Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 01.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Откъде изгрява слънцето?  
Автор MilaO6 ()
Публикувано12.04.18 21:20



От запад, естествено!

в "Стани богат"...

Не съм го гледала, ама колеги се спукаха да коментират, та рекох да го погледна...

Е, няма такава излагация, ега ти... всякакви глупости и простотии сме слушали от не знам си колко години вече по какви ли не вип-мип-шоута, ама това надмина всякакви падения... Едно време се смеехме на тъпите американци, дето не знаят нищо за света извън Америка, но ние вече ще ги надминем... Или това е до поколението, което в момента расте... Дали същото това поколение е такова и извън България, нямам представа...

Преди време в I Want To Be A Millionaire - английската версия на "Стани богат" въпросите били много по-трудни, изисквала се не само логика, но и прилична ерудиция, а и кандидатите били далеч по-начетени хора. Мислех, че настоящата българска версия е адаптирана към IQ-то на средния българистанец. Обаче като го гледам това дупнишко моме, не мисля, че покрива и средно IQ... При това е студентка, по какво - не разбрах, ама по каквото и да е, до края на следването дали ще научи откъде й изгрява слънцето, както и колко ли други подобни пропуски...

Пък знае ли човек, то да знаеш откъде изгрява слънцето, носи ли ти някаква полза - не. Пълни ли ти джоба - не. Храни ли те, пои ли те - ами не... Еми що тогава да си пълни човек чутурата с разни непотребни неща, от които не му зависи животът ни пряко, ни косвено, Ъ!?



Тема Re: Откъде изгрява слънцето? [re: MilaO6]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано12.04.18 22:00



Пък знае ли човек, то да знаеш откъде изгрява слънцето, носи ли ти някаква полза - не. Пълни ли ти джоба - не. Храни ли те, пои ли те - ами не... Еми що тогава да си пълни човек чутурата с разни непотребни неща, от които не му зависи животът ни пряко, ни косвено, Ъ!?

Връщаме се на концепцията на "Беднякът милионер". Отличниците помнят правилните отговори, само на въпросите, които ги движат. Получаването им ( на отговорите ) става по трудния начин, в повечето случаи, затова не се забравят.

Може пък момичето да има добро сърце и да помогне на много хора, макар да е с едноцифрено IQ.



/твоят интелект стърчи като продукта от акането на болно от тежък запек пес/ Киро

Тема Re: Откъде изгрява слънцето? [re: MilaO6]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано12.04.18 22:01



аз имам един ненаписан разказ, който започва така:
слънцето бавно залязваше на изток.

тая мацка сигурно го е чела



матрем легис его футуерам (новобългарска мъдрост)

Тема Re: Откъде изгрява слънцето? [re: MilaO6]  
Автор c@t (ентусиаст)
Публикувано12.04.18 22:27



Мисля че са няколко поколения

Помня аз като бях ученичка (през 90те) майка ми като разказваше актуални случки с млади студенти накрая казваше “Егати тъпата студентка” — което всъщност е нелогично

п.п. Иначе аз изкарвам пари като знам от къде изгрява слънцето
Управителя на фирмата в която работя прави хоби-еър фрейт по 2-3 тона. Това е много бърз бизнес, имаш по най-много 4 часа да спазваш сроковете за митническите декларации. В 95% от случаите партньорите са точно на другия край на света. Всяко закъснение струва стотици евро.

Затова сутрин работя с азиатци, а следобяд до вечерта с американци



Тема Re: Откъде изгрява слънцето? [re: MilaO6]  
Автор lipari (алиса лиса)
Публикувано12.04.18 22:29



Друг потребител на социалната мрежа пък подходи още по-критично: "А може вместо да се подигравате на невежество, демонстрирано от млад човек, да инвестирате в адекватни образователни реформи."



Тема Re: Откъде изгрява слънцето?нови [re: lipari]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано12.04.18 22:36



а кои са те? (адекватните образователни реформи)

матрем легис его футуерам (новобългарска мъдрост)


Тема Re: Откъде изгрява слънцето?нови [re: dionys]  
Автор lipari (алиса лиса)
Публикувано12.04.18 22:41



не знам, ти кажи.

в момента е някакво зазубряне за оценки.
после всичко им изфирясва от главите, защото нито се преподава интересно,
нито го свързват с практически умения.

аз си бих главата в стената, когато синковецът в 11 клас, дотогава само шестици и петици по физика, ме попита напълно сериозно дали хартиеното тиксо е проводник на ток.

добре, че поне знае откъде изгрява слънцето.





Тема Re: Откъде изгрява слънцето? [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.04.18 22:55



При това е студентка

Че то кой не може да бъде студент в днешно време?



Тема Re: Откъде изгрява слънцето?нови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.04.18 22:57



Друг потребител на социалната мрежа пък подходи още по-критично: "А може вместо да се подигравате на невежество, демонстрирано от млад човек, да инвестирате в адекватни образователни реформи."

Двете неща нямат нищо общо, нито си противоречат. Може да се подиграваш с невежеството и да си кажеш - крайно време е да се инвестира в адекватни образователни реформи.



Тема Re: Откъде изгрява слънцето?нови [re: lipari]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано12.04.18 23:00



много тънък момент. нещо все ще се намери да е адекватно на нещо.
затоа морам дека треба да се прецизира на што да биде адекватно.



матрем легис его футуерам (новобългарска мъдрост)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.