Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 10.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Зимни кънки  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 13:43



Разглеждах си тук едни картинки и ми дойде идея да Ви попитам:
Карали ли сте зимни кънки-едно време?:))...а може би и днес



Разкажете преживявания от пързалката /не житейската, а буквалната/

Не съм била голяма карачка, но се крепях криво-ляво и така около оградките на пързалката все съм карала за по-сигурно:) Никога не съм имала свои кънки, все вземах под наем, но и така ставаше. Спомням си, едно време ходехме на ледената пързалка на стадион Славия, както и на езерото Ариана...някъде през 80-те:))
После в САЩ през 90-те ме водиха на една огромна градска пързалка, беше ужасно пълна и едвам утраях и едно кръгче, защото ми се зави свят от народ, а и пързалката беше страшно набраздена и глезенчетата ми се кълчеха яко:)))
Но най-голямото ми изключително, преживяване беше, когато бях на леда за 10 мин. /за толкова имах парЕ:))/ на пързалката пред Рокфелер център в NY, а зад мен голямата елха и златната статуя на центъра. Е, тогава се почувствах, все едно съм в коледен филм:)

От 1995г. повече не съм се качвала на зимни кънки

п.с. За лъкатушенето след празнични дни, знам, че му се вика-"пак си вързал кънките"...ама това не се брои









Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор c@t ()
Публикувано10.12.14 13:58



Да, аз карам и дъщеря ми. Моя приятел не е карал от дете. Аз му казах, че карането на кънки е карането на колело, не се забравя, но той все намира начин да се измъкне. Накрая ще му подаря кънки.



Иначе за кънките - веднъж като свикнеш с твои, после не можеш да обуеш други, дори само да седиш с тях, за каране да не говорим.

Различните видове се усещат различно - аз имам дамски кожени, вярно че ги стягам с връзките като ги увивам през глезена, но други кънки не са ми удобни, болят ме краката и не мога да седя с тях даже седнала. Единствено блейдърите са яки и нямат нужда от голямо напасване и свикване

Дъщеря ми има още нейните, които се разтягат с 2-3 номера.
В дтската градина като се учи да кара с нати кънки, не беше веднага очарована, но 1 или 2 зими по-късно замръзнаха езерата и реката. Бяхме на открито с кънките и изведнъж като й хареса-голям кеф

Довечера ще пусна снимки от езерото тогава, трябва да видя къде са.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор Lolla ()
Публикувано10.12.14 14:00



Желание ни ме липсвало, но никога не съм карала зимни кънки.





Тема Re: Зимни кънкинови [re: c@t]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 14:02



А ти кога се научи да караш?
Страх ли те беше?

Така и не превъзмогнах страха от леда и профучаващите опитни кънкьори



Пусни снимки от езерото, когато можеш:))

Красиво изживяване е иначе, не споря



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lolla]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 14:04



Явно не си имала приятели, които да те заведат.

Идея, ето сега, както има ново стечение на обстоятелствата около теб, ако има авери дето да се навият да идете, качи се на кънки сега за първи път:)





Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор Lolla ()
Публикувано10.12.14 14:06



Да де ама нямаме си във Варна ледена пързалка. Иначе обикновени кънки съм карала като дете.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lolla]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 14:11



Хм, не знаех,че във Варна няма ледена пързалка...какъв пропуск само


Направо ме изненада.

Интересно, а в Бургас дали има?



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор portokal77-138786 (Surfer, dude)
Публикувано10.12.14 14:13



ооо карам още от 7-8 годишна, ходехме на ЦСКА, по късно на зимния дворец, после бая време не бях карала, но преди 3-4 години пак започнах, но рядко, нямам време)) Обичам кънките, и зимни и летни, няма да забравя как цял живот се молех за ролери, но по ония времена само някои имаха, та кат станах на 18 баща ми ми подари)))))
на зимни кат ходех с момчетиите карах хокейни кънки, не дамски, нищо че ги имах))
‘За да стигнеш предела, трябва да платиш съответната цена!

