Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:26 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Турски поток: Триумф или провал за Русия?нови [re: Crrafterr]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано24.01.20 14:22



Да не говорим, че "Балкански поток" се строи
Ние не говорим, ти говориш, че някакъв поток се строи от някой, някъде
Балкански поток няма, откъде го измисли, дай линк?

Защото:
1. Договорът с "Газпром" не предвижда никакви количества от газа, който ще се транзитира за Сърбия, да се търгуват у нас.
и
2. Дори да има алтернативен внос на газ, той няма как да бъде транспортиран в към Централна Европа по този газопровод....КОЙТО ТИ КАЗВАШ, ЧЕ СЕ СТРОИ!

ЗАЩОТО В действителност въпросната тръба започва от "Турски поток" в Турция и свършва в "Турски поток" в Сърбия, а почти целият й капацитет (около 90%) е резервиран от "Газпром" и няма как да се използва за други цели освен за транзита на руски газ.

>Мнението е позиционирано и няма нищо общо<



Тема Re: Турски поток: Триумф или провал за Русия?нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.01.20 14:29



Не съм съгласен, че противоречи. Последният абзац показва добрите перспективи пред газовия хъб "Балкан" по европейските правила за сметка на неосъществените амбиции на Русия. Последното изрично подчеравано през цялата статия.

Абе, като към медиен човек, какво ще кажеш за Фактор.бг. Аз съм ги пренебрегвал досега. Имам на първи клик: Дир.бг, Дневник, Нова нюз, webcafe, Свободна Евроа, ДарикНюз, бТВ, Медиапул, Редута, Дебати, Клуб Z и Бивол.
Сега си добавих и Фактор.бг. Идват на отпадналите през миналата година Вести. Не помня защо ме издразниха. А Клуб Z им се клати положението, защото прочетох тотални лъжи за хора и фирми, които познавам и по случйност знам точно истината, ама се закрепиха заради интересни собствени материали. От мене да мине. :-))



Тема Re: Турски поток: Триумф или провал за Русия?нови [re: PYTnik]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.01.20 14:31



От статията излиза, че не е верно това, Пътник.
П.П. Нали говорим за тръбата, която не свършва в Турция?



Тема Re: Турски поток: Триумф или провал за Русия?нови [re: PYTnik]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано24.01.20 14:36



Че каква е разликата между това, ние "да спираме и пускаме" през Варна - от това, през "Странджа 2"?

Таксите за транзит са същите и нищо не е "загубено".



Тема Re: Турски поток: Триумф или провал за Русия?нови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано24.01.20 14:37



Последният абзац показва добрите перспективи пред газовия хъб "Балкан" по европейските правила за сметка на неосъществените амбиции на Русия. Последното изрично подчеравано през цялата статия.


Вярно ли в турски поток има балкански поток?
Дайте линк с мнението на Русия и Газпром за БАЛКАН бе хора???

Станах на луд...македонците надминахте...ще ви чуят сърбите ще вземат и те да пуснат сръбски поток ПОЛЕ!
Е, с толкова много потоци, газ ще има за Европа.



>Мнението е позиционирано и няма нищо общо<

Тема Re: Турски поток: Триумф или провал за Русия?нови [re: PYTnik]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано24.01.20 14:37



линковете са хиляди

- търси си ги сам, напиши в Гугъл.
Официално е "трансбалкански газопровод". По народному - "Балкански поток".



Тема Re: Турски поток: Триумф или провал за Русия?нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано24.01.20 14:39



Показва добри перспективи? " „Турски поток“ е изправен пред същите предизвикателства /като Южен поток/ - т.е. обратно, показва перспектива за провал.



Тема Re: Турски поток: Триумф или провал за Русия?нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.01.20 14:52



Не е ново за мен да чета едно и също нещо с някого и да разбираме различни неща, едва ли и за теб е новост.
От последния абзац на статията аз разбирам, че въпреки, че Бойко Борисов не е успял да договори различни условия за нашия газов хъб Балкан, с Интерконектора, с азербейджанския газ и със собственото производство можем да напълним половината тръба, така че от 15млн куб м Газпром да пълни 7,5, а 3 да дойдат през Асербейджан и още 4 от втечнен газ през Гърция и собствено производство.
Нещо невъзможно ако става въпрос за 63 млрд куб м, както беше с Южен поток.

Ако това стане факт, извън големият триумф на Ердоган едни по-мънички триумфчета биха били за европейските правила и за българската газова стратегия. Турция и Гърция вместо Украйна (Румъния)



Тема Re: Турски поток: Триумф или провал за Русия?нови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано24.01.20 15:01



От статията излиза, че не е верно това, Пътник.


Ако това не е вярно, не зная кое е вярно:
1. Договорът с "Газпром" не предвижда никакви количества от газа, който ще се транзитира за Сърбия, да се търгуват у нас.
и
2. Дори да има алтернативен внос на газ, той няма как да бъде транспортиран в към Централна Европа по този газопровод....КОЙТО ТИ КАЗВАШ, ЧЕ СЕ СТРОИ!

ЗАЩОТО В действителност въпросната тръба започва от "Турски поток" в Турция и свършва в "Турски поток" в Сърбия, а почти целият й капацитет (около 90%) е резервиран от "Газпром" и няма как да се използва за други цели освен за транзита на руски газ.


Но зная поучителен виц


По обичай, на сватбата, селският тъпан бие яко, когато булката е девствена.
Сватба, край реката момците се къпят...и тъпанът бие ли бие...и един от момците се запитва като нас: На хуя ли си да вярвам или на тъпана!


За пръв път ли сме прецакани, че се чудим, и ни е интересно какво ще стане пак?
И на мен ми се ще да не е така, не само на теб, дано е девствена, но самата тя казва: Дано, но надали!~


За статиите ли да си говорим?

>Мнението е позиционирано и няма нищо общо<

Тема Re: Турски поток: Триумф или провал за Русия?нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано24.01.20 15:08



Аз пък от последния абзац разбирам обратното - че проектът може да бъде спрян заради европравилата, подобно на южен поток.

(в текста преди абзаца са казани хубавите неща за диверсификацията, наложена от ЕС, а в абзаца - че било подобно на Южен поток, където тя отсъстваше тотално)

Редактирано от Crrafterr на 24.01.20 15:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.