Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.11.19 22:14



Казах лесното, знам какво казвам. Трудно, но оценяват труда ти.
Тук е трудно. Трудно, но НЕ оценяват труда ти. Иначе за какво би отишла там?



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано15.11.19 22:23



Руже, пак да кажа, аз в България взимах 2500 като главен счетоводител. И даже, бях главен счетоводител само защото нямаше финансов директор, иначе аз изпълнявах тази роля, и Правилника за вътрешният финансов ред и всичко написах аз като отидох, защото нямаше. Сори, че говоря за пари, ама за мен това е единственото оценяване. И не мисля, че заплатата ми е била голяма, ама за професията беше.

Тук е много различно. За какво бих дола тук? Ама ти сериозно ли ме питаш?



Тема Re: относно децата тинови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.11.19 22:24



Германия гласува от 2025-та всяко дете......................

Много ми е важно всяко нещо за децата, но....
В повечо ми идват вечер тежки теми, уморено ми е вече. Рискувам да не разбера нещо важно, особено когато става дума за деца.

Знам, че искаш да споделиш, говори ти се, но не мога да изчета докрая. Ще си го запазя, май се разводни темата.





Тема Re: относно децата тинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано15.11.19 22:25



Няма проблем, лека вечер Руже





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Glastar (шейх на халифат)
Публикувано15.11.19 22:23



Социална заплата хиляда евро. Производството на блага за жизненият цикъл не е проблем. Държавите могат да си го позволят, вижте колко се отделя в военната област. Некадърните да стоят в къщи и да дъфчат, да не пречат. Рано или късно това ще стане, потребители са нужни, те да са живи и здрави.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.11.19 22:30



Амиии, 2500 ....



Като знам моята счети какви пари ми взима, а върти още поне 5 фирми като моята. А моята фирма е дребна, не сме от мастите.
ти си била доста назад в счетоводната въртележка, но за БГ стандарта си била сравнително добре. разбирам те, че като си се сравнявала с колеги си виждала, че нещо не е наред, но зависи и от твоята активност. То работа си трябва. Не само дипломи. Даже повече работа, отколкото дипломи
В днешно време Счети да си в БГ



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Glastar]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано15.11.19 22:26



2178 в България може би ще има социална заплата 1000 евро.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.11.19 22:34



"Пример (личен опит):
Вземам кола под наем в чужда държава. На светофара тръгвам както у нас с газ. На следващият светофар ме хваща червено. Докато спра, светва зелено, в тоя момент всички, които съм изпреварил, ме подминават... Установявам, че зелената вълна е настроена така, че ако караш с 50 км/ч, минаваш през целия град без да те хване червено. Ако караш с по-висока или по-ниска скорост, светофара те спира. Няма нужда от радари, камери, изкачащи катаджии от храстите, няма "И к'во прайм ся?".
Направили са го така, че по-бързо минаваш, когато се движиш по правилата. "



Какво пи бе?
Че ни разказваш американски филми от 60те?
Или имаш предвид правилата на вр, за нашият клуб?

Да те светна, когато имаш три банки можеш да правиш каквото си щеш, ако щеш и всички светофари ще ти светят зелено.
Не на нази тея твои фантасмагории...

Лично мен ме вълнуват манекенките, а не светофарите, кажи ми тях как да мина?
Правилата за минаване ми кажи!
Ако и ти кажеш БАНКИТЕ, ще те призная за приятел...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано15.11.19 22:31



Руже.. не знам какви пари плащаш на счетоводител, и не ме интересува. Аз, докато имах счетоводната фирма, имах клиенти, на които взимах 300 лева месечно, и вечно мрънкаха, как комшийката им предлагала да им води счетоводството за 100 .. та, не е важно кой за колко ти прави баланса, важно е като ти влезнат данъчни как ще излезнат. Щото аз нямам нито един начет за 15 години частна практика. Та.. живи и здрави, който може да изкарва повече.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано15.11.19 22:45



п.п 2 - и представа си нямаш, колко много счетоводителки работят на "черно", и колко малко от тях стават за нещо.. аз се махнах от всчики счетоводни форуми много отдавна, защото такава некомпетентност цари, че си нямаш представа.. куцо, кьораво и сакато стана счетоводител в годините преди 2008-ма... та.. хубаво е, че даваш пари- Въпросът е какво получаваш срещу тях?!



абе, карай.. не се ядосвам, ооооммммм... аз И заради това напуснах държавата.. щото на от обжалване на данъчни актове по едно време вадех значително повече пари, отколкото от чисто счетоводната си дейност.

Дипломите са много важни. Навсякъде. Важно е какво си научил. щото много инженерки се преквалифицираха в счетоводителки.. ама това не е баница... абе, няма значение. Както писа и ти по темата образование. Доста е подценявано образоанието в България. Нищо, де. Ще дойде време, ще стане ясно за какво става дума. Аз си уча. Все още, на 44. щот съм проста и работя евтино.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.