Редактирано от portokal77-138786 на 10.12.14 14:14.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор Lolla ()
Публикувано10.12.14 14:13



Не знам за Бургас. Обаче като се замисля и да има май няма аз с кого да отида. Най-много на някой приятелка детето да взема





Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор sachog ()
Публикувано10.12.14 14:23



Хайде на Славия когато кажеш!



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор c@t ()
Публикувано10.12.14 14:23



В детската градина или първи клас. Научих се с кънките на мой приятел с който сме израстнали заеено, с брат му бяхме заеено в детската градина и още имаме контакт



Миналия месец постна една снимка на групата от детската градина във ФБ и всичките му приятели коментираха отдолу, имаше още един от нашата група-негов приятел, с който той има контакт

Кънките бяха от онези плоските отдолу, още ги продават. Идеални за много малки деца. Дъщеря ми се научи веднага с обикновените-острите. Аз съм се учила от други деца и помня само кефа, когато карах за моите възможности бързо. При дъщеря ми беше по-различно - тя се кефеше когато я дърпах бързо, а сама тогава й беше скучно само с мен. По-добре с други деца.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано10.12.14 14:26



Карала съм, но не много. Може би един сезон, от време на време и после не се сещахме вече за кънки. Помня, че падах доста, но после свикнах.





Тема Re: Зимни кънкинови [re: sachog]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 14:26



Ех, добре звучи, значи и ти ги караш



Но не мисля, че вече ще се кача на тях реално. Остава и да падна и да си счупя нещо баш сега на възраст, страх ме е :))...но обещавам фантазийно да си карам и да правя пируети



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор I3p (.•>)
Публикувано10.12.14 14:26



ухаа :)
много обичам


зимни, ролери... карах докато си прецаках любимото дясно коляно :(
макар и изобщо не на кънки, де. скъсах си ставните връзки по изключтелно смотан начин :(
боядисвахме на 1 приятел новото ателие... боядисахме го и вече пренасяме последни неща. влачех наръч летви за подрамници, вече бяхме много уморени, една летва се изхлузила от наръча, запречи ми се като лост между краката и - хряс! - аре:((
бях гипсирана после от петата до таза месеци, после рехабилитации, простотии... и така.
на 40 години спрях да карам кънки и ме е страх. това коляно и паяче да ме полази ме боли, камо ли да го шибна в леда, бррр...
старост-нерадост, тва е :)
абеее... ходя пак отвреме-навреме с джереметата, ама изобщо не е същото като едно време.
едно време даже кола не карах из града, само ролери :)



Тема Re: Зимни кънкинови [re: portokal77-138786]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 14:30



Значи и в Лондон ще идеш на ледена пързалка...нали?


И да пращаш снимки...ей



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор sachog ()
Публикувано10.12.14 14:31



Аз съм научил и племеннички и деца. И теб ще държа...там

, за да не паднеш.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lucky Eva]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 14:31



Е, така и аз...какво нещо, а за някои са страст и професия даже:)

Родени за кънкьори, ний за друго и ...те така





Тема Re: Зимни кънкинови [re: sachog]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 14:33



Абе вкара ми инжекцията да поразмисля...може да се съберем с племеничките ти, ще взема и щерката да я заведа за първи път там...дават ли под наем все още там кънки и досега или трябва със свои?



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор sachog ()
Публикувано10.12.14 14:39



Аз си имам мои от 1970-та. Сигурно още дават под наем.
Много беше готино на времето...нямаше възрастови разлики!!!
Всеки кара, пада...смях!



Тема Re: Зимни кънкинови [re: I3p]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 14:40



За теб бях сигурна, че си карала



Съжалявам за коляното ти...много гадно Това травмите са много кофти нещо.

На ролери не съм се качвала ама изобщо:)
Исках да купя на малката, даже я изкушавах с розови, но тя не прояви интерес, казваше, че не и харесват. Искаше скейтборд...но за 1 месец и мина мерака. Абе явно някои хора не ги влекат подобни неща.

Обаче тази зима, имам идея да я заведа около празниците на ледената пързалка, да видя дали ще захапе:)) Много е особена. Иначе е виждала как се пързалят, имаше импровизирана пързалка пред Народния театър преди време, но просто ги загледа и отмина.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор sachog ()
Публикувано10.12.14 14:41



може да се съберем с племеничките ти


явно може би с големият ми син. Онези са ти наборки...





