н. от Закона за гражданската регистрация.

Значи - поредният закон или наредба, които не се спазват...

А щом е задължително - намерили ли са някакъв централизиран начин да разберат поне дали декларираният "настоящ адрес" е последен? Би трябвало всичко вече да е в една система и тези удостоверения да се вкарват и контролират...

Казусът в моята тема беше ДАЛИ е достатъчно да си покажеш удостоверението за настоящ адрес на КПП-то... Оказа се, че трябва да напишеш декларация, в която да го цитираш. Същото удостоверение.

Връх.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.03.20 12:34



Единна е системата, да - онова нещо, известно като ГРАО. Предполагам, че това имаш предвид.
Начин да се установи кой къде живее фактически, ако не си е на настоящия адрес - няма.
Поне докато Гешев не ни следи телефоните на всички.



Въпроса ти "дали е достатъчно" го разбрах, но отговора не го знам, а коментирах нещо друго казано от теб. :)

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 24.03.20 12:35.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 13:32



Начин да се установи кой къде живее фактически, ако не си е на настоящия адрес - няма.

Нямах предвид това. А ДАЛИ когато отидеш да си извадиш НОВ настоящ адрес - някак централно ти заличават стария и го изпращат чрез система по места така, че да не можеш да ползваш 2-3 настоящи адреси едновременно.

Това дори може да се уреди с една бележка в самото ново удостоверение - "стар настоящ адрес - еди-кой-си, нов - еди-кой-си"...Роне малко информация...

То май е нещо като с пълномощното. Даваш го безсрочно, после отиваш и го анулираш, но недобросъвествият упълномощен може и да не го скъса и да се възползва и след анулирането...



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор Yersinia pestis (ultimate hero)
Публикувано24.03.20 13:37



Знаех, защото случам внимателно и отсявам това, което ме засяга. Затова се прибрах преди полонощ в петък, не в събота сутринта, когато вече - ....Но да, не съм човек който ще разбере уникалната ти психика.





Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор Yersinia pestis (ultimate hero)
Публикувано24.03.20 13:39



Жено, във формуляра има срокове. Абе кво ли си губя времето с теб. (и да, ГРАО разбира служебно, има такава система

)



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Yersinia pestis]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 13:44



Знаех, защото случам внимателно и отсявам това, което ме засяга.

Ти слушаш, аз пък питам в клуба и ми разясняват. Нещо против? Това все пак е ТВОЙ клуб - трябва да се радваш, че има трафик и че хората си помагат един на друг.

Идеални като теб, дето всичко знаят, всичко им е ясно и никой с нищо не може да ги изненада - да не четат. Още по-малко - да пишат. За да не се дразнят излишно.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.03.20 13:47



"А ДАЛИ когато отидеш да си извадиш НОВ настоящ адрес - някак централно ти заличават стария и го изпращат чрез система по места така, че да не можеш да ползваш 2-3 настоящи адреси едновременно."
Да, бе, нали тва казах първо - системата е единна. Като регистрираш нов настоящ адрес в Полски Тръмбеш, само по силата на това се "заличава" старият ти такъв в Куртово Конаре. И това го виждат веднага при проверка и в Куртово Конаре, и в София, и в Бургас.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 24.03.20 13:48.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Yersinia pestis]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 13:48



и да, ГРАО разбира служебно, има такава система)

Искаш да кажеш, че ако ида тия дни в софийското ГРАО - ще ми кажат, че имам настоящ адрес на село?

Ще проверя. Имам работа там.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.03.20 13:49



Да.
Ти ще ходиш да ги питаш дали знаят къде ти е настоящият адрес ли?



”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 24.03.20 13:50.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 13:53



Да, ще ги питам нещо такова... имам ли при тях регистриран настоящ адрес.

Обаче те не са толкова важни... по-важното е там, където ще отида ДА СЕ ВЪЗПОЛЗВАМ от удостоверението - дали ще знаят, че това, примерно, ми е ПРЕДПОСЛЕДНИЯТ адрес и имам нов.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.03.20 14:05



Ако имат достъп до данните от ГРАО, а всяка общинска администрация има, щото общинските администрации я поддържат тая система - ще знаят.
Такъв достъп извън общините имат също полицията, съдилищата (не всеки работещ в тях, а един конкретен служител, който прави справки при нужда), нотариусите и ЧСИ-тата и не знам още кой.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 24.03.20 14:02.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 14:08



Такъв достъп извън общините имат също полицията, съдилищата (не всеки работещ в тях, а един конкретен служител, който прави справки при нужда), нотариусите и не знам още кой.

Е, да не мислиш, че полицаят на КПП-то проверява в базата си данни ДАЛИ наистина имам настоящо жителство в това село, или в друго на противоположния изход от София, или дали това просто не е хвърчаща бележка, дадена от служител в местната община просто ей-така?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.03.20 14:11



Не, не мисля подобно нещо. Защо реши така?


