Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Да живей България!  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 08:39



България на три морета!


Булгар! Булгааар!



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.10.19 08:53



Трябва да им се смени модератора.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.19 08:55



Чудех се кой пръв ще пусне темата... ама дай нещо насочващо в заглавието де!

Сутринта, като слушах резултата - се запитах - НЕ Е ЛИ ВРЕМЕ българският футбол изобщо ДА СЕ ЗАКРИЕ? Ще се спестят милиарди, с които могат да се оправят всички проблеми на държавата и ще престанем да се излагаме във всякаква посока....

И не се шегувам.




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Да живей България!нови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 09:00



Това, лесно! А после?





Тема Re: Да живей България!нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 09:03



"...българският футбол изобщо ДА СЕ ЗАКРИЕ?" А от това ще ни дойде ли акъла в главите?



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.19 09:22



А от това ще ни дойде ли акъла в главите?

Акъл в глава никога не идва. Или го имаш - или го нямаш. Поне пари ще се спестят.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.10.19 09:24



Бе, тва да не е балет?!
На футбол се вика печки, маймуни, прави се всичко за да се дразни противника, гащи се събуват, средни пръсти... Ееебати смотаните англичани, някви две момченца колебливо протегнали ръчички зик хайл и "чувстваме болка дълбоко в червата" и "английските национали достойно се противопоствавят". Ще речеш че срещу картечни бункери са се изправили.
Баш па англичаните на култура на публиката ще ни учат



Тема Re: Да живей България!нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 09:25



Да, така е.


Май изчерпахме темата...



Тема Re: Да живей България!нови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 09:29



"Ееебати смотаните англичани..." Да бе! Ебати нещастниците, едно 10 на нула не могат да направят, скинарчетата им виновни!?





Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.10.19 09:27



Избери си за какво пишеш, щото то и за Брексит има тема.



Тема Re: Да живей България!нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.19 09:31



Баш па англичаните на култура на публиката ще ни учат

+ 100000!!


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема ППнови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.19 09:33



Баш па англичаните на култура на публиката ще ни учат

И изобщо - на култура на младежи! Да си видят изродите, дето лятото нахлуват по курортите ни, пияни като свине, и се хвърлят от балконите!


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано15.10.19 09:35



Меко казано, това е положението, Минке.

От поне 15 години мнението ми е, че този "национален" ... тряба да се закрие, със саде БФС-та и т.н. лапачи.

WALL·E


Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.10.19 09:36



"Това, лесно! А после?"
После още по- лесно! После като сега!

Ебаси, ако по предложение на Уникалната закрият футболът, как ще правим милионни трансфери с теб?
Да платим на адмиралът да я банне, а?
Или да изчакаме тя сама ще се банне без транфери???

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Да живей България!нови [re: PYTnik]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано15.10.19 09:39



Да платим на адмиралът да я банне, а?

Нямаш толкова кинти.


Кредита, дет Ламби ти го даде си го изпукал, нали?

_
If I turn out to be particularly clear, you\'ve probably misunderstood what I\'ve said.

Тема Re: Да живей България!нови [re: ad miral]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.10.19 09:50



Не съм изпукал кредитът а го раздадох на бедни жени, но вчера получих нов превод, по милост ми го дава ЛАМБИ, не е по- заслуги.

"Да платим на адмиралът да я банне, а? "


Точно съм се изразил, черната работа аз я върша, ти да не би да очакваш ЛАМБИ лично да те подкупи?

Подкупът този път отпада, тя сама ще се банне, а ти има да чакаш да спрат футболът в името на Правдата.

Нали разбра, имаме право само да пишем, не и да взимаме решения, а решенията ги взима ЛАМБИ.

Футболни трансфери ще има, точка., живеем в свободна и демократична страна със свободен пазар на стоки, хора и услуги.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.19 09:53



Верно те питам - не може ли да си го ритаме, футбола, само на местно ниво? Дечицата по училищните дворове? Поне без напъни да участваме в международни състезания, да ставаме за резил отвсякъде? И да пълним разни гуши? Трансфери - глупости... от чужбина да купуват талантливи дечица-футболистчета, а парите - в бюджета!


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Да живей България!нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.10.19 10:01



"Трансфери - глупости... от чужбина да купуват талантливи дечица-футболистчета, а парите - в бюджета!"


Кой бюджет?
Че то нали и сега е така, парите отиват в бюджета, да не мислиш че отиват в банката на ЛАМБИ?

Ние с ЛАМБИ се грижим как парите да излизат от бюджета, а не как да влизат!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Да живей България!нови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.10.19 10:11



Бе, тва да не е балет?! На футбол се вика печки, маймуни, прави се всичко за да се дразни противника, гащи се събуват, средни пръсти...

еми мен пък във футбола най-много ме кефи когато спортното майсторство надделява над низките страсти - преди няколко години гледах как пари-сен-жермен бяха дошли в андерлехт и в началото агитката на андерлехт се държеше по описания от тебе "класически" начин да освирква мощно противника и най-вече златан, обаче след втория гол на златан андерлехтци се умълчаха, на третия започнаха да му ръкопляскат, щот тва беше ебахти и феноменалния гол, а след петия целият стадион му стана на крака

ако напишеш в гугъл "anderlecht psg zlatan", ще видиш за какво иде реч



Тема Да. Като в началното училище:нови [re: Green Light]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано15.10.19 10:20



Да. Като в началното училище (или тук в клуба): "Моля другарке, той мъ нарече ГЪЗ!"



А къде отиде прословутата западняшка толерантност!? Толерантни са към педали и негри, а не са толерантни към техните опоненти.

Но хитлерстките поздрави не одобрявам. Благодарените на започнатото от хитлеретата, 1/3 от Европа затъна в комунистическото блато за 60 години.

~~~
« Три милиарда цигулари! »

Тема Re: Да живей България!нови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.19 10:22



еми мен пък във футбола най-много ме кефи когато спортното майсторство надделява над низките страсти

Теб винаги те кефят неща, които са встрани от реалността... Трябва да се прекръстиш на "Уникален"!



По цЕл свЕт стадионите са били, са и ще бъдат винаги начин да си излееш простотията по трибуните! Колкото повече време минава - толкова повече простотия!


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Да, така е било по стадионите, нонови [re: UnicaDonna]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано15.10.19 10:25



Да, така е било по стадионите, но преди ЕВП (б.а. Епохата на Великата Политкоректност).



~~~
« Три милиарда цигулари! »

Тема Re: Да живей България!нови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.10.19 10:25



И мен това ме кефи, много ясно, да не би да си мислиш че се радвам на лумпенизираните левскари и цесекари? Аз съм от Славия.
Въпросът е че англичаните дойдоха тука нахъсани да ни злепоставят и се държат така сякаш публиката е дошла на "Жизел" или на изложба някаква, а не на шибан мач.



Тема Re: Да. Като в началното училище:нови [re: Phillip]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано15.10.19 10:27



Но хитлерстките поздрави не одобрявам.

те са видяли от принц Хари, бе!





_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Да живей България!нови [re: DarkSide]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.10.19 10:31



А ти отвори LAMBI БКП Budjet kintos, и ще видиш за какво иде реч.



