Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 08.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Ванга  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано10.09.19 03:18



Бог да я прости, жената....

И, последно, колко от нещата са за вярване и колко от тях са спекулация ? Приблизително.
- Всичко е за вярване
- Половината е за вярване
- Нищо не е за вярване

Одеве, както си пия винцето, и жена ми ми цитира новини, че Путин щял да бъде убит от собствената си охрана, бодигард. Това според тайландски новини, цитирайки предсказание на Ванга.

А сега де ..... ? В тоя Тайланд Ванга е на много високо уважение, вечно споменават нейни предсказания. Изглежда тя през целия си живот не е имала никаква друга работа, освен да ревизира живота по света, ден по ден, държава по държава, държавник по държавник, събитие по събитие ? Това не остана един дъжд да е завалял някъде и Ванга да не го е предсказала ?




Тема Re: Ванганови [re: Koftia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.09.19 06:09



Бил съм при Ванга.Не помня друг в клуба да е споменал, че е бил.
Врачка като всички врачки, само, че от един момент нататък лансирана.
Умерено вярващ православен християнин съм.
Православието вярва в невидим(ангелски) свят, където има добри и лоши.
В историята единици свети хора са имали дарба да усещат добрите или лошите им шепотят при пророкуване, но дори са се молели Бог да им отнеме пророческата дарба, за да не се изкушават.
Така, че споделям мнението:
Пророкуващи, изпадащи в транс и подобни състояния, често или рядко се свързват а с някакво отвъдно, без обаче да могат(а често твърдят , че могат)да определят с добри или зли сили се свързват.В повечето случаи- с лошите, които понякога също дават вярна информация, но дали узнаването й е да добро?Не може да да се каже 50/50, определено не винаги.Значи интересуващият те отговор е: най- вероятно такива, вкл.Ванга понякога познават, по различни начини, но определено не винаги.
Освен изпадането в състояния, Ванга използваше и опит, интуиция, повишената чувствителност на много от незрящите,логика, разл психол.трикове.
Веднъж пътувам с влак за Петрич и по едно време казвам на семейство на средна възраст в купето, по чиито въпроси за гарите си личеше, че пътуват за пръв път.
- Вие отивате при Ванга?
-Как позна?
-Тя не познава, ама аз познавам.
И им рекох- разбра се, че пътувате за пръв път.Значи не при роднини,приятели, не и при син войник, защото сте щели да сте идвали за клетвата.Гарата е крайна, гранична, иска се открит лист, не се пътува хей така.И ви личи, че имате грижа, значи с много голяма вероятност целта ви е Ванга.
Значи за мен:
Ванга е една от многото врачки.Отличава се, че е сред успелите в един момент да влязат под кожата на силни на деня.
По различни начини, доста от тях далеч не загадъчни има някаква успеваемост в прогнозите.Доколкото не всички въпроси имат отговор"да" или "не" би могло да кажем, че познаваемостта е под 50%.

За Путин:
Или ще му посегнат, или не.
Вероятността евентуален атентатор да е чужденец, да не е вътрешнен човек е по-малка.За това не трябва да си Ванга.
Ама нека си доживее до пенсия, човекът и да не умира като държавен глава.



Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.09.19 07:18



Бил съм при Ванга.

Доколкото не всички въпроси имат отговор"да" или "не" би могло да кажем, че познаваемостта е под 50%.


На теб колко % ти позна?



Тема Re: Ванганови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.09.19 08:54