Тема Re: Зимни кънкинови [re: sachog]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 14:41



Ще взема да поразтърся по нета или ще им звънна да ги питам дали дават кънки под наем. Нямаме свои.

А едно време там, не можеше да се кара по всяко време, защото си има тренировъчни школи и пускаха само в определени часове и дни.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано10.12.14 14:42



тема като за щерката, тя е побъркана по въпроса





Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор I3p (.•>)
Публикувано10.12.14 14:46



шумни са, музиката пред ндк и изобщо по тези временните мобилни пързалки е шантава, агресираща... и каращите изглеждат груби на вид.
твоето дете е нежно, чувствително и съзерцателно, затова може би не й се нравят.
но пък си има други неща, ай ся, само кънки ли са : )
все пак я заведи де, ама да има с нея да кара някой голям, сигурен, добър и да й е симпатичен, и да няма много хора.
тогава може и да й хареса : )
(сашог не ми се струва удачен, де да знам)
ако й хареса в зимния дворец има и курсове, просто така, без да трябва да ставаш после шампионка :)



Тема Re: Зимни кънкинови [re: sachog]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 14:47



а леле



Добре де, според теб какъв е иширета за да се научиш д акараш тия пусти кънки?

Все ми казваха да преодолея страха и да ида по в центъра, че там е по-гладък леда, а аз все по края, а там било най-набраздено и влизаш в коловози и се кълчиш само:))

Изпитвам ужас от средата на пързалката...и оня шум-хряс, хряс:)))

Имаше моменти, когато явно мозъка като ми изключеше и се пързалях чудесно и беше фантастично, все едно летиш...ускорявах даже...обачеееее, в един момент като се сетех къде съм и какво правя и с каква ли скорост съм поела и блокирах и изтръпвах и се смарангясвах и беж на оградата или ТУП на дупето

Редактирано от Lira Emerald на 10.12.14 14:55.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Crrafterr]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 14:52



Добре де...вие ли я поощрихте, как стана?
Има ли свой екип-кънки?

На мен майка ми беше против да ходя, не и се висяло по Пирогов после, но аз така тайно правех това...



Много се радвам на такива деца. Е, в момента я питам моята, хайде през ваканцията на кънки...а тя..."нееееее, не ме насилвай, не искам, остави ме на мира". Хора различни



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор sachog ()
Публикувано10.12.14 14:52



през 70-те беше- сряда, събота и неделя след 17.00ч. до късно вечер. През останалите дни пак имаше, но не помня. Всеки ден си ходех с кънките на у-ще и след това с компанията на пързалката. Такива хубави спомени имам от там...
Месец май 1976-та...Трябваше да ходя на театър вечерта/тогава и там се ходеше/. На пързалката е вече 5 пръсти вода и ме спънаха. И от там по корем. Карах половин час бясно, за да изсъхна и да съм сух в театъра.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: sachog]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 14:53



Баси лудия по цялата глава...могъл си да хванеш пневмония


Боже, не си разказал това на майка си...нали?



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор sachog ()
Публикувано10.12.14 14:55



Ще те науча...и на това





Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано10.12.14 14:56



мани, мани... и последната си стинка дава за кънки. Включително и през лятото, ако някой организира (М-Тел и пр.)
Ние бяхме и в женския национален по хокей освен това и въобще. Хубавото е само това, че последните няколко гаджета бяха спортисти. Един от тях се оказа някакъв ирландец или шотландец, малко ги бъркам, син на собственик на конеферма

. Таман си представяхме как рием тор на гости, и дойде следващото гадже. А бе, младост-нерадост.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор portokal77-138786 (Surfer, dude)
Публикувано10.12.14 14:58



бе в началото няма май да ми до кънки, ама що пък да не отида


ще пращам снимки много ясно, във фейса се знае всичко

‘За да стигнеш предела, трябва да платиш съответната цена!

Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор portokal77-138786 (Surfer, dude)
Публикувано10.12.14 14:59



на Зимния кънките поднаем са 5 кинта , и навсякъде дават по принцип и са на такава цена плюс минус два лева



‘За да стигнеш предела, трябва да платиш съответната цена!

Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор sachog ()
Публикувано10.12.14 14:59



Не съм и разказвал и това, че по това време ходех на курсове по парашутизъм и ги разписах- тате и нея на деклацията, че са съгласни. След време разбраха, че съм скачал с парашут и щяха да ме бият.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Crrafterr]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 15:00



ясно, тази твоя щерка няма да се остави в живота...има хъс в нея. Браво!

А зимните кънки са за смели хора с много воля и позиция. Така си го обяснявам вече, не е само красиво увлечение.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: I3p]  
Автор sachog ()
Публикувано10.12.14 15:02



(сашог не ми се струва удачен, де да знам)

бъди...права...винаги!!!





Тема Re: Зимни кънкинови [re: sachog]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 15:03







Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор sachog ()
Публикувано10.12.14 15:08



Не само красиво увлечение, но и красив спорт. На времето даваха по тв-то европейски, световни и олимпийски състезания по фигурно пързаляне. Такава красота нямаше.



Тема Re:ето инфо за Славия сеганови [re: sachog]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 15:09



Редовни свободни пързалки :

Сряда и Петък от 19:00 до 20:30
Събота и Неделя от 11:30 до 13:00 и от 17:00 до 18:30


Цени:

Вход свободна пързалка - 6 лв.

Кънки под наем - 3 лв.


Направо са им супер цените...явно си поддържат базата, разгледах им и сайта.





Тема Re: Зимни кънкинови [re: sachog]  
Автор sachog ()
Публикувано10.12.14 15:10



Със сигурност с теб няма да ходя на пързалката!





Тема Re: Зимни кънкинови [re: sachog]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 15:11



Е да, гледали сме редовно всички тия състезания-едно време:)

По Русия си беше национален спорт даже. То май и сега. Аб етам май всички са карали такива кънки без изключение:))))))))))))))))))))



Тема Re: Зимни кънкинови [re: sachog]  
Автор I3p (.•>)
Публикувано10.12.14 15:11



ми именно, де.
реакцията ти говори отново в доказателство на впечатлението ми.
ше земеш и пред детето да се репчиш кът пъпчив пубер и да "се доказваш", или кой знае, а то е чувствително, нежно дете...
не ставаш.
не си възрастен, спокоен, умерен, радушен, приятен човек, на който може да се опре с доверие нежно, впечатлително и крехко дете.
върви се извини на фиш за оная вечер и не ми се обяснявай повече.



Тема Re:ето инфо за Славия сеганови [re: Lira Emerald]  
Автор sachog ()
Публикувано10.12.14 15:18



В събота 13-ти съм на работа, но в неделя съм свободен. След това на 21-и пак неделя съм свободен и... влизаме в празниците.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: I3p]  
Автор sachog ()
Публикувано10.12.14 15:20



Що не вземеш да си изчистиш боклука?



Тема Re: Зимни кънкинови [re: sachog]  
Автор I3p (.•>)
Публикувано10.12.14 15:21



дя, съвсем вече ме убеди.



Тема Re:ето инфо за Славия сеганови [re: sachog]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 15:22



ще видим за 21-ви, че сега събота и неделя сме рожденици:))...и ще бъдат тежки дни:))

ако не -догодина





Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.12.14 15:53



Ъхъ.
От към 4-5 годишен.
То в Москва на кво да се научиш...



Обаче не съм се качвал от 15-20.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано10.12.14 16:13



Голям мерак имам и аз да се науча, но май куражът ми е мъничък. От няколко години правят ледена пързалка в Бургас, но не съм си намерила съмишленици



Ще видим ще се изпълни това желание, че се искат и умения, а аз никога не съм карала кънки и ролери.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Fish L]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 16:15



Да ти кажа Фиш, то не е необходимо кой знае колко много за да се понаучиш. На първо време ти трябва стабилен можещ това до теб да те хване за ръчичка.

Там на пързалката някой момък може да помолиш за това...и следва продължение...