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: Да, така е било по стадионите, нонови [re: Phillip]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.19 10:33



Да, така е било по стадионите, но преди ЕВП (б.а. Епохата на Великата Политкоректност).

Да. Забравих, че сега е точно като публика на Жизел, дет вика зеленият.




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.10.19 10:37



Пък вчера преди мача слушах по радиото интервюта с английски фенове - отпочнали от сутринта да се наливат, един се пенеше, че и да бил пиян, що требе да го спират да влиза в стадиона, докато течал мача щял да поизтрезнее и да не прави големи простотии на стадиона, пък после пак щели да се очистят от пиенье с агитката и да се сбият, както си му е редът.

Останах с вчепетление, че ония изроди, английските фенове, се мъкнат уж на мач само като повод да се наливат до козирката и да се трепят. Пък един така се осрал от пиенье и дрога, че си пукясал на път за болницата още през деня.

Що си въобразявате, че българските лумпени са нещо по-висококачествено?



Тема Колегата Матейчо казва:нови [re: ad miral]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано15.10.19 10:43



Колегата Матейчо казва:



~~~
« Три милиарда цигулари! »

Тема Не може!нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 12:38



Те дечицата затова го ритат футбола, щото искат да приличат на батковците от международните състезания.

Иначе ще им стане безинтересен.



Тема Re: Да живей България!нови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 12:39



Е, тази не е за брекзит.



Тема Re: Да живей България!нови [re: Naglets]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 12:39



Станахме двама.





Тема Re: Да живей България!нови [re: lipari]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 12:45



Бъркаш понятията!


Английските се казват "хулигани", в България хулиганите се казват "фенове".



Тема Re: Да живей България!нови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 12:59



Това не всяка глава го вдява.

Някои са си останали на нивото от гладиаторските битки.

То да освиркваш и да им викаш маймуни, бих до някъде го разбрал, тоест да има на какво отгоре, ама ти падаш у дома с н'ам си колко на нула ... и да обясняваш, кой маймуна и кой прос пиян хулиган...???

Абе както е казал българинът: "Булгар! Булгааар!"
"... ама проста работа тия немци бе, един пирон не им стига ум да забият."
"Нейсе, запуши я."



Тема Един приятел казвашенови [re: Naglets]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано15.10.19 12:59



Един приятел по стечение на обстоятелствата за известно време бачкаше във футбола. Той казваше:
"Колегите се наричат спортни деятели и всичките са чукове, с изключение на ... Митко Чуков".



~~~
« Три милиарда цигулари! »

Тема Re: Не може!нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.19 13:02



Те дечицата затова го ритат футбола, щото искат да приличат на батковците от международните състезания. Иначе ще им стане безинтересен.


Първо - по мое време не ритаха "затова".

Второ - пак ще имат стимул - някой задграничен може да ги купи още от юношеската скамейка.




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема маймунитенови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.10.19 13:05



Пропуснал съм за пореден път изявата на родния футбол.
Колкото до трибуните обаче, статията я видях - това с маймунските звуци е някаква смешна простотия, ма чак пък расизъм... В Англия им хвърляли бананови кори по терена

(на маймуните де).



Тема Off: "Булгар, булгар"нови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.10.19 13:40



Тотално вън от темата, нищо общо.
Даже като дете ми беше по-скоро симпатично това "Булгар, булгар" на бай Ганьо в банята. Там, ако помниш, немците онемяха, а бай Ганьо излезе, застана на ръба на басейна и взе да им вика булгар пред ококореният им поглед.
Простакът има много за какво да бъде подиграван, но дали радостта му че е българин и значи - нещо повече от другите, трябва да е точно пример за подигравка. Алеко (или по-точно студентът разказвач) даже поясни по-натам, че идеята е била "ето вижте един от тези за чиито подвизи по бойните полета само сте чели"

Да минем на англичано-къркандилска аналогия- представи си къркани англичани които крещят England! с вдигнати чаши. - Предполагам, наред с антипатията от пияндурщината, ще предизвика и лека завист че се харесват че са англични, нали, даже в кашата в главата в момента, куфеят за Англия.
Защо тоя "Булгар, булгар" трябва да е нещо лошо.

А то е- поне в главите ни. Не помня по кои гръцки острови бяхме с компания и като отворена книга виждах че на моите приятели им е неудобно от шапката с надпис Bulgaria, която носех. Както и от постоянните ми настоявания пред гърците по магазини и пазари, че това е БЪлгария, а не ВУлгария. Беше бяла панамена шапка с лента и малък надпис- не съм носил "На нож" на Вешин (макар че естествено че имам и такава фланелка). Тогава също повдигнах въпроса за Булгар, булгар. Не срещнах разбиране.
Да викаш булгар, булгар е тъпо. Дойчлнад и Ингланд - може. Аз па тва не го разбирам.


И малко IN - вътре в темата, ако може- пак по същата линия. Ние, аз, ти, хората тук, жените ни, децата ни, знаеме какви сме. расисти ли сме, не сме ли, какво е обществото ни, как се вика на мач, изобщо - наясно сме. Има ли нужда да се занимаваме с това СЕГА да се определяме според това което англичани (и всички европейци) пишат за нас. Забележи - не казвам- да не ни интересува, казвам - ние себе си да определяме според чуждите писания. Та- има ли сми? Не е ли тъпо?



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.10.19 13:45



Английските се казват "хулигани", в България хулиганите се казват "фенове".

един дол дренки са.





Тема Re: Да живей България!нови [re: lipari]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.10.19 13:47



Еми много ясно, "туй, що наричаме роза, с всяко друго име ще ухае все тъй сладко"
Тоест в случая ще смърди
:-)))



Тема Re: Off: "Булгар, булгар"нови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 14:15



"Ние, аз, ти, хората тук, жените ни, децата ни, знаеме какви сме. расисти ли сме, не сме ли, какво е обществото ни, как се вика на мач, изобщо - наясно сме."
Ами зачудих се, с какво сме наясно, та затова пуснах темата.
Кажи ти сега, ти с какво си наясно, ако искаш, разбира се.



Тема Re: Да живей България!нови [re: lipari]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 14:18



Разликата е от земята до небето!

Къде ше ми сравняваш тоз добър "фен", с долния "хулиган"!?



Тема Re: Не може!нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 14:19



А всъщност и не ми пука.





Тема Re: Не може!нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.10.19 14:26



За уникалната ли не ти пука или за дечицата



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано15.10.19 14:27



Нещо не можах да се справя с отварянето на сайта, не видях видео.
Какви са точно маймунските звуци?

@}-,-`-


Тема Re: маймунитенови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 14:36



Ти си изпуснал, а аз не се интересувам.


Проявите на трибуните ми предизвикаха интереса.