Казвам ти дали "на село" и в града някой - и кой - може да узнае за новия ти настоящ адрес.

Ако си имала предвид, че "там, където ще се възползвам" е КПП-то - не съм те разбрала. Там едва ли ще имат достъп на място.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 24.03.20 14:16.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.03.20 14:14



Ами тука цатваряме кръга с това, което Крафтър написа още в началото - на твоя отговорност си е. Подписала си декларация, отговаряш пред закона. Полицаят е длъжностно лице.
Това, както и Мира написа, е принципното положение, така е по закон, никой няма да обяви, че няма да се спазва или че ще бъдат толерантни или подбни наклони. Дали трябва да се втелясваме или да гледаме по-отгоре на тия неща всеки сам да си решава. Но хубаво е да си споделяме тук патилата. От голяма полза е.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 14:15



Ами защото "полицията" много общо звучи... ето как могат да се направят безброй мошии... Ама - сефте.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 14:17



Мен повече ме нервира фактът, че се пишат излишни декларации... Ама карай. Отчита се дейност.

А че декларациите за настоящ адрес, които се изикват на КПП и се цитират и в декларациите-образец, се издават на кило в кметствата - не се съмнявам.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.03.20 14:19



И аз малко не я разбрах нуждата от декларация ПЛЮС бележка, ама карай.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 14:20



Айде на Касъъъъъъъъъъъъл!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.03.20 14:32



А, не, аз сега се мъча да работя хоум офис между две драсвания във форума.


Касъл довечера на -6 часа, като заспят всички. Пускам и заспивам и аз.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 15:16





АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 15:18



Да, ама сутрешното по Диема в 8.45 не го повтарят!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.03.20 15:57



Бляк! Втори път за един ден! (кликам на "Пик")



Редактирано от Green Light на 24.03.20 15:57.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 16:04



Абе - бляк, бляк, ама проучването е правено от ГАЛЪП.

Ако и това не е лъжа.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано24.03.20 16:14



И бум - Каролев!
2в1 дет се вика.





Тема Нови декларациинови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.03.20 18:03



Има нов модел декларация, без заверка от работодател. Идеята е работодателят да издава служебна бележка, която да бъде показвана на КПП то за да удостовери къде е местоработата, а декларацията да се събира на КППто за да може данните да се проверяват.

- от сайта на МВР.

Редактирано от Green Light на 24.03.20 18:07.



Тема Постоянен/настоящ адреснови [re: Green Light]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.03.20 18:06



Мисля, че не е фатално ако човек няма бележка за настоящ адрес, защото в декларацията пояснението е следното:

ДЕКЛАРИРАМ:

1.Живея на следния адрес гр./с.…
(Изписва се адреса, на който деклараторът пребивава, в случаите когато живее на адрес, различен от постоянния или настоящия му адрес. В случаите, когато живее на постоянния или настоящия си адрес, посочва на кой от тях.)



Тема Re: Постоянен/настоящ адреснови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 19:12



Не знам дали е адекватно да оставят на хората сами да си пишат адрес, на който живеят. Така всеки може да лъже както си оска.

Абе всичко ми се вижда тъпо и формално. Имитиране на дейност.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Нови декларациинови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 19:18



Мерси!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано25.03.20 09:10



То е ясно, че темата засяга месторабота и местоживеене, но някой има ли опит с напускане поради медицински преглед?



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Fish L]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано25.03.20 09:36



Чух се с човек, който трябва да дойде до София за преглед в болница. Ще използва декларацията + медиц. документи.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.03.20 10:19



И мъж ми ще идва на зъболекар, ама медицинските документи ще му ги дадат тук!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Fish L]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.03.20 10:30



Сега поисках от медсестрата да напише бележка за неотложен преглед днес и да му я прати на вайбър... не че има къде да я разпечата на село де.

То и в София няма къде, ако си нямаш вкъщи машина...



Ама те са много интересни тези с декларациите... наистина който няма вкъщи принтер - как ще се справи, като са затворени всички места възможни за копиране?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано25.03.20 10:34



Общо взето нещата на КПП-то се случват така: Рано сутрин на полицаите им е студено и мокро, сиреч стоят си в колата на сушина. Минаваш с надеждата да те спрат, за да се увериш, аджаба, дали си успял да се справиш с документацията. Или да те върнат обратно на топло вкъщи. Нейсе ..


През деня: Вече са бодри момчетата. Показваш декларацията на прозореца, въртиш два пъти личната карта и .. заминаваш. Има-няма 3 секунди отнема. Как успяват да изчетат всичко, което съм надращила, за мен е загадка. Явно са гении, освен любезни, разбира се.
Като извод: Пълна порнография е тази мярка. Освен задръстване, друга файда - йок.
Да видим от днес, като почнат да събират декларациите ...




Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано25.03.20 10:46



Дано ни се получи.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: pravil_nick]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.03.20 10:55



Пълна порнография е тази мярка.

Абсолютно.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.03.20 11:16



Сега я погледнах, декларацията... ПАК НЯКОЙ СИ Е ОСТАВИЛ РЪЦЕТЕ!!!



Има ужасно малки разстояния между редовете, трудно ще се попълва според мен... и горе обясненията са така разделени (за адреса) че трудно се разбират - какъв адрес трябва точно да попълниш... Настоящ, постоянен или трети, на който живееш в момента.

Аз го разбрах, но според мен би затруднило неОправен в документи човек.

Както декларациите за деклариране на имот в Данъчното... трябва да имаш 3 виШи, за да ги разбереш.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано25.03.20 16:43



Ами защото "полицията" много общо звучи... ето как могат да се направят безброй мошии... Ама - сефте.


Те затова от утре ще събират декларациите и ще проверяват данните в тях.
За неверни данни ще се носи наказателна отговорност.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: pishmangreek]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.03.20 16:46



Те затова от утре ще събират декларациите и ще проверяват данните в тях.

Събират ги още от днес. На Уникалния са му я "събрали".

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано25.03.20 16:47



В София може би. В Пловдив от утре.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: pishmangreek]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.03.20 16:50



В София може би. В Пловдив от утре.

Ми така си е - вие сте все едни гърди ЗАД нас!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.03.20 19:12



Да рапортувам и аз по-подробно, щото голЕм зор за нищо.

На влизане в София са му грабнали декларацията, изобщо не са я чели, нито са му искали ЛК или документ за настоящ адрес. Питали са го защо влиза в София, той казал "Отивам на зъболекар", оня му казал "Дано не те боли" и го пуснал. На излизане ИЗОБЩО не го е спрял. А аз печатам тука декларации, плюнчим, попълваме, подписваме...

Туй то.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано27.03.20 15:31



Така! Да споделя за пътуването извън обичайното населено.
Умно разположени пунктове - вариант връщане и вариант продължаване.
Любезни полицаи.
Към/ от Софив дълги коридори за леки автомобили и товарни коли разделени.
Естествено към София ( макар час пколо10:15) пропускането е по-затегнато.
Тъпичко е с тези декларации ( GDPR-то съвсем са го забравили), но при следващото извънредно положение (пу!да спи зло под камък) нещата ще са по-обмислени.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Fish L]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано27.03.20 15:43



Тез декларации кат влизаш, или излизаш ?
Щото постоянно пиша, датите им минават, а никой не ми ги взима.
Все ми махат да тръгвам бърже.

Може би физиономията ми такава, изглеждам все едно всеки момент ще кихна.





Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Glastar]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано27.03.20 15:57



Зависи.. ако влизаш в град, различен от адреса по лк, или излизаш от същия - декларация. Ако влизаш в град с адреса ти по лк - лична карта. Обаче понеже и полицайчетата са ошашавени, процедурата е както дойде. Аз раздавам декларации като рекламни листовки.


Довечера ще им пекна кюфтенца на момчетата.. да се подкрепят. Пък утре сутринта кафенце ще им направя и оставя.




Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: pravil_nick]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано27.03.20 16:17



“Ако влизаш в град с адреса ти по лк - лична карта.”

Дезинфармираш.



Лична карта не е достатъчна. Дори и да си отиваш в града по лична карта - пак искат декларация.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.03.20 16:25



"Дори и да си отиваш в града по лична карта - пак искат декларация."
Не би трябвало. Идеята беше уж да се прибираш на адреса си безпрепятствено и без обяснения, а да обявяваш, когато отиваш другаде.
Аз днес излизах с декларация и служебна бележка. Бях приготвила две еднакви декларации за всеки случай. На излизане от Пловдив ми взеха декларацията, на влизане в другия град - не, само ме спряха и ме питаха къде отивам. Служебната бележка я показвах и двата пъти, колко са я гледали, не знам.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 27.03.20 16:27.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано27.03.20 16:35



Всеки ден влизам и излизам. Няма правило, както хрумне на полицая е. На влизане един път ми искат само лк, друг път - декларация. Турлю гювеч.




Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: pravil_nick]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано27.03.20 16:49



Довечера ще им пекна кюфтенца на момчетата.. да се подкрепят. Пък утре сутринта кафенце ще им направя и оставя.




Ше ги заразиш бе жина ! Стой си в къщи и си мий ръцете заедно с чиниите.
Гответе ! перете ! жени сте все пак, да се вижда.





Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано27.03.20 16:54



Разбира се, че не би трябвало. Аз дори се обадих на пресцентъра на МВР да питам. Жената каза - попълнете си декларация!!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.