Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:49 18.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | (покажи всички)
Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: vr.]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано31.05.16 18:35



Е, ще пробвам първо при първата любов (читалището), а чак после при втората (...)





Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: vr.]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано31.05.16 19:36



Румънски и аз не съм. :)
Имам на ум нещо, но май ми е рано още. Набавила съм началото и ще пробвам, пък то ще си покаже.

То е ясно, че няма да успеем да прочетем чак пък всичко. До някъде е тъжно, но пък не е и нужно.

Аз имам един сън :) Голям, южен, светъл прозорец с ефирно кремаво перде, леко поклащащо се от лек ветрец. Много цветя, люлеещ се стол с меки бели възглавници. Аз чета книга, с котка в скута. Мир и блаженство :)
Повечето детайли са налице, остава да си осигуря време и стол :)

И ... не съм си помисляла разни работи за и против нещо си там. Няма начин.



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: eta d]  
Автор Melany99 ()
Публикувано31.05.16 20:52



Да питам само, че не ми стана ясно...


Тази туркинята, в онази книга, където си остави мъжа, децата и хукна с някаква откачалка в Турция, що така?

Признавам си, че я четох по диагонал книгата. Приличаше ми на написано от синът ми в 3-ти клас съчинение.
Отидох, ядох, спах и т. н.
Никакво определени, описание, абе - не ми хареса начина на писане. Като Куелю ми звучеше.

Защо ми трябваше...

Тема Официално питаненови [re: eta d]  
Автор Melany99 ()
Публикувано31.05.16 20:55



Едно официално питане да направя.

Една книга търся, автор и заглавие, ако се сеща някой.

Ставаше въпрос за един фалшификатор, който събираше и реставрираше стари парни локомотиви.
В книгата се налагаше да хващат някакви трафиканти, на които се заплащало с картини и той прави копие на "Нощна Стража.
Предаването на картината ставше някъде по швейцарските Алпи, спускания съ ски имаше.
Много ще съм благодарна.

Защо ми трябваше...


Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Melany99]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано31.05.16 21:06



Не те разбирам, за коя книга става въпрос?



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: eta d]  
Автор Melany99 ()
Публикувано31.05.16 21:12



Остави!
Не помня...

Защо ми трябваше...


Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: NUT]  
Автор UnicaDonna (пристрастен)
Публикувано31.05.16 22:19



Нутчо едвам го навих да прочете "отнесени от вихъра":)

Значи си упражнила насилие над него?



Бронте сам си избра "брулени хълмове" - прочете 2 страници и се отказа...

Сега разбра ли за какво иде реч? Няма "женски" книги, но има такива, които МЪЖЕТЕ отказват да четат... или ги четат под натиск!

\"Кажи ми кои са приятелите ти - да ти кажа КОЙ СИ.\"

Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: vr.]  
Автор 2biri ()
Публикувано31.05.16 22:40



Пък аз в един период само някаква балканска бях подпукала - турска, румънска, полска. На мен турската ми хареса. После разширих периода на европейска - страхотен норвежки автор, който почти ме влюби в себе си - Ларс Собю Кристенсен - неочаквана любов такава. Кой бяга от пеперуди в стомаха след 100 употребени и захвърлени книги



Не знам за другите хора, но моето четене е на моментни настроения. Има периоди - само някакви тежки драми чета, имам такива на фентъзита, на криминалета. Та си имам и балкански период Шафак не ми хареса още в книжарницата, Памук също. И не съм им чела нищо - може и да губя. Но аз много не обичам определения за ценности и категоризацията "добро-лошо", а и двамата ми се видяха на пръв прочит много декларативни и понякога прелиствам, но не се наканвам. Но като цяло немногохитовата европейска литература има доста добри попадения понякога. И разбира се големи глупости

Може би това е идеята на подобни теми - да прочетеш 20, от които да ти харесат 15, а не да прочетеш случайни 100, от които да харесаш 2.

Много не обичам да чета и правя анализи на книги (даже по-скоро хич не обичам), но има нещо човешко в това да прочетеш каквото любимите ти хора четат, да прелистиш каквото ти препоръчват колегите, роднините. Някак е прозорче към "кво ли мислят за мен" и същевременно сякаш е възможно да си намериш скритата страна - примерно някой адски фен на фантастика да се юрне да чете Елиф Шафак . Що не?

А инак пак може да не ти харесва. Никак не е задължително. Но аз не бих се лишила от "подсказката" - ейййй тва е страхотно, не пропускай или баш като за теб е. И ме гъделичка идеята - е колко пък страхотно и що пък като за мен, а? а? а?