Първо, знаеше се, че ще се следи под лупа за най-дребните проява на расизъм и от мухата ще се прави слон, което ще води до наказания и глоби. Освен това най-великият сред най-великите негово президентско величие Б. Михайлов като сърдито момченце преди мача тропаше с краче и се тръшкаше: "Не! Ний не сме расисти! Що ни Убиждати?" ... и пак не се удържахме да се изцепим и вместо да им покажем на ония дето ни обвиняват в расизъм, че по-добре да си гледат своята паничка и да се научат да играят футбол. Ние побързаме да си покажем всичката магария и некадърност. Ами следващият път ще ни е забранено да сме домакин. Мачовете ни ще се играят в Букурещ, ... и без това никой няма да разбере, че това е друга държава...

Второ, ако бяхме били с 6:0, следващият път когато дойде чужд отбор да играе футбол в София, последният му проблем ще е "расизма".



Тема Re: Да живей България!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано15.10.19 14:37



не се и шегувай.


Ма първом нека закрият английския, щото чета, че същото им се е случило и в Прага.
Туй им е навикът на тях - навсякъде все другите да са им виновни.
А може би пък наща публика туй шоу да го е устроила за английската публика на стадиона, а? От "гостоприемност", да речем.
Отделно на туй имам претенциите за авторство на сентенцията, че една черна въшка като и напълнят джобовете с мильони като на Майкъл Жаксъна, примерно, и си мисли че е минала завинаги и навсегда през варницата.



Тема Re: Да живей България!нови [re: Alice is]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 14:41



Няма значение, какви са, важното е какво се говори в УЕФА. За тях има расистки прояви! Тоест, присъдата е произнесена, ... ти се оправдавай по форумите... щом мислиш, че помага...?





Тема Re: Не може!нови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 14:43



За дечицата разира се! Как може да си помислиш, е може да не ми пука за Уни!?





Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.10.19 14:44



Абе.... Дреме ми на подпоручика.



Тема Re: Да живей България!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 14:47



Праилнооо...





Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано15.10.19 15:38



Дори да няма значение, искам да видя клипа. Казвай сега какво да правя?

@}-,-`-


Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано15.10.19 15:52



Първо да кажа - аз футбол не гледам. Така и не можа да ме грабне тази игра. Както и да е, мисълта ми е, че не следя подобни събития и съответно футболно фенския "етикет" ми е напълно чужд.

Видеото е като отражение, намерило по-широк отзвук на това, което например редовно може да се прочете из българските форуми, а вероятно и да се чуе, ако човек пребивава на българска територия. Поне за мен не беше шокиращо, нелепо, тъпо - да, тъжно, но не и шокиращо.

Още по тъпо се чувствам, когато хората се държат като първокласници. На "Моля, другарко", както някой "удачно" спомена, се реагира с "Пък да знаете те какви ги вършат..."...

Е, все някога може и този свят да започне да се променя, започвайки промяната от нас самите, но дотогава можем да издаваме маймунски звуци на воля. Така или иначе и другите правят така.

Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Да живей България!нови [re: Sgraffito]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано15.10.19 16:16



И аз не гледам футбол. Стана ми интересно Англия получава ли и при гостувания в други страни подобни 'обиди'? Някой който следи, знае ли?

@}-,-`-


Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.10.19 21:20







Тема Re: Да живей България!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 22:24



Там е работата, че те почти всичко са измислили...

И расизма и футбола ... Пък ние сме тръгнали с тях да се наиграваме и на едното и на другото...

Редактирано от LAMBl на 15.10.19 22:26.



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано15.10.19 22:40



Да и това как да се чувстваш

.

Редактирано от Metropolis на 15.10.19 22:40.



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.10.19 23:25



Само банкер и сталинист може да заключи че победителите не може да ги съдим ... И глупаци които не правят разлика от расизъм и футбол.
На Общата простотия бушоните горят, но мрежата е Яко Защитена, зомбирани зомбита нахранени до пресищане със зоб



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.10.19 08:40



Там е работата, че те почти всичко са измислили... И расизма и футбола

Мислих си преди малко... и смях ме напуши. Относно това - що е расизъм и в чии глави вирее...

Прост пример. Виждаш негър. Правиш имитация на маймуна зад гърба му. Идва строгият чичко и те осъжда за расизъм. Това какво значи? Че в НЕГОВАТА глава негърът прилича на маймуна и поради това той смята, че това не трябва да му се напомня, защото би било обида, и че ти искаш да го обидиш, като му го напомниш!



Ако кажеш на една хубава жена, че е грозна - това ще я обиди ли? Не, защото знае, че не е!


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 16.10.19 09:20.



Тема Re: Да живей България!нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано16.10.19 09:06



На автобусе:
Пьяный русский смотрит на негра
- Обезьяна!
-Нет, я человек!
-Ха, и говорить ?!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Изработиха ни гадоветенови [re: Silverado]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано16.10.19 09:49



Чехите си ги биха .... и явно номерът с расизма там не мина, обаче при нас мина .... че ни и надуха шушоните, слабо казано.

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Да живей България!нови [re: lipari]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано16.10.19 09:52



Те и нашенските запалянковци не са по-различни, ама поркането във Великобритания не им е по джоба ....

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Те ни убиха, бе!нови [re: LAMBl]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано16.10.19 09:57



Нашенските запалянковци ги обиждали, а техните футболисти ни вкарвали .... 6 парчета ..... Кое е по-важно!?

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Те ни убиха, бе!нови [re: BATHco]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.10.19 10:05



Нашенските запалянковци ги обиждали, а техните футболисти ни вкарвали .... 6 парчета ..... Кое е по-важно!?

Написах и в другата тема... ПРИНЦИПНО обидата е по-важна. Победата на англичаните беше предизвестена, няма нищо интересно или важно в нея.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Я кажи ти ....нови [re: Naglets]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано16.10.19 10:07



БФС падна .... при 6 безответни гола ..... При какъв резултат, обаче, правителството би паднало!?



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Те ни убиха, бе!нови [re: UnicaDonna]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано16.10.19 10:09



Написах и в другата тема... ПРИНЦИПНО обидата е по-важна.

Кому – как.
Ако за тебе политиката е по-важна, за други спортът има приоритет.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Те ни убиха, бе!нови [re: UnicaDonna]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано16.10.19 10:10



Не си била състезателка ти ...... не си била на терена пред "чужда" публика .....



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Замислих се .....нови [re: ad miral]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано16.10.19 10:13



А, бе .... защо няма допинг контрол при политиците .... дори и само при т.н. предизборна надпревара!?

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Те ни убиха, бе!нови [re: ad miral]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.10.19 10:16



Кому – как.
Ако за тебе политиката е по-важна, за други спортът има приоритет.



Не си обърнал внимание - акцентирах на ПРЕДИЗВЕСТЕНИЯ РЕЗУЛТАТ в спорта. Няма как да е важен той В СЛУЧАЯ.

Пък и двете неща са си отделни. Ако резултатът беше същият в ОБРАТНА посока - бъди сигурен, че щяха да разгърмят навсякъде всички, но и обидата нямаше да бъде подмината. (Това, което наричат обида и аз ненапразно написах "ПРИНЦИПНО").


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Такова нещо не мога да си го и помисля ....нови [re: UnicaDonna]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано16.10.19 10:18



Ако кажеш на една хубава жена, че е грозна - това ще я обиди ли?

Не, това ще обиди мен!



