Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:32 11.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Пак сме последни в Европата по нещо май...по вируснови [re: ad miral]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.04.20 01:00



Да си седят по къщите - карантина е.





Тема Re: Пак сме последни в Европата по нещо май...по вируснови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (минаващ)
Публикувано02.04.20 02:18



1. Италия - 2. в света
2. Испания - 3 …
3. Германия - 5 …
4. Франция - 6 …
5. Белгия - 11 …
6. Нидерланд - 12 …
7. Австрия - 13 …
8. Португалия - 16 …
9. Швеция - 20 …
10. Чехия - 22 …
11. Ирландия - 23 …
12. Днания - 24 ...
13. Полша - 29 …
14. Румъния - 30 …
15. Люксембург - 32 …
16. Финландия - 39 …
17. Гърция - 40 …
18. Хърватска - 51 …
19. Словения - 52 …
20. Естония - 58 …
21. Литва - 63 …
22. Унгария - 66 …
23. Латвия - 69 …
24. България - 72 …
25. Словакия - 73 …
26. Кипър - 81 …
27. Малта - 96 ...



Тема Re: Пак сме последни в Европата по нещо май...по вируснови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.04.20 07:56



Сноуи, да ти дам един съвет... и се срамувам, че трябва да го давам точно на психолог.

СПРИ С ТЕЗИ ЛИНКОВЕ!

Трудно ли ти е с 10 изречения да разкажеш какво си издирила и прочела? И после да пуснеш линка? Ако ако успееш да заинтригуваш някого - ще си отвори, ще си прочете.

Психолог би трябвало да прецени, че има процент хора, които просто поради липса на интерес по принцип, или липса на време (често материалите са дълги, а понякога не са и на български) няма да се втурне да отваря линкове. А съществува и персоналния момент... когато е известна позицията на даден клубар по дадена тема - ясно е, че ВСЕКИ линк, който той пуска, е в защита на тази позиция, и противниците й просто го подминават... така пропускаш възможността с някой впечатляващ линк да ДОКАЖЕШ позицията си и на противниците й.

А ако това не ти е целта - "за какво се бориш"?



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Различна тема, "благодаря" 741!(((нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.04.20 08:04



Тъй като, по причина на един вманиачен по моята личност клубар, тази тема беше качена на първа и това ме ограничава да пускам четвърта тема - ще го напиша тук.

Слушам, че кметът на някакво населено място закачил на вратата на карантинираните хора надписи със съобщение за карантината и срока й. Помня, че на Годжи беше зададен този въпрос от журналистка и той беше възмутен - това нарушавало човешките права, отдавна вече не се закачвали такива съобщения (дъртите помним бележките с червения кръст по вратите) и пр, и пр...

Вие какво мислите по въпроса? ДА или НЕ на съобщенията по вратите?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Линковетенови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано02.04.20 08:52



Линковете и нетикета по отношение на тях си заслужават анкета и обсъждане тук в клуба.
Подкрепям те в това, че е по-приятно за четене, когато човек даде собственото си мнение, а след това пусне линка. Аз специално съм от хората, които обичат да следват линкове пуснати тук, те често водят към интересни места (аз тук съм воден от любопитство - това търся - интересни неща).
(Психологията и конкретното посочване на помощ, което прави Сноу е малко травмираща работа, посочваш на хората трудния път. Предполагам затова Сноупринцес не се задълбочава в конкретиката - щади себе си и опонента. Това е моето предположение.
Що се отнася до твоя конкретен коментар, пак така - моето предположение е, че се заяждаш.)
Линковете, обаче, в днешно време не са безопасно нещо. Това което аз правя когато пускам такива е да посочвам кой е сайта към който препращам. Или изписвам името му, ако е известен - Дневник, Свободна Европа, и т.н., или по преценка изписвам името на сайта mvr.bg, badassoftheweek.com и т.н. Ако пиша нещо като - "Вижте какво съм писал

" - то е в случай че става ясно, че води към посещавано от всички нас интернет-място.

