Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 10.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Гръцка седмица в Лидл  
Автор eta d (7.62)
Публикувано02.09.17 15:18



Можете да си купите фета, кашу, мусака ...
В прекрасни опаковки, изцяло по каноните на мултикултурализма.


Ако нещо не ви изглежда наред в снимките на църквата Анастасис в Санторини или недай си боже пък направо ви шокира, да знаете, че е нищо работа - ще ви се извинят и толкова.
(Разкриването на проблема предизвика силни реакции, като потребителите са шокирани и възмутени от решението на германската верига, която се извини на потребителите: „Намерението ни не беше да шокираме. Избягваме използването на религиозни символи в нашите пакети, за да поддържаме неутрално отношение към всички религии и ако това се разбира по друг начин, тогава се извиняваме на онези, които са шокирани", каза говорителят на "Лидъл" в четвъртък следобед.)






Тема Много са тъпи Лидл.нови [re: eta d]  
Автор Филип Петков (Mogherini)
Публикувано02.09.17 17:31



Много са тъпи Лидл. Вместо тия гръцки кубета боядисани в турско синьо, да бяха сложили едни хубави цици, нямаше да го има религиозният казус.



~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: Много са тъпи Лидл.нови [re: Филип Петков]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано03.09.17 00:06



То си беше ясно, че тема от това няма да стане.
Кой ще ти се занимава с такива работи?
Нито ти ядат вечерята, нито ти бъркат в джоба, нито ти ... любят жената/мъжа/любовницата ...
Все едно ...
Аз нЕма да им стъпя на гнидъл


Не, че до сега се бях засилила де, антипатични са ми откакто са дошли. Сега поне знам защо.

Редактирано от eta d на 03.09.17 00:13.



Тема Re: Много са тъпи Лидл.нови [re: eta d]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.09.17 00:14



То си беше ясно, че тема от това няма да стане.

Е как да стане, като ти си я озаглавила като готварска тема!

Сума време мислех, че обясняваш какви вкусотии може да се купят в тази седмица и как да се сготвят, и понеже не ме интересува - така и не отворих темата...

А иначе... не им се връзвай толкова. Това са най-обикновени търговци, съсредоточени в печалбите си, вероятно с некадърни съветници по някои въпроси. Обяснението им звучи стерилно, политкоректно и тъпо, но това нищо не означава... Според мен наистина не са имали ЛОШИ намерения. Дали са били УМНИ намеренията - е друг въпрос.



Тема Re: Много са тъпи Лидл.нови [re: UnicaDonna]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано03.09.17 00:29



Вероятно намеренията им са само търговски, мдаа ... ЗАрежи ти тая работа. Искам да им видя кампанията за арабската седмица или индийската, примерно ...
За пътя към ада, нали знаеш, и той бил постлан с добри намерения.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: eta d]  
Автор 741 ()
Публикувано03.09.17 08:22



Смахната работа, и не са само те така.
В момента в Берлин възстановяват разрушения през войната замък Berliner Stadtschloss на мястото на бившата гдр-ейска Палата на Републиката. Преди време Леви и Зелени предложиха да не се слага кръста на купола, та да се чувстват по-комфортно друговерците. Бяха се докарали до положение от муслимска организация да им казват оставяйте кръста, няма проблем.

И тези две партии си имат доволно количество електорат. Сега на изборите според прогнозите едните ще вземат 9%, другите 7.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.09.17 10:04



Преди време Леви и Зелени предложиха да не се слага кръста на купола, та да се чувстват по-комфортно друговерците.

Нямам думи...



Тема Излишни емоции.нови [re: eta d]  
Автор Филип Петков (Mogherini)
Публикувано03.09.17 10:30



Излишни са емоциите като става дума за бизнес. И да няма свинско в Лидл и да са все пингвини касиерки, ако ми е изгодно, ще пазарувам там. И изобщо нямам нищо против пингвините, стига да не се опитват да ми обясняват назидателно "нещата от живота" и да се правят на обидени за няма нищо.



~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: Излишни емоции.нови [re: Филип Петков]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.09.17 10:44



И изобщо нямам нищо против пингвините, стига да не се опитват да ми обясняват назидателно "нещата от живота" и да се правят на обидени за няма нищо.

Ами те, пингвините, сами по себе си не са виновни (изключвам терористите, но те са радикалисти). Виновен е който им дава зелника.



Тема Лидл в САЩнови [re: eta d]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.09.17 11:17



Доколкото разбирам, предстои експанзия на Лидл в САЩ, та може от това да е. Там нали имало 200 "официални" религии.
Когато Тръмп встъпваще в длъжност, ако помните, дясна ръка на церемонията му бе някакъв от някаква секта (по моите схващания). Една от тия, дето бих държал децата си далече от нея.



Тема Re: Много са тъпи Лидл.нови [re: eta d]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано03.09.17 11:39



Още вчера я прочетох и първото, което исках да напиша е "мамицата им ..."
Но нали си казах, че ще съм положителна и слънчева в този ден, си замълчах.

А и е няма торба. Щяхме да ги обезкостим


В момента ни сваряват като жаби. Неусетно, полека, да ни е приятно топло, докато се усетим и мандалото хлопнало.
Натискат така, леко, незабележимо по чувствителни места, доколко сме склонни да си затворим очите и да отстъпим.
Работата отива на "изуй гащи" , но ще видим.

Парадоксът е еталон за Kачество

Тема Re: Много са тъпи Лидл.нови [re: Munyta]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано03.09.17 12:12



Торба липсва, да. И не само тя. Ама ... няма ги.
Ти пиши, каквото и както ти идва.

Репликират ме във фейса сега, нещата не се решавали със символи и рисунки.
Ей това е точно принципа на жабата, който споменаваш.

Чехия реагира официално. Доколкото изказване на земеделският им министър може да се счита за официална позиция ... Гнидъл и на тях се извинили на чешкия си сайт





Тема А бе, не бойте се!нови [re: Munyta]  
Автор Филип Петков (Mogherini)
Публикувано03.09.17 12:44



Мунъта> В момента ни сваряват като жаби.

Ако имаш предвид хорицата живущи по благите местенца на планетата Земя, то да. Обаче българинът от 1300+ години го варят по всевъзможни начини, на тих и на силен огън и все някак недосварен остава.



