Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 27.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Нещата с Македония се закучиха... очаквано  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.10.19 00:17



Тия наши лоши братя тупат топката до датата, на която трябва да дадем отговор подкрепяме ли ги за ЕС, или не...а тя наближава!! Правят се на умрели лисици, хитруват...Нашите "мъдреци" пък се оливат в общи приказки как нямало да гласуват "ЗА" безусловно... ама толкова време вече НЕ поставят ТОЧНИ условия, нито следят за изпълнението и на "неточните"... Бля-бля и на днешната среща при президента...


ПРОСТО НЕ МОГА ДА СИ ПРЕДСТАВЯ как ще завърши цялата тази епопея... Вероятно ще им гласуваме и те ще ПРОДЪЛЖАТ да си веят байряка както преди...

Е не беше точното правителство за този момент, признавам... макар и да не виждам КОЕ ПЪК ДРУГО би се справило с подобна ситуация.




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано01.10.19 01:22



Тия не са ни братя, те са ни третите братучеди...



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.10.19 01:40



Се тая...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор the bag (shapeless sack)
Публикувано01.10.19 22:10



Вероятно ще им гласуваме и те ще ПРОДЪЛЖАТ да си веят байряка както преди..

Ще им гласуваме, но не защото на българските политици им пука за Македония, а защото евробюрократите искат тази територия за своите интереси. Трябват им и последните свободни трошици от Европа, за да могат да станат пълни господари. Скоро и в Македония вече няма да има хубави пържоли, домати, зеле и чушки, нито козе сиренце, нито кебапченца колкото малкия пръст. Ще ядат пластмаса и ГМО и ще се чудят и те като нас какво им е дошло до главата. Вече първите стъпки са направени. Миналата седмица видях в Каменица (едно много хубаво място в близката част на Македония) чисто нови коли на някаква фондация за екологична природа и бля бля, облепени с ония безумни лепенки, че "тази кола е купена с пари от европейския пръсъединителен фонд"... и т.н., за което трябва да сте вечно признателни на Юнкер, Макрон, Меркел и кмета на Лондон. На фона на бедния автопарк в Македония тия коли са като майбах в село Горно нанадолнище... Както и да е.

Македонците (както и нас) никой не ги е питал искат ли у Европа, или не искат. Просто ще ги присъединят. Пропагандата яко промива мозъците на младите там. Всички, които взеха български паспорти, моментално заминаха за Германия, Австрия, Швейцария... Сега ще има втора вълна.

Македонците, с които всеки път говоря, не искат и да чуят за евросъюз, но нямат шанс - ще ги прилапат под предлог, че иначе стават жертва на руското влияние.

А и като се има предвид, че северната половина на Македония е завзета от мюсюлмани...

Уни, те не са никак лоши хора македонците. Напротив, абсолютно дружелюбни са към нас, готови да помогнат, да услужат. Нещо имаш грешни представи. Ходиш ли често там?



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: the bag]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.10.19 08:17



Твърде дълъг трябва да ми е отговорът, от телефон е трудно... Най-кратко - никой народ не е “лош” .


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: the bag]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.10.19 10:25



Ау! "Последните СВОБОДНИ трошици"!

Сал една Белорусия ще остане свободна вече.

----
И тази лоша, лоша европропаганда, подло промиваща мозъците на младите! Иначе, нали, са много дружелюбни към нас (да, аз също не бих казала, че това последното не важи за определена част от обществото им - доста от тях са дружелюбни) и никви други, по-пропагандни пропаганди не са вилнели с години там, изкоренявайки българското народностно съзнание, ама виж, лошата евро-пропаганда... ма тя е лоша, да не е правилна и СВОБОДНА, я.


”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 02.10.19 10:34.



Тема Виц: Научна дискусиянови [re: UnicaDonna]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано02.10.19 17:39



Виц:

Научна дискусия дискусия за народността на Гоце Делчев.

Българската група: Гоце Делчев е българин!
Македонската група: Ааа, не! Гоце е македонец!
Нежен глас от българската група: Той е бил гей.
Македонската група: Ууу! Грък, значи!



~~~
« Три милиарда цигулари! »

Тема Re: Виц: Научна дискусиянови [re: Phillip]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.10.19 18:18



Не Гоце, а Александър!





Тема Е, явно вицътнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано02.10.19 18:21



Е, явно вицът е актуализиран съобразно скорошните събития.



~~~
« Три милиарда цигулари! »

Тема Re: Е, явно вицътнови [re: Phillip]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.10.19 19:54



Пита се в задачата БЪЛГАРИТЕ как са реагирали при новината, че Гоце е бил гей!