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"

Редактирано от BATHco на 16.10.19 10:16.



Тема Re: Замислих се .....нови [re: BATHco]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано16.10.19 10:21



А, бе .... защо няма допинг контрол при политиците ....

Ти пък!


То за политик изискване за средно образование няма, ти...

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Те ни убиха, бе!нови [re: UnicaDonna]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано16.10.19 10:28



Пак го засука по килифарски!


Какво значи ПРЕДИЗВЕСТЕН РЕЗУЛТАТ в спорта? Може да е бил очакван, но не и повече.
По същия начин определен модел на поведение сред част от публиката може да е бил очакван, още повече, че той не е нищо ново.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: маймунитенови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано16.10.19 10:53



Виж какво на какво наблюдение попаднах по повод вестник Гардиън ("Българите с радост използваха възможността да злоупотребяват с чернокожите футболисти и в някои случаи да демонстрират, че са фашисти").
Не ни нарекоха комунисти, а фашисти!
Това значи ли, че за Европа няма равенство между фашисти и комунисти?



Редактирано от Crrafterr на 16.10.19 10:54.



Тема Re: маймунитенови [re: Crrafterr]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано16.10.19 11:01



Това значи ли, че за Европа няма равенство между фашисти и комунисти?

Равенство има само на гробищата.
Донякъде.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Те ни убиха, бе!нови [re: BATHco]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.10.19 11:19



На млади години ни платиха на неколцина добре, за да се представим за състезатели от един селски отбор и да идем в друго село в деня на мача, 1/2 час по-рано да заявим, че "нашият" отбор се отказва.
Определена сума- предварително, още толкова- ако ни бият.
Отидохме.То пък, милият Господ с нас, човекът, чиято ливада всъщност беше теренът, незнаейки я напоил яко, всъщност я наводнил.Народът се събрал, за мач, ама стигнахме до съгласие, че е невъзможно да се играе и мачът се отложи.
И не ни биха.А риск имаше - бвхме макс.7-8 души в 2 коли.От тях- двама от организаторите, които посмяха.От кстинските играчи - 0.



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.10.19 11:26



От нета:

Balgari - You Nazi!


- О, неразумни юроде, поради что се срамиш да се наречеш българин?!
- Мача гледа ли?


Единственият начин да губим достойно е да не излизаме на терена. Служебната загуба е само 3:0.





Тема Re: Те ни убиха, бе!нови [re: ad miral]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.10.19 13:51



Какво значи ПРЕДИЗВЕСТЕН РЕЗУЛТАТ в спорта? Може да е бил очакван, но не и повече.

Май ти се опитваш да го засучеш, не аз.

Предизвестен, очакван - все тая. Не е нищо изненадващо, върху което могат да си УПРАЖНЯВАТ хъса и красноречието. И "политкоректността". А върху расизма - МОГАТ.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема и вицнови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано16.10.19 13:52



В отговор на:

ако бяхме били с 6:0




Учителката пита децата в класа:
- Деца, днес ще говорим за професиите, на кого какво работи татко му.

Марийка:
- Татко е пожарникар.
Гошко:
- Татко е адвокат.
Иванчо:
- Татко е танцьор на пилон в гей бар!

Децата веднага започнали да се подсмихват. Учителката ги помолила да излязат и да остане само Иванчо.
- Иванчо, кажи ми сега, вярно ли е това, което каза?
- Не госпожо, не е вярно. Баща ми е футболист от националния отбор по футбол, но ме беше срам да го кажа пред съучениците си.



Тема Re: Да живей България!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано16.10.19 14:24



Не е разумно да сравняваме нации по футболът, идиотско е.
Въпреки, че и във футболът сме били в шестицата.
Малийййй как ги млатихме тези англичани...футбол ли!!!!

"Посрещнат е на гара Виктория в Лондон от кмета на столицата. Настанен е в замъка на лорд Харболи, където е отсядал Наполеон. На парада участвали 3000 запасни воини и 200 знамена. При появата на нашата делегация фелдмаршал лорд Милн командва:
"Свалете знамената! Минава генерал Вазов - победителят при Дойран!"
"




Техните негри били били на футбол нашите, ади моля ви се, било показно и било еднакво...ади де.

Футбол и интелект, що не се гръмнете

Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: Те ни убиха, бе!нови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.10.19 15:04



"предрешен" и "предизвестен" са ми конфузия, винаги съм се забатачвал в обяснения когат ги ползвам. Предрешен един го разбира като предварително решен, друг като преоблечен. Предизвестеният същата работа, предварително ли е известЕн (детерминизъм), предварително извЕстен (саркастичен детерминизъм по ръба на вероятностите), или очакван (вероятност). По душа съм филолог, иначе нищо не разбирам





Тема И бира, чадо, и бира!нови [re: BATHco]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано16.10.19 15:14



Дядо попе, какво ще пиеш, ракия или вино?
И бира, чадо, и бира!



Така и англичаните, хем ни биха и унижиха на футбол, после пред цял свят ни изкараха пещерни расисти, сега и наказание ще отнесем. Ха честито!

Понякога, човек трябва да прави сметка какво предизвикват действията му.



Тема Re: Те ни убиха, бе!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.10.19 17:35



"предрешен" и "предизвестен" са ми конфузия, винаги съм се забатачвал в обяснения когат ги ползвам. Предрешен един го разбира като предварително решен, друг като преоблечен. Предизвестеният същата работа, предварително ли е известЕн (детерминизъм), предварително извЕстен (саркастичен детерминизъм по ръба на вероятностите), или очакван (вероятност).

Аре ся филологически главоблъсканици... Предизвестен ЗА МЕН означава нещо, което може да се предполага, а не нещо, което е известЕно предварително. Така го и употребявам.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема значи!нови [re: LAMBl]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано18.10.19 01:20



здрасти.

1. никъде не прочетох, че английската агитка ОСВИРКА българския национален химн.
2. никъде не прочетох, че английската агитка замеряше със запалки и бутилки минерална вода изпълнявящия корнер за нашия отбор *цветнокож национал* - това расизъм ли е, или не?
3. след първото прекъсване към трибуните надойдоха стюарди, които даваха разпореждания: "Не освирквайте №5 (от англ. нац. отбор")
?? е, как, бе, аз за какво съм платил пари - ще освирквам, когото си искам.

яд ме е на дупедавството ни, случайно съвпаднало с местни (и прокурорски) избори.

nec spe, nec metu (много древна мъдрост)

Редактирано от dionys на 18.10.19 03:42.



Тема Re: значи!нови [re: dionys]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.10.19 10:40



Здрасти и на теб!!



Не гледам мачове и не съм в течение на описаните от теб и премълчани факти, но се питам защо всички българи, които сте ги видели, не реагирахМе (бих участвала) мощно на това премълчаване?