Тема Re: Зимни кънкинови [re: I3p]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано10.12.14 16:22



О, Враби, не го тормози човека! Мисля, че ще оцелея и без извинения. Може нещо да му е прекипяло и да си го изкарал на някого, в случая на моя ник.
Да не драматизираме.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Fish L]  
Автор I3p (.•>)
Публикувано10.12.14 16:38



що бе, нека да го потормозкам само още малко, нека, нека



добре, аре, няма.
макар че не обещавам много твърдо.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано10.12.14 17:12



Аз съм карала като дете... бяха ми оставени в наследство от по-големи братовчеди, пък след мен ги кара брат ми... имахме пързалка в махалата, която всяка зима се ставаше като стъкло... обаче, зимите в детството бяха страхотни

... то, кое ли тогава не беше страхотно

Веднъж Дунавът беше замръзнал - преди 20-ина години, Дунавът редовно си замръзваше зиме - и ние с една група дечурлига решихме да се попързаляме - толкоз ни бил акъла, 8-9 - годишни да сме били...

тъкмо стъпихме на леда и се фръцнахме насам-натам и един чичко ни вика от брега и ни маха да отидем при него, да ни кажел едно нещо...

отиваме ний и оня ни хваща и ни залепва по един як шамар по вратовете и ни подбра да се прибираме... обясняваше човека, какво ше стане, като се спука леда, ама ний толкова и загряхме... повече се уплашихме от викането и шамарите му...

и сега като се сетя, тръпки ме побиват, какво е можело да стане...

Редактирано от MilaO6 на 10.12.14 18:11.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: I3p]  
Автор sachog ()
Публикувано10.12.14 17:23



а ти Къна питА ли я?



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано10.12.14 18:06



Лир, ти направо ме закова в болната тема.

Карала съм като дете кънки, но кратко, все падах. После някой каза, че кънките, които ми бяха купили не са били подходящи. Иначе си беше супер и беше много забавно. Ходих докато кънките ми умаляха. Сега ме е страх да се плъзгам.

А наблизо до нас са отворили пързалка. Искам да заведа децата, но е 5 лева входа, 1 лев кънките под наем и 10 лева инстуктор, т.е. 32 лева за час за двамата. И като знам, че 1 час няма да е достатъчен, и като си мисля, че, вероятно, децата ще искат и аз да влизам с тях на пързалката, се чудя дали е разумно харчене. Е, може би, веднъж ще идем, а после ще вземаме решение.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: WitchSmile]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 18:12



Мисля, че децата ти са още малки, поне да станат на 7-8 години:) Тогава ще са по в съзнание за това





Тема Re: Зимни кънкинови [re: WitchSmile]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано10.12.14 18:14



А защо не коледните подаръци във ваучери за кънки?





Тема Re: Зимни кънкинови [re: MilaO6]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 18:15



хаха:))...е, поне тогава е имало такива "лоши чичковци". Сега май няма толкова съблюдаващи съвестни граждани...но то си зависи де:)

Но за бой сте били, определено:))





Тема Re: Зимни кънкинови [re: MilaO6]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано10.12.14 18:24



Човекът от уплах ви е набил

Ох, смея се, ама и аз съм се плашила за чужди деца да не се удавят пред очите ми.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lolla]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано10.12.14 18:25



е, няма специална пързалка наистина, обаче езерото в детския кът е мястото за каране кънки във варна - аз обаче така и не се научих, пробвала съм само веднъж, може да съм била около 10-12 годишна някъде, не помня точно, натъртих си почти веднага задните части и ми мина желанието да се уча




\"Мекотата, е, най- твърдото нещо на света!\" (психопрофил)

Тема Re: Зимни кънкинови [re: Fish L]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано10.12.14 18:29



ъхъ...



интересното е, че той много веселичко ни подвикваше отначало... ей така "дечицаааа, я елате чичо да ви каже едно нещо... вниматееелничко, полееекичка елате, елате" - да не ни стресне ... и поосле, като почна...



Тема Re: Зимни кънкинови [re: MilaO6]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано10.12.14 18:34



Да не ви уплаши и да ви набие спокоен. И вие да сте спокойни и да получите неочакван подарък.
Най-смешното е, че в онези времена, ако родителите ви вместо да го осъдят за тормоз, щяха и те да ви нашамарят

Предполагам, де

Ама големи диванета сме били.



