Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:54 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Да живей България!нови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано18.10.19 23:15



Между другото живял съм в смесени общества, където са 50 на 50 бели и черни или поне са силно омешани.
Ами да ти кажа, няма я тази наша фиксация: "Ама този какъв е?" В някои такива общества, дори не си забелязват расата, защото една голяма част са мешани, нито бели нито черни, просто хора.
Това трудно се разбира в България.



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано18.10.19 23:14



Ти от кои 50 беше?





Тема Re: значи!нови [re: dionys]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано18.10.19 23:25



Разказ на зет ми и племенника ми - от стадиона(има и оптимисти в тоя живот): До средата на първото полувреме стадионът е в пълно мълчание. В този момент английският треньор вади 3 броя черни фотболиста да загряват. Те не са влизали в игра, няма никаква нужда от тях, освен това в средата на първото полувреме не прави смени абсолютно никой освен треньорите в детските градини заради движението. Любопитното, и това което е направило вчепетление на зет ми, без каквато и да е идея какво става- той е бил на стадиона, не пред тв или интернет, е че тези трима негри са отишли да загряват пред сектора с нашите ултраси. Там където са били тези с качулките. На стадиона е имало наполовина толкова английски фенове колкото български. Те са били 5-6 хиляди, нашите макс 10. Ама ултрасите са били 300 - 400 човека. Чудя се дали не преувеличавам в пъти. Та въпросните трима отиват и загряват точно пред лумпените. Сигурно 20минути са ги търсили къде са. Трябвало е да минат през норманите от трибуна А, после е трябвало да минат през собствените си фенове от еба ли го Б или Г и чак после да се инсталират пред кретеноидите. Ама нъц. Пак никой нищо не вика. Не се сещат просто, тъпите българи. Тишина. Накрая някъв футболист спира мача заради нещо в главата си и чак тогава почват тия кадри и всичко.
Педераси, сър.


Не, сори, извинявам се - англичани.



Тема Re: Да живей България!нови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано18.10.19 23:41



Мешаните...

На много места ние минаваме за черни. Колкото и да им е чудно на някои клубари. За цяла северна Европа ние сме мургави (черни), представям си недоумението им, когато са ни обвинили в расизъм. Сигурно са си помислили, че на стадиона са освирквани русите англичани...?



Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано19.10.19 00:33



Това трудно се разбира в България.

Какво му е трудното за разбиране?
Когато са 50/50 и/или силно омешани няма малцинство. В Куба например е така.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Да живей България!нови [re: ad miral]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано19.10.19 11:25



И във Венецуела, и в Бразилия е доста шаренко.
Понякога дори в едно и също семейство.

Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Да живей България!нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано19.10.19 12:02



Пусни една тема за цигани и ще видиш как не сме расисти.

Можеш да си избереш, или расист или толераст.

Ти от кои си?

Аз съм расист към всички човеци, които погазват светлите човешки ценности...и толераст към времето и мястото им на раждане.
Защитата на светлите човешки ценности не е расизъм, то е човешки дълг за опазване на святото.

Така гледано и от твоя страна, понякога расизмът е дълг...понягога е страст от глупост.

Какво като пусна такава тема, след като малко хора могат и правят тази разлика?

Толерастията е по- вредна за обществото от расизма?

При условие че вече сме наясно що е расизъм и що е толерастия.

Ама не сме наясно, и заради това размахваме тези две понятия като брадви над главите си..

Не, не сме расисти-тъпунгери сме....

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: значи!нови [re: Green Light]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.10.19 12:56



Значи - умишлено скроена провокация.



Тема Re: Да живей България!нови [re: Sgraffito]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.10.19 13:00



Пък във всички индийски сериали дебело подчертават, че по-мургавките и тъмни момичета, дори от едно семейство, са по-долно качество и недотам желани за булки.

После - българите били расисти.





Тема Re: Да живей България!нови [re: lipari]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано19.10.19 13:31



Пък във всички индийски сериали

Сериали не съм гледала, но в действителността по-ниските прослойки особено държат на това.

Нищо особено, ние се печем като гламави, че да имаме тен, те пък имат мераци да са бели.



Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.