Тогава - 1983-84 тя гледаше у дома си в Петрич, в остъклена приземна стая, където пуснатите към 6'00 ч в двора.10 посетители по предварително съставен в общината списък за деня и платили си такса там можеха да чуят разговора на Ванга с посетителя вътре.Чух повечето разговори.
Държеше се по- скоро нелюбезно , със стремеж посетителят да не е спокоен.
Отделно, считай, че имаше тълпа още откъм 4'00 - записаните посетители, техни придружители, хора извън списъка, стремящи се да влязат и някои успяващи, главно с протекцията на милицията, Общината и др.фактори.Отделно доста хора на самата Ванга, оглеждащи посетителите, влизащи в разговор с тях и щъкащи постоянно навътре- навън.
А на вратата на двора имаше униформен милиционер.Случаен не може да влезе.
Пред мен Ванга изгони двама посетители - мъж и жена, поотделно един от друг.И двамата - облечени в дълбок траур, през цялото време не комуникирали с никого отвън- може би неподдали предв.информация.
Влизам, казвам "Добро утро!" Тръгвам да целувам ръка - дърпа я.Противно на очакванията ми - не е слаба и не е в черно.Очите - със затворени клепачи.
Веднага вика:
-Тая бележка, дека идеш , не е твоя!
Изтръпвам.Язък за усилията и времето...
-Бабо Ванге, бележката е на мое име.
-Ама друг я е земал, кажи кой?
-Една жена, близка на д-р Калъпсъзов(петричанин).Не съм оттук, та затова....
-Как се вика?
-Правдолюбка.
- Любка, Любка, коя ке е тая Любка....ГОЛЕМ СИ ДЖЕНАБЕТИН, НЕ МОЖЕМ ДА ТИ ФАНЕМ СПАТИИТЕ!(и до днес се гордея с това

).
- Ти си войник, ти си армия.Пушиш по 40 цигари на ден...(Бях на 22 , късо подстриган, отвън пуших много- по изключение.40 цигари и тогава, и сега пуша за седмица.)Така явно са ме видели нейните хора отвън.
-- Не съм войник.
- Ама си бил войник!(Па как позна бе?)
Усещам,че се кани да приключва.Викам:
-Аман, бабо Ванге, не съм дошъл за мене, а за майка ми.(Тя имаше множествена склероза, вече неподвижна, умря 2 и половина г. след това, на 51 г.)На легло е, вече не ходи...
- Може да й помогне висшата медицина!(Понякога казвала имена на доктори, главно в София).
Ние бяхме направили възможното.Като почина, според лекуващия лекар с грижи сме й удължили живота с ок.2 години.
Вече тръгна на приключване и почва да ми вика: ":Айде!"
На вратата се обръщам:
- Бабо Ванге, барем майка ми век има ли?
- Век има - лек нема!Айде!
-Айде со здраве!

M.S. и днес е нелечима.Тогава изпълних надеждата и желанието на майка ми, та ходих по врачки.Вече не бих го направил, хеле пък за себе си.Останах с мнението, че Ванга е просто една от тях и далеч от представата за свят човек.
Много важно при Ванга беше, че употребявайки особеността на местния диалект, при който обикновено при въпрос се изпуска частицата "ли" , употребяваше такава интонация, че можеше да се тълкува двояко- и като въпрос, и като твърдение.Напр.: "Ти си войник." и "Ти си войник?" ги изговаряше еднакво.Обикновено петричанин и на диалект си личи, че пита, при въпрос и без "ли" си повишава интонацията накрая и то подчертано.
И т.н.
Предполагам, че при тази информация можеш да кажеш процентите на познаване.
Според теб колко са?

Редактирано от tuzlija-179435 на 10.09.19 09:50.



Тема Re: Ванганови [re: Koftia]  
Автор 741 ()
Публикувано10.09.19 08:59



По темата:





Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.09.19 09:01



Предполагам, че при тази информация можеш да кажеш процентите на познаване.
Според теб колко са?


Така, като го чувам от първа ръка - вече не съжалявам, че не се наканих да отида там... просто ей така, да ми предскаже бъдещето.



Тема Всичко е за вярване!нови [re: Koftia]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.09.19 09:20



Ма как няма да повярваш!?

То това си е истината от първа инстанция!

"Това не остана един дъжд да е завалял някъде и Ванга да не го е предсказала ?" От метеорологията знаем, че валят само предсказаните от баба Ванга дъждове!



Тема Off: "Бог да я прости"нови [re: Koftia]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано10.09.19 09:33



Не, че важно, ама "Бог да я/го прости" се казва до погребението. Разбираш ли, Бог не се занимава дълго с конкретен починал организъм. Един вид не може да е примерно така: "Да разгледаме този му грях. Дали до го опростим? Ъъъ, е добре де, от мен да мине, прошка! Я с грях на друг починал да се позанимаваме ..." и.т.н. с години да тече процедурата по опрощаване.