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема ние сме евроатлантицинови [re: UnicaDonna]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.10.19 20:05







Тема Re: Е, явно вицътнови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.10.19 20:07



Шега, майтап, но много показателно за (юго-)манталитета им ми се видя мнението на участник в македонски форум:
" Зедов, та прочитав нешто повеке од и за Гоце Делчев.И што ? - па тоj бил една обична Бугарска пи4ка..."



Тема Re: ние сме евроатлантицинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.10.19 20:20



България е в континента Европа, Еврос е самата р.Марица, Черно море е периферно на Атлантическия океан, а територията ни не може да се навие на руло като килимче и да се премести на майната си и оттатък на изток...



Тема това какво общо с моето мнение?нови [re: tuzlija-179435]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.10.19 20:37







Тема Re: това какво общо с моето мнение?нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.10.19 20:41



Ами сети се.





Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: MupaM]  
Автор the bag (shapeless sack)
Публикувано02.10.19 20:59



Защо ти трябва да ме иронизираш? Това са моите виждания, които с нищо не те засягат. И какво от това, че в миналото пропагандата е промила мозъците на македонците и те отдавна не се чувстват българи. Насила ли да ги накараме сега да са българи? Дадохме им български лични карти - почувстваха ли се българи? Питала съм ги - не, не са. Личните карти им трябват, за да отидат да работят в Европа. Защо не оставим хората на мира. Какво губим ние, ако те се чувстват македонци и обичат родината си Македония? Тъпо ли е, ако се притесняват, че Европа повече ще им вземе, отколкото ще им даде?

С което исках да помоля теб и всички останали. Ако имате милост, ако сте човеци, никога, никога не бъдете груби с мен. Груб е животът ми и нямам сили за още грубост. Просто молба.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: the bag]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.10.19 21:09



Защо не оставим хората на мира. Какво губим ние, ако те се чувстват македонци и обичат родината си Македония? Тъпо ли е, ако се притесняват, че Европа повече ще им вземе, отколкото ще им даде?

Да ги оставим на мира - аз съм ЗА. И преди в този клуб съм писала, че - вкратце - насила хубост не става. Щом си се чувстват македонци, а не българи, и си зачитат родината - нека.

Проблемите са другаде.

Първо - можеш ли ти да бъдеш сигурна, че говориш от името на ВСИЧКИ македонци? Не били съгласни за ЕС, викаш?? Ами ако са МНОЗИНСТВО несъгласните - да направят референдум и да се откажат! Също правиш и бегли инсинуации за НАШЕТО съгласие. Лъжеш се, ако мислиш, че ПОВЕЧЕТО българи не са искали да влезем в ЕС . Тогава. Със сигурност сега има част разочаровани. Но аз съм сигурна, че дори сега да има референдум у нас - ПАК мнозинството ще бъде ЗА оставане в ЕС. Въпреки ГМО-тата.

Защото децата ни са ТАМ. И винаги сме се стремяли към тези ценности, които се проповядват ТАМ. Да, напоследък диамантът не изглежда чак толкова бляскав... но какъв избор имаме? А македонците?

И второ. Добре, ще ги оставим на мира, добрите македонци. НО И ТЕ ДА ОСТАВЯТ НА МИРА ИСТОРИЯТА НИ!!! Повече няма да кажа по този въпрос. Ще бъде банално.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: the bag]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.10.19 21:07



Не са се чувствали особено българи и преди пропагандата, ако визираш коминтерновските решения.
Или поне не такова мнозинство, каквото на нас ни се иска или ни го представят.
Силно разединено население е било още по освобождението.
Само им виж вътрешните ежби, дрязги и борби - трепали са се едни други.
Да си чувала български четници да са воювали помежду си? Не, нали? А там са се тепали със същата жар, с която са тепали и турците. Прочети оная биография на филма Мера според мера, там тези въпроси са засегнати.
По-късно, пренасят това и у нас. Огромен брой от политическите убийства в България са извършени от македонски "борци".

Аз отдавна съм казал, че България е крайно време да спре да се занимава с тая безперспективност наречена "Македония" и да обърне внимание на други наши сънародници по чужбините, които наистина се смятат за българи.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.10.19 21:12



Колкото нас ни питаха на референдум, толкоз и тях ще ги попитат. Просто ще ги изсмучат, както изсмукват нас.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.10.19 21:11



Колкото нас ни питаха на референдум, толкоз и тях ще ги попитат. Просто ще ги изсмучат, както изсмукват нас.


