Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:20 25.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: merilin_n]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано10.07.16 14:46



най важното е да не се вживяваш и просто да приемеш факта, че има хора ...тип вампири, които гледат да те ядосат и след това да пият от твоята енергия!

ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ


Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: pishmangreek]  
Автор echr ()
Публикувано10.07.16 15:13



Първо, в България няма нищо елитно, всичко е парвенющина, покрита с тъничък лъскав слой, който е оплют от околната свинщина.

Второ, в Белгия е пълно с панелки, които за разлика от родните, са отлично поддържани, и в които хората живеят без да безпокоя другите.

Трето, заплатите в Белгия изобщо не са големи, но хората не пилеят пари и не парадират.

Четвърто, щастието не е в парите и ти със сигурност го знаеш най-добре.



Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: echr]  
Автор pishmangreek (Слънчице)
Публикувано10.07.16 15:30



Отричаш, че в Белгия заплатите са най-големите, а цените на горива и стоки от първа необходимост са най-ниските в сравнение с цяла ЕО?
Ако си стоиш само в Белгия и прескачаш он ейр до България няма да забележиш. Попътувай из Европа с кола, постой във колкото можеш повече държави, пазаувай и се смеси с местните. Разговаряй с хората и ще усетиш разликата.





Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: merilin_n]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано10.07.16 15:40



Съжалявам за изнервеният ти период, но ще мине


Не се нерви излишно

Направо се чудя като Ви чета дали не живеем в отделни държави, ама не бе...и аз съм в БГ-София, но не знам, не усещам такива агресивни неща. Ама това е май защото си бачкам в мое студио, живея в прилична сграда, където цари мир и спокойствие-има си служебен домоуправител за разните му там проблеми, имам си приятелски контингент от хора, с които тече непрекъснат купон, много не движа по непроверени места, предпочитам доставки по домовете, последните години не шофирам...де да знам, ай да не излезе, че не съм в час и дето се казва да не обърна нещата, пу-пу

Но и много е важна вътрешната настройка към нещата, които ни заобикалят, грижата за самият себе си, личната психологическа настройка и ...усмивката.
Явно си е до натюрел.



Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: echr]  
Автор .Jess. ()
Публикувано10.07.16 16:06



В България всеки е постоянно крив и готов да избухне със и без повод, грубост в обноските, агресия, незачитане правата на другия, самоуправство, разправи и пр. За шофирането не говорим.

Няма как да не се съглася с теб. Много съм мислела последните години, защо сме такива. Тежък живот ли, хронични несправедливости, в гена ли ни лежи...не знам. Но е много тежко да се наблюдава, как при елементарни конфликти хората са агресивни, лоши и зли. А понякога с една усмивка и добра дума могат да се постигнат много повече.
Много ми е болно.





Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: pishmangreek]  
Автор .Jess. ()
Публикувано10.07.16 16:09



ама то е защото в тези предградия хората имат пари

Ами не е само до парите. У нас точно простаците с пари са най-агресивни.



Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: .Jess.]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано10.07.16 16:16



Грубостта в българския живот, принципната смяна на отношението на човек към човека дойде като безплатен внос от Съветския съюз заедно с доктрината на насилието и терора. Може да се каже, че властта официално установи идеологията на грубостта. Та нали сам Георги Димитров в Народното събрание нарече един народен представител „Сволоч!“, нали между 1947 и 1954 година в България се разиграха най-меки, внимателни, толерантни, учтиви и мили обноски, които имаха за цел да „ликвидират“, „арестуват“, „интернират“, „разобличат“, „унищожат“… класовия враг. Комунистическата идеология заличи с кръв думите толерантност, взаимно разбиране, прощаване и даде зелена улица на най-низки страсти и комплекси за малоценност. После обществената структура постави хората в най-пълна зависимост от режима и властта. Тъкмо зависимостта на човек от човека сякаш прогони без остатък всички нравствени скрупули и ги замени със стремежа за упражняване на власт.

От



Ако искаш замени "грубостта" с чуждицата "агресията", макар че в случая грубостта, която описва Г.М. е същата, за която говори и авторката на темата.

пс. мисля, че "Тъкмо зависимостта на човек от човека сякаш прогони без остатък всички нравствени скрупули" е грешка при сканирането и OCR-а и по скоро е "Тъкмо зависимостта на човек от властта сякаш прогони без остатък всички нравствени скрупули". Звучи ми по-логично и по принцип и в контекста на останалото...

---

Редактирано от Greywind на 10.07.16 16:27.



Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: .Jess.]  
Автор echr ()
Публикувано10.07.16 16:42



Да, натрупано усещане за несправедливост и безсилие, мисля, е дълбоката причина за отчаянието. След промените силни на деня станаха (програмирано или случайно) най-недостойните типажи и това се случва в рамките на живота на едно и също поколение. Ценностите, в които независимо от всичко ни възпитаваха по време на соца - ученолюбие, трудолюбие, скромност, саможертва в името на колектива - станаха изведнъж непотребни и дори смешни. Хората загубиха опорните си точки, понятията се промениха. Човек не знае къде да се дене и какво да прави със себе си и с представите си за добро и зло. На всичко отгоре (но и съвсем логично) държавната машина работи само в полза на силните на деня. Качествата, които са нужни за добруване в тая обстановка са тия, които се смятахме за отрицателни до неотдавна. А как изведнъж да се превърнеш от трудолюбив идеалист в безскрупулен кариерист? От друга страна - не заслужаваш ли и ти същото, което Пешо получава с лизане на задници?

Мисля, че кризата е главно морална и психологическа, не толкова икономическа. Икономическа доколкото инжинерите на прехода и наследниците им продължават да крадат наедро. То така се и започна - с огромни кражби, не бяха пирамиди, режисирана хиперинфлация и какво ли не беше. И продължава кротичко.



Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: Greywind]  
Автор echr ()
Публикувано10.07.16 16:44



Да, това е било така тогава, но сега получи нови измерения.



Тема Re: Как да се справим с агресията?нови [re: .Jess.]  
Автор pishmangreek (Слънчице)
Публикувано10.07.16 16:50



Ами не е само до парите. У нас точно простаците с пари са най-агресивни.
Къде е това у вас? В Германия ли?
В България паралиите са много обрани и затворени. Не си позволяват да се заразят с плебс. Не знам с какви "простаци с пари" контактуваш като си идваш в България.
Тези, които скачат на бой и се правят на мутри от началото на 90-те, не са никакви паралии, точно те са простаците с пари. Откраднали нещо, изкярили някаква съмнителна сделка и пр. Това не е елита и не е показателно.
Има огромен брой бизнесмени, които си изкарват парите честно и почтенно и не са простаци! Аман от етикети и прибързани заключения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.