И така, след погребението се казва: "Лека и/му пръст", но само до 40-ия ден. И след това: "Вечна и/му памет" или "Да почива в мир".
Това го знам от баба. Имаше някаква смяна на протокола и на milestone 1 година, ама не помня точно.



~~~
« Три милиарда цигулари! »

Тема Re: Off: "Бог да я прости"нови [re: Phillip]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.09.19 09:45



"Бог да я/го прости" се казва до погребението...............Това го знам от баба. Имаше някаква смяна на протокола и на milestone 1 година, ама не помня точно.

Баба ти има много здраве. "Бог да го прости" се казва предимно за починали хора. Защото те ВЕЧЕ са при него. И трябва да измолим прошка за тях, за да ги запази при себе си.

ОТ СВЕЩЕНИК го знам. Предполагам, че е лекинко по-компетентен от баба ти.



Редактирано от UnicaDonna на 10.09.19 09:58.



Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.09.19 09:46



Мисля, че малцина са тези, които искрено вярват на врачки и в частност на предсказанията на Ванга. Едва ли има и един на хиляда. Същото е обаче и съотношението при въпроса кой смята това за забавно, любопитно и приятно за четене. Почти всички. Един на хиляда ще подмине тема озаглавена Ванга.
Като мен.



Тема Re: Ванганови [re: Green Light]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.09.19 10:19



Любопитно- може би.Забавно и приятно- не.
Врачките настрана, но лекар, психолог, свещеник би могъл да се отнесе с уважение към човека, по такъв начин да му посочи грешките, да не го вади задължително от релсите - извън необходимото понякога поразтърсване - понякога, а не като правило., да го предразположи.Би могло.Мнозина не го правят.
Казахме - при Ванга няма мил, благ, спокоен, предразполагащ тон и отношение- човекът отсреща трябва да е под стрес, напрежение, несигурност
Абе врачки и мурафетите им .Гяволска работа.
От зор , търсене на начин и то не за себе си по принуда съм си начесал любопитството и добил впечатления на ранна възраст.
Така, че правилно отминаваш темата " Ванга".
Аз тук и понякога другаде се включвам, като свидетел.
Бил съм при нея с уважение и някакви очаквания.Това не ми попречи да видя нещата на момента в реалността им, без илюзии.

Редактирано от tuzlija-179435 на 10.09.19 10:52.



Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.09.19 10:43



отминаваш
Това е шега, понякога не ми разбира. "Отминавам", ама съм отворил, прочел и отговорил... трезвият аз.



Тема Re: Off: "Бог да я прости"нови [re: Phillip]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано10.09.19 11:37



Абе, да почива в мир, объркал съм се. А и никога не съм разбирал толкова нещата.



Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано10.09.19 11:50



Благодаря за изчерпателните отговори.


А аз всъщност съм на мнение, че каквото е казала тогава на теб и на други, казала. Всичко останало след това си е фабрикация, тип Нострадамус.

А какво е за Адем, той ОК ли е ?



Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.09.19 12:08



Не знам за хора отвън, които да дават инфо на Ванга от опашката. Така се смята, но твърде добре организирано изглежда - не невъзможно, но твърде организирано и изискващо сериозни умения от тези хора освен това.

Майка ми е ходила при нея. Имала леля в Петрич, омъжена за местен. Отишла с приятелки, или колежки бяха. С открити листове, разбира се.
А, сетих се също, че преди това имаше някаква работа с питане от лелята към Ванга за майка ми и за нейна братовчедка. Ванга казала, че едната на следващата година ще се омъжи, а другата ще учи. Предположили, че майка ми като 7-8 години по-възрастна ще се омъжи, а братовчедката, която тъкмо завършвала гимназия, ще учи, но станало обратното.
Майка ми смята, че Ванга познава в малкото, което изобщо ти казва. Малко, малко, ама все пак горе-долу конкретно. Та като ходили, се вмъкнали някъде през двора с помощта на близки на лелята, заобиколили опашката, демек. Нямам данни въпросните хора, прекарали ги през двора, да са издавали нещо на Ванга. Забравила съм дали тези близки работели нещо при Ванга, или били съседи, или въобще каква им била връзката с нея; отбелязвам си за себе си да питам, ако не забравя. Самата леля се отнасяла към Ванга по-скоро скептично.
Като влезли, тя ги овикала, естествено, както е овиквала почти всички, но не ги изгонила.