Тема 100 години назаднови [re: Lira Emerald]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 18:45



извън цивилизованата цивиилизация....
Представи си преди мнооооооооого години, в един средно голям град има 5 товарни автомобила, два леки, десетина мотоциклети, колелета и каруци.
Люти зими с много сняг, градските улици превърнати в пързалки Свищов е стръмен град, всички улици се спускат към Дунав...

...и най- важното, ама най- важното МНОГО МНОГО деца, СВОБОДНИ деца... на възраст от 4 до 14-15 годишни...вечер след училище улиците се отрупваха с шейни, пързалки веселие и смях....не, нямаше сол и луга по улиците-чист и бял сняг...и все вали вали....
Сутрин като тръгна за училище преди мен рано рано по улицата е минал впряг с два коня който представлява един тежък дървен триъгълник от дърво, с острото напред го влачат, конете го влачат за да разчистят снега встрани...и става много приятно и красиво...до училище...
Пързаляхме се със всякакви уреди, мънички шейнички, дълги спортни с кормила за по 7-8 човека, дървени правени кънки, ски от дъги за бъчва, по обувки, по задник...найлона още не беше измислен... пък за силикона да не казвам, че всичко си беше естествено..

Една вечер баща ми ми подари нови обувки и истински железни кънки, купил ги от моряк на руска баржа на пристанището ни...уникално за времето си попадение, кънки за лед.... у Гаврош!
Обувам кънките и излизам на улицата..кънките не вървят в снега, но аз упорит докато стигна да "главната" утъпкана и заледена улица... и там до сутринта...прибрах се професионален кънкьор
Бързо напреднах няма ледена пързалка има Дунав...и сега си спомням естественото потракване на кънките от скоростта и неравният лед..и кухото под него... върна ме ти в много приятни спомени...
След година две вече се умножихме тези с кънките и се събирахме на големи групи... същото е и със ските, а през лятото пак в Дунава, игри и плуване, лодки и плажове......целият ми живот, детството ми премина в игри и спорт... аз съм щастлив човек..благодаря ти, че ми го напомни...

Днес ли...преди няколко дена имаше до мен скейборд доста го оглеждах да му се пусна лекичко само за проба...но след кратко размишление реших, че вероятността да падна на асфалта е прекалено голяма, и като се вземе предвид, че трудно ставам вече- та се отказах...
Остана ми само плуването....и ракийката...и квото падне там...ама по- нисичко..


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Зимни кънкинови [re: Fish L]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано10.12.14 18:45



бе моля ти се, бе.... то естествено, че има домашно продължение...



отивам си аз вкъщи ревешката и разправям на мама, как един чичко без нииищичко да не сме му направили ни цапна по един ама мнооого силен шамар зад врата...

и почва мама да ме разпитва и аз най-невинно и обяснявам, че проесто ей така, както сме се пързаляли с кънките по Дунава и той... и мама като ме хваща за раменете и ме тръска, ама направо ше ме разглоби - тя не посягаше да ни бие - и да ми се кара, та съвсем ми се взе дъха...

идва татко (и двамата Бог да ги прости) и тя му разправя развълнувана, какво е станало и той ме привиква и ми плясва един шамар по задника...

и питат, кой е чичкото, да ходят да му благодарят и да го почерпят, ама къде ти... направил човека добро и си се прибрал мирно и тихо със съзнание за добре изпълнен дълг...

сега, ако е, не знам, дали нямаше и да си изпати даже...



