Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 30.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Ванганови  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано10.09.19 03:18



Бог да я прости, жената....

И, последно, колко от нещата са за вярване и колко от тях са спекулация ? Приблизително.
- Всичко е за вярване
- Половината е за вярване
- Нищо не е за вярване

Одеве, както си пия винцето, и жена ми ми цитира новини, че Путин щял да бъде убит от собствената си охрана, бодигард. Това според тайландски новини, цитирайки предсказание на Ванга.

А сега де ..... ? В тоя Тайланд Ванга е на много високо уважение, вечно споменават нейни предсказания. Изглежда тя през целия си живот не е имала никаква друга работа, освен да ревизира живота по света, ден по ден, държава по държава, държавник по държавник, събитие по събитие ? Това не остана един дъжд да е завалял някъде и Ванга да не го е предсказала ?




Тема Re: Ванганови [re: Koftia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.09.19 06:09



Бил съм при Ванга.Не помня друг в клуба да е споменал, че е бил.
Врачка като всички врачки, само, че от един момент нататък лансирана.
Умерено вярващ православен християнин съм.
Православието вярва в невидим(ангелски) свят, където има добри и лоши.
В историята единици свети хора са имали дарба да усещат добрите или лошите им шепотят при пророкуване, но дори са се молели Бог да им отнеме пророческата дарба, за да не се изкушават.
Така, че споделям мнението:
Пророкуващи, изпадащи в транс и подобни състояния, често или рядко се свързват а с някакво отвъдно, без обаче да могат(а често твърдят , че могат)да определят с добри или зли сили се свързват.В повечето случаи- с лошите, които понякога също дават вярна информация, но дали узнаването й е да добро?Не може да да се каже 50/50, определено не винаги.Значи интересуващият те отговор е: най- вероятно такива, вкл.Ванга понякога познават, по различни начини, но определено не винаги.
Освен изпадането в състояния, Ванга използваше и опит, интуиция, повишената чувствителност на много от незрящите,логика, разл психол.трикове.
Веднъж пътувам с влак за Петрич и по едно време казвам на семейство на средна възраст в купето, по чиито въпроси за гарите си личеше, че пътуват за пръв път.
- Вие отивате при Ванга?
-Как позна?
-Тя не познава, ама аз познавам.
И им рекох- разбра се, че пътувате за пръв път.Значи не при роднини,приятели, не и при син войник, защото сте щели да сте идвали за клетвата.Гарата е крайна, гранична, иска се открит лист, не се пътува хей така.И ви личи, че имате грижа, значи с много голяма вероятност целта ви е Ванга.
Значи за мен:
Ванга е една от многото врачки.Отличава се, че е сред успелите в един момент да влязат под кожата на силни на деня.
По различни начини, доста от тях далеч не загадъчни има някаква успеваемост в прогнозите.Доколкото не всички въпроси имат отговор"да" или "не" би могло да кажем, че познаваемостта е под 50%.

За Путин:
Или ще му посегнат, или не.
Вероятността евентуален атентатор да е чужденец, да не е вътрешнен човек е по-малка.За това не трябва да си Ванга.
Ама нека си доживее до пенсия, човекът и да не умира като държавен глава.



Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.09.19 07:18



Бил съм при Ванга.

Доколкото не всички въпроси имат отговор"да" или "не" би могло да кажем, че познаваемостта е под 50%.


На теб колко % ти позна?



Тема Re: Ванганови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.09.19 08:54



Тогава - 1983-84 тя гледаше у дома си в Петрич, в остъклена приземна стая, където пуснатите към 6'00 ч в двора.10 посетители по предварително съставен в общината списък за деня и платили си такса там можеха да чуят разговора на Ванга с посетителя вътре.Чух повечето разговори.
Държеше се по- скоро нелюбезно , със стремеж посетителят да не е спокоен.
Отделно, считай, че имаше тълпа още откъм 4'00 - записаните посетители, техни придружители, хора извън списъка, стремящи се да влязат и някои успяващи, главно с протекцията на милицията, Общината и др.фактори.Отделно доста хора на самата Ванга, оглеждащи посетителите, влизащи в разговор с тях и щъкащи постоянно навътре- навън.
А на вратата на двора имаше униформен милиционер.Случаен не може да влезе.
Пред мен Ванга изгони двама посетители - мъж и жена, поотделно един от друг.И двамата - облечени в дълбок траур, през цялото време не комуникирали с никого отвън- може би неподдали предв.информация.
Влизам, казвам "Добро утро!" Тръгвам да целувам ръка - дърпа я.Противно на очакванията ми - не е слаба и не е в черно.Очите - със затворени клепачи.
Веднага вика:
-Тая бележка, дека идеш , не е твоя!
Изтръпвам.Язък за усилията и времето...
-Бабо Ванге, бележката е на мое име.
-Ама друг я е земал, кажи кой?
-Една жена, близка на д-р Калъпсъзов(петричанин).Не съм оттук, та затова....
-Как се вика?
-Правдолюбка.
- Любка, Любка, коя ке е тая Любка....ГОЛЕМ СИ ДЖЕНАБЕТИН, НЕ МОЖЕМ ДА ТИ ФАНЕМ СПАТИИТЕ!(и до днес се гордея с това