Майката на майка ми имала тогава някакъв здравословен проблем, Ванга казала, че няма нищо страшно, казала още, че майка и има захарна болест, което било вярно, сега, не знам дали по някакъв начин нещо е подочула в разговора, няма как да знам как е протекъл. Казала, че вуйчо ми ходи по чужбина и още ще ходи. Не казала нищо за дядо ми, който месеци след това починал от рак много бързо след поставянето на диагнозата. Твърдеше се, че за лоши неща Ванга избягва сама да говори. Казала на майка ми, че ще се омъжи за "голям човек" от Западна България, ако на майка ми спомените са верни и ако цитатът е точен, което не е баш задължително, хората забравят и видоизменят. Не е много ясно какво значи голям - баща ми заемаше сравнително висок, но не изключително висок служебен пост; голям физически не беше, беше среден. Но си беше от Западна България, докато майка ми не е оттам и няма нищо общо със ЗБ освен омъжената там леля. Женитбата е станала към 8-9 години след това, т.е. към оня момент надали е имало такива планове, а майка ми тъкмо се била разделила с друго гадже.

Около 1965-66 г. излиза да са станали и двете неща - и ходенето при Ванга, и питането от лелята за двете братовчедки.

Сега, то е ясно, че преценката дали познава и колко процента познава, че и въобще какво ще чуеш и какво ще запомниш силно се влияе от предварителната настройка. Нямаме запис на казаното - човек понякога силно се учудва, когато има случай да установи колко неточни са уж твърдите му спомени за нещо чуто или прочетено отдавна. Ма все пак нещата изглеждат относително конкретни.

За лансиране не знам. Но факт, Ванга си беше известна. Аз по соца чух за нея за пръв път на един лагер. Едно от по-големите момичета разправяше на друго как майка и на говорещата била ходила при врачка, ама оная нищо не познала; то от всички врачки в България познавала само баба Ванга. Аз тогава даже реших или така бях чула, че името е баба Ванка, като баба (И)ванка.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 10.09.19 12:21.



Тема Re: Ванганови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано10.09.19 12:14



Мисля, че малцина са тези, които искрено вярват на врачки и в частност на предсказанията на Ванга. Едва ли има и един на хиляда

Така е написано и в Библията, не си го измислил ти: "Мнозина са звани, но малцина са избрани."

Така, че с процентите и групирането ви като мнозинство, са вярни.
Да мнозина сте.

И понеже твърдите, че пророкувате под 50% познаваемост, ние вярващите ви препоръчваме да казвате за истина обратното на това което мислите, и ще успявате над 50%.

И понеже сте много умни, ще видите фактите, че познавате под 50% /както и сами твърдите/, от което следва, че Ванга е феномен, а не далавераджийка, както е в мислите ви.

И не на последно място ви питам: При условие, че вътрешно оплювате пророка или Господ, кажете ми поне една причина Той да ви помогне или да ви излекува, или да ви се разкрие в целият си блясък и Сила.

Давате ли си сметка какво не знаете, осъзнавате ли ограничените си сетива за възприемане на околният свят.
Познавате ли себе си преди да се опитвате да определяте феномените.
Помните ли какво обядвахте преди пет дена?



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: Ванганови [re: Koftia]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано10.09.19 12:17



Поклон на злите и добрите.
Еднакво мъчат ни едните
и другите Добрите в мъка
ни потопяват при разлъка,
а лошите и много грешни
човека .мъчат, щом ги срещне.
Пиявица и лотос в блато
така съседствуват, когато
цветът божествено мирише,
а другото е нещо низше.
Живот даруваща амрита,
от боговете само пита
и редом - гибелна ракия.
Така добрия син и злия
в един и същи дом растат.
Море бездънно с светът-
Прославят се добрите хора.
Расте на лошите позора-
Добрият е като амрита,
като налята лунна пита,
като река - Ганг - измива
от грях снагата ни щастлива.
А злият е като отрова;
като пожар за оногова,
чиято къща е от слама
и кладенец наблизо няма;
като реката Карманаша,
измиваща снагата наша
от всичките добри дела.
И злите знаят що е зла
постъпка и добра коя е,
тъй както и добрият знае,
но всеки избора си прави
според наклонности и нрави
добър да бъде или зъл.
Да стане друг не би могъл.


Добрият с добротата се прочува,
а злият в злобата прослава,
Амритата с безсмъртие се слави,
отровата - че бърже умъртвява.


Избират лошите порока.
Избират нравственост висока
добрите. Туй са океани
бездънни. За да ги обхване
умът ни и оттук нататък