Дрън-дрън. И на теб ще кажа - ДОРИ СЕГА, след ГМО-тата, при референдум у нас, присъствието ни в ЕС ще бъде МОЩНО ПОДКРЕПЕНО. С огромно мнозинство.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.10.19 21:16



Ще рискуваш ли да си заложиш живота на това твърдение?

Торбата е абсолютно права - ще ги източат. Ама не ми пука.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.10.19 21:17



Ще рискуваш ли да си заложиш живота на това твърдение?

Категорично да.

ПП - най-малкото защото българинът е прагматичен и знае, че просто това е по-малкото зло.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 02.10.19 21:14.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.10.19 21:17



Аз не бих.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.10.19 21:18



Редактирах се по-горе, прочети


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.10.19 21:19



Не малко българи хич не мислят, че е по-малкото.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор the bag (shapeless sack)
Публикувано02.10.19 21:24



Всъщност си права. Ние сме за Европа, понеже децата ни са там и няма да се върнат. Понеже ни се усмихват на скайпа и ни казват, че всичко е окей с тях и ние да си гледаме живота, щото те се оправят. И там не общуват много с други българи, защото се притесняват от сънародниците си.
И малките българчета в България почват да учат английски, преди да са се научили да акат в гърне. Готвим ги и тях за полет към лелеяната Европа.

Що се отнася до македонците, не твърдя, че всички са против ЕС. Младите са За. Искат и те айфони, беемвета и заплата 10к евро. Разбираемо е.

А пък за това, че крадат историята ни - нека крадат. Историята е курва, но все пак почива на факти и документи. Който се интересува и чете, няма да го заблудят никои политици, нито Зоран Заев (който на мен ми се вижда съвсем посредствен), нито дори нашият вожд - Слънце.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор the bag (shapeless sack)
Публикувано02.10.19 21:36



На майка ми в един стар зелен паспорт пишеше, че по народност е македонка. Понеже е от Благоевград. И понеже през 1946 г. е била на 9 години и кръгъл сирак. Ама не е само тя - кажи-речи 99% от населението в тоя край тогава са били "македонци". Няма мърдане, така е решила партията под мъдрото съветско ръководство.
Никой от тези тогавашни "македонци" не се е чувствал друг, освен българин. Както и никой от покръстените по-късно турци не се е почувствал друг, освен турчин. Българското племе е преживяло какво ли не. И Европа ще преживее, корав е българинът.
А македонците тепърва има да се чудят и маят на щастливи кокошки, прави краставици и Истанбулски конвенции.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.10.19 21:42



Личи ти, че по въпроса си чел предимно популярна пропаганда.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: the bag]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.10.19 21:44



Не са 99%.
Около една трета не са се поддали.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.10.19 21:46



Не малко българи хич не мислят, че е по-малкото.

В пълна заблуда си. Живей си в нея.

ПОВЕЧЕТО българи желаят да сме в ЕС. ПОВЕЧЕТО от останалата част не искат много-много, щото обедняха, обаче знаят като мен, че нямаме по-добър избор. И само една шепа смятат, че Путин е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ и трябва да сме в Евразия. ШЕПА.

Дребна част просто НЕ ЗНАЯТ какво искат, но не искат да е това, дето е сега. Което и да е. Тва са мрънкачите.

А, има и една шепичка, дето не ще ни в ЕС, ни в Евразия (или каквото там, но с ПУТИН!!), а иска да сме НЕУТРАЛНИ И САМОСТОЯТЕЛНИ. Тях бих ги пратила... в психиатрия.




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: the bag]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.10.19 21:51



И как изведнъж спряха да се чувстват? За 40 години? А стига бе! Егати пропагандата ще да е била!
Ние 500 години не сме се промили на турци и още 200 - на византийци. В Русия, при много по-сериозен тоталитаризъм и при имперско и при соц време, продължил стотици години, от падането на Волжка българия до наши дни, казват "не сме татари - българи сме". И каталунците се смятат за каталунци и прочия.
И само на територията на бюрм - изведнъж, в рамките само на четиридесетина години, пропагандата подействала ебаси!

Как си го обясняваш?

Аз си го обяснявам тъй - семето е попаднало на добра почва.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: tuzlija-179435]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.10.19 21:52



Обори ме с факти.
Ама не от типа на "па дядо ми имал един братчед, дето се смятал за българин".



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.10.19 21:52



Аз си го обяснявам тъй - семето е попаднало на добра почва.

Аз пък не бих се напъвала да си го обяснявам. Важни са фактите. Ще ги колим ли, за да приплачат, че са българи?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.10.19 21:54



Що да ги колим?


