Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ванганови [re: Green Light]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.09.19 10:19



Любопитно- може би.Забавно и приятно- не.
Врачките настрана, но лекар, психолог, свещеник би могъл да се отнесе с уважение към човека, по такъв начин да му посочи грешките, да не го вади задължително от релсите - извън необходимото понякога поразтърсване - понякога, а не като правило., да го предразположи.Би могло.Мнозина не го правят.
Казахме - при Ванга няма мил, благ, спокоен, предразполагащ тон и отношение- човекът отсреща трябва да е под стрес, напрежение, несигурност
Абе врачки и мурафетите им .Гяволска работа.
От зор , търсене на начин и то не за себе си по принуда съм си начесал любопитството и добил впечатления на ранна възраст.
Така, че правилно отминаваш темата " Ванга".
Аз тук и понякога другаде се включвам, като свидетел.
Бил съм при нея с уважение и някакви очаквания.Това не ми попречи да видя нещата на момента в реалността им, без илюзии.

Редактирано от tuzlija-179435 на 10.09.19 10:52.



Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.09.19 10:43



отминаваш
Това е шега, понякога не ми разбира. "Отминавам", ама съм отворил, прочел и отговорил... трезвият аз.



Тема Re: Off: "Бог да я прости"нови [re: Phillip]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано10.09.19 11:37



Абе, да почива в мир, объркал съм се. А и никога не съм разбирал толкова нещата.



Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано10.09.19 11:50



Благодаря за изчерпателните отговори.


А аз всъщност съм на мнение, че каквото е казала тогава на теб и на други, казала. Всичко останало след това си е фабрикация, тип Нострадамус.

А какво е за Адем, той ОК ли е ?



Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.09.19 12:08



Не знам за хора отвън, които да дават инфо на Ванга от опашката. Така се смята, но твърде добре организирано изглежда - не невъзможно, но твърде организирано и изискващо сериозни умения от тези хора освен това.

Майка ми е ходила при нея. Имала леля в Петрич, омъжена за местен. Отишла с приятелки, или колежки бяха. С открити листове, разбира се.
А, сетих се също, че преди това имаше някаква работа с питане от лелята към Ванга за майка ми и за нейна братовчедка. Ванга казала, че едната на следващата година ще се омъжи, а другата ще учи. Предположили, че майка ми като 7-8 години по-възрастна ще се омъжи, а братовчедката, която тъкмо завършвала гимназия, ще учи, но станало обратното.
Майка ми смята, че Ванга познава в малкото, което изобщо ти казва. Малко, малко, ама все пак горе-долу конкретно. Та като ходили, се вмъкнали някъде през двора с помощта на близки на лелята, заобиколили опашката, демек. Нямам данни въпросните хора, прекарали ги през двора, да са издавали нещо на Ванга. Забравила съм дали тези близки работели нещо при Ванга, или били съседи, или въобще каква им била връзката с нея; отбелязвам си за себе си да питам, ако не забравя. Самата леля се отнасяла към Ванга по-скоро скептично.
Като влезли, тя ги овикала, естествено, както е овиквала почти всички, но не ги изгонила.
Майката на майка ми имала тогава някакъв здравословен проблем, Ванга казала, че няма нищо страшно, казала още, че майка и има захарна болест, което било вярно, сега, не знам дали по някакъв начин нещо е подочула в разговора, няма как да знам как е протекъл. Казала, че вуйчо ми ходи по чужбина и още ще ходи. Не казала нищо за дядо ми, който месеци след това починал от рак много бързо след поставянето на диагнозата. Твърдеше се, че за лоши неща Ванга избягва сама да говори. Казала на майка ми, че ще се омъжи за "голям човек" от Западна България, ако на майка ми спомените са верни и ако цитатът е точен, което не е баш задължително, хората забравят и видоизменят. Не е много ясно какво значи голям - баща ми заемаше сравнително висок, но не изключително висок служебен пост; голям физически не беше, беше среден. Но си беше от Западна България, докато майка ми не е оттам и няма нищо общо със ЗБ освен омъжената там леля. Женитбата е станала към 8-9 години след това, т.е. към оня момент надали е имало такива планове, а майка ми тъкмо се била разделила с друго гадже.

Около 1965-66 г. излиза да са станали и двете неща - и ходенето при Ванга, и питането от лелята за двете братовчедки.

Сега, то е ясно, че преценката дали познава и колко процента познава, че и въобще какво ще чуеш и какво ще запомниш силно се влияе от предварителната настройка. Нямаме запис на казаното - човек понякога силно се учудва, когато има случай да установи колко неточни са уж твърдите му спомени за нещо чуто или прочетено отдавна. Ма все пак нещата изглеждат относително конкретни.

За лансиране не знам. Но факт, Ванга си беше известна. Аз по соца чух за нея за пръв път на един лагер. Едно от по-големите момичета разправяше на друго как майка и на говорещата била ходила при врачка, ама оная нищо не познала; то от всички врачки в България познавала само баба Ванга. Аз тогава даже реших или така бях чула, че името е баба Ванка, като баба (И)ванка.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 10.09.19 12:21.



Тема Re: Ванганови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано10.09.19 12:14



Мисля, че малцина са тези, които искрено вярват на врачки и в частност на предсказанията на Ванга. Едва ли има и един на хиляда

Така е написано и в Библията, не си го измислил ти: "Мнозина са звани, но малцина са избрани."