да пъди злото без остатък,
преумножавайки доброто,
за тях разказвам тук. Едното
и другото създал с бог.
А добродетел и порок
били са после назовани
със имената си в пурани
и веди, но и те ни учат
(а те на мъдростта са ключът),
че в тоя свят, роден от Брама,
добро и зло отделно няма,
а шестват слети или редом
по смисъл божи н неведом.
Любов - омраза; ден и нощ;
красив н грозен; мил и лош;
висока каста - каста ниска;
един потиснат - друг потиска;
небесен жител ~ жител земен;
богат и просяк; бог и демон;
амрита - спиртно питие;
божествен дух и битие;
Лакшми - и вещица убога;
реката Ганг, река на бога
и редом с нея Карманаша
от ада влачи тор на каша;
съседства сухата пустиня
с река обилна бистросиня;
браминът с милосърдни нрави
съсед е на колач на крави;
небето с ада са съседи.
Премъдрите свещени веди
от тая смесица велика
за наша сладост отделиха
и са написали с перо
кое с зло, кое добро.
Творецът мъдро ни е предоставил
сами доброто да открием ние –
тъй лебедът от смес вода и мляко
отделя млякото да го изпие.


ВАНГА ЛИ?
"Творецът мъдро ни е предоставил
сами доброто да открием ние –
тъй лебедът от смес вода и мляко
отделя млякото да го изпие."

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Ванганови [re: PYTnik]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.09.19 12:34



В един много готин ресторант в Киев обядвахме ребърца. Седем човека банда. Там само това сервират. Ако искаш нещо пържола или котлет или подобно, ще ти го направят, но основно са ребърца. Влизаш, сядаш, на масата има хартиени покривки и сервитьорите с един маркер пишат поръчката с големи букви върху покривката. После пред всеки от седящите рисуват по една чиния и от двете и страни вилица и нож. Яде се с ръце. Ребърцата ги сервират на една - две големи порции по средата на масата. Забравих - слагат на всеки грамадански хартиен лигавник- до коленете.
Бира и ребърца. Не беше хич трудно.
За ограничените сетива си даваме сметка и околния свят, но като е вкусно усещаме. И като е интересно - пак така.

Редактирано от Green Light на 10.09.19 12:35.



Тема Re: Ванганови [re: Koftia]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано10.09.19 13:44



Това не остана един дъжд да е завалял някъде и Ванга да не го е предсказала ?

Кофти човек си ти!
Една световно известна личност да имаме и ти да я дискредитираш така!



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Ванганови [re: Koftia]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано10.09.19 13:57



Като човек с интереси в езотериката мога само да кажа, че никога, ама никога няма предсказания със стопроцентова сигурност. Винаги където е намесен човешкия фактор, има и ще има субективност.

Езотериката с нищо не е по-различна от сънищата. Един сън дава символи, които при различните хора означават различни неща.

С Ванга се спекулира така както се спекулираше с Нотрадамус, с края на света през 2000 година и т.н.

На хората им доставя необяснимо лично за мен удоволствие да упражняват въображението си в градене на апокалиптични хипотези и за по-голяма достоверност да ги обвързват логически с утвърдени езотерични практикуващи.



Тема Re: Ванганови [re: Koftia]  
Автор Thenewold (Тарантула)
Публикувано10.09.19 14:25



А дали има нещо за психически издирвания и духознание ?

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
\\\\\\\"Песен за Бхагават\\\\\\\"


Тема Re: Ванганови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано10.09.19 14:39



Разбирам те.
Вкусът също е резултат от сетивата.
Да, но това не е истината, защото пък друг не харесва този вкус, а друг.
Така истините стават много, сравнявам с темата за Ванга, и си задавам въпроси.
Нима не зная, че мнението ми за Ванга е резултат не от Ванга, а е резултат от
възприемането ми за нея!
Значи Ванга е такава каквато я направим, всеки различно, по точно каквато я направят нашите сетива.
А АЗ кой съм, че мисля каквото ми наредят сетивата, човек ли съм или сетива?Имам претенции аз да съм шефа, не те, Шефът спи май у нас нас, и слугите сетива вдигат шум???

Щом всеки изживява своята истина и за него тя е реална, защо не си сътворим красива истина, щом ние творим, а не сетивата?
Що пък да не си сътворя и изживявам че има Всемогъщ Бог, че Той е в мен и аз в Него и сме едно и също нещо..нали вече сме съгласни че ние правим истините.

И така се стига да въпроси и търсене на отговори, като Кой съм аз? Защо съм тук?