Щото... не сме народ а... Всички разчитат точно на това и се възползват яко.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: значи!нови [re: dionys]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано18.10.19 12:11



От фен клуба на Локо Пд казаха, че са викали нормалното "у-у-у", а не "маймунски звуци".
Та се зачудих какви звуци, верно и аджеба, издават маймуните? По спомен от зоологическата градина някои видове имат едни пискливи такива особени звуци, които не съм в състояние да имитирам, трябва си специален талант.
Да не би наблюдателите от УЕФА погрешно да са интерпретирали "у-у-у" като маймунски звук. Понеже някои възгласи са различни, примерно "ура" и "хърей".



Тема Re: значи!нови [re: Crrafterr]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.10.19 13:43



И аз никъде не можах да намеря описание или ясен запис на въпросните звуци. Не запис на маймуна, а на запалянко, викащ явно като такава. Може и да не съм търсила добре.



”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Това ще е следващата стъпканови [re: MupaM]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано18.10.19 13:51



Това ще е следващата стъпка за ъпгрейд на стадиона. Нали туриха страшни Full HD камери, дето струваха майка си и баща си. Сега е ред на качествени и високочувствителни микрофони, като тези на професионалните музиканти. Ще хващат всякакви звуци от целия честотен диапазон.



~~~
« Обществената поръчка е като свирен мач. »
Мая Манолова

Тема Няма значение.нови [re: Crrafterr]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано18.10.19 13:56



Няма значение. Може да са били звуци далечно сходни с тези на маймуна от не знам си кой вид. Осъдително!



Както е тръгнало, можем да стигнем и до следния английски репортаж:
"Българската публика реагираше на майсторските ни изпълнения с многозначителна и оскърбителна тишина! УЕФА да вземе отношение!"

~~~
« Обществената поръчка е като свирен мач. »
Мая Манолова

Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано18.10.19 14:08



Булгар! Булгааар!

Моля за тишина. Пиша дисертация. :))



Тема Re: Няма значение.нови [re: Phillip]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.10.19 14:18



[email]Както е тръгнало, можем да стигнем и до следния английски репортаж:
"Българската публика реагираше на майсторските ни изпълнения с многозначителна и оскърбителна РАСИСТКА тишина! УЕФА да вземе отношение!"


Пропуснал си червенкото!




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Като помислим, така енови [re: UnicaDonna]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано18.10.19 15:04