Както казах - не ме интересуват, да се смятат ако щат и за марсианци.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.10.19 21:55



Да де, ама ти наблягаш на това, че ние не сме се почувствали турци и византийци... като че ли те са виновни за това как се чувстват сега. Нека си трошат главите.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.10.19 21:57



Аз просто давам пример, че когато някой се смята за някакъв, е изключително трудно да го убедиш в обратното. Дори с огън и меч.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.10.19 21:59



С 1-2 поста да ти запълвам хилядите страници, които ти липсват?



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: tuzlija-179435]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.10.19 22:02



Ми запълни ги.
Докажи, че се чувстват българи, барем 70% от тях или, че са се чувствали.
Докажи, че не са се трепали един друг, като кучета.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: tuzlija-179435]  
Автор the bag (shapeless sack)
Публикувано02.10.19 22:06



99-те ми процента бяха метафора. Баба и дядо - бежанци от Кукуш 1913 г., не бяха се поддали. Както и никой друг от бежанците. Дядо казваше, че не са избягали в България, за да се чувстват македонци. И си бяха платили за неподчинението. Скъпо. Те си бяха класически българи. Не са се поддали и хора от тогавашната опозиция - БЗНС "Никола Петков" и др. Чанджиев е писал призив към населението да не се пишат македонци и че да се пишеш македонец, е национално предателство. Изселили са го другарите, пратили са го на заточение в някакво село до края на дните му.
Както и да е, минало - бешело.
Македонците скоро ще станат европейци, а сърбите ще се пукат от яд, че само те са останали под руско влияние.
Смехории.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.10.19 22:11



Ами тези от Организацията и това са правили.Гоце Делчев не е доживял, но Даме Груев напр. - да.Който не го мързи, да потърси в Гугъл напр. "Клане в Кокошине".
И после - хоп - национални герои на НРМаквдониja во рамките на СФРJ...



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: the bag]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.10.19 22:17



Това е, написа го.
Кум съм на един с предци от Кукуш, Кехайови, роднини на Илия Дилберов, прототипът на Св.Бъчварова.Той също не се поддава.Роднините му- и те.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: tuzlija-179435]  
Автор the bag (shapeless sack)
Публикувано02.10.19 22:24



Ако техните лели (баби) са се казвали Нада и Божия, значи ги познавам. Къщата им беше срещу хотел Волга. Мъничка къща, но спретната, чиста, с подреден двор. Кукушаните бяха хора за пример.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: the bag]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.10.19 22:29



Именно.Кумчето е Иво, майка му беше Виолета, дъщеря на баба Нада.Брат му Киро израсна в Джумаята при баба си.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано02.10.19 22:27




Борбата около възстановлението на българската народна църква трая цѣли 40 години. Тя започна въ 1830 г. и свърши на 28 февруари 1870 г. (ст. ст.), когато единъ султански ферманъ учреди Българската Екзархия въ Цариградъ. Тази борба е цѣла епопея. Изпърво, българския народъ искаше само владицитѣ му да сѫ българи и той самъ да си ги избира. И първитѣ градове, които поискаха това, бѣха градоветѣ Скопие и Самоковъ (въ 1833 г.). Но гърцката Патриаршия отказа категорично. Тогазъ борбата взе двѣ нови форми: искането на българи владици се разшири съ желанието да се иматъ собственна църковна служба и собственни училища, а противъ гърцкитѣ владици въ българскитѣ епархии започна открито и насилственно гонение. Така стана въ много градове на България, Тракия и Македония.