Така, че с процентите и групирането ви като мнозинство, са вярни.
Да мнозина сте.

И понеже твърдите, че пророкувате под 50% познаваемост, ние вярващите ви препоръчваме да казвате за истина обратното на това което мислите, и ще успявате над 50%.

И понеже сте много умни, ще видите фактите, че познавате под 50% /както и сами твърдите/, от което следва, че Ванга е феномен, а не далавераджийка, както е в мислите ви.

И не на последно място ви питам: При условие, че вътрешно оплювате пророка или Господ, кажете ми поне една причина Той да ви помогне или да ви излекува, или да ви се разкрие в целият си блясък и Сила.

Давате ли си сметка какво не знаете, осъзнавате ли ограничените си сетива за възприемане на околният свят.
Познавате ли себе си преди да се опитвате да определяте феномените.
Помните ли какво обядвахте преди пет дена?



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: Ванганови [re: Koftia]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано10.09.19 12:17



Поклон на злите и добрите.
Еднакво мъчат ни едните
и другите Добрите в мъка
ни потопяват при разлъка,
а лошите и много грешни
човека .мъчат, щом ги срещне.
Пиявица и лотос в блато
така съседствуват, когато
цветът божествено мирише,
а другото е нещо низше.
Живот даруваща амрита,
от боговете само пита
и редом - гибелна ракия.
Така добрия син и злия
в един и същи дом растат.
Море бездънно с светът-
Прославят се добрите хора.
Расте на лошите позора-
Добрият е като амрита,
като налята лунна пита,
като река - Ганг - измива
от грях снагата ни щастлива.
А злият е като отрова;
като пожар за оногова,
чиято къща е от слама
и кладенец наблизо няма;
като реката Карманаша,
измиваща снагата наша
от всичките добри дела.
И злите знаят що е зла
постъпка и добра коя е,
тъй както и добрият знае,
но всеки избора си прави
според наклонности и нрави
добър да бъде или зъл.
Да стане друг не би могъл.


Добрият с добротата се прочува,
а злият в злобата прослава,
Амритата с безсмъртие се слави,
отровата - че бърже умъртвява.


Избират лошите порока.
Избират нравственост висока
добрите. Туй са океани
бездънни. За да ги обхване
умът ни и оттук нататък
да пъди злото без остатък,
преумножавайки доброто,
за тях разказвам тук. Едното
и другото създал с бог.
А добродетел и порок
били са после назовани
със имената си в пурани
и веди, но и те ни учат
(а те на мъдростта са ключът),
че в тоя свят, роден от Брама,
добро и зло отделно няма,
а шестват слети или редом
по смисъл божи н неведом.
Любов - омраза; ден и нощ;
красив н грозен; мил и лош;
висока каста - каста ниска;
един потиснат - друг потиска;
небесен жител ~ жител земен;
богат и просяк; бог и демон;
амрита - спиртно питие;
божествен дух и битие;
Лакшми - и вещица убога;
реката Ганг, река на бога
и редом с нея Карманаша
от ада влачи тор на каша;
съседства сухата пустиня
с река обилна бистросиня;
браминът с милосърдни нрави
съсед е на колач на крави;
небето с ада са съседи.
Премъдрите свещени веди
от тая смесица велика
за наша сладост отделиха
и са написали с перо
кое с зло, кое добро.
Творецът мъдро ни е предоставил
сами доброто да открием ние –
тъй лебедът от смес вода и мляко
отделя млякото да го изпие.


ВАНГА ЛИ?
"Творецът мъдро ни е предоставил
сами доброто да открием ние –
тъй лебедът от смес вода и мляко
отделя млякото да го изпие."

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Ванганови [re: PYTnik]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.09.19 12:34



В един много готин ресторант в Киев обядвахме ребърца. Седем човека банда. Там само това сервират. Ако искаш нещо пържола или котлет или подобно, ще ти го направят, но основно са ребърца. Влизаш, сядаш, на масата има хартиени покривки и сервитьорите с един маркер пишат поръчката с големи букви върху покривката. После пред всеки от седящите рисуват по една чиния и от двете и страни вилица и нож. Яде се с ръце. Ребърцата ги сервират на една - две големи порции по средата на масата. Забравих - слагат на всеки грамадански хартиен лигавник- до коленете.
Бира и ребърца. Не беше хич трудно.
За ограничените сетива си даваме сметка и околния свят, но като е вкусно усещаме. И като е интересно - пак така.

Редактирано от Green Light на 10.09.19 12:35.



Тема Re: Ванганови [re: Koftia]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано10.09.19 13:44



Това не остана един дъжд да е завалял някъде и Ванга да не го е предсказала ?

Кофти човек си ти!
Една световно известна личност да имаме и ти да я дискредитираш така!



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Ванганови [re: Koftia]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано10.09.19 13:57



Като човек с интереси в езотериката мога само да кажа, че никога, ама никога няма предсказания със стопроцентова сигурност. Винаги където е намесен човешкия фактор, има и ще има субективност.

Езотериката с нищо не е по-различна от сънищата. Един сън дава символи, които при различните хора означават различни неща.

С Ванга се спекулира така както се спекулираше с Нотрадамус, с края на света през 2000 година и т.н.

На хората им доставя необяснимо лично за мен удоволствие да упражняват въображението си в градене на апокалиптични хипотези и за по-голяма достоверност да ги обвързват логически с утвърдени езотерични практикуващи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.