).
- Ти си войник, ти си армия.Пушиш по 40 цигари на ден...(Бях на 22 , късо подстриган, отвън пуших много- по изключение.40 цигари и тогава, и сега пуша за седмица.)Така явно са ме видели нейните хора отвън.
-- Не съм войник.
- Ама си бил войник!(Па как позна бе?)
Усещам,че се кани да приключва.Викам:
-Аман, бабо Ванге, не съм дошъл за мене, а за майка ми.(Тя имаше множествена склероза, вече неподвижна, умря 2 и половина г. след това, на 51 г.)На легло е, вече не ходи...
- Може да й помогне висшата медицина!(Понякога казвала имена на доктори, главно в София).
Ние бяхме направили възможното.Като почина, според лекуващия лекар с грижи сме й удължили живота с ок.2 години.
Вече тръгна на приключване и почва да ми вика: ":Айде!"
На вратата се обръщам:
- Бабо Ванге, барем майка ми век има ли?
- Век има - лек нема!Айде!
-Айде со здраве!

M.S. и днес е нелечима.Тогава изпълних надеждата и желанието на майка ми, та ходих по врачки.Вече не бих го направил, хеле пък за себе си.Останах с мнението, че Ванга е просто една от тях и далеч от представата за свят човек.
Много важно при Ванга беше, че употребявайки особеността на местния диалект, при който обикновено при въпрос се изпуска частицата "ли" , употребяваше такава интонация, че можеше да се тълкува двояко- и като въпрос, и като твърдение.Напр.: "Ти си войник." и "Ти си войник?" ги изговаряше еднакво.Обикновено петричанин и на диалект си личи, че пита, при въпрос и без "ли" си повишава интонацията накрая и то подчертано.
И т.н.
Предполагам, че при тази информация можеш да кажеш процентите на познаване.
Според теб колко са?

Редактирано от tuzlija-179435 на 10.09.19 09:50.



Тема Re: Ванганови [re: Koftia]  
Автор 741 ()
Публикувано10.09.19 08:59



По темата:





Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.09.19 09:01



Предполагам, че при тази информация можеш да кажеш процентите на познаване.
Според теб колко са?


Така, като го чувам от първа ръка - вече не съжалявам, че не се наканих да отида там... просто ей така, да ми предскаже бъдещето.



Тема Всичко е за вярване!нови [re: Koftia]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.09.19 09:20



Ма как няма да повярваш!?

То това си е истината от първа инстанция!

"Това не остана един дъжд да е завалял някъде и Ванга да не го е предсказала ?" От метеорологията знаем, че валят само предсказаните от баба Ванга дъждове!



Тема Off: "Бог да я прости"нови [re: Koftia]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано10.09.19 09:33



Не, че важно, ама "Бог да я/го прости" се казва до погребението. Разбираш ли, Бог не се занимава дълго с конкретен починал организъм. Един вид не може да е примерно така: "Да разгледаме този му грях. Дали до го опростим? Ъъъ, е добре де, от мен да мине, прошка! Я с грях на друг починал да се позанимаваме ..." и.т.н. с години да тече процедурата по опрощаване.

И така, след погребението се казва: "Лека и/му пръст", но само до 40-ия ден. И след това: "Вечна и/му памет" или "Да почива в мир".
Това го знам от баба. Имаше някаква смяна на протокола и на milestone 1 година, ама не помня точно.



~~~
« Три милиарда цигулари! »

Тема Re: Off: "Бог да я прости"нови [re: Phillip]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.09.19 09:45



"Бог да я/го прости" се казва до погребението...............Това го знам от баба. Имаше някаква смяна на протокола и на milestone 1 година, ама не помня точно.

Баба ти има много здраве. "Бог да го прости" се казва предимно за починали хора. Защото те ВЕЧЕ са при него. И трябва да измолим прошка за тях, за да ги запази при себе си.

ОТ СВЕЩЕНИК го знам. Предполагам, че е лекинко по-компетентен от баба ти.



Редактирано от UnicaDonna на 10.09.19 09:58.



Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.09.19 09:46



Мисля, че малцина са тези, които искрено вярват на врачки и в частност на предсказанията на Ванга. Едва ли има и един на хиляда. Същото е обаче и съотношението при въпроса кой смята това за забавно, любопитно и приятно за четене. Почти всички. Един на хиляда ще подмине тема озаглавена Ванга.
Като мен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.