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lolla]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано10.12.14 18:52



имаме, но и аз не съм карала, децата ходят сами



Тема Re: Зимни кънкинови [re: MilaO6]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано10.12.14 18:56



Колко наивни и сладки сме били



Ох, припомни ми нещо. Брат ми беше много миролюбив човек - никога не съм заплашвала с него - ще кажа на батко да те набие. Сама си свършвах работата.
И досега пред блокана майка ни има едно старо, старо (колкото мен) дърво, под което играехме с кукли, карти, домино (по възраст и интереси). И един Тошко( лека му пръст) захвърли по брат ми някакъв развален варен рак. Брат ми само нещо му каза и не го отрази повече. Но му изцапа ризата. С чувст. во за дълг му отпрах един шамар и той изчезна малкият. Отивам у нас да пия вода. Звъни се. Майка ми отваря и чувам женски глас- как съм нашамарила детето. И понеже се чувствам права, избутвам майка ми и питам той казал ли е защо съм го ударила.
Горкият! С един шамар го вкараха в асансьора и си го прибраха. Ужас, ужас! Как ужасно ми се струва след повече от 40 години.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Fish L]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 18:58



Като казвам Дунав за пързалка имам предвид не точно Дунав...
Край бреговете на Дунав е строена предпазна дига като стена от земя, висока няколко метра, дига, дига.. земята се е копаела от брега на Дунава и с колички са строили дигата...на тези места са се образували ями. буквално подредени една до друга покрай брега , ами с квадратен размер 50на 50 метра и дълбоки най-много метър, средно по 50см.... много удобни за кънки , безопасни за удавяне защото плитко и няма течение.. Нямаме нито един случай на удавено дете през зимния период...за разлика от летата.. А родителите ми никога не са ме ограничавали да ходя на Дунав.. плувах от предучилищна възраст и то доста добре..Господ ме е пазил, пък и Съдбата ми явно е такава..знам ли..
Да имали сме хубаво детство... все едно светът остаря заедно с нас..


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: 100 години назаднови [re: PYTnik]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано10.12.14 18:58



И какви бяхме почти всички- издължени, почернели (или зачервени

).



Тема Re: е как да нямате? : )нови [re: Molly]  
Автор I3p (.•>)
Публикувано10.12.14 18:58



чета, че са ви открили:





Тема Re: Зимни кънкинови [re: PYTnik]  
Автор I3p (.•>)
Публикувано10.12.14 19:06



все едно светът остаря заедно с нас..

пу, че тъжно прозвуча това.
чак ми се прииска да те прегърна* и да се опитам да те утеша, че не, не е остарял светът, че просто се е променил и - като гледаме историята на хората изобщо - надали пък за лошо се е променил..


_________________
* аз - теб, представи си само колко тъжно ми е прозвучало : ))
стига, бе.
светът си е свят, наред си е.
само е малко кофти, ама сега... такъв е и това е :)



Тема Re: Зимни кънкинови [re: PYTnik]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано10.12.14 19:06



Ужасявах се от момента, в който децата ми ще искат да ходят сами на плаж. Бях на 7, когато ходех с брат ми плаж, а той на 11. Като тинейджъри от 9 до 19 стояхме. Какви родители сме имали. Спокойни. Разчитали са на чуждите хора





Тема Re: е как да нямате? : )нови [re: I3p]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано10.12.14 19:08



аз говоря за друга пързалка





Тема Re: е как да нямате? : )нови [re: snowprincess]  
Автор I3p (.•>)
Публикувано10.12.14 19:10



ми ето, значи имате даже 2 :)



Тема Re: Зимни кънкинови [re: snowprincess]  
Автор Lolla ()
Публикувано10.12.14 19:11



Не съм знаела





Тема +pics за Лиранови [re: Molly]  
Автор c@t ()
Публикувано10.12.14 19:14



Внимавайте с езерата. Обикновено се разрешават от клубовете за каране на зимни кънки, мери се леда и т.н.

При нас в центъра има "езеро" което варира с дълбочината от коленете до кръста

Преди няколко години беше замръзнало и ние с другите родители и деца отидохме да се пързаляме.

Дааа, имаше лоши закани от възрастни притеснени дами, че ще си убием децата, съвсем коректно, но е факт че карахме само там, където познаваме езерото доста добре (знаем къде е дълбоко и къде не).

Малко снимки от тогава. Тук е голяма рядкост, защото водите рядко замръзват. Ако вали сняг за Коледа е цяло щастие.

От езерото са ми останали малко снимки на компютъра, другите са на твърдия диск май...помня че бях снимала замръзнали водорасли и една пейка във водата.





И от пързалката, едната снимка стана произведение на изкуството