Султанския ферманъ за учредяването на Българската Екзархия, въ първата алинея на своя 10 членъ, поименно бѣ указалъ, като български, слѣднитѣ епархии : Русенска, Силистренска, Варненска, Шуменска, Търновска, Ловчанска, Врачанска, Видинска, Софийска, Кюстендилска, Самоковска, Нишка, Пиротска и Велешка. А въ втората алинея на сѫщия членъ бѣ постановено: че е позволено да признаятъ Екзархията и всички други епархии, въ които поне 2/3 отъ христианскитѣ имъ жители пожелаятъ това. Съгласно тая втора алинея отъ фермана стана плебисцитъ въ Македония, извършенъ отъ турскитѣ власти подъ контрола на гърцката Патриаршия, който плебисцитъ установи: че по-голѣмата часть отъ Македония желае да признае Българската Екзархия. На основание тоя плебисцитъ и бидоха назначени владици въ Скопската, Охридската и Битолската епархии (въ Велешката, която бѣ изрично упомената въ фермана, имаше вече такъвъ). Ала скоро слѣдъ туй избухнаха българскитѣ възстания прѣзъ 1875 и 1876 г.г., а послѣ тѣхъ дойде и русско-турската война, които съвсѣмъ скомпрометираха българитѣ въ очитѣ на Турция. Благодарение на това обстоятелство, плебисцита не бѣ извършенъ и въ южната часть на Македония, па и тамъ, гдѣто бѣ вече извършенъ, не се допуснаха на всѣкѫдѣ български владици, а въ епархиитѣ, гдѣто бѣха отишли, тѣ бидоха прогонени отъ властитѣ. Опититѣ прѣзъ 1884/1885 г.г. да се изпратятъ български владици въ Македония не успѣха поради протеститѣ на гърцката Патриаршия, на Гърция и на Сърбия. Скоро слѣдъ това стана и съединението на двѣтѣ Българин, което наново скомпрометира българитѣ въ очитѣ на Турция. И едва прѣзъ 1890 г. се допуснаха нови български владици въ Скопие и Охридъ, прѣзъ 1894 г. — въ Велесъ и Неврокопъ, а прѣзъ 1897 г. — въ Битоля, Дебъръ и Струмица. Останалитѣ епархии вече не можиха да видятъ български владици. Турското правителство позволи само: щото българскитѣ духовни началници въ тия епархии да прѣдставляватъ прѣдъ властитѣ мѣстнитѣ българи и да управляватъ тѣхното училищно дѣло. Отбѣлѣзанитѣ въ картата съ бѣлн лиши мѣстности сѫ именно епархиитѣ, които не видѣха български владици.

И друго интересно за тоз балкански .

Редактирано от Metropolis на 02.10.19 22:53.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: tuzlija-179435]  
Автор the bag (shapeless sack)
Публикувано02.10.19 22:36



Нада и Божия бяха първи братовчедки на баба, която пък беше от рода Гъркови. Пръснали са се после по цял свят, чак до Аржентина. Само останки има вече от тях.

А пък чакай да ти разкажа за Божия и Нада. Когато правеха Благоевград показен град за пред Корпуса, им взеха къщичката и ги пратиха да живеят в панелка в Струмско. Помня, че Божия идваше у нас и казваше на баба: Верке, Нада ще умре. Откак ни взеха къщата, само в стаята стои, гледа в една точка и дума не продумва. Нито иска да яде, нито да пие. Баба все я утешаваше, а Божия си тръгваше умислена. Не след дълго Нада наистина умря - от мъка.
Та така. Бошлаф е всичко.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.10.19 22:41



Епа нали си от комунистическо семейство и гониш планове и проценти.


В периода 1878-1918 поне 20% от населението от пределите на днешната РСМ гласува за България с краката си.
Хайдути и революционери от всички български краища са се трепали един друг като кучета, както се изразяваш.Слабо си чел.
В революциите по цял свят много често "идеологическите различия"просто са лични отношения, конкуренция, антипатия и т.н. между дейците.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: tuzlija-179435]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.10.19 22:49



Е па не съм от комунистическо семейство.
Ама разбирам та, по козяшки тертип най-лесно е да кажеш някому, че е комунис и да се смяташ спечелил спора.

20%. Толкоз. И да речем още толкоз да са останали там.

Дай примери за революционери в Добруджа, дето да да се трепали колкото македонците.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: the bag]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.10.19 22:53



Ходил съм в къщата , разбира се.
Как с я построили, почвайки живота си от нулата - те си знаят.Наистина от нулата - 1913, юни месец, бягайки от Кукуш, който е имал пари - вложил ги е бил в животни и посеви.Дошли са голи и боси.
Бил съм на квартира у бай Атанас точно срещу Бивша Солунска гимназия.Той също беше от Кукуш, в 1913 завършил предпоследния курс на Солунската Българска Мъжка Гимназия.

Редактирано от tuzlija-179435 на 03.10.19 04:20.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: Metropolis]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.10.19 22:59



Мой прапрадядо е един от делегатите на Събора в Цариград, български учител и свещеник от Македония и е един от подписалите Устава на Българската Екзархия на 24 юли 1871.

Роднини сме с Тодор Александров, който е написал:
"Който ми каже, че не съм македонец - ще му отрежа езика,
а който ми каже, че не съм българин- ще му отрежа главата."



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.10.19 23:07



От комунистическо семейство си.Споделил си.
Да бъдем тактични и да оставим покойния ти татко на мира.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: tuzlija-179435]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.10.19 23:11



Я покажи де точно съм споделил?



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: tuzlija-179435]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.10.19 23:13



Покойният ми татко апропо, не беше комунист.
Комунистка е живата ми майка, която от своя страна е от богато над средното, николапетковистко, кулашко семейство.
Та?