Съответно - предпочитам да отварям такива линкове. Ясни. Много ми е трудно да се реша да отварям линковете на Метрополис. Те са заглавна тема с линк - "нещо интересно". Метрополис вероятно точно към нещо интересно ще ме насочи, обаче няма нищо което да успокои шубето ми. Нито лично мнение (в което да прочличи че това е Метроплис, а не робот), нито име на сайт.
Така, че бих призовал към това, когато пускаме линкове, да се постараем, да става ясно накъде водят те.



Тема Re: Пак сме последни в Европата по нещо май...по вируснови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.04.20 09:29



Уни, това е диалог между кико и мен. Ще ти преразкажа.
Той изгледал клипа, който пуснах - разговор с роднина на майката и дъщерята как ги мотали 10 дни преди да починат и ме пита наистина ли в болниците не правят тестове за коронавирус.
И аз му отговарям с линк да прочете, че много лаборатории и болници са вкарали тестове, но прокуратурата им забранила да го правят.
Поручикът ми отговаря по линка, защото го е прочел и пита защо са подпукали с проверки аптеките.
Адмиралът прочел и му отговаря - защото само те са отворени.

Но такова обяснение няма да правя повече. Това ми е уморително.
Сега остава да ми кажеш да има и разстояние между редовете.
Поне има главна буква и точка. Уни, моля те! Всеки да прави, каквото си иска.
Който иска - да отваря, който не иска - да не го прави.

Твоят съвет няма да свърши работа, защото аз повече чета, отколкото пиша.
И когато съм прочела нещо, го пускам. Обикновено е в контекста на темата.
Не карам никого насила да чете.
Не искам никого да заинтригувам.
Не се боря да доказвам позиция.
За нищо не се боря. Дори не разбирам въпроса.



Тема Re: Линковетенови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.04.20 09:32



Аз му ги отварям. Отиди в една негова тема, вчера беше нулева за пандемиите в миналото. Линк към дарик радио с един философ. Ще ти хареса.
А за мен си прав, аз тук внимавам да не задавам лични въпроси. По-скоро пазя другите да не ги подведа и да изтърват ненужна за останалите клубари лична информация.



Тема Re: Пак сме последни в Европата по нещо май...по вируснови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.04.20 09:49



Нали ти е ясно, че НИКАК не визирам само конкретния пост с конкретния линк, а поведението ти като цяло? И даже не касаеше само теб, а и други хора, които предпочитат да комуникират чрез линкове...Но се обърнах към теб именно в качеството ти на психолог, който по презумпция би трябвало да е наясно с хорските реакции. Бог да го прости Филип - беше се заел да води борба с такъв вид комуникация...

Личните "диалози" обикновено се водят на лични бележки. Тук всеки влиза, поглежда, скролва... не сме длъжни да се съобразяваме с личните диалози, но ако са без линкове - тогава става ясно, че си е лично и се минава нататък. Но когато е линк - човек не е сигурен за какво иде реч.

Пък и какво като е разговор с Кико - не пречи да обясниш на простолюдието отстрани за какво става дума.



Относно това, че повече четеш, отколкото пишеш - ами чети си тогава на спокойствие и не пиши в клубове. Според мен аудиторията, сред която "се движиш", заслужава известно уважение, а не бомбардиране с линкове... В реалния живот така ли постъпваш с компанията, сред която се движиш? Минаваш, хвърляш нещо и отминаваш? Пък кой разбрал - разбрал?

Да не се чувстваш като някоя информационна агенция? БТА? Така ли да гледаме на теб? Е, информационните агенции поне се стараят да бъдат безпристрастни...

Това по-горе беше мое мнение, даже наистина не беше длъжна да ми отговаряш.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пак сме последни в Европата по нещо май...по вируснови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.04.20 10:13



Имала ли си някога усещането, че в диалог с теб, не проявявам уважение?

В реалния живот обикновено отново повече слушам какво ми говорят. Когато започна да говоря, то е, за да кажа да погледнат и друга гледна точка, да потърсят повече алтернативи и никога не е това, което очакват или искат да чуят. При мен не идват, за да им кажа същото, което мислят.Нещо различно е. А как ще го ползват, си е тяхна работа.



Тема Re: Линковетенови [re: snowprincess]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано02.04.20 10:19



Хубаво, че ми каза, щях да го изпусна. И то двойно, за втори път изпускане. Седмицата по Дарик я слушам редовно, но точно това интервю съм го изтървал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.