~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: eta d]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано03.09.17 12:46



Тази верига по принцип не я харесвам. Някакви са ми супер неподредени. Все едно влизам в склад за търговия на едро.
Иначе за бираджиите горещо препоръчвам митичната бира! Много е яка и далеч под цената в Гърция.





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: eta d]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано03.09.17 12:54



Мъж ми чат-пат току ми домъкне нещо от лигъла, дето не прилича на нищо... туй да съм опитала, онуй да съм пробвала - той много си пада по разни неидентифицирани стоки, дето ги вижда и чува за пръв път и решил, че там ше ги намери... Аз се извръщам гнусливо и не ща ни да виждам и да помирисвам лигливите стоки на лигъла...

Обаче, да си призная... едно единствено нещо си купувам от там веднъж-дваж най-много годишно - шкембе, телешко или свинско... Шкембето им е много чисто, нарязано, по половин килце, направо в тенджерата да го сложиш. Една приятелка ме светна и се престрашавам, както казах, веднъж-дваж годишно да си купя шкембе...

Иначе, ни искам да ги видя, ни да ги чуя... хеле пък сега, хептен.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Гъркинята]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.09.17 12:55



Някакви са ми супер неподредени. Все едно влизам в склад за търговия на едро.

Ами то това им е тайната на тези вериги. Защото не харчат пари за по-фин интериор, лукс подреждане и пр, затова поддържат сравнително ниски цени... Едно време имаше АЛДИ в немско... същата работа. Швейцарците, с техния типичен протекционизъм, десетки години не ги пускаха при тях, за да не конкурират собствените им вериги, обаче онези настроИха магазини по границата, пускаха брошури с промоции в швейцарските кутии в доста голям радиус навътре и швейцарците масово ходеха да пазаруват там... После ги пуснаха за малко, ама чувам, че пак са ги изритали.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: MilaO6]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано03.09.17 12:58



Твоя мъж да не е моя? И моя обича да експериментира и купува какви ли не щуротии, които се озовават в кофата за боклук.





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: UnicaDonna]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано03.09.17 13:01



Да знам ги АЛДИ. В Белгия влязох в такова. Същата кочина като ЛИДЛ.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.09.17 13:27



Мила, ей тва твойто, си е ако искаш да знаеш, ЧИСТА ПРОБА СНОБИЗЪМ!!!



Според мен не пазаруваш там ИМЕННО от снобизъм. За да можеш да кажеш - ТИЯ СА МИ ПРЕКАЛЕНО ДОЛНИ ЗА МОЕТО НИВО... Е не може цяла Европа да пазарува в ЛИДЛ, а вие да го пък презирате! Нация, която само преди 20 години не знаеше що е супермаркет и сок в кутия... Нищо лично, но просто се дразня от такива декларации.

В този магазин има определени неща, които са много добри, точно както и в другите вериги. Да, аз по-малко пазарувам в него, отколкото в другите, но по същия начин по-малко пазарувам в БИЛЛА, отколкото във Фантастико, примерно.

Плодове и зеленчуци - никаква разлика, понякога са по-добри от другите. Чери доматки винаги купувам от там. Месата им са свежи (принципно го казвам, аз не ги ползвам, защото са все пакетирани по много броя), за шоколадите и бонбоните съм чувала, че били прекрасни, някои съм опитала - хубави са, да, има винаги топъл хубав хляб и разни кроасани, а захар, брашно, мляко - какво пък толкоз - защо да не са оттам... Имат овче кисело мляко - разкошно, днес изпратих за Швейцария, щото син ми е там и много го яде - ей така, от мама, а и баща му обича... Стоките от всеизвестните марки ги има и там. А "ментетата" им са не по-лоши от някои оригинали. Френските сирена са хубави. Има една френска седмица - тогава купувам тонове ноазети, най-вкусни са от всички останали. Да не си ровя повече из главата, но ако някой от вас си мисли, че тази верига е по-лоша от другите, които са из страната - много се лъже.

А да робуваме само на формата - че било разхвърляно... на мен не ми допада такава мисъл.

Или пък ако си мислите, че "малките" магазинчета предлагат по-добра стока - направо ме напушва смях... Или лелите, клекнали пред шишета "домашно" мляко...

Редактирано от UnicaDonna на 03.09.17 14:24.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Гъркинята]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано03.09.17 13:35



Без да имам реални аргументи, просто така по усещане не ми харесват Лидл, от самото начало.
Мислех си, че е някакво си мое изкривяване, макар че нямам предубеждения баш по магазини за храна.
Колкото им да са изгодни цените, не пазарувам там.
Не ми е комфортно и свойски като вляза там. А не е да не съм ходила.
Иначе някои много се прехласват, особено по промоции на някакви машинарии и джиджавки.

Но пък има други. Не че нещо са кой знае по по най от Лидл, но си ги предпочитам и посещавам.

Аз Лафка бойкотирам, дори и да се тръшна жадна на улицата, че един Лидл няма
От инат и чист субективизъм.
А не е да не съм инат



Парадоксът е еталон за Kачество

Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Munyta]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано03.09.17 13:51



Напълно разбирам!



Както и обратното. Като си харесам някой магазин, ако ще на майната си да е ходя там. Съвсем инцидентно преди време влизам в един супермаркет в Пловдив, Лекси се казва. Много приятно се изненадах от асортимента, хигиената, цените, а топлата им витрина връх на кулинарията! Далече ми е, на около 20 км от дома ми, но ходя, защото има качество! Често идвам до София заради ИКЕА. Обичам го този магазин.
Дано, както обещават, да отворят и в Пловдив.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Гъркинята]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано03.09.17 14:03



Козирози, майна


Като се привържат(им хареса ) към нещо и държат, не се дават

Няма логично обяснение.

Парадоксът е еталон за Kачество

Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Munyta]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.09.17 14:13



Козирог - евфемизъм за пръч...



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Гъркинята]  
Автор 741 ()
Публикувано03.09.17 14:34



Често идвам до София заради ИКЕА. Обичам го този магазин.

Икеа е същото като Лидъл и Алди, само че за мебели.
В Западна Европа са дискаунтери, за България са си ОК.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.09.17 14:35



Изпревари ме.





