Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 11.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Пак сме последни в Европата по нещо май...по вируснови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.04.20 10:40



Когато започна да говоря, то е, за да кажа да погледнат и друга гледна точка, да потърсят повече алтернативи и никога не е това, което очакват или искат да чуят. При мен не идват, за да им кажа същото, което мислят.Нещо различно е. А как ще го ползват, си е тяхна работа.


Направо ме слиса... Съвсем по друг начин си представях работата на един психолог...
И не точно "работата", а начина на мислене.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Пак сме последни в Европата по нещо май...по вируснови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.04.20 11:09



ами, това е мисленето
проследи диалога ми с Грийн, той каза същото като теб, че не обича/страхува се от ком.вируси, абе има си причини да не отваря линкове, ти получи ли повече информация, от това, което сама мислеше, не нали, и двамата не отваряте линкове
а аз му казах, че като не го прави, изтърва неща, които биха му харесали
той имаше избор - да отвори или да не отвори линка на Метрополис, и сам избра какво да направи, не съм го карала насила
дори мисля, че повече хора ще влязат в темата и ще чуят интервюто, не само той
вместо да караме другите да се променят, за да ни е по-лесно и удобно на нас, което няма да стане, много по-добре е самите ние да попроменим нещо мъничко в нас, за да се случват нещата



Тема Re: Пак сме последни в Европата по нещо май...по вируснови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.04.20 11:36



Аз мисля, че психолозите трябва да могат и да искат да се НАГАЖДАТ към начина на възприятия на аудиторията си. Не да ги ПРИНУЖДАВАТ да мислят по техния начин и да действат както те (психолозите) мислят за правилно...

И че, ако им е такава настройката - те действат навсякъде по този начин - и в работата си, и в живота си.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Пак сме последни в Европата по нещо май...по вируснови [re: snowprincess]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано02.04.20 12:12



вместо да караме другите да се променят, за да ни е по-лесно и удобно на нас, което няма да стане, много по-добре е самите ние да попроменим нещо мъничко в нас, за да се случват нещата


Йес !!!!!



Вместо да и креснеш да слезе от клубната маса, да седне и да кротне мъничко, че става смешна, ти се изрази дипломатично.

Ако има един чалъм, само тя да пише, а останалите да четем, да се възхищаваме и през сълзи, тихичко да ръкопляскаме.

В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Пак сме последни в Европата по нещо май...по вируснови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.04.20 12:23



Мислиш, че аз като човек и психолог трябва да се нагаждам ли - един да ми каже седни и аз да седна, друг да ми каже млъкни и аз да млъкна, трети да пиша с точки и запетайки, четвърти да не пускам линкове...
Уни, та аз от децата си не искам такова сляпо подчинение към моите или на другите авторитети изисквания





Тема Re: Пак сме последни в Европата по нещо май...по вируснови [re: snowprincess]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано02.04.20 12:33



...И махни тази котка, че ме нервира! Сложи куче!



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Пак сме последни в Европата по нещо май...по вируснови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.04.20 12:52



Ако дойда при теб, и ти легна на диванчето, ти какво ще правиш? Ще вземеш да ми набиваш ТВОИТЕ разбирания в канчето по начин, по който ТИ намираш за добре, или ще се постараеш първо да вникнеш в същността ми и мислите ми, да разбереш що за човек съм и по какъв начин НАЙ-ЕФЕКТИВНО бих приела съветите ти?

И ако ти си свикнала на ВТОРОТО - надали би действала така, както действаш тук - с линковете по главите ни...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Пак сме последни в Европата по нещо май...по вируснови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.04.20 13:08



разбери, че аз не давам съвети
понякога все едно казвам - погледни и виж дали пък тук не се крие отговорът на въпроса, който те вълнува
той е в теб, но не го знаеш, като отвориш, ще го видиш
ако не искаш да гледаш - не гледаш
ако не искаш на мен да разказваш - не го правиш
ако не искаш да си с мен -не си с мен
за мен не е драма това



Тема Re: Пак сме последни в Европата по нещо май...по вируснови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.04.20 13:14



разбери, че аз не давам съвети

Значи - по филмите погрешно показват ролята на психолозите.



Но каквото и да е - съвети или не - със сигурност би трябвало подходът към ЛИЧНОСТТА или ГРУПАТА, с която психологът контактува, да е съобразен със самата нея.

Някак не ми се връзва психолог да контактува по един и същи начин с група тийнейджъри, група роми, група професори или клуб 40-50!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пак сме последни в Европата по нещо май...по вируснови [re: kiko64]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.04.20 13:22



голям си зевзек
котката е за заблуда, аз мога и като куче да баукам






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.