Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.03.20 15:35



“Може да се стигне до положението "Царя дава, пъдаря не дава".
Както реши ченгето на КППто.”

И аз от това се притеснявам. Мислех да разпечатам текста от линка на Грийна, ама дори и да им го покажем - кой знае ще могат ли да го разтълкуват както трябва.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано23.03.20 17:35



На отиване от провинцията към София опашката беше около 30-40 минути. Нямаше нерви, шофьорите си чакаха супер дисциплинирано. Тръгнах към 10, за да избегна евентуалното сутрешно задръстване. Полицайчето погледна ръкописно написаната декларация, каза ми "От утре да е разпечатана" и това беше. От това съдя, че са ги учили да разпознават формата. Доколкото може да се съди по един единствен ден - декларацията върши работа.
На връщане имах късмет и минах по път без КППта.

Да споделяме опит, пък да видим.

Нищо не разбирам от "настоящ адрес", сега научих термина, но твоето питане за служебна бележка ми напомни за ФБ статус от последните дни "служебни бележки за настоящ адрес ще се издават само на тези, които имат такъв!". Трепач! Дето вика Достоевски - "като прочетох написаното и разбрах, че съм много по-умен от това, което съм написал"
'Секи случай, щом съществува такова нещо като служебна бележка за настоящ адрес, значи само имането му не е достатъчно.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано23.03.20 17:40



Има и удостоверение за административен адрес. Това зависи от на коя фаза си от официализирането на постройката.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано23.03.20 18:03



Бира се сервира само на членовете на профсъюза.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.03.20 18:05



Щом някой е получил “настоящ адрес”, тъй като той не се отразява в личната карта - се удостоверява именно с такава “служебна бележка”. Вярвам, че за такава става дума и тя е различна от другата служебна бележка от работодателя.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано23.03.20 18:11




Това беше нещо, ама какво беше..? Великият комбинатор и незаконен син на лейтенант Шмит ми се върти в главата.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.03.20 18:20



Ся от компа мога повечко да пиша.

"Настоящ адрес" е нещо, което ти сам си избираш, ако желаеш да го официализираш. Примерно - ако постоянният ти адрес по лична карта е в един град, а работиш в друг, или учиш в друг. Това непрекъснато се случва и почти никой не се регистрира по "настоящ адрес", защото май не е задължително и защото често си сменяш квартирите, в които живееш. НО ако пожелаеш (най-често се прави, когато имаш някаква полза от това) - отиваш в общината (в София - в района), подаваш молба за "настоящ адрес", но трябва да имаш съгласие от СОБСТВЕНИКА на мястото, за което ти издават този адрес. С копие от нотариален акт - за да се види, че той наистина е собственик. И така - по лична карта си живееш на един адрес, но си имаш удостоверение или "служебна бележка", че си се регистрирал на ДРУГ адрес, различен от постоянния си. "НАСТОЯЩ". Временно. Бележката ти е този документ.

Това може да го направиш и в същия град. По някакви причини желаеш да се преместиш административно (понякога - и фиктивно) на друго място, на друг адрес, и собственикът там може да ти даде съгласие да се регистрираш на неговия адрес. Мисля, че така се правят мошиите около изборите и по този начин се регистрират стотици хора на един и същи адрес - защото имаш право да гласуваш ПО НАСТОЯЩ АДРЕС. И на местните избори така "напомпват" жителите на някое малко населено място и така се избира кмет...

Това (вероятно) се е имало предвид в твоя линк - само при възникнала неотложна необходимост – полагане на труд, здравословни причини или завръщане на постоянния или настоящ адрес.

Щото за известно време настоящият ти адрес си е доказано адресът, на който живееш. А не постоянния по лична карта. И затова си мисля, че никой не може да те спре да си отидеш ТАМ, КЪДЕТО ЖИВЕЕШ.

Нооо.... казва ли ти някой? Полицаят може точно колкото теб да не е наясно какво животно е това "настоящ адрес"...



"Административен адрес" касае сградата, а не човеците, които живеят в нея.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 23.03.20 18:37.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано23.03.20 18:21



Аха.





Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.03.20 10:25



Разчоплих.

Преди мислех, че е достатъчно да си покажеш удостоверението за настоящ адрес и да кажеш, че си ОТИВАШ КЪМ НАСТОЯЩИЯ АДРЕС.

Не било така. Трябва да попълниш съответната декларация, в която да НАПИШЕШ, че си ОТИВАШ към настоящия адрес...и пак да си покажеш същото Удостоверение.

Тотална тъпотия, но - сефте...

Дано съм била полезна някому с нещо, освен на себе си.

ПП - все пак, извън тъпотията - АКО човек си извади удостоверение за настоящ адрес в някое село, в което има собственост - няма да има проблеми всеки път да си попълва декларацията, че си отива там, където му е настоящия адрес. Иначе няма как да докаже защо, аджеба, пътува към това село...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 24.03.20 10:35.



Тема Re: Бръз въпрос към "селяните":нови [re: UnicaDonna]  
Автор Yersinia pestis (ultimate hero)
Публикувано24.03.20 10:54



ПП - все пак, извън тъпотията - АКО човек си извади удостоверение за настоящ адрес в някое село, в което има собственост - няма да има проблеми всеки път да си попълва декларацията, че си отива там, където му е настоящия адрес. Иначе няма как да докаже защо, аджеба, пътува към това село...

След 2-3 денонощия разяснения, Уникалната стигна до правилния извод, който и бе написан още в началото. Респект!


Сериозно, обикновено така и не успяваш да схванеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.