Тема Re: Много са тъпи Лидл.нови [re: eta d]  
Автор 741 ()
Публикувано03.09.17 14:48



Искам да им видя кампанията за арабската седмица или индийската, примерно ...

Преди 2 години Алди са се парили с това. Пуснали течен сапун с ориенталски аромат, сложили на етикета джамия, муслимите запротестирали и те изтеглили сапуна от магазините. Заради което пък запротестирали немуслимите :))





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Munyta]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано03.09.17 15:24



Козирогчетата ми те, хубавите... чудя се аз защо така ми допадате, пък то що било!И аз съм така, никъв Лидъл, никво Алди, по вътрешно усещане... в немско, това са много смотани вериги, дето пазаруват спестовните домакини от тях, но... нещата са с неясен произход и по моя преценка некачествени... пускат там някакви промоции на машинарии, но не сме толкова богати, че да купуваме евтини неща...





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано03.09.17 15:31



Еми, ето казах ти одеве, че като си наумиш нещо, си го украсяваш, наименоваш, намираш му доказателствен фактологически материал, рационално и псевдологично звучащо обяснение и го повтаряш до втръсване и си вярваш



Също, тоз ти станал любим СНОБИЗЪМ, СНОБЩИНА и прочее... Не ми е хрумвало да ти изловя всички писания за снобизма и да проверя до колко добре я разбираш ти тая дума, щото много често взе да я лепиш навсякъде за щяло и нещяло: Родителите, които пращали децата си в чужбина били СНОБИ; родителите, които врещяли против определението "социално слаби", го правели от СНОБИЗЪМ; хора, които нямало какво да ядат и с какво да си плащат сметките, ама пушели не знам ква си марка цигари и си купували маркови дрехи, чисто и просто са си СНОБИ; който мрънка против лигъла е от ЧИСТА ПРОБА СНОБИЗЪМ!!!!!

И въпреки, че се опитваш да внушиш, че уж разбираш шаренията на живота, не признаваш никакви други мотиви и основания за едно или друго предпочитание, освен СНОБИЗМА. Еми и друг път съм ти казала, че тази ригидност, твърдоглавие и неповратливост в собствените убеждения е в пряка връзка с хипохондрията ти - имаш страх да допуснеш повече от едно обяснение за човешките избори, препочитания, поведения и прочее

А обяснението е съвсем просто. Още първата година, няколко месеца след навлизането на Лидъл на нашия пазар се получи един гаф, който широко беше отразен в медиите тогава и даже си викам, край, тези ша фалират и ша са изнесат преди да са почнали. Бяха пуснали някакви партиди застояли и развалени храни, не помня какви точно, но имаше и риба. И понеже ние много ядем риба у нас - 3-4 пъти седмично, така сме навикнали още от Варна, цялото семейство, че и гости имахме тогава се натрови от тази лидълска риба. Но имаше маса оплаквания и от много други стоки. Спомням си, че лаборатория ги проверява, стоки им забранява, публично се бяха извинили, но си останаха. Народа забрави, щото цените там били по-ниски... Е, никога няма да забравя как 6 човека вкъщи се редяхме пред тоалетните и повръщахме... оттогава не ща да погледна лидъл. Затова и употребих думата "престрашавам се", когато казах, че само шкембе си купувам от там. И да, още нещо ям от Лидъла - пияните им вишни... има и на други места какви ли не чешити "Пияни вишни", но тез, лидълските наистина са добри... само че това се случва мнооого рядко, щот у нас сладко не трябва да се яде

Около нас имаме Фантастико, Лидъл, Кауфланд и Била. Най-близо ми е Фантастико, Лидъл и Кауфланд са на еднакво разстояние, Била малко по-далеч. Еми аз лично пазарувам от Фантастико, щото нямам време и не обичам да пазарувам, а покрай него минавам и ми е най-близко, въпреки, че мнооого неща там не харесвам. В лидъла не можеш ме накара да вляза, в Кауфланд - мноого рядко, в Била чат-пат понякога на път за вкъщи. По принцип не ги харесвам тез всичките и наистина знам от личен опит и не защото си вярвам, нито щото съм снобка, че си има някои точно определени малки магазинчета, в които определени стоки са читави, както и си взимам прясно мляко от частно лице и си квася. Ако това на теб специално ти се вижда снобско, 5 пари не давам, че съм снобка, щото ми е по-вкусно, по-ароматно и от 8 години нито веднъж не съм имала гаф с него.

Само че, в наш'та къща аз рядко пазарувам, обикновено когато мъж ми се заседи по-дълго във Варна или пътува по работа. Обикновено пазарува той, щото много го бива и знае откъде в София какво да купи. Бива го и в готвенето и у нас се знае кой какви точно манджи прави.

Редактирано от MilaO6 на 03.09.17 20:04.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: sladunka medunka]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано03.09.17 15:32



но не сме толкова богати, че да купуваме евтини неща...

Точно!





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: 741]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано03.09.17 15:39



Аз се отбивам по-често заради кулинарния щанд.
Все пак не преобзавеждам толкова често.



А матраците са им далеч по-добри от тези на ТЕД и ДОРНЕО. Също и спалното бельо от памучен сатен. По-добро от ТАК и на по-ниски цени. И куп други неща.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: sladunka medunka]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано03.09.17 15:43



Вече (51+) съм решила да изоставям всякаква логика и практичност.
Било каквото било


Ако има какво да губя, това е само мене си
Като не ми харесва нещо, никакво насилване или сметки.
Досега поради ред причини все се съобразявах и обмислях.
Отсега - река и отсека
Казах на мъжа ми, че сив цвят на кола не ми харесва и като е тръгнал да си купува друга, да го има предвид
Нищо, че не карам, а само се возя
И не само с материални неща, които се пипат и виждат.
И с останалите.
Да видим до колко ще ми държи смелостта и решителността.
Съдбата(реалността) да не ми свие перките набързо

Парадоксът е еталон за Kачество

Редактирано от Munyta на 03.09.17 15:44.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Munyta]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано03.09.17 16:13



и аз така... съдбата малко ме пляска по главата за моята безкомпромисност, но... аз продължавам и усещам как ми харесва повече и повече...