Редактирано от oberleutnantRzevski на 02.10.19 23:14.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.10.19 23:19



Офицер?
Завършил в СССР?
И да не е член на БКП? И да не е проучен? Айде не нам...
За майка ти, жива и здрава -
На нашата улица от 12 къщи единственят комунист отпреди 1944 беше син на съсобственик на тютюнев склад.Това е правило, не изключенке.

Та?
Ами имаш съответния манталитет.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: tuzlija-179435]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.10.19 23:48



Ми, шти кажа.
Тук имаше един клубар, който отдавна не се е появявал, ама се четем и си пишем с него чат-пат у фейса.
Офицер, завършил в СССР.
Възможно най-максимално яростен антикомунист.
Така че, тва нищо не значи.
Баща ми просто си е бил пълен отличник, ама не по полит-просвета, ами по инженерлък.
Е, не беше яростен антикомунист, просто беше аполитичен, патриот. Какъвто трябва да е всеки един офицер.
Ти комсомолец и пионерче бил ли си? Начи си комунист.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.10.19 23:59



Ние пък имахме един приятел на Уникалния...... майка му беше яростна антикомунистка, с роднини в Щатите (От нейното време още!!! Емигранти!!) а баща му (мъжът й де) - яростен комунист, партиен секретар, и бяха прекрасно семейство.



Синовете им категорично бяха антикомунисти.

Майката си е майка!


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.10.19 01:59



От познатите ми най-много недолюбва Русия един, който работи там от 1990 до 2000.

Майка ми също беше инженер, също пълен отличник, също почина на 51.Пък не ги пуснаха с баща ми с " Балкантурист" с кораб до Виена.
Неин вуйчо е бил признат способен техник по същата специалност.За да завърши Техническото училище в София със стипендия значи, че не е бил тройкаджия.Пък въдворен в " Белене " от ДС, без присъда, 1956-1959.
За някои неща пълен отличник , както се изразяваш - нищо не значи.
Разсъждаваш като комунист - какъв да си?

А редови членове на ДКМС сме били всички.
Това, че Пътникът претендираше, че не е искал и не е бил нито пионерче, и в казярмата са го изпуснали да го на направят член на ДКМС - тия на старата ми капа...



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: tuzlija-179435]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано03.10.19 02:57



Ми нас и до Румъния не ни пускаха.
И кво?

56-та - 59-та.... Ма ти живееш в педесетте бе пич, отдавна съм го забелязал. Макар да не си бил сигурно роден тогава.
Ми същите тия педесетте, дядо ми и баба ми ги било страх майка ми да ходи на училище в търново, щото като дъщеря на кулак да не би да й направят нещо.

Баща ми педесетте е бил тинейджър, че даже и тинейджър не е бил през повечето от тях. В Русия е карал академия чак средата на 70-те. Съвсем други времена. И не, нямал е протекции. Нито е бил от антифашистко-борчески род, нито нищо. Най-обикновен гражданин. Че даже се е преебал с първото си желание за учене от келешлък. Ама на - без протекции учил академия в чужбина. Ей тъй на, напук на бъдещите козяци кат теб, дето разсъждават чугуненобетонно, кат партийни секретари от 50-те.





Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: tuzlija-179435]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано03.10.19 03:13



А редови членове на ДКМС сме били всички.

Не думай!
Ми редови членове на БКП бяха всички офицери па.
Ква е разликата между теб и тях? И що ти да не си комуняга? Хеле па под прикритие и в момента. Па локумите дето ги разтягаш, да са за парлама, прикритие и тест кой ще ти се върже, та да го докладваш.
А?



Редактирано от oberleutnantRzevski на 03.10.19 03:18.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.10.19 03:40



Още по- зле за теб ако пропагандните клишета, с които си се напълнил не са ти от семейството, а на самообслужване.
50- те в България са били тягостно време.Не съм обсебен от тях - грешиш, както често правиш.
Да кажем, че ме интересува българската история от Новото време - последните 2 века, за които има повече сведения от различни източници.Ти също се интересуваш от неща, случили се преди да се родиш
Някои и днес, има ги и в клуба, още лекомислено бълнуват за Белене.
Там и днес има затвор.За пратени там от съда.До края на 50- те е можело и без съд.Не одобрявам такива на които това им харесва.
Козяк съм, колкото и ти си рубладжия.
Чугуненобетонно?
Пак грешиш.Възпитан съм да съм универсален и да се стремя да мисля със собствената си глава.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.10.19 03:50



Докладват глупаците.Защото стават зависими.
Не съм комуняга, защото нямам мания за контрол.
А не съм и атеист.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано05.10.19 20:00



Малко чешане на евро депутатски езици от

.