Има хора - четат инак - четат си техните неща цял живот. И няма сила да ги накара да си сменят мераците. Тоест аз съм книжен развратник, а не просто полигамна. Направо безсрамно кръшкаща. От класика до пубертетски хитове. И са ми хубави и интересни. Има такива незнайни, малкотиражни книжчици, които голям го вадят...



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: 2biri]  
Автор vr.Модератор (стар клубар)
Публикувано01.06.16 00:42



Хаха, това - книжен развратник - ми хареса


И аз така.
Само не обичам тежки драми с натежавка към черрна трагедия - нямам сили за тях, неуместни са за мен.
Как да обясня...
Все едно току що изненадващо съм си счупила някой крак. Още съм в силен шок от болката и стреса, някой ме пита "как си", аз му отговарям, че не съм съвсем наясно, защото току що съм си счупила крака и съм си видяла личните кости. Гледка, която по същество не е за ничии очи: на костите мястото им е отвътре.
А той ме прекъсва, за да ме осведоми в подробности как миналата седмица го е болял зъб и как по-точно са го оперирали, и как е миришело докато са го оперирали, или може би от страдание пък да се е бил понасрал...

"Пък той, пък тя" книги с концентрирани чуства хич не обичам да чета - струват ми се фалшименто огромната част от тях.

Книги основани на вайкане връз все едно каква човешка материя ми е противно да чета, също ми се струват фалшиви повечето.

Книги с дръвнишки "хумор" напрао презирам.

Прекалено вулгарните, в които вулгарността прелива в самоцел и мухоловка за в действителност прилични, куртоазни, възпитани и свитички хора, които отварят гладни очи и смучат лайната от страниците - ме нещо като гневят.
Ах, колко е освободен този, коолко е освободен. Жестоко! - Радват им се читателите им.
Хората имат нужда да четат неща, немислими за изричане наглас, камо ли за правене, попадане в подобна ситуация. Но да се точат лакоми лиги през ключалките на буквичките? Оо, да, о, да, да.
Дайте им още.
Мен ме карат да се чудя като какво ли е било детството на писачите им... абе дори когато са някакви световно известни, или световно неизвестни, все едно.

Политизираната и остросоциална белетристика ме изприщва. Има нещо... нещо силно нечистоплътно в нея. Повечето пъти.
И така нататък.
Абе за всеки жанр мога да кажа по нещо гадно, то е ясно
Номерът е там, че във всеки от жанровете има и по някой майстор, за когото нищо от горенаписаното не важи.
Защото е майстор и неговите ги харесвам.
Па дори само според мен да е майстор, никой да не го знае и да не му спряга името (това обаче не ми се е случвало често.)

Не харесвам чиклит и мачовски книги...
Аайде пак почнах
Спирам :)
Добре де, само още малко. Не мога да понасям пауло куельовщини!
Те па са се нароили бе, мъжъки, женсъки... пауло до паула, дан до браун... бегбеде... чет нямат.
И сега вече спирам, не че съм свършила, ма да зема да спра

Харесва ми много, макар че изобщо не знам защо .
Вероятно запърха с крила не, ами листа зад очите ми в момента, защото съм попрекалила с немихаресватата; не виждам друга причина :)



Тема Re: Списъкът на Алек Попов [re: Grok]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано01.06.16 03:24



Да, много е тъжно... През 90те връщаха масово книги на вторични суровини. Дори ценни от антикварна гледна точка книги. Можеха да се намерят тогава страхотни книги във вторичните суровини - отиваш и се ровиш.

А пък приятели, интелектуалци, които бяха закъсали тогава и продаваха "повтарящи се ценни книги" (по техни думи), ми казваха, че антикварите ги изнудват буквално за цени от типа на 50 стотинки до левче за книга, а после ги продават по 20-30-50лв. и нагоре (сегашни пари това).

Моите родители не знам колко книги имат. Голямата стая има една стена запълнена изцяло с библиотека на 2 реда (заден/преден) от под до таван. Другите стаи също имат по-малки библиотеки. Отделно някакви книги се съхраняват на други места (мазе и т.н.). Нямат каталог, част са морално остарели според мен (преведени на руски сравнително стари западни научни книги, които тогава не е имало как да намериш по друг начин), друга част са си художествени класики. Някой ден ще трябва и аз да се чудя какво да ги правя, като първата ми идея е дарение, но силното ми подозрение е, че няма да има място никъде за тях... А не бих ги продавал...

Не знам, надявам се просто да не е скоро този ден. Може би като типично IT ще ги индексирам, ще пусна каталога онлайн и ще ги подаравям на всеки, който е склонен да си поеме транспортните разходи. Ще видим.




Страници по тази тема: << 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.