Тема Re: Лидл в САЩнови [re: Crrafterr]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано03.09.17 16:30



В Европа до 200 официални никога няма да го докараме.
Покрай тая тема днес, с изумление научавам неща, на които не съм обърнала внимание до сега.
Като например, че през 2014-та ръководството на Реал (Мадрид) е взело решение да свали изображението на кръст от емблемата на клуба с цел повишаване на популярността си сред мюсюлманите от Европа и Близкия изток.
Това във връзка с изграждане на туристически център "Real Madrid Island Resort" в Обединените Арабски Емирства.
По-рано същото прави и ФК Барселона по повод подписването на огромен спонсорски договор с Катарска фондация ... Това не попречи и Барселона да се присъедини към окървавените европейски градове това лято ... :(
Още по-преди това пък турският адвокат Барис Кашка пуска жалба срещу "Интер" в УЕФА за белите фланелки с червен кръст по случай 100-годишнината на клуба. Според него екипите връщали спомена за рицарите тамплиери и това накърнявало мюсюлманските чувства.

М? :(



Тема Re: Много са тъпи Лидл.нови [re: 741]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано03.09.17 16:32



Дали ще има някакъв намек за официална Българска позиция? Как мислиш?



Тема Re: Много са тъпи Лидл.нови [re: eta d]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано03.09.17 16:40



Много бързаш, още не са получили указания за официална Българска позиция?
БОЙКОТ!
Но редовите купувачи без фейс едва ли са разбрали за гафа, а на останалите едва ли им дреме. Гледат етикета с цената.

Мисля, че вече е предрешено и ще трябва да свикваме.
Както с правилата



Парадоксът е еталон за Kачество

Тема Re: Много са тъпи Лидл.нови [re: UnicaDonna]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано03.09.17 16:42



Е как да стане, като ти си я озаглавила като готварска тема! Сума време мислех, че обясняваш какви вкусотии може да се купят в тази седмица и как да се сготвят, и понеже не ме интересува - така и не отворих темата...

Тва щото се информираш само от телевизора


Некои телевизия много много не гледаме, да не кажа хич. И пак сме информирани



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.09.17 16:50



Душа,

това за снобизма беше препратка към другата тема. Закачка. Намигване.

Редактирано от UnicaDonna на 03.09.17 16:54.



Тема ППнови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.09.17 17:04



Относно веригите и изобщо пазаруването - с горчивина вече съм се убедила в следното.

Която и да е верига, който и да е супермаркет или магазинче - ВСИЧКО което се поднася е ВРЕДНО И МЕНТЕ. Ако си нямаш собствен двор и стопанство, в което да си отглеждаш всичко необходимо, и да си купуваш от комшията, защото го виждаш как си гледа стоката и градината - ВСИЧКО друго е все едно откъде ще го купиш. Разликата е само в цената понякога. Всичко е тъпкано с консерванти, Е-та и всЕкакви магии. Включително и нещата, които се обявяват за "частна ферма в село Х" или "Био-еко храни". (София се напълни с такива магазини! Де са тия десетки частни ферми бе?? Пет пъти повече да бяха - нямаше да могат да изхранят любителите на "чисти" храни!).

Въпросът опира до това, което казваш ти - магазинът да ти е наблизо и стоката да ти харесва повече от някоя друга - строго субективно.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: eta d]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано03.09.17 19:02



ОФИЦИАЛНО СТАНОВИЩЕ НА ЛИДЛ БЪЛГАРИЯ

Във връзка с реакциите, относно опаковки на продукти от гръцката седмица в магазини Lidl, компанията би искала официално да уточни, че екипът на Лидл България не е участвал в създаването на въпросните дизайни. Конкретните опаковки се разработват от международен екип и са унифицирани за всички държави, в които веригата оперира.
Към последните извинения, поднесени от страна на търговската верига на централно ниво и в различните държави, Лидл България, като българско дружество, изразява още по-силната си мотивация да поднесе своите искрени извинения. От встъпването си преди седем години в страната, Лидл България многократно е доказвала с цялата си дейност дълбокото си уважение към българското историческо наследство, традиции, култура и религиозна идентичност.
Бихме искали да уверим всички потребители, че приемаме повече от сериозно споделените коментари и реакции и сме напълно съгласни, че дори в глобалния свят е наложително международните компании да отчитат и уважават всички аспекти на културни, религиозни и други възприятия на потребителите. Затова Лидл България поема ангажимента да предаде коментарите и реакциите към централата на компанията в Германия и екипа, отговорен за създаване на дизайните на опаковките, за да бъде взето предвид при разработването на етикетите в бъдеще.


Всички коментирали, продължавайте да си коментирате. Реакциите ви ще бъдат предадени на централата.
Битият бит, е@ният е@ан.
Благодарим за вниманието.

А аз все пак ... нЕма да им стъпя



Редактирано от eta d на 03.09.17 19:05.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: sladunka medunka]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано03.09.17 20:26



пускат там някакви промоции на машинарии, но не сме толкова богати, че да купуваме евтини неща...

Тъй де, ама доста малки фирми тук на тези хоби машинарийки се радват, щото са с две години гаранция.
А те им вземат душата за доста по малко време и пак си подновяват такъмите.
Знам за какво говоря, защото в бизнеса няма глупави хора.
Съвсем по друг начин стоят нещата с фирми, които яко товарят техниката и там е задължителна реномирана марка и профи модели.



Тема Re: ППнови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано03.09.17 20:47



Включително и нещата, които се обявяват за "частна ферма в село Х" или "Био-еко храни". (София се напълни с такива магазини! Де са тия десетки частни ферми бе?? Пет пъти повече да бяха - нямаше да могат да изхранят любителите на "чисти" храни!)

Дрън дрън ерина.



Е оня ден ни се наложи да си продадем био продукцията за жълти пари именно поради такива "мислителки" като теб.
А знаеш ли, че 5 години сме под наблюдение от балканбио..... и ни се извади душата да не влезе случайно и капка химия, че сий таковало таковата.
А?

Говориш като луд с оная си работа!!!!!



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Silverado]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано03.09.17 22:22



няма лошо... щом може си е ок, нека ползват хората...аз говоря за себе си... примерно купих си машина за хляб от такава промоция за 40 Евро... всичко и беше ок, бачкаше и т.н. извадих и душата с пресен хляб всеки ден... на точно 2 години се повреди и просто я хвърлих... купих си друга за малко повече евро, ми кво да ти кажа и козунак меси и сладко от ягоди прави и кексове и всичко квото се сетиш... и веке е на 4 г. и е ок... нищо не мръдна...