Което пък е суета на суетите..а коя е нашата Истина, наистина ли няма нещо по важно от друго нещо? А какво да правим с нещата? Кои неща, истинските ли или измислените от нас, че то нали измислените от нас са истинските, защо да не прецакам сетивата, въпреки важната им информация към мен Човека , и да си направя една красива истина, моя и измислена от мен...що да ругая Ванга, или да я съдя, камо ли и с какво да я определям като някаква...нима не зная че аз себе си още не съм опознал, та чак и феномени да познавам и да определям...и пак се се върнем на думата, сетивата ми определили каква някаква е Ванга и аз се фукам че съм аз...

Не не, това не съм аз, аз съм нещо по-велико от сетивата си, ние сме творци.
Ако го знаем то какво творим със собственият си живот и собствен свят?

Бог има, и това сме ние, всички сме богове творци, творци на много истини...а Господ е всички ние-Голямата и единствена Истина...


Ванга ли?
А аз?
Ние?


Никой не ни забранява да ядем ребърца, те както и всичко друго са за нас, дадено ни е всичко необходимо и достатъчно.
Потопени сме в съвършенство..и все пак, какво ни липсва?
Май мотика?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Ванганови [re: PYTnik]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.09.19 14:44



Тебе човек спокойно може да те псува на господ, защото господът ти е оня, който е изкушавал Господ Иисус Христос в пустинята.
Написаното в Библията за врачки, гадания, магии е изцяло отрицателно, противно на казяното от теб.
Лъжеш, подобно на оня, когото следваш.



Тема Re: Ванганови [re: ad miral]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано10.09.19 14:48



Не бе, мен ме дразни друго. Че всичко прикачват на нея. Та чак и от извън България. Тя може да не си е имала и хабер за Путин, както и за човек с белег на главата, който ще се появи и комунизма ке падне. Квото стане, все след това тя познала. Абе, кажете какво е познала, че ще се случи утре, не вчера. То, че съм мотика, мотика съм, но не този номер, който си мислят.





Тема Re: Ванганови [re: PYTnik]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.09.19 14:56



Мотика пипам, при нужда и когато аз преценя.
Ти можеш да я наседнеш откъде дръжката, на гол дирник.
Говориш за вкус.
На южната фасада на храма в Рилския манастр Захарий Зограф е изписал врачката, идващите при нея, дяволите, играещи от радост пред тях , а един дявол , натъртил се, лети и сере в паницата, която магьосницата пъха в устата на поредния "пациент".
Има и текстове, но фреската сама казва всичко.

Редактирано от tuzlija-179435 на 10.09.19 15:46.



Тема Re: Ванганови [re: Koftia]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.09.19 15:03



А, има си хас да не е познала всичко. Той и Нострадамус също така е познал всичко, както и един куп тайни или явни шифровани ръкописи от всички земни кълбета също така съдържат написано всичко. Ма за това специално не е виновна тя. Нито Нострадамус.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 10.09.19 15:02.



Тема Re: Ванганови [re: Koftia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.09.19 15:05



Уникалното при нея, както казах, е че успява да влезе под кожата на хора от държавното ръководство и хорицата си казват - "Щом със списъците за при нея и таксата се занимава общината, щом милиционер пази и допуска посетителите, а при никоя друга нейна колежка това го няма, значи не може да няма нещо..."



Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.09.19 15:14



Аз не знам откога Ванга надминава колежките си по слава и откога се ползва със симпатията на ръководството, но към средата на 60-те вече е била популярна.

Поне отстрани сме свикнали да мислим, че известността и предшества благосклонното отношение (един вид властите се съобразяват с реалността), а се смята, че за него е допринесла и специално Людмила Живкова. Но, разбира се, нямам нито лични спомени, нито точни данни за това. Просто такова впечатление се е създало.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Ванганови [re: Sarayah]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано10.09.19 15:17



ама никога няма предсказания със стопроцентова сигурност
Насочваш темата към правилната посока.
Живеем в изолиран свят, нашият.
В нашият свят /всички светове са в нас/ времето е линейно разтегнато, но не във всички светове е така...от физическите закони вече знаем че времето може и да спре при дадени условия, може и да се върне назад?

