Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:24 02.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Да живей България!нови [re: Naglets]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 12:39



Станахме двама.





Тема Re: Да живей България!нови [re: lipari]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 12:45



Бъркаш понятията!


Английските се казват "хулигани", в България хулиганите се казват "фенове".



Тема Re: Да живей България!нови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 12:59



Това не всяка глава го вдява.

Някои са си останали на нивото от гладиаторските битки.

То да освиркваш и да им викаш маймуни, бих до някъде го разбрал, тоест да има на какво отгоре, ама ти падаш у дома с н'ам си колко на нула ... и да обясняваш, кой маймуна и кой прос пиян хулиган...???

Абе както е казал българинът: "Булгар! Булгааар!"
"... ама проста работа тия немци бе, един пирон не им стига ум да забият."
"Нейсе, запуши я."



Тема Един приятел казвашенови [re: Naglets]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано15.10.19 12:59



Един приятел по стечение на обстоятелствата за известно време бачкаше във футбола. Той казваше:
"Колегите се наричат спортни деятели и всичките са чукове, с изключение на ... Митко Чуков".



~~~
« Три милиарда цигулари! »

Тема Re: Не може!нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.19 13:02



Те дечицата затова го ритат футбола, щото искат да приличат на батковците от международните състезания. Иначе ще им стане безинтересен.


Първо - по мое време не ритаха "затова".

Второ - пак ще имат стимул - някой задграничен може да ги купи още от юношеската скамейка.




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема маймунитенови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.10.19 13:05



Пропуснал съм за пореден път изявата на родния футбол.
Колкото до трибуните обаче, статията я видях - това с маймунските звуци е някаква смешна простотия, ма чак пък расизъм... В Англия им хвърляли бананови кори по терена

(на маймуните де).



Тема Off: "Булгар, булгар"нови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.10.19 13:40



Тотално вън от темата, нищо общо.
Даже като дете ми беше по-скоро симпатично това "Булгар, булгар" на бай Ганьо в банята. Там, ако помниш, немците онемяха, а бай Ганьо излезе, застана на ръба на басейна и взе да им вика булгар пред ококореният им поглед.
Простакът има много за какво да бъде подиграван, но дали радостта му че е българин и значи - нещо повече от другите, трябва да е точно пример за подигравка. Алеко (или по-точно студентът разказвач) даже поясни по-натам, че идеята е била "ето вижте един от тези за чиито подвизи по бойните полета само сте чели"

Да минем на англичано-къркандилска аналогия- представи си къркани англичани които крещят England! с вдигнати чаши. - Предполагам, наред с антипатията от пияндурщината, ще предизвика и лека завист че се харесват че са англични, нали, даже в кашата в главата в момента, куфеят за Англия.
Защо тоя "Булгар, булгар" трябва да е нещо лошо.

А то е- поне в главите ни. Не помня по кои гръцки острови бяхме с компания и като отворена книга виждах че на моите приятели им е неудобно от шапката с надпис Bulgaria, която носех. Както и от постоянните ми настоявания пред гърците по магазини и пазари, че това е БЪлгария, а не ВУлгария. Беше бяла панамена шапка с лента и малък надпис- не съм носил "На нож" на Вешин (макар че естествено че имам и такава фланелка). Тогава също повдигнах въпроса за Булгар, булгар. Не срещнах разбиране.
Да викаш булгар, булгар е тъпо. Дойчлнад и Ингланд - може. Аз па тва не го разбирам.


И малко IN - вътре в темата, ако може- пак по същата линия. Ние, аз, ти, хората тук, жените ни, децата ни, знаеме какви сме. расисти ли сме, не сме ли, какво е обществото ни, как се вика на мач, изобщо - наясно сме. Има ли нужда да се занимаваме с това СЕГА да се определяме според това което англичани (и всички европейци) пишат за нас. Забележи - не казвам- да не ни интересува, казвам - ние себе си да определяме според чуждите писания. Та- има ли сми? Не е ли тъпо?



Тема Re: Да живей България! [re: LAMBl]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.10.19 13:45



Английските се казват "хулигани", в България хулиганите се казват "фенове".

един дол дренки са.





Тема Re: Да живей България! [re: lipari]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.10.19 13:47



Еми много ясно, "туй, що наричаме роза, с всяко друго име ще ухае все тъй сладко"
Тоест в случая ще смърди
:-)))



Тема Re: Off: "Булгар, булгар" [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.10.19 14:15



"Ние, аз, ти, хората тук, жените ни, децата ни, знаеме какви сме. расисти ли сме, не сме ли, какво е обществото ни, как се вика на мач, изобщо - наясно сме."
Ами зачудих се, с какво сме наясно, та затова пуснах темата.
Кажи ти сега, ти с какво си наясно, ако искаш, разбира се.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.