П.С. първата се запали една нощ оставена на нощно печене на хляб...добре, че бившия я усетил, че нямаше щети освен самата машина за хляб...

Редактирано от sladunka medunka на 03.09.17 22:25.



Тема Re: ППнови [re: Silverado]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.09.17 22:48



Така е, Спасе, покрай сухото гори и суровото. Свиквай.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: sladunka medunka]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано03.09.17 22:49



анджък де - съвсем в реда на нещата си е.



40 евра, делени на 24 месеца е равно на колкото, толкоз! Като за толкова, де.
Делиш 22 на 7 и фъргаш в гюма!

Аз също деля покъщнинската техника като за колко време ще ми е необходима!
Има неща, които ще ползвам чат пат и там им е мястото на Лидълските.
За истинските - спор и място няма!
Ма, знаеш ли какво се сетих?
Като че ли вчера беше, га Лидъл се появи в България.
Ако си направиш труда да издириш темата от тогаз, че видиш колко "синьокръвни антилидълски аристократи" се изразходиха по темата.



Тема Re: ППнови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано03.09.17 22:50



ма, не се ли биеш сама със себе си тъй?





Тема Re: ППнови [re: Silverado]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.09.17 22:56



Не. Когато наоколо е пълно с ментета - човек губи доверие във всичко. И да има нещо читаво - вече не му вярва.



Тема Re: ППнови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано03.09.17 23:05



признавам - и аз тъй мислех, дорде не ни опря шило у дупило-то!
Остава санкциите да бъдат твърде жестоки и вер селям!
Нещо като стандартът "Стара планина"!
И публичен линч към "ментетата"!



Тема Re: Лидл в САЩнови [re: eta d]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.09.17 23:11



Помним и друго - рекламата на Теленор България по Коледа, с Христос (дето се оказа, че е от Пловдив

)
Въобще - простотийки рекламни.

Реклама с религия просто не бива да се прави.
Да си гледат гъбичките по ноктите и диарията в прайм тайм. Там да проявяват още повече креативност



Тема Re: ППнови [re: Silverado]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.09.17 23:27



И публичен линч към "ментетата"!

Ей тук ми човъркна в раната. НЕ СПИРАМ ДА СЕ ЧУДЯ защо, когато хванат нарушение в някакъв продукт, системно и стопроцентово доказано - КРИЯТ марката и производителя??????????????????????????????????????

Три пъти да съобщят на висок глас по всички медии - да видиш как всичкото ментосване ще секне!!



Тема Re: ППнови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано03.09.17 23:45



Защото не живеем в лошата Русия.



Тема Re: ППнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.09.17 23:52



То пък в Русия, викаш, ни едно менте не е останало, за цвят поне!





Тема извинениянови [re: eta d]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.09.17 23:55



В отговор на:

Към последните извинения... Лидл България... изразява още по-силната си мотивация да поднесе своите искрени извинения.




"Моите извинения, но ще трябва да взема това нещо"... :



Редактирано от Crrafterr на 03.09.17 23:55.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: 741]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано04.09.17 01:14



Не бих се съгласил за No.1 в света, че е дискаунтър. И съвсем несравнимо със споменатите Лидл и Алди.
Продават две неща:
1. Уникален дизайн;
2. Съчетан с компактна опаковка (лесна за транспортиране) + лесно сглобяване.
Дори не се сещам за техен пряк конкурент, камо ли ИКЕА да му подбиват (дисконтират) цените. Абсурд. Те са пазарният лидер, а не дискаунтър.

Редактирано от Crrafterr на 04.09.17 01:16.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано04.09.17 01:29



И мен





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано04.09.17 06:52



Човекът може би има предвид това, че ИКЕЯ се счита за магазин за хора с ограничени финансови възможности.



Нещо като черно-белите учебници!

Те така се и рекламират... непрекъснато засипват рекламните блокове със съобщения за намаления, ниски цени и пр.

Според мен "баровците" не пазаруват в ИКЕЯ, поне - в западните страни. Може и да бъркам.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Crrafterr]  
Автор 741 ()
Публикувано04.09.17 08:49



Може би имаме различна представа що е то дискаунтер. Съгласен съм с всичко изброено, което обаче не променя нещата, това само ги прави едни от най-добрите сред дискаунтерите. Сам си записваш поръчките, сам си ги търсиш в склада, сам си ги мъкнеш до касите, после вкъщи сам си ги сглобяваш - все неща, направени с цел цената да се изцеди на макс.

Дори не се сещам за техен пряк конкурент, камо ли ИКЕА да му подбиват (дисконтират) цените. Абсурд. Те са пазарният лидер, а не дискаунтър.

Ровнах да си сверя часовника и виж какво намерих. Предаване на ZDF от тази година,

Не го изгледах цялото, че е дълго. Заглавието е достатъчно ;)



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано04.09.17 10:28



Бъркаш, пазаруват си





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: 741]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано04.09.17 10:29



Заглавието е достатъчно за тв атракция, но не и за маркетолог


Не можем да имаме различна представа за дискаунтър, то си е дефинирано в учебниците.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Crrafterr]  
Автор 741 ()
Публикувано04.09.17 10:36



Не можем да имаме различна представа за дискаунтър, то си е дефинирано в учебниците.

Можем. Не всички са чели учебниците и тези, дето не сме ги чели, сме мнозинство ;)



Тема Предполагамнови [re: Crrafterr]  
Автор Филип Петков (Mogherini)
Публикувано04.09.17 10:43



Нали некои организми се подписват с кръстче на документите. Сега предполагам кротко ще бъдат инструктирани да използват нещо друго.



~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Гъркинята]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано04.09.17 17:26



Да не би в Лидъл да са пуснали бира Митос, бе?

WALL·E


Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: eta d]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано04.09.17 17:28



Самият начин на "коректно" мислене е противен.
В желанието си да угодиш на модерния келеш, да изопачиш всичко и навсякъде.

WALL·E


Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Naglets]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано04.09.17 18:54



Да! И е тънкаж! Тичай преди да е свършила!