Като помислим, така е. Като кажем "тишина", кой цвят си представяте за най-съответен? Червен, бял, черен, пембен? Очевидно, тъмнина, черно и.т.н.



~~~
« Обществената поръчка е като свирен мач. »
Мая Манолова

Тема Re: Като помислим, така енови [re: Phillip]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано18.10.19 15:18



Не е черна
тишината
във гората.
В тъмнината
тя живее
и звучи-
не мълчи.
А е бяла
тишината
във гората-
като падне
над снега
мъглата...

Посветено на Уникалната и Филип


Редактирано от tuzlija-179435 на 18.10.19 16:53.



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано18.10.19 15:29



даам, тъй се прави политика.
хванаха се за изцепките на няколко отрепки.

щото във футбола това се случва за пръв път, и щото англичаните ходят на мач с термоси с чай, сандвичи с краставички и седят тихо и кротко на пейките.

не одобрявам по никаквъв начин изродски изпълнения като това на нашите и другите им колеги - отрепки.

но хайде да ни си кривим душите - българинът си е расист, ако не всички, то една огромна част.


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: значи!нови [re: dionys]  
Автор NUT (непознат )
Публикувано18.10.19 15:39



радвам се да те видя:)
че националите ни са пълна дупка от години - не е изненада за бг феновете!
НО поредната агресия от Англия към БГ - ми идва в повече!



Тема Re: значи!нови [re: UnicaDonna]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано18.10.19 16:54



здрасти,

е, какво да реагираш? шумотевицата тук я вдигнаха дупедавските ни медии.
всичките - до една.
как пък никъде не се появи заглавие: "хулигански прояви на английските футболни фенове преди, по време на и след мача...".
поне опит за адекватен отговор на британските и т.н. медии.

освиркаха ни химн, никой - нищо...
освиркахме някакъв №5 от тях, черен на цвят, всички - ауууу, расизъм.

и после - гдбоп в бфс.



nec spe, nec metu (много древна мъдрост)

Тема Re: значи!нови [re: NUT]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано18.10.19 16:55



здрасти, и аз се радвам да те видя :-)

nec spe, nec metu (много древна мъдрост)


Тема Re: значи!нови [re: Crrafterr]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано18.10.19 17:10



бе, аз не чух някой да им е викал: уууук-уууук


може да е имало изключения в "б" сектор, ама това е футболен мач, бе, не е опера.
"no respect" расизъм ли е?

английските футболни хулигани са същите говеда като нашите и като всички по света. тия, дето замеряха нашето тъмнокожо момче на корнера какви са?

а, и на един от входовете престигат двама англичани, буквално влачещи през раменете друго английско футболно говедо, пиян на мотика, който едвам си тътрузеше краката. стюарди и полиция гледат встрани и ги оставят да влязат на стадиона, въпреки забраната да не се допускат хора в нетрезво (видимо) състояние.
това на който и да е английски стадион щеше ли да стане?

nec spe, nec metu (много древна мъдрост)

Тема Борис Джонсън (хванат в крачка)нови [re: dionys]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано18.10.19 17:50



видео:



(с текст: Boris Johnson shaking everyone's hands in a line, apart from the two black people)
- по фейсбук се разпространява вирално



Тема Re: Борис Джонсън (хванат в крачка)нови [re: Crrafterr]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано18.10.19 18:31





nec spe, nec metu (много древна мъдрост)

Тема Re: Да живей България!нови [re: tartarianeyes]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано18.10.19 18:49



но хайде да ни си кривим душите - българинът си е расист, ако не всички, то една огромна част.

Видяла си ти расизъм. Като за начало, расизмът изобщо не е изобретен от българите.
Когато са го измисляли, българите са били на дъното на социалните пластове в Османско. Всичкият нашенски расизъм е внос и напъни за имитиране на великите бели раси.





Тема Re: Да живей България!нови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.10.19 18:58



Всичкият нашенски расизъм е внос и напъни за имитиране на великите бели раси.

Чудя се само защо само лошите качества на "великите бели раси" намират плодотворна почва у нас... що, примерно, нямахме напъни да внесем и да им изимитираме трудовата дисциплина, примерно? Или подредеността на селските дворове?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Да живей България!нови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано18.10.19 19:24



Ми смисълът на расизма е да демонстрираш чувство за превъзходство над някой, набеден за по-низш. Ставаш расист, защото имаш нужда да се почувстваш "по-горен" човек. Най-лесно като имитираш "аристократите".

А от гледна точка на мърльовщина, писюрщина и обоклучване сме си на африканския клон отсЕкъде. Ама сме расисти, няма лабаво.





Тема Re: значи!нови [re: dionys]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.10.19 19:32



Ако аз бях на мястото на Боби Михайлов - с видеото на Борис Джонсън щях да опъна палатка пред Английското посолство.

И никаква оставка нямаше да подавам.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Да живей България!нови [re: tartarianeyes]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано18.10.19 21:42



Да, едната причина за темата ми беше това: кой каквото ще да казва, ала ние българите сме си расисти! Всякакви оправдания по случая само задълбочават положението и ставаме още по-жалки.



Тема Re: Да живей България!нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано18.10.19 21:50



Анджък!

Що не взехме хубавото, ами простотиите на футболните хулигани!?



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано18.10.19 21:55



"Да, едната причина за темата ми беше това: кой каквото ще да казва, ала ние българите сме си расисти!"

А така кажи им го, всички българи като чуят за чужда банка в България и започват да издават маймунски звуци.
Българите са маймуни, кажи им го.

"ние българите сме си расисти!"
И продажен народ сме, продажник до продажник, нагъзен на господарите си за коричка хляб...кажи им го, не се въздържай, да се самоопределяме всеки сам за себе си.
Българи -маймуни, Българи-маймуни...само аз съм мома англичанка от Айтос!
Българи-ние сме маймуни муни муни



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: значи!нови [re: dionys]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано18.10.19 21:56



Не е опера определено!
Но се знаеше, че ще ни гледат под лупа и ще се търсят поводи за наказания. Защо не ги врътнахме, ами балъшки им дадохме повод на ни изкарат най-примитивни расисти и да се гаврят с нас без да имаме право на отговор!?

След като падаме в толкова елементарно скроени капани, явно наистина сме примати.
Ей това не мога да им простя.



Тема Re: Да живей България!нови [re: PYTnik]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано18.10.19 22:01



глупости


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: Да живей България!нови [re: tartarianeyes]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано18.10.19 22:04



...и не ги е срам!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано18.10.19 22:04



Що не взехме хубавото, ами простотиите на футболните хулигани!?

Кое хубаво бре?


Футболът е опиум за народа – казал го е още Маркс.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Да живей България!нови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано18.10.19 22:05



Приятелю, с удряне по гърдите и силни крясъци не ставаме горди и достойни хора.
И к'во викаш, да се правим на маймуни, та да видят те , че няма да им играем по свирката...?

Патриотично, да ебеш! Ако земем и а се осерем, съвсем ще ги сразим! Напрау ще ги оставим без думи!
Пътник, почвай да се напъваш!



Тема Re: Да живей България!нови [re: lipari]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано18.10.19 22:05



Всичкият нашенски расизъм е внос и напъни за имитиране на великите бели раси.


да бе да
тоз не го аресвам, щот църен, жълт, мангал, ябанджие

коя ли пък господарска раса е внушила на българина да не долюбва различните


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: Да живей България!нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.10.19 22:10



.коя ли пък господарска раса е внушила на българина да не долюбва различните

Ку-клукс-кланците.




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: значи!нови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано18.10.19 22:13



От видеото точно до този извод стигнах. Викането " ууууу" те приемат за маймунски звук! В България то е най-стандартен вик от трибуна на стадион.
Но сега ходи се обяснявай, какво е искал да каже лирическият герой във футболния мач....



Да, често така става! И умните хора ги предвиждат тези възможни обрати и не допускат да бъдат елементарно извозени.



Тема Re: Да живей България!нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано18.10.19 22:15



Аз не го разбирам, кое е хубавото, ей Уни го е написала, кое е то, нея питай.





Тема Re: Да живей България!нови [re: ad miral]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.10.19 22:16



Футболът е опиум за народа – казал го е още Маркс.

Маркс подразбирал ли е в опиума пиянски изцепки и расистки издънки?



Глей ся, наште че се оляха - оляха се, гледах ги. Обаче не повече от английските маймуни.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: значи!нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.10.19 22:17



От видеото точно до този извод стигнах. Викането " ууууу" те приемат за маймунски звук!

Абе аре стига и ти сега! Беше си маймунска имитация, не беше нормално "У".


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Да живей България!нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано18.10.19 22:20



Така е! Оляха се!
Въпросът е, за кого са последствията?





Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано18.10.19 22:24



Повечето българи не са расисти в смисъла, който е вложен в темата - агресивен расизъм, да кажеш някому в очите, че е по-долу от теб само заради цвета на кожата (етноса, да кажем).

Повечето изглежда са като мен - домашен расист, пасивен.
Поне четири пъти съм заявявал "открито" тук (демек от дивана и уж-анонимно

), че аз съм расист. В това влагам само лично мене си, при това без чувство за превъзходство на расата (понякога напр. с чувство за малоценност, спрямо жълтите):
- ако детето се влюби в човек от друга раса, ще ръмжа, но само вътрешно. Няма да покажа недоволство, напротив - ще подкрепя, за да уважа избора му.
- ако мога да наема за работа немангал, така ще направя; но ако нямам избор, мангалът е добре дошъл. Винаги правят нещата некачествено, убедил съм се от опит, но после си ги дооправям . Мангал да чуе обида от мен, че е мангал? Никога!
- с негри, араби и турци (тия не ги знам кви са по раса, ама са си мангали) имам само добър опит. Арабин спаси сина и навремето в детското на Пирогов и т.н. Турчин, временен комшия - перфектен, чист, езици, интелект, бизнес, носи на ръце съпругата си българка, детенце. Никакви забележки. Но да поканя някого от тях у дома си на гости? Няма начин...

Е те тва ми е целият расизъм. Инстинтивен и глупав, но реален факт. Без никакво демонстриране или пропагандиране. Само за вътрешна моя употреба. Едно от нещата, на които разумът казва "не", но тъпото сърце му противоречи.



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано18.10.19 22:24



"Приятелю, с удряне по гърдите и силни крясъци не ставаме горди и достойни хора. "
Абе пич ти наред ли си, да ми говориш за гордост и достойнство на футболни наркомани, зомбита, най- ниското и агресивно съсловие на днешните групировки, примесено с политическа мизерна некоректност, които наистина са маймуни, без значение АНГЛИЧАНИ или БЪЛГАРИ...и ти да ги сравниш с нацията ни, ама не английската, а нашата?