По мнението ти за темата. В един по- лесно от други светове за нас се намира информацията. Там тя е кодирана и Заключена за нас човеците. Феноменалните ни качества на човеци, често пъти прави пробив в защитата на информацията, и заради това се включва допълнителна защита за пренос на информация...образно казано, ако аз пробия защита и запаметя информацията за бъдещето там, то тази информация автоматично се променя ..още по- образно, е ако аз видя печелившите числата за бъдещият тираж от ТОТОто, то тези числа, автоматично се променят, аз бих донесъл на земята една истина, която е лъжа...и вие бихте ме нарекли измамник , но пък не съм.



Големите феномени, виждащи в бъдещето знаят тези защитни Закони на Битието и за всички тях е проблем как да донесат тук видяната от тях информация за бъдещи събития. Точно това е причината предсказанията да имат завоалиран характер, да не се посочват точни дати, имена ..и още и още, стремежът на ясновидеца и да се досетим по белезите които ни дава..и това не е щото е мошеник, а е защото така е принуден от Законите.

За глупакът с големите сетива, най лесното нещо е да си каже: МОШЕНИК
На глупакът и през ум не му минава колко много е глупав...и колкото е по- глупав толкова е по- упорит в глупостта си


ДА, Няма 100% сигурно предсказание, но има.

Малко отклонение:
Разказвам истински случай и няма да споменавам имена. Дори ще вляза в ролята на АЗ.

Играем игра и ме дават по телевизията и всички знаят че съм ясновидец?
Задачата...12 малки знамена, 6 бели и 6 червени, забодени в земята. Под 6 знамена има Големи богатства, и аз мога да си избра само 6 от тях, независимо бели или червени, аз избирам кои да взема, това е и задачата.
Търся вътрешна помощ от ясновидството, въпреки че зная Законите за промяна на информацията...и го виждам така: "богатите награди са с един цвят, бели или червени ти ще избираш, изборът е твой, законът за промяна на информацията не е нарушен...произволно избирам белите... и печеля всичките награди?

Но аз не спирам да внимавам и си задавам следващият логичен въпрос, наистина ли е мой изборът че избрах белият цвят с печелившите награди, можеше и губещите да избера...и хайде пак в началото, пак разбирам че нищо не зная...


извинете за многословието-творя, такава ми е работата

Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Редактирано от PYTnik на 10.09.19 15:28.



Тема Re: Ванганови [re: Koftia]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано10.09.19 15:28



Не бе, мен ме дразни друго. Че всичко прикачват на нея.

Е, че кво, да не е само тя потърпевша?


Едно време и Радой Ралин се оплакваше:

"Давай, давай, не се бой,
всичко трупай на Радой!"

_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.09.19 15:30



Само ако са от конкурентната фирма и се опитват те да приберат паричките на стадото.
Ако са от наште, примерно тримата влъхви, Илия, Данаил, Исус и тн. - са добри. Ако са от конкуренцията - примерно Симон Мага, са лоши, демонски рожби.
То и затуй поповете са против Ванга. (Не че аз съм "за" де.)
Бизнес ис бизнес.





Тема Re: Ванганови [re: MupaM]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано10.09.19 15:35



За известността допринесоха предсказанията и които се сбъднаха, властите не бяха глупаци, просто го преживяха..А Людмила даде допълнителен натиск, обосноваваща се с фактите, че Ванга им показа.
Всички големци се натискаха да ползват Ванга, но бързо разбираха че власт и пари не дават това което искат да купят от способностите и.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Ванганови [re: PYTnik]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.09.19 15:36



Това ти е от мненията, които ме уцелват. Супер, пич!



Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.09.19 15:42



:-)
Ето че и с теб можем да се различаваме. На мен ми хареса.
...така се стига да въпроси и търсене на отговори, като Кой съм аз? Защо съм тук?
Което пък е суета на суетите

Елегантно или как да го кажа... градирано по непринуден начин. Аз ги оценявам подобни неща.



Тема Re: Ванганови [re: Koftia]  
Автор DarkSide ()
Публикувано10.09.19 15:47



