Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 01.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Зимни кънкинови  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 13:43



Разглеждах си тук едни картинки и ми дойде идея да Ви попитам:
Карали ли сте зимни кънки-едно време?:))...а може би и днес



Разкажете преживявания от пързалката /не житейската, а буквалната/

Не съм била голяма карачка, но се крепях криво-ляво и така около оградките на пързалката все съм карала за по-сигурно:) Никога не съм имала свои кънки, все вземах под наем, но и така ставаше. Спомням си, едно време ходехме на ледената пързалка на стадион Славия, както и на езерото Ариана...някъде през 80-те:))
После в САЩ през 90-те ме водиха на една огромна градска пързалка, беше ужасно пълна и едвам утраях и едно кръгче, защото ми се зави свят от народ, а и пързалката беше страшно набраздена и глезенчетата ми се кълчеха яко:)))
Но най-голямото ми изключително, преживяване беше, когато бях на леда за 10 мин. /за толкова имах парЕ:))/ на пързалката пред Рокфелер център в NY, а зад мен голямата елха и златната статуя на центъра. Е, тогава се почувствах, все едно съм в коледен филм:)

От 1995г. повече не съм се качвала на зимни кънки

п.с. За лъкатушенето след празнични дни, знам, че му се вика-"пак си вързал кънките"...ама това не се брои









Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор c@t ()
Публикувано10.12.14 13:58



Да, аз карам и дъщеря ми. Моя приятел не е карал от дете. Аз му казах, че карането на кънки е карането на колело, не се забравя, но той все намира начин да се измъкне. Накрая ще му подаря кънки.



Иначе за кънките - веднъж като свикнеш с твои, после не можеш да обуеш други, дори само да седиш с тях, за каране да не говорим.

Различните видове се усещат различно - аз имам дамски кожени, вярно че ги стягам с връзките като ги увивам през глезена, но други кънки не са ми удобни, болят ме краката и не мога да седя с тях даже седнала. Единствено блейдърите са яки и нямат нужда от голямо напасване и свикване

Дъщеря ми има още нейните, които се разтягат с 2-3 номера.
В дтската градина като се учи да кара с нати кънки, не беше веднага очарована, но 1 или 2 зими по-късно замръзнаха езерата и реката. Бяхме на открито с кънките и изведнъж като й хареса-голям кеф

Довечера ще пусна снимки от езерото тогава, трябва да видя къде са.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор Lolla ()
Публикувано10.12.14 14:00



Желание ни ме липсвало, но никога не съм карала зимни кънки.





Тема Re: Зимни кънкинови [re: c@t]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 14:02



А ти кога се научи да караш?
Страх ли те беше?

Така и не превъзмогнах страха от леда и профучаващите опитни кънкьори



Пусни снимки от езерото, когато можеш:))

Красиво изживяване е иначе, не споря



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lolla]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 14:04



Явно не си имала приятели, които да те заведат.

Идея, ето сега, както има ново стечение на обстоятелствата около теб, ако има авери дето да се навият да идете, качи се на кънки сега за първи път:)





Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор Lolla ()
Публикувано10.12.14 14:06



Да де ама нямаме си във Варна ледена пързалка. Иначе обикновени кънки съм карала като дете.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lolla]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 14:11



Хм, не знаех,че във Варна няма ледена пързалка...какъв пропуск само


Направо ме изненада.

Интересно, а в Бургас дали има?



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор portokal77-138786 (Surfer, dude)
Публикувано10.12.14 14:13



ооо карам още от 7-8 годишна, ходехме на ЦСКА, по късно на зимния дворец, после бая време не бях карала, но преди 3-4 години пак започнах, но рядко, нямам време)) Обичам кънките, и зимни и летни, няма да забравя как цял живот се молех за ролери, но по ония времена само някои имаха, та кат станах на 18 баща ми ми подари)))))
на зимни кат ходех с момчетиите карах хокейни кънки, не дамски, нищо че ги имах))
‘За да стигнеш предела, трябва да платиш съответната цена!

Редактирано от portokal77-138786 на 10.12.14 14:14.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор Lolla ()
Публикувано10.12.14 14:13



Не знам за Бургас. Обаче като се замисля и да има май няма аз с кого да отида. Най-много на някой приятелка детето да взема





Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор sachog ()
Публикувано10.12.14 14:23



Хайде на Славия когато кажеш!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.