Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:18 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.11.19 21:30



В държава, контролирана от мафия и мутри, не може да има свястно образование.


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: tartarianeyes]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.11.19 21:37



В държава, контролирана от мафия и мутри, не може да има свястно образование.

Намери начин и го кажи на великият премиер. Може и просто да го обясниш на простите избиратели



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: parvaty]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.11.19 21:42



"...и тя "заповядайте на гости, напролет, ще Ви заведа! А Ню Йорк?" и тук вече ми иде да я целувам,...."

Така е .
Американките са страхотни путки.
Как да не и духаш на такава?!!!!
Кво ще ги сравняваш с българските.
Си тръгнала на смотаните путки тук да отваряш очите.

Бе коя българска путка ще те заведе в Ню Йорк?


И що да я целуваш??????


Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Редактирано от PYTnik на 15.11.19 21:40.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.11.19 21:52



Ооооооооооооо, сетих се за министъра, оня с образованието и дупките-Владислав Горанов. Е сега го мернах по Канал 1, та ми светна



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.11.19 21:54



Аз не вярвам в контрола (репресията). Моето разбиране е, че трябва да се управляват интересите. Системата трябва да е така настроена, че да създава интерес у индивидите, който да съвпада с обществения.

Пример (личен опит):
Вземам кола под наем в чужда държава. На светофара тръгвам както у нас с газ. На следващият светофар ме хваща червено. Докато спра, светва зелено, в тоя момент всички, които съм изпреварил, ме подминават... Установявам, че зелената вълна е настроена така, че ако караш с 50 км/ч, минаваш през целия град без да те хване червено. Ако караш с по-висока или по-ниска скорост, светофара те спира. Няма нужда от радари, камери, изкачащи катаджии от храстите, няма "И к'во прайм ся?".
Направили са го така, че по-бързо минаваш, когато се движиш по правилата.

Редактирано от LAMBl на 15.11.19 21:56.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано15.11.19 21:56



знаеш ли, мила, моята майка ми звъни всеки ден.. даже, аз й се обаждам, като свърша работа на път за вкъщи.. да я чуя.. вижда ме един път в годината.

Обаче, искам да те коригирам за нещо важно. "Тези, които заминахте преди години избрахте лесното, това е моето мнение." аз заминах само преди 3,5 години. В България бях главен счетоводител на фабрика за каучук, със 70 човека персонал. Шефът ми предложи почти двойно увеличение на заплатата като разбра, че заминавам, защото харесваше как се справям с работата, а аз смея да твърдя, че си разбирах от занаята в България. Представа си нямаш какво е да опитваш да намериш мястото си в държава, която е ВРАЖДЕБНО настоена към чужденци. Особено Бавария. Особено бидейки българин. Аз работя от началото като счетоводител тук, но само благодарение на богатият си опит в България, защото там бях счетоводител в щатска фирма, и тук започнах първо в щатска фирма.. работех на английски почти една година. Практически почти забравих немският, с който дойдох, а аз дойдох с В2. За немско гражданство изискват В1. Изводите оставям на теб. Само че, моля те, никога не казвай на емигрант "ти избра лесното", защото представа си нямаш какво означава да бъдеш БЪЛГАРИН в чужбина. Нас ни слагат след африканците, и не е само президента Макрон. Така, че.. нито образованието ти признават, нито нищо. Все едно започваш Животът си наново. Не си мисли нито за миг, че някой, заминал в чужбина, е избрал лесното. Повярвай ми, не е!!! Особено, ако е сам!! ..

И, въпреки всичко, въпреки ежедневните подмятания, как ако се прибера в България, ще знам не само немски, а и баварски, не бих се прибрала... по хиляди причини. Хиляди, повярвай ми. Но просто не си и помисляй, че е лесно. Не и за българин. От българите не се очаква да са счетоводители. Колко са изумени, че знам кой е Лука Пачиоли, или че имаме двустранно счетоводство в България знае ли?! Тези хора тук смятат, че сме диваци, буквално... така, че... не съм избрала лесното.

А иначе.. Животът е цветя и рози.





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: PYTnik]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано15.11.19 21:57



ти наистина си уникален простак, не знам дали се усещаш... колко пъти да ти казвам, че е жалко да видиш прост стар човек?!? 100???



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: tartarianeyes]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано15.11.19 21:58



В Италия държавата има мафия. В България - мафията има държава. Виц, дето четох преди няколко седмици по фейсбука, и много се смях... ама, дали е виц?!?



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: lipari]  
Автор hypey (о!тенуза)
Публикувано15.11.19 21:57



Болничното изследване е минимум два дни, например коронарографията е два дни, първия ден ти правят изследването, втория ден ако няма поставен стент те пускат, но стоиш една нощ за наблюдение, защото имаш дупка в ръката или крака. Един ден може да е само поликлинично изследване без наблюдение. Не зная за гастроскопия, но колонскопията е същото, минимум два дни, ако е болнично изследване, защото трябва стриктна предварителна подготовка.

\\\"Понякога си мисля, че до 10-та си година човек е в най-добрата си форма\\\":)


Тема относно децата тинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано15.11.19 22:16



Германия гласува от 2025-та всяко дете да има право на целодневно обучение. Което е много важно, защото например, когато дойдхме моето дете беше 4-ти клас, и за него нямаше място в целодневното училище, т.е. тя се прибираше на обяд, а аз чак вечерта.. в целодневното училище пишат домашни, съответно наваксват - материал, език - всичко. На всичкото отгоре, понеже аз подготвях заминаването отрано, тя ходеше в Алианса в Лозенец две години. Не, че научи езика много, но можеше да пише. И понеже така, нямаше право на помощ за езика. Съответно след 4-ти клас я оставиха в средно училище. А тук разделението на класови прослойки почва от 4-ти клас - умните отиват в гимназия,, средно умните в реално училище, останалите в средно. Тя, слава Богу, за две години изпедепца езика и взе диплома, и вече е в реално училище, даже професионално, но иначе е много сложно. Та, сега ще променят и това, и реално и децата на емигрантите ще имат възможност за целодневно училище. А като гледам, емигрантските деца са повече от немските, понастоящем, и след 30 години Германия няма да е така фашистка, каквато е сега. И може би Европа също. Не и България, разбира се, където ако не си бял си кофти човек.. така, че.. няма проблем за твоите деца. И те са двама, плюс това. И са млади. Така, че.. пусни ги просто да вървят. Светът е глобален, освен България, както казах, където ако не си бял си никой. И ще става все по-глобален, особено за младите хора. Човек трябва да емигирира млад, за да не е преживял успехът лично, че да му се налага после да повтаря целият път наново и да не се чувства.. особено, да го наречем. Да му казват някакви пишлемета на няма 30, че те не разбирали Гевербещойера, при положение, че аз съм държала изпит по този закон. И му го наврях на лайното в лицето. Ама, аз съм си малко серт, то и това е проблем.. та.. както казах . много по-лесно е на млади години.

Сори, ама след 40 човек вече не е същият. И това е лично мнение.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.