И малко назад във

Редактирано от Metropolis на 05.10.19 20:20.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано07.10.19 11:23



"Да си чувала български четници да са воювали помежду си? Не, нали?"
Не е зле да се има предвид, че тези от "Мера според мера" и прототипите им са български четници.
На вас какво ви се иска и какво ви представят, не знам.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано17.10.19 22:31



Ние ще им гласуваме. Ама други ги отрязаха съвсем основателно.

Редактирано от Metropolis на 17.10.19 22:32.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.10.19 23:04



Ние ще им гласуваме. Ама други ги отрязаха съвсем основателно.


Да! На бат Бойко сигурно са му донесли, че така ще се случи, и заради това така охотно им гласувахме съгласие!




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано18.10.19 04:55



Да от Москва.



Но стават все и трябва да бъдат вразумени.
Това не може да се направи от страхливеца тиквенчук.

Редактирано от Metropolis на 18.10.19 05:20.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: Metropolis]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано18.10.19 10:28



Въпросният археолог Зоран Георгиев - лепач на грънци от предисторията - всяко уважение за това- или нищо не разбира от съвременна история, или лъже безсрамно.
Претендира за прадядо комита - автономист ( това е периодът след 1919) и баща комунистически партизанин от 1941, а също и че са дядо и внук.
В такъв случай излиза, че максималната разлика между двамата е 35 години.
Възможно, но малко вероятно.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: tuzlija-179435]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано18.10.19 11:56



Другото:
Автономистите, с лидер Тодор Александров са навлизали в заетия от сърбите дял от Македония и са избивали военнни, жандарми, чиновници, колонисти.
От тази гледна точка, семействата на повечето от тях са били в България.
Затова потомци на автономисти да живеят днес в РСев.Македония е възможно, но малко вероятно.

Редактирано от tuzlija-179435 на 18.10.19 14:50.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: tuzlija-179435]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.10.19 12:52



Хахахаха, тоя Зоран съвсем нищо не отстъпва от едновремешната концепция у югорепуябликата, в стил "те са татаро-монголи и немаме нищо заедничко". Казвам го, защото някои от другите отдавна вече почнаха да увъртат и вече им свикнахме.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: MupaM]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано18.10.19 13:38



да




Редактирано от Metropolis на 18.10.19 13:39.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: tuzlija-179435]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано18.10.19 14:02



таka e.



Редактирано от Metropolis на 18.10.19 14:02.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано18.10.19 14:04



Френският президент сравни ЕС с "голяма и красива къща", чийто обитатели не искат да платят за подмяна на крушките или ремонт на входната врата, но канят нови квартиранти.



Някой наясно ли е за какво говори па тоя сега? Големо мрънкало, егати!



Тема къде е линка?нови [re: Metropolis]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано18.10.19 18:53







Тема А бе, на западняците все повеченови [re: Green Light]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано18.10.19 19:14



