Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:20 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Как да се справим с агресията?нови  
Автор merilin_n (новак)
Публикувано10.07.16 09:46



Ей, богу, съвсем ми се объркаха понятията. Човек на 40+ съм, мислех, че имам достатъчно жизнен опит да посрещам предизвикателства, но напоследък не мога да се справям. Наводниха ме съседи, отидох да се разберем като хора и се започна - не било оттях, какво искам, ужас...
Приятелка не спазва уговорка, вместо да се извини, се нахвърля в стил "аз мислех че знаеш", все едно съм гадател, чиновничка ми сбърка важен документ и започва - "ако ми бяхте обърнали внимание!?, за агресията на пътя пък да не говорим...
И понеже не винаги се сещам как да отговоря и какво да кажа, после аз се чувствам виновна, колкото и странно да звучи.
Напоследък стана ежедневие агресията и омразата да е в такова изобилие и ако човек е по-чувствителен и ги преживява нещата, това неминуемо му се отразява на здравето.

Редактирано от merilin_n на 10.07.16 09:47.



Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: merilin_n]  
Автор UnicaDonna (старо куче)
Публикувано10.07.16 10:07



Много тежка тема...

\"Не знам как да ти го кажа, ама вероятно дори в безсъзнание пак ще съм по-умна от теб\")


Тема Като ги набием!нови [re: merilin_n]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.07.16 11:02



Е!? От къде да звам как да се справим!? Всеки случай е индивидуален, хората които проявяват агресия са различни, съответно подхода трябва да е индивидуален.

Няма еднозначен отговор.

Най-помага да не ти пука ... ама то това не става по заповед.





Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: merilin_n]  
Автор echr ()
Публикувано10.07.16 11:24



Няма как, тя е във въздуха там. Нацията е болна като цяло. Това е първата и основната причина да не мога да живея там, не са ни пари, ни нищо друго. Прихващам и аз като дойда, защото как да не освирепееш като идиотът до теб смята, че е център на вселената и всички други да мрат. Агресията е едно, другото е безнадеждността по лицата на хората.

Редактирано от echr на 10.07.16 11:29.



Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: echr]  
Автор UnicaDonna (старо куче)
Публикувано10.07.16 11:31



Няма как, тя е във въздуха там. Нацията е болна като цяло.

Къде "там" имаш предвид?

\"Не знам как да ти го кажа, ама вероятно дори в безсъзнание пак ще съм по-умна от теб\")


Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: UnicaDonna]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано10.07.16 12:01



Няма как, тя е във въздуха там. Нацията е болна като цяло.

Къде "там" имаш предвид?



Тя явно не е в България. Подразбира се от писаното. Не схвана или се заяждаш, че отговорите са различни в двата случая

И на мен ми с еструв атака. Имам наблюдения на българи извън Бългаия, имам наблюдения и на българи върнали се в България. Грозна работа



Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: merilin_n]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано10.07.16 12:07



За мъжете е лесно, агресията се излива по стандартния начин - бой.

За жените е зор.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...

Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: ha!]  
Автор UnicaDonna (старо куче)
Публикувано10.07.16 12:18



Тя явно не е в България. Подразбира се от писаното. Не схвана или се заяждаш, че отговорите са различни в двата случая

Още не мога да разбера. ТЯ живее извън България и твърди, че агресията е страховита В България ли? Едва ли не - САМО в България?

Исках да съм сигурна. И изобщо не искам да се заяждам. Щото като наблюдавам напоследък какво се случва из Щатите - нашата тук агресия си е едно детско потропване с краче...

Да, увеличила се е в последните години, спор няма. Но пък да е САМО "там"...

Нека живеещите в Западна Европа и Скандинавия да се радват на безагресието около себе си. Защото съм сигурна, че краят му идва.. за огромно съжаление.

(Из Франция, примерно, вече се наблюдава... а май-май точно в Скандинавия един хич "неагресивен" тип изби доста народ...)

\"Не знам как да ти го кажа, ама вероятно дори в безсъзнание пак ще съм по-умна от теб\")


Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: UnicaDonna]  
Автор echr ()
Публикувано10.07.16 12:48



Не знам за Щатите, аз съм в Белгия, но съм често и в България. Разликата е огромна. Огромна. Говоря за ежедневно общуване, не за инциденти, при които луди избиват еднократно всичко живо наоколо си.

В България всеки е постоянно крив и готов да избухне със и без повод, грубост в обноските, агресия, незачитане правата на другия, самоуправство, разправи и пр. За шофирането не говорим. Това е нормата. В Белгия, хората са учтиви, спокойни, поздравяват се, изчакват се, даже деца не чувам да плачат, съобразяват се и спазват правила хората. Това е нормата, естествено, че има изключения.

Тук не говоря дали са лицемерни и пр., казват ти само, че тук не се нервя излишно. И ми прави впечатление, че дори българите стават учтиви като дойдат тук.



Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: echr]  
Автор UnicaDonna (старо куче)
Публикувано10.07.16 12:54



Така е, не съм го отрекла. Просто животът ви е по-спокоен там, по-малко рисков, а и манталитетът ни е южняшки и скандалджийски...



Бих била любопитна как е в Италия, примерно.

\"Не знам как да ти го кажа, ама вероятно дори в безсъзнание пак ще съм по-умна от теб\")


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.