помниш сигурно, как ние в социализъма трябваше да сме щастливи по презумпция, щото живеехме в правилния социалистически строй и ни чакаше светлото бъдеще на още по-правилния комунистически строй и затва всички манифестирахме усмихнати и който имаше проблеми, реално беше против системата, щото в социализма всички по определение бяха щастливи и всичко беше в името на човека - то затва и нямаше интересни (сиреч драматични) филми, щот проблемите трябваше да са все дребни и разрешими, най-често от своевременната намеса на първичната партийна организация или дори лично от партийния секретар - и на фона това щастие по презумпиця и липса на значителни проблеми, имаш едно място, където се стича върволица от отчаяни хора с нерешими проблеми, ми то тва си е било направо престъпление, ебаси - щом си тръгнал по врачки, значи не вярваш в социалстичеcката медицина и социалистическите лекари, или пък в социалистическата милиция и съдебна система, което си е било престъпление срещу системата, достойно за изправителен лагер или дори затвор - реално в социализма нямаше място за врачки, знахари и прчие нерегламентирани и нелицензирани от народната власт явления и феномени и затова за мен е необяснима толерантността на народната власт спрямо необяснимия от социалистическата наука и невписващия се в комунистическата идеология феномен



Тема Re: Ванганови [re: DarkSide]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.09.19 16:12



Като рече "знахари".Пак през 80- те сме били на бригади в Петрич, ходех по гости там и т.н.На мен ми изцери охлузна рана на лицето, а няколко години по- късно и разкъсна рана на лицето на дете на близки Докторът, всъщност фелдшер в консерв.комбинат " Петричка праскова"експериментираше и цереше, комай най- често безплатно не всичко, а рани, изгарияния, охлузвания с варианти на "благия мехлем"- мед, восък, мас, бял равнец, жълт кантарион , с някои други билки и съставки, без някои от споменатите,. в разни съотношения.Без тайни съставки, без баене и магии...Това разбирам лечител - с познания, без магии, без супер тайни, .По принцип някои фелдшери са много добри в първонач.диагностика, справяне със сериозни ситуяции сам на терен и т.н.



Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.09.19 16:30



За втори път:
Моята теория е, че народната медицина работи, но проблемът идва от трудоемкостта. Направих няколко пъти мехлем за нос по Димков - с мед, лимон и още две три неща, забравил съм ги, докато децата бяха бебешори. Вълшебно. Но това си е час, час и половина бъркане. Имаше и други. За колики, за разни кашлици... Хем избирам лесните(той има по две рецепти стандартно и често добавя клизма хехе, това няма да го разправям). Еми къде по-лесно е да отида до аптеката. Смятай разкатан след бач 30-35 г младеж, прибира се, ей го къде е дивана, вчера беше ъъ... шах, бира и приятели, а го чака едно за приказка, друго за приспиване и третото дето го чака не е точно работа или задължение, ама не е и бира на дивана.
Та така.
Народната медицина работи, ама не за 30 годишни татковци и мами. Баби трябват.



Тема Re: Ванганови [re: Koftia]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано10.09.19 16:55



не знам до колко е врачка...
но преди години отиваме в параклиса И да запалим свещички в нейна памет...
и уредничката която и е роднина - веднага ги махна свещите и ги изхвърли...
като ми падна пердето И вдигнах як скандал - че всичко е измислена пропаганда и само се гаврят с вярата и чувствата на проблемните хора!!!





Тема Re: Ванганови [re: NUT]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано10.09.19 22:55



да запалим свещички в нейна памет...



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: Ванганови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано11.09.19 08:32



ми то тялото само си се лекува, иска само да му дадеш почивка - да се наспиш едно хубаво и да не мислиш за работа и проблеми - настинка и грип си минават сами за една седмица или десетина дена - проблемът е че в съвременното общество не е прието да се чака по толкова време, задачата на докторите е болният максимално бързо да се върне в строя, затва бум хапчето и бегом на работа, сакън да не рухне икономиката и най-вече фармацевтичната мегамилиардна индустрия - къде ще му излезе края, ако всички започнат да се излежават и да си мислят само за приятни неща и спрат да консумират хапчета в промишлени количества?



Тема Re: Ванганови [re: tuzlija-179435]  
Автор Thenewold (Тарантула)
Публикувано11.09.19 09:57





Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
\\\\\\\"Песен за Бхагават\\\\\\\"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.