Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: духайнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.04.18 08:07



пълния член е измишльотина на идиоти

посочи ми ЕДНА разумна причина да има пълен член


"Президента подкупи депутата, а не премиера"

Айде, като си НЕидиот - кажи кой кого е подкупил в горното изречение.





Тема Re: духайнови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.04.18 08:12



Който и в "Котката изяде мишката, не птицата".

Ако щеш - "Учителката наби бащата, не бабата". Ако учителката беше битата, след нея в нормалния говор - не тоя от новините по радиото и не префърцунения - щеше да има "я". Приемаме, че става дума за учителка по карате в единия случай, естествено.

Абсолютно същото би било с президента и депутата.

Редактирано от MupaM на 16.04.18 08:17.



Тема Re: духайнови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.04.18 08:31



Нещо не съм достатъчно умна да разбера отговора ти, даден чрез други примери, затова ако обичаш - просто ми отговори на въпроса, който зададох.



Тема Re: духайнови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.04.18 08:35



Кажи ми в моя пример кой кого е набил, откъде се разбира и как така успяваме да се оправяме без пълен и кратък член за всичко, що не е мъжки род (знам, че "бащата" е от мъжки, да).

Редактирано от MupaM на 16.04.18 08:36.



Тема Re: духайнови [re: tuzlija-179435]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано16.04.18 09:14



владеенето на правописа не значи че трябва да се спазва. аз да не би да не знам че изреченията започват с главна буква?
пълния член не съществува в натуралния език, това е основния аргумент срещу него, вкарването на правила в езика измислени от академици е тъпотия




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re:Ех, изпревари менови [re: MupaM]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.04.18 09:34



Не смятам да имаш чак па толко интелект да предизвикаш същия академичен поврат в разбирането що е изкуствен интелект както ответничката ти успя, при тва нейното беше с лекота.



Тема Re:Ех, изпревари менови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UbuntuBionicBeaver (2018-04)
Публикувано16.04.18 09:37





Гинка, Малинка и Калинка (от ГЕРБ) купуват ЧЕЗ... но Всичко е точно.

Тема Re:Ех, изпревари менови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано16.04.18 09:38



Те, сполучливите иронии са точно такива - не можеш да схванеш от раз дали са ирония или не са, т.е. често са двусмислени или дори многосмислени, но на теб точно ирониите и схващането на многозначителността им, никога не са ти били силната страна



А пълният член на никого не е силна страна, дори и на теб. На всеки му се е случвало поне няколко пъти да го пропусне или да го сложи там, където не му е мястото и да се чеше по тиквата, докато реши да го сложи или да го махне

Редактирано от MilaO6 на 16.04.18 09:49.



Тема Re: е нали за това е предаванетонови [re: zaphod]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.04.18 09:43



Това с вековете е много тъпо, аз също съм против и подкрепям твоя приятел. Защо един мъж е в 40-те когато е минал 40, а сме в 20 век когато още нямаме 20 века?!?! Или едното или другото, ма да се разберат там тия коит го измислят, аз не мисля чей мой проблем че тех им по-плитко в главата от на мене





Тема Re:Ех, изпревари менови [re: MilaO6]  
Автор UbuntuBionicBeaver (2018-04)
Публикувано16.04.18 09:45



Не се карайте!

Файлът е шампион по дисциплината за "Пиша правилно Пълен член". Хем при това в Правото се кандидатства с литература.

Да назубриш 1000 учебника и да те погалят по главицата за да ти вземат парицата - ето това е днешното българско образование.

България всеки момент ще отпразнува 7-ия си милоин хора останали да живеят на територията на бившата комунистическа държава.

Още 1 милион хора вече си стягат куфарите за да преминат през терминал 1 и терминал 2.

И не само, че ще преминат, но и ще започнат да пишат на маймуница!

Гинка, Малинка и Калинка (от ГЕРБ) купуват ЧЕЗ... но Всичко е точно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.