И то как-РАСИСТИ.

Напротив, освен футболните идиоти на стадиона, се появиха и идиоти от Муждународната федерация по футбол, от българска страна само един банкер извън дебилите на стадиона.

Не не , не сме само расисти, има и идиоти измежду нас, някои от тях продажници по рождение.?

Да виждаш тук в клуба удряне в гърди и маймунски крясъци?

Освен това и на стадиона няма кадри някои да са се удряли в гърдите, докато са издавали маймунски крясъци.
КУ Клус Клан, никога не е била българска организация.
Ако не знаеш какво е расизъм, ето чети, и кажи къде у нас в България е имало токова нещо, а не само да дрънкаш глупости...НЕ НЕ СМЕ РАСИСТИ, ни най- малко.




Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: значи!нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано18.10.19 22:26



Не споря, на мен ми се стори, че е нормално уууу.

Ама виж, Уни, казаха го преди мача, че очакват расистки прояви и нашите маймуни точно това направиха!? Ето това е глупост и примитивизъм!

И англетата само стоят от страни и потриват ръчички и се наслаждават на щракането на капаните, които са поставили. Много елементарно от наша страна...!!! И Боби Михайлов, за да подсили кефа им, преди това и ми писа някакви "отворени" писма... Е, няма що много отворен излезе, то се видя...

Редактирано от LAMBl на 18.10.19 22:28.



Тема Re: значи!нови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано18.10.19 22:31



То беше ясно - един френд бе извадил коментари от някакъв форум в тоя дух. Надъхваха се преди мача и полицията няма начин да не е знаела...
Въпреки това, виж свидетелството на Дионис. Изключително преувеличена работа, просто влиятелни хора с медийни контакти го направиха да изглежда така, както го казаха "по телевизията".
А цялата работа бе да се гътне Б. Михайлов от БФС. Друга логика като че няма.



Тема Re: Да живей България!нови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано18.10.19 22:38



Пусни една тема за цигани и ще видиш как не сме расисти.

Да тук в клуба! ... дето уж няма наркомани, зомбита, най- ниското и агресивно съсловие на днешните групировки.



Тема Re: Да живей България!нови [re: tartarianeyes]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано18.10.19 22:39



коя ли пък господарска раса е внушила на българина да не долюбва различните

вероятно тази, която е изобретила робството.



Тема Re: Да живей България!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано18.10.19 22:40



негърът отвори ужасен очи, изрева от страх и издъхна.
Горкият, помисли си докторът, той знае, че само ку клус клан-ът са облечени в бяло!





Тема Re: значи!нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.10.19 22:42



казаха го преди мача, че очакват расистки прояви и нашите маймуни точно това направиха!?

Ми ше направят я, ти кво очакваш? Тва са си маймуни! И си правят маймунджулъци. И английските маймуни също са маймуни.

Аз ти казвам - белята е, че СЕ ОСТАВИХМЕ ПАК ДА НИ МАЧКАТ за прегрешения, които нито са уникални, нито типични само за нас, нито толкова ярки, колкото на останалите футболни хулигани ПО СВЕТА.

ЗАЩО само по фейсбук потайно и срамежливо се показва този клип на АНГЛИЙСКИЯ ПРЕМИЕР?? Защо първите страници на световната преса не гърмят около това ръкуване?

Така и ще си остане още дълги години.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Да живей България!нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано18.10.19 22:48



Мисля, че всички сме така, Крафтъре! Просто малко хора могат спокойно да признават такива неща и още по-малко да ги вземат едно към едно.
Това е и към другите полит-коректности днешно време - мъжът води в семейството(жената е единствено-възможната опора и основа. Затова и гей семейството не е семейство.), не са равнопоставени жените и мъжете в бизнеса, има нужда от насилие във възпитанието, и без мерене на пишки нищо не става в тоя живот.
Но както и да е. Век на Водолея (по Коса) какво да правим...



Тема Re: Да живей България!нови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано18.10.19 22:49



Ами, благодаря ти.

Беше откровен и изчерпателен.
Да, и за този расизъм е темата, който не се проявява, защото просто сме мирни хора. Но на стадиона са агресивни и затова техният расизъм е агресивен.
Иначе казано, едни кротки, други бурни, но всички сме расисти.

Но освен за расизма, темата е и за простотията и най-вече за глупостта, която постоянно ни вкарва в елементарните клопки, които ни поставят. За мен, това беше капан/номер.

Преди мача още англичаните надуха сирената: "Внимание, българите са расисти!"

Първи в капана влезе Боби Михайлов, който започна да им се оправдава, като изказа възмущение.

После подхлъзнаха и публиката ...

Ами елементарно е да се усетиш, че нарочно те провокират да го еба...!

Редактирано от LAMBl на 18.10.19 22:55.



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано18.10.19 23:00



"Всички сме расисти" защото просто виждаме че има раси. "Всички" обаче трябва да отричме това, както в лекция на TTC от университета Уилям и Мери по АНТРОПОЛОГИЯ, пич, по антропология!!! Има цяла една лекция посветена на това че раси няма. Според мен професорката - Барбара Дж. Кинг се избъзика с темата защото за 40 минути даде всички експерименти които доказват че расите са ралични по всички показатели- ментално, физически, имаме дори различия във възприемането на себеподбните си- когнитивни различия - как сме станали общности, и накрая посвети десет минути празни приказки които казваха точно обратното.
Как да я кача и къде за да я чуеш- удивителна лекция. Антропология - Има ли раси, - не няма.
Страхотия!



Тема Re: значи!нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано18.10.19 23:05



Да, така ще е докато не станем ние, тия дето владеят света... А това се сещаш, кога ще стане... на 30 февруари...


А до тогава ще трябва да се съобразяваме! Да, така е устроен светът! Ако не ти харесва, виж първото изречение.



Тема Re: Да живей България!нови [re: Silverado]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано18.10.19 23:10







Тема Re: Да живей България!нови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано18.10.19 23:15



Между другото живял съм в смесени общества, където са 50 на 50 бели и черни или поне са силно омешани.
Ами да ти кажа, няма я тази наша фиксация: "Ама този какъв е?" В някои такива общества, дори не си забелязват расата, защото една голяма част са мешани, нито бели нито черни, просто хора.
Това трудно се разбира в България.



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано18.10.19 23:14



Ти от кои 50 беше?





Тема Re: значи!нови [re: dionys]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано18.10.19 23:25



Разказ на зет ми и племенника ми - от стадиона(има и оптимисти в тоя живот): До средата на първото полувреме стадионът е в пълно мълчание. В този момент английският треньор вади 3 броя черни фотболиста да загряват. Те не са влизали в игра, няма никаква нужда от тях, освен това в средата на първото полувреме не прави смени абсолютно никой освен треньорите в детските градини заради движението. Любопитното, и това което е направило вчепетление на зет ми, без каквато и да е идея какво става- той е бил на стадиона, не пред тв или интернет, е че тези трима негри са отишли да загряват пред сектора с нашите ултраси. Там където са били тези с качулките. На стадиона е имало наполовина толкова английски фенове колкото български. Те са били 5-6 хиляди, нашите макс 10. Ама ултрасите са били 300 - 400 човека. Чудя се дали не преувеличавам в пъти. Та въпросните трима отиват и загряват точно пред лумпените. Сигурно 20минути са ги търсили къде са. Трябвало е да минат през норманите от трибуна А, после е трябвало да минат през собствените си фенове от еба ли го Б или Г и чак после да се инсталират пред кретеноидите. Ама нъц. Пак никой нищо не вика. Не се сещат просто, тъпите българи. Тишина. Накрая някъв футболист спира мача заради нещо в главата си и чак тогава почват тия кадри и всичко.
Педераси, сър.


Не, сори, извинявам се - англичани.



Тема Re: Да живей България!нови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано18.10.19 23:41



Мешаните...

На много места ние минаваме за черни. Колкото и да им е чудно на някои клубари. За цяла северна Европа ние сме мургави (черни), представям си недоумението им, когато са ни обвинили в расизъм. Сигурно са си помислили, че на стадиона са освирквани русите англичани...?



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано19.10.19 00:33



Това трудно се разбира в България.

Какво му е трудното за разбиране?
Когато са 50/50 и/или силно омешани няма малцинство. В Куба например е така.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Да живей България!нови [re: ad miral]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано19.10.19 11:25



И във Венецуела, и в Бразилия е доста шаренко.
Понякога дори в едно и също семейство.

Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано19.10.19 12:02



Пусни една тема за цигани и ще видиш как не сме расисти.

Можеш да си избереш, или расист или толераст.

Ти от кои си?

Аз съм расист към всички човеци, които погазват светлите човешки ценности...и толераст към времето и мястото им на раждане.
Защитата на светлите човешки ценности не е расизъм, то е човешки дълг за опазване на святото.

Така гледано и от твоя страна, понякога расизмът е дълг...понягога е страст от глупост.

Какво като пусна такава тема, след като малко хора могат и правят тази разлика?

Толерастията е по- вредна за обществото от расизма?

При условие че вече сме наясно що е расизъм и що е толерастия.

Ама не сме наясно, и заради това размахваме тези две понятия като брадви над главите си..

Не, не сме расисти-тъпунгери сме....

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: значи!нови [re: Green Light]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.10.19 12:56



Значи - умишлено скроена провокация.



Тема Re: Да живей България!нови [re: Sgraffito]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.10.19 13:00



Пък във всички индийски сериали дебело подчертават, че по-мургавките и тъмни момичета, дори от едно семейство, са по-долно качество и недотам желани за булки.

После - българите били расисти.





Тема Re: Да живей България!нови [re: lipari]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано19.10.19 13:31



Пък във всички индийски сериали

Сериали не съм гледала, но в действителността по-ниските прослойки особено държат на това.

Нищо особено, ние се печем като гламави, че да имаме тен, те пък имат мераци да са бели.



Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Да живей България!нови [re: Sgraffito]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано19.10.19 14:30



"Нищо особено, ние се печем като гламави, че да имаме тен"

Много интересно що го правите, наистина като гламави, след като ние не сме расисти и ебем без значение на тен?
Харесва ни да симулирате....и тен...и най- вече гламави...

Кой глупак ще налита да ебе умна жена, все едно по време на секса да е на симпозиум за умност...



"като гламави" не е съвсем точно

Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор NUT (непознат )
Публикувано19.10.19 14:46



проба





Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано19.10.19 15:47



За цяла северна Европа ние сме мургави

.... имаме повече слънце, ама не чак толкова колкото на екватора. :))



Тема Мерси.нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано20.10.19 13:53



Мерси, Тузле, имаш от мен боза и баклава в Пчела. Само кажи коя Пчела в София ти е най-удобна и кога?