А бе, на разглезените западняци все повече им се стоварва: с тяхната толерантност, по техните глави! Аре да не ми говори, че някой нов ще му развали купона.



~~~
« Обществената поръчка е като свирен мач. »
Мая Манолова

Тема Re: къде е линка?нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано18.10.19 21:51



E линка не помня. Виж в ФБ страницата на Никола Григоров. Нещата са от



пропуснал съм

Редактирано от Metropolis на 18.10.19 21:54.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.10.19 22:07



Във всеки случай, отказът на Франция да подкрепи Македония за ЕС ми говори, че не са били прави тези, които приписваха на Боко трескавата активност да "пробута" съседните държави като поръчка именно от страна на ЕС, щото видите ли - териториите им трябвали и брюкселските бюрократи се страхували Русия да не ги изпревари там.

Другата версия беше, че брата американец е поръчал на Боко тези действия със същите мотиви... ами това пък ако е така - франсетата на Тръмп ли се опълчват, що ли?




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: А бе, на западняците все повеченови [re: Phillip]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано18.10.19 22:10



Тоя френски пее..тел взе да ми пречи на мирогледа вече. Ония името на държавата си смениха, братче, тоя нови правила с обратно движение му трябвали?! Ебаси, изкрИвихме се да я няма тая граница, Гоце Делчев македонец го направихме и понеже станал накриво някъв кроасан айде пак отначало. Дай да пишеме Аспарух гал та да върже вече, ебаси! Гоце ще е македонец, Аспарух- гал, не чакай - 680та - франк, Левски влах заради третия мост, Петко войвода - много ясно гърк заради конектора, и предлагам за всеки случай Пенчо Славейков да е италианец. Бездруго не го харесвам тоя, никва файда, па там шестнайста статуя му вдигат.

За англичаните всички знаеме, ама и френците и тия ли, бе, гледат какво не ни е на тамън и това да правят, мерде риш! (даже и една псувня нямат да отпусне човек) (сигурно затва са вкиснатити непрекъснато)



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано18.10.19 22:15



Ти пък гаче ли не знаеш защо Макрон се прави на интересен.

Французите просто са на мнение, че Сърбия първа трябва да влезе в ЕС преди Македония.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: ad miral]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано18.10.19 22:37



Това Радан Кънев го разправя, ама защо да е така нямам абсолютно никакво обяснение? Нула. Тоест - излъгах малко, тука ми се връзва на Щирлиц-6-ти номер или кой беше, дето вика че французи и англичани ни правят контра за всичко(ама ние ще им думнем 300 килобита, тона пардон, и те - стъкло, ние - кеф). Едничкото заради което Франция би искала Сърбия в ЕС преди Македония е да направи контра на България. И то- доста изсмукана от пръстите. Много важно, ебати! Ще искат две три исторически личности и готово.

Ма не им казвай, че тогава и Русия ще вкарат в опашката, само да ни е гадно.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано18.10.19 22:43



Това Радан Кънев го разправя, ама защо да е така нямам абсолютно никакво обяснение?

Традиция от две световни войни.
И 1999 беше така.
Когато янките бомбардираха Белград, французите се опитаха да ги озаптят. Спомням си един мост над Дунав, върху който сърбите всяка вечер играеха хоро, осветени от прожекторите за по добри кадри. Американците искаха да го гръмнат, французите вдигнаха вой до небето.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: ad miral]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано18.10.19 22:52



Пич, знаеш че го знам това за войните, говорили сме за история- аз питам за сега. Нормална бизнес или интересчийска геополитическа логика виждаш ли в тея макроновски алибали? На мен не ми достига инфо.
Дарксайд биваше да се включи заради френския и кво пише по техните парцали, ама то не става по поръчка вече...



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано18.10.19 23:02



Нормална бизнес или интересчийска геополитическа логика виждаш ли в тея макроновски алибали? На мен не ми достига инфо.

Отде да знам, тези неща не са за мегдана, надали и френската преса би ти помогнала за повече инфо. Но традициите не бива да се подценяват.

Може Вучич да е обещал да поръча атомна централа или да купи мираж или да праща хората си на почивка на Кот Азюр, отде да знам какво са се наговорили.
Ама питаш и ти!



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: ad miral]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано18.10.19 23:08



Еми не ми се смей чак пък. Тоест, да смей се, аз пиша за хилеж и забавление, ама смехът не е отговор, това искам да кажа. Оня приказва, аз питам. Нали от там почна разговора, от макроновите приказки. Аз не съм си ги измислил, има ги.



Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано18.10.19 23:08



Нали от там почна разговора, от макроновите приказки. Аз не съм си ги измислил, има ги.

Талантлив в речите си бил, четох. Не мога да ги оценя, не разбирам френски.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Офф: Пенчо Славейковнови [re: Green Light]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано19.10.19 10:12



Пенчо Славейков не само ти не го харесваш. Питай кандидатстудентите с български по лесните специалности. Кръстят се дано не се падне на изпита, май той им е най-големият кошмар.



~~~
« Обществената поръчка е като свирен мач. »
Мая Манолова

Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.10.19 14:18



ЕС отказа на Македония. Писнало им било от българи.





Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.10.19 17:30



ЕС отказа на Македония. Писнало им било от българи.

Тва ли са последните новости? Окончателно ли? ЦЕл ден съм в движение... А Албания?

Ся не знам какво да мисля... може би, че Боко е самодействал с тая инициатива? Или са нЕкаки вътрешни боричкания между членовете на ЕС? Дотам ли я докараха?




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано19.10.19 17:34



това е виц, бе уни...


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.10.19 17:55



Може и виц да е, обаче те още вчера казаха, че франсетата са отказали, трябваше само нещо да се гласува... А като за виц трябваше да е обратното - да не ни приемат НАС, щото им е омръзнало от македонци!

Нали те все претендират, че ние сме македонци, а не обратното.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Нещата с Македония се закучиха... очакванонови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано20.10.19 14:16



Ето това е доста



Редактирано от Metropolis на 20.10.19 14:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.