Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: +pics за Лиранови [re: c@t]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано10.12.14 19:37



споко бе, онова, дето му викат езеро тук при нас е дълбоко не повече от 80-90 см, когато е пълно с вода

това е съоръжение в детския кът


\"Мекотата, е, най- твърдото нещо на света!\" (психопрофил)

Тема Re: +pics за Лиранови [re: Lira Emerald]  
Автор c@t ()
Публикувано10.12.14 19:40



Сигурно имаш предвид блейдс.

Ето тези.

По-добре изчакай да се изясни кой колко е фен и тогава купувайте специални кънки. Иначе кожените или обикношените спортни вършат работа.





Тема Re: Зимни кънкинови [re: I3p]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 19:42



"пу, че тъжно прозвуча това.
чак ми се прииска да те прегърна* и да се опитам да те утеша, че не, не е остарял светът, че просто се е променил"


Наскоро писах твърд пост към теб, в моя гаден стил, с моят недостатък с мисли за ползи и поуки, като танк през чувствата на хората, като идиот...
...и тогава ми се поиска да съм до теб и да те прегърна, беше наскоро, ама много ми се прииска да те прегърна... и зная защо...

А за тъжно, не съм имал това предвид и не ми е тъжно. Повече ми е интересно...ами технологията израстна пред очите ми със страшно бърза скорост...ми се струва...представяш ли си, нямаше електрификация и питейна вода по улиците, само в централните къщи и улица, в целият град тогава май
18 000 жители имаше няколко радиоапарата, нямаше телевизор, безжичен телефон, ел ютии, компютри... и всичко друго ел. и полу

маша за коса...найлонов чорап...сешоар... пиезокристална запалка, газ... да светът бързо стана друг....модерен...а казвам остаря защото се промениха ценностите ни, не към по - добро...за съжаление..
Но не ми е тъжно, аз съм бил винаги готов да се разделя с този свят. отдавна съм разбрал че аз не съм от него, тук съм временно и за малко и нищо мое нямам тук...моето е вътре в мен и аз ще си го отнеса с мен, там съм си събирал трошичка по трошичка.. а това външното което ми се дава-да, ще го използвам, но не е то ценното което аз събирам...
И все пак някога ще се прегърнем с теб... обзалагам се?


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: 100 години назаднови [re: PYTnik]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 19:47



Много пасторално си го описал...направо си го представих:)
Сега е момента да се говори за това:)
Благодаря за споделянето



И аз си спомням от детството едни тежки, снежни зими.
Била съм в периода 6-7 годинки/1968-9. Зимен период, вали сняг. Залепила нос на прозореца гледах и така ми се излизаше, но баба ми каза, че утре, сега да лягам. Нали трябва да си лягам рано...до към 20:30. Тогава нямахме още телевизор. Леля ми студентка, учи си нещо на нощна лампа. Аз в леглото вече. Печката бумти, аз си блея и гледам отражения от огъня по тавана. Баба ми и дядо ми на долния етаж в кухнята. И по едно време идват и ми казват: "Ставайте деца и се обличайте!"...аз в потрес-"Защо? Какво става?"

Навличат ме с палтото, ботушите, всички се обличат...гледам дядо ми с шейната отвън. Настаниха ме в нея, увита с едно одеало и като се започна една нощна снежна разходка по девствения сняг...падане, ставане, замеряне с топки...абе разкош.
Когато спрем и слушаме тишината и светлината от уличните лампи огрява падащия сняг. В далечината се чува глух тътен от преминаващия трамвай номер 5

Омокрихме се, правихме снежен човек...но най ме затрогна как всички ме теглеха с дървената шейна и обикаляхме по квартала:)

Е, не се забравят тия моменти!



Тема Re: +pics за Лиранови [re: c@t]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 19:50



Тия даже не знаех, ч есъществуват.

Засега нищо няма да купуваме. Моята не я влече това.

Но пак полезно беше да науча с какво се пързаля в момента народа...блейдс...хм, добре





Тема Re: Зимни кънкинови [re: WitchSmile]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано10.12.14 19:52



Лира казва, че са малки, но всъщност миналата година тук, видях на курса, на който записах моите, едвам ходещи бебоци, но на кънки бяха като Спиди Гонзалес. Невероятно!
Остави се, ами имат и хокеисти! Едни патета по един метър!


Моите също много се забавляваха и тази година ме ръчкат пак, сигурно пак ще се ходи.

Провери дали у нас също предлагат подобни курсове. Не на час, а за някакъв период от време. Излиза и по-изгодно, а и децата влизат в кондиция много бързо, когато часовете им са по-нагъсто.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Fish L]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано10.12.14 19:56



Защото те искат акащо бебе и някакъв робот Емилио. Вече писаха писма.





Тема Re: 100 години назаднови [re: Lira Emerald]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано10.12.14 20:03



Пък аз се научих с батко на едно малко, заледено езеро, нагоре по поляните на Борово.
Езерото ще да е било изкоп пълен с вода, но през зимата се заледяваше. Поляните бяха настоящите гъсто застроени площи след Билла на България. Пустош и романтика!
После батко ходеше на разни пързалки, ама мен не ме водеше там, защото там имало и какички.



Обаче, че е опасно на тия години, опасно е. Аз под давление на децата "Да-вай, ма-мо! Да-вай, ма-мо!", явно реших като к@т, че това не се забравя и като се засвятах, че като навирих краци по едно време! Да, ама паднах на хълбок и пак извадих късмет, че не се потроших, но болката беше като за счупено на сол!
После един месец ходих със синьо-черен бут.
Повече не ща. Пия си чайчето, гледам децата и викам "Да-вай, Х! Да-вай, У!"



Тема Re: Зимни кънкинови [re: WitchSmile]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано10.12.14 20:04



Мъ, Божкееееееееееееее.....така ме разсмя с това бебе

Е, това е от Дядо Коледа, а ако има разни лели, вуйчовци, кръстници и желаещи, те да подарят парички за такива уроци.



Тема Re: +pics за Лиранови [re: c@t]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 20:07



А тези кънки стават ли за каране на пързалката?
Много ли са от старите?
Не разбирам от кънки и заради това питам?




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.