~~~
« Обществената поръчка е като свирен мач. »
Мая Манолова

Тема Re: Мерси.нови [re: Phillip]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано20.10.19 14:05



Когато идвам в София.
Знам 2 "Пчели".Тази на "Опълченска" в " Банишора" ми е по- сгодна.
Ако наистина се видим, можем да си говорим за велосипеди.
А подобно стихотворение не ми е идвало от едно 14 годин....





Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.10.19 20:15





Ето текста:

Няма да е пресилено да кажем, че последната седмица се превърна в истинско бедствие за българския футбол. След онова приказно лято на 1994 г. Когато българският футболен фен преживя своята американска мечта поводите за радост се брояха на пръсти.

За да се стигне до истинската катастрофа в София, когато най-бездушният национален футболен отбор, който нашата страна е имала досега регистрира, най-срамната си загуба в историята с 6:0. Дори резултатът не е толкова стряскащ, защото значително по-големи отбори са падали със същия резултат.

Само си спомнете онова 7:1 при това на полуфинал на Световното първенство, с който Германия унижи Бразилия. Стряскащото в българските национали е липсата на какъвто и да било хъс за победа и желание да защитиш своята футболна чест. Най-отвратителното обаче бяха заглавията в британската преса на следващия ден. Заради група от 50 души срещу България се изля незапомнен порой от обиди и унизителни нападки.

Едно от заглавията беше "Изритайте ги", а буквите бяха с цветовете на българското знаме. В друг вестник двете държави бяха обозначени като "Лъвовете" за Англия и забележете "Животните" за България. Някои ще кажат, че това е свобода на словото. Аз обаче смятам, че това беше преднамерена, предварително режисирана акция. Защо британците избраха точно България за своя жертва не е много ясно.

Но върху нашата държава се залепи етикет на расистка, едва ли не неонацистка държава. Варвари, които мърсят светилището на европейския футбол. И тук е мястото да попитам. Точно пък британците ли ще ни учат на футболен, че и национален морал? Точно англичаните ли ще ни говорят за нацистки прояви по стадионите и точно тези ли ще ни заклеймяват като най-големите хулигани?

През тази седмица в личния си профил пуснах една снимка на престолонаследника принц Хари, който се беше появил с нацистка униформа на едно тържество на Хелоуин преди години. Излишно е да казвам, че това е проява на меко казано лош вкус. Направо ще си го кажа – това е най-идиотската проява на член на британското кралско семейство. Представете си, все едно на маскен бал в Израел или в Русия някой да се появи с униформа на офицер от SS. Мислите си, може би, че това е единична проява.

Самата кралица Елизабет Втора като шестгодишно дете е заснета как отдава нацистки поздрав докато си играе в кралското имение Балморал. Да не говорим за Едуард Осми, нейният чичо, който откровено е симпатизирал на нацистите. Тях ще изритате ли, мили поданици на империята? Точно англичани ли ще ни говорят за неонацистки прояви, след като движението Скинхедс се заражда именно на Острова през 60-те годни. А основателят на неонацисткото движение "Кръв и Чест" е също англичанин. Откога английските фенове са символ на фини шекспирови обноски – откакто трошат поред европейските столици, където техният отбор гостува?

Британските фенове направиха истинска кочина от центъра на София, а ние, за да не развалим европейския си имидж, свенливо си обръщахме главата настрани, вместо да бъдат изпоарестувани мъртвопияните боклуци, които псуваха и замеряха случайните пешеходци дръзнали да се разхождат в центъра на столицата на собствената си държава. А какво да кажем на британските туристи, които като дойдат на Слънчев бряг три дни не знаят в коя държава се намират, защото не могат да изтрезнеят.

Това накарало ли е българската преса да пише, че британците са нация от прасета, които обичат да грухтят в кочината си сред локви от повръщано и празни бирени бутилки? Не. Защото ние разбираме малко по-различно свободата на словото. Аз обаче никога не съм бил кой знае колко политически коректен. Затова ще кажа, че някакви британски алкохолици, ръководени от кралски двор, в който не се знае кой е нацист, кой на кого изневерява и дали мъжете са мъже, а жените жени не могат да ни поучават. Най-малкото, защото последните избори бяха спечелени от недоразумението Найджъл Фарадж, който плашеше британците с нашествие от българи и румънци.

Другото недоразумение с интересната прическа пък е на път да се превърне в герой на Шотландия, защото след Брекзит изглежда, че с Обединеното кралство е свършено. Защото Шотландия и Уелс обявиха, че обмислят да провъзгласят независимост. А столицата Лондон управлявана от британецът Садик Кан, пакистанец по произход, обмисля автономен статут. Бог да пази кралицата, че короната и се клати. А иначе за футбола – нашето време пак ще дойде. Респект.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.