Преди година някъде пак имаше такава гръцка седмица. Взех си 20х4(500ml) кенчета. Толкова имаха.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: eta d]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано04.09.17 19:13



E това е просто реклама. Право на всеки е да се рекламира както иска. Ако иска и само на кръстове да си направи облизовката - кво от това?!





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: osvoboden pich]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано04.09.17 20:01



Рекламата е манипулативна форма, която е насочена чрез посланията си към определен таргет, с цел да насочи този таргет да предприеме или да продължи да предприема определено действие.

Не съм много теоретично подкована. По друг начин не бих могла да ти го кажа ...
Но! За сметка на това от много години, десетки, правя! печатна реклама. Листовки, брошури, каталози, опаковки. Ясно ми е ...
Ти също си вътре в тоя бизнес май ... На теб ли да обяснявам?
Няма "просто реклама"!



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: eta d]  
Автор Mинyтa (цяла)
Публикувано04.09.17 21:18





Къде гаф, къде майтап, къде истина

Парадоксът е еталон за Kачество

Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: eta d]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано04.09.17 21:39



А бе, не се ли пише "гръдска" - както "сърдце"?





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Mинyтa]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано04.09.17 21:49



А, да, зевзеците не спят, пуснаха го вчера





Тема Митко казванови [re: eta d]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано05.09.17 00:55



Германската търговска верига Lidl заличи кръстовете от снимките на църквата "Анастасис" в Санторини, Гърция, от опаковките на гръцките продукти. Мотивите на компанията, изготвила кампанията, са, че те избягват да използват религиозни символи, защото уважават културното многообразие. В отговор правителството на Чехия призова за бойкот на веригата, докато не възстанови заличените кръстове. Реакции, естествено, имаше и в самата Гърция.

Едно маркетингово решение на частна компания предизвика сериозен диспут в социалните мрежи. Дали това решение е добро или лошо от икономическа гледна точка, не се наемам да коментирам - това ще покаже пазарът. Иска ми се обаче да обърна внимание на една тенденция, която се налага в европейските общества - да се отказваме от утвърдени традиции и норми, за да не засегнем нечии чувства.

Лондонското метро вече не посреща своите пътници с "Дами и господа", а със "Здравейте, всички" (за да не се пренебрегват онези, които се чувстват с някаква друга джендър-идентичност). Победителят в колоездачната обиколка на Испания вече не получава традиционната целувка от красиви момичета (било сексистко). Още преди години на шведските ученици бе забранено да носят в училище националния флаг (да не се засегнат децата на имигрантите). Що се отнася до посегателствата върху християнски символи (за да не се дразнят мюсюлманите), примерите са много - от премахването на кръста от емблемата на футболен клуб "Реал" (Мадрид), през замяната на кръста с хиксове от митрата на Синт Николаас (холандския Дядо Коледа), та до трансформациите и местенето на Коледната елха от центъра на Брюксел през последните години.

Според логиката на тази политическа коректност, едни следващи стъпки биха били следните:

красивите жени ще трябва да ходят забулени, за да не потискат грозните с външния си вид;
образованите и ерудирани хора ще трябва да опростяват речта си, за да не засягат невежите;
богатите хора ще трябва да държат скъпите си коли само в гаража, за да не комплексират всички онези, които не могат да си позволят такъв лукс.
Може да звучи комично, но всъщност е плашещо. Защото, не дай си Боже, в случай на военен конфликт някой може да тръгне да призовава да не убиваме вражеските войници - за да не накърним чувствата на близките им... Прочее, под някаква форма това вече се случва - след всеки пореден терористичен акт в Европа едни хора започват да обясняват как не трябвало да мразим джихадистите (които ни избиват, точно защото мразят нас и нашия начин на живот).

Мултикултурализмът би следвало да означава разнообразие - и кръст, и полумесец. А всъщност излиза, че означава обезличаване. И отхвърляне на здравия разум.

Когато се опитваш да угодиш на всички, обикновено не успяваш да угодиш на никого. А когато се пазиш да не нараниш чувствата на едни, нараняваш чувствата на други.

Нашата европейска цивилизация е достигнала до днешното благоденствие (сравнено с останалия свят), благодарение на това, че е стъпвала на здрави устои, сред които основно място заемат семейните и християнските ценности. Днес обаче културният марксизъм атакува точно тези устои. А това не вещае нищо добро - Римската империя се разпада, защото е разядена от вътре, а не защото външните й врагове са по-силни.

Нито един от външните врагове на днешна Европа не може да се мери с нея по икономически, военни и демографски показатели. Европа може без проблеми да се справи и с руската "хибридна война", и с шантажа на Турция, и с ислямисткия терор, неофициално подкрепян от Саудитска Арабия. Но само при едно условие - ако е здрава. Затова на симптомите трябва да се обръща особено внимание.

Забелязва се обаче и друга тенденция. Проявите на прекомерна толерантност, политическа коректност и де факто отказ от собствената идентичност се случват все в онази част на Европа, която до преди три десетилетия беше на запад от Желязната завеса. Докато от бившия източен блок не идват подобни сигнали, напротив - идват решения.

Дали след още три десетилетия Европа отново няма да се дели на западна и източна, но вече с разменени роли?


Димитър Петров
Димитър Петров е магистър по Социология от СУ "Св. Климент Охридски" и Магистър по Tourism Destination Management от NHTV Breda University of Apllied Sciences, Холандия. Член на Контролния съвет на Младежки консервативен клуб. От 2009 г. насам се занимава активно с обществено-политическа дейност, включително като политически анализатор към различни медии.




Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Гъркинята]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано05.09.17 09:49



Ако е за това, направо отивам днес по обяд.
А що ли да не ми покажеш и щанда... :)
Не го приемай опасно.



WALL·E

Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: eta d]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано05.09.17 10:25



Пълна тъпота е това. Те па мюсюлманите са 'големите' купувачи, та да им се мазнят търговците.

ad infinitum ...


Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Alice in WL]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.09.17 11:05



Пълна тъпота е изтриването на кръстовете и според мен (именно тъпота, не кощунство или нещо такова), и не щото муслимите купувачи са малко, ми щото... абе, щото просто е тъпо, така ми го говорят звездите - като не искаш кръстове по кутиите, снимай друга сграда и си решаваш проблема. Обаче и драмите на публиката с изтриването са тъпота, не по-малка, да не кажа по-голяма.
Неска на обяд отивам да пазарувам в Лидъл, белким има по-малко хора, нали възмутените се очаква вече да го бойкотират.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Naglets]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано05.09.17 12:14



Хахах , и ти май си в Пловдив, нали?





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: eta d]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано05.09.17 13:08



Това е реклама на нечия частна фирма - ако иска и козички ще слага на етикетите си - какво толкова?! Негова работа си е.





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: osvoboden pich]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано05.09.17 13:18



Това е реклама на нечия частна фирма - ако иска и козички ще слага на етикетите си - какво толкова?! Негова работа си е.

Ами да - негова работа си е, също както е работа на клиентите му да не му харесат рекламата и да го бойкотират.



А доколкото знам - работата на рекламата не е да отблъсква клиенти, а да привлича.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: osvoboden pich]  
Автор Mинyтa (цяла)
Публикувано05.09.17 13:28



Ай ся и що само козички


Що не и чалмички оправящи козички
Дали ще има вой и възмущение ?

Парадоксът е еталон за Kачество

Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: osvoboden pich]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано05.09.17 13:38



Прасенца за байряма може ли?



Тема Re: Как осъмна ЛИДЛ Чехиянови [re: eta d]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано05.09.17 13:55









Тема Re: Как осъмна ЛИДЛ Чехиянови [re: MilaO6]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано05.09.17 14:04



Това много готино!





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: eta d]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано05.09.17 14:17



?!



За какъв байрям става въпрос?



Тема Бих пипал още по-здраво.нови [re: MilaO6]  
Автор Филип Петков (Mogherini)
Публикувано05.09.17 14:25



Бих пипал още по-здраво. Ще викна отчето от близката църква да прикади и освети магазина. Естествено, управителят ще се опъне и няма да го пусне вътре, тогава отчето ще извърши ритуала пред вратата, хем ще се събере и повече навалица и със сигурност ще се изтресат ТВ журналисти с камери.



~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Гъркинята]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано05.09.17 15:28



Тъй, де.

WALL·E


Тема Re: Как осъмна ЛИДЛ Чехиянови [re: Гъркинята]  
Автор spunk (капризната)
Публикувано05.09.17 15:39



интересувах се - 7% от чехите се определят като хрисияни.
Ккато знаеш Праха е еврейски град, бил, но наверно все още



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Naglets]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано05.09.17 16:59



В Тракия до Декатлона?
Взе ли си биричка?


Аз наблягам на Каменица щото застраховката на колата ми е изтекла и не смея да мърдам много. Слава Богу успях да си намеря големия талон на колата, та утре ще тичам - 1. автомивка, 2. застраховка, 3. Митhос от лидл.



Тема Re: Как осъмна ЛИДЛ Чехиянови [re: spunk]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано05.09.17 17:08



Евреите по-ги понасям от мюслитата! И те са някакви груби, смърдящи, но не са радикални.
Още ми засмъдява на очите като си спомня малкото задръстено летище в Тел Авив, онези с масурите вместо бакембарди се блъскат, няма "извинете", няма "моля" ! Стадо говеда! Ама послушни говеда.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: eta d]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано05.09.17 22:26



Веднъж вече я преживяхме забраната с кръстовете, но тайно пак си ги носихме, нали?!

Надявам се да не се повтори, но прочитайки

, прогнозите не са оптимистични.



Тема Re: Как осъмна ЛИДЛ Чехиянови [re: Гъркинята]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано05.09.17 22:32



Аз бих ги определила като крадливи говеда



В Ерусалим бях в един типично отродоксален хотел и за вечеря имаше блок-маса.

В един момент виждам как няколко от тези с плитчиците, които трябва да си ги подръпват, за да се осафирясват и не изпадат в изкушения, помъкнали тавите с десерта и ги носят към стаите си.




Тема Re: Как осъмна ЛИДЛ Чехиянови [re: Muskat]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.09.17 06:41



В Ерусалим бях в един типично отродоксален хотел и за вечеря имаше блок-маса.

В един момент виждам как няколко от тези с плитчиците, които трябва да си ги подръпват, за да се осафирясват и не изпадат в изкушения, помъкнали тавите с десерта и ги носят към стаите си.


Сигурно са бързали да ги вземат, преди да дойдат шведите!





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: osvoboden pich]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано06.09.17 09:44



"Това е реклама на нечия частна фирма - ако иска и козички ще слага на етикетите си - какво толкова?!"


Ами то и „Шарли ебдо” не е държавна, но нали видя какво толкова-малко ли е, че не го виждаш какво толкова?

Колко трябва да е за да го видиш?
Проблемът въобще не е частен, а е гражданска трагедия на цялото общество.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Гъркинята]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано06.09.17 09:50



Ще ходиш по дела в празника на града?
И кой ще ти обърне внимание?
Всъщност, то е на куп - 1 лв. миене на кола на паркинга на Кауфланд, застраховане на същия паркинг и после на Лидъл на 3 метра от него за бирата...

WALL·E


Тема Това е старо,нови [re: Muskat]  
Автор Филип Петков (Mogherini)
Публикувано06.09.17 10:09



Това е старо, но златно. При това статията е писана доста преди атентатите срещу мирни граждани излезли на приятна разходка.

~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Naglets]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано06.09.17 10:27



А, не! Имам си принципи. Миене в една автомивка в Кючука. Много съвестни момчета!
Застраховка в Армеец. Другото лесно. Ако свърши в лидл, ще скокна до Серес.





Тема Хулиганска идея!нови [re: eta d]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано06.09.17 10:30



Да отидем в лидл с един по-дебеличък маркер и да нашляпаме кръстове на всички опаковки!





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Muskat]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано06.09.17 11:19



Не можах да дочета Силата на разума. Задушавах се, не можех да я преглътна. И другите и книги не съм чела.
Уникална жена. Дано да греши ... Дано ... Всичко сочи обратното, обаче.



Тема Re: Как осъмна ЛИДЛ Чехиянови [re: Muskat]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано06.09.17 11:24



Данните се колебаят, но да, Чехия е определяна като най-нерелигиозната или най-малко религиозната държава в Източна и Централна Европа...





Тема Re: Хулиганска идея!нови [re: Гъркинята]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано06.09.17 11:26



Изпреварили са те.


Студентски град и София ринг мол.


Пп: ако можеш качи снимките, през телефона ми е трудно



Тема Re: Хулиганска идея!нови [re: eta d]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.09.17 13:19



Празен фанатизъм. И вреден.



Тема Re: Хулиганска идея!нови [re: UnicaDonna]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано06.09.17 14:12



Така е.
Но това са фактите.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: eta d]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано07.09.17 20:39



Не съм влизала има-няма три години и що да видя! Аз пазарувам от Лидл и няма да им си разваля навика. Близо ми е, а напоследък имат и много хубав зеленчук. Купувала съм и от гръцката халвичка. Пусто, нали не съм ходила на Санторини, въобще не бях обърнала внимание, че въпросното синьо кубе принадлежало на църква. На всичкото отгоре, на малката халвичка кубето се пада в ръба, та част от него заедно с кръста изначално си липсват. Аз рядко се заблейвам по опаковките. Късам и ям! Трябва да питам моята приятелка туркинята дали кръстът присъства в тяхната религия. Тя ги разбира тези неща. Струва ми се подходящо да питаме тая общност бърка ли им кръста нещо Нямам или някой просто се е престарал!
Напоследък ми прави впечатление, че по формулярите освен мъжки и женски пол, се появи и нещо трето "non-binaire", което не мога добре да си преведа.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: ariel$$]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано07.09.17 21:07



Напоследък ми прави впечатление, че по формулярите освен мъжки и женски пол, се появи и нещо трето "non-binaire", което не мога добре да си преведа.


Пък в Лондон по светофарите се появи този знак


Могат да преминат всички с различна сексуална ориентация.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Гъркинята]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.09.17 21:11



Предполагам - когато същевременно свети зелено за тировете отляво и отдясно.





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: ariel$$]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано07.09.17 21:12



И аз имам приятели турци. Няма нужда да ги питам. Отговорът ми е известен и без това. Фактът, че ме поздравяват за Коледа и Великден, че ми пращат мартеници (някои от тях живеят в Турция, някои ту тук, ту там, ту другаде) е достатъчно красноречив. Вероятно мнозина от тях също като теб и мен, когато пазаруват в Лидл не обръщат внимание какъв точно е детайла на опаковката. Гледах вчера брошура на Лидл от преди месец с Арабска седмица. Имаше си минарета с полумесеци на върха, както си изглежда един мюсюлмански храм. Много важно, за повечето нормални хора е естествена асоциация арабско-мюсюлманско-минаре-полумесец. Както и църква-кръст.

Гадното беше в умишлената провокация. Има усещане за създаване на напрежение. Те са знаели, че на някой ще му направи впечатление и ще се създаде обществено обсъждане.
Защо го правят?

Радвам се да те видя





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Гъркинята]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано07.09.17 21:17



От къде го изкопа, бахти





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: eta d]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано07.09.17 21:18



Гледам ги и във Франция. Местните клякат и не смеят да надигнат глас в собствената си държава.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: ariel$$]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано07.09.17 21:25



Местните клякат и не смеят да надигнат глас в собствената си държава.

Там е разковничето. Не отива на хубаво.
Защо го правят? Ако имат други индикации от страна на държавата и власт няма ли да е друго? Или инертност? Или какво?



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано07.09.17 21:31



Какви тирове в центъра на Лондон? Там едвам се провираме с колите! Много е тясно и ... с това обратно движение още по-зле!


Целия център е с такива светофари.



Тема Лидъл-Идолът. Защо i-то е отделно оцветенонови [re: eta d]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано07.09.17 21:35



Лидъл - нова дума - от френско_английски - означава Идолът. Защо i-то е отделно оцветено, ако не за да подчертае точно това значение - идол.





Редактирано от tri-9084 на 07.09.17 21:41.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Гъркинята]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.09.17 21:39



Ех... а така се надявах...





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: eta d]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано07.09.17 21:40



Не съм го "изкопала" . Видях го с очите си в Лондон през април, когато за последно бях там. Попитах какъв е този знак и ми обясниха.





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Гъркинята (Слънчице)
Публикувано07.09.17 21:43



Да ама по зеленото ако се обърка нормален ....

Мани! Европа изперква тотално!



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Гъркинята]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано07.09.17 21:48



Да хващаме гората ми се вижда работата.
В някое диво, високо, родопско село.
С пет-шест овчици и два-три реда картофи.
Аз мога да доя ...
Само нет да има

Все ще я изкараме някакси.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Гъркинята]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.09.17 21:50



Либерастка работа....





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: 741]  
Автор .Jess. ()
Публикувано07.09.17 22:19



В Германия от ИКЕА мебели пазаруват предимно студенти, млади семейства или хора, на които им трябвят мебели за 1-2 години.
Аз съм ходила там заради някои готини идеи, кухненски дреболии или когато децата се изнесоха и им купувахме разни битови дреболии за квартирите. Нещата им не се отличават с особено качество.
Но пък като цяло, магазините им са с уникална концепция.



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: eta d]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано07.09.17 22:49



Това "обаче" е исторически аргументирано без употреба на евфемизми от рода на османско присъствие в Европа.

На фона на предстоящите избори в Германия Ердоган се опитва да направи от турските гласоподаватели марионетки.

Преди известно време турският вестник Yeni Soez, не че е коректив за сериозна журналистика, но излезе със заглавие "Ердоган може за три дена да превземе Европа и на третия ден вечерната молитва да бъде в двореца Белвю".

Изобщо в момента политиката е едно мазало за предизвестената смърт на културните ценности в Европа.

Междувременно Лидл се извини за премахването на кръстовете, но не го окачестиха като гаф, а като "графични промени"





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Гъркинята]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано07.09.17 22:53



Има

, но аз още не съм се идентифицирала на кои от всичките да преминавам



Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Muskat]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.09.17 22:58



Ще си останеш непреминала.





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Muskat]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.09.17 23:00



Няма страшно!
Като заприсъстват и изколят пеесе милиона, ще дойдат руснаците да ни поробят.





Тема Re: Гръцка седмица в Лидлнови [re: Muskat]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано07.09.17 23:01



Графични ами, как? Направо козметични.
Малко фондьотенче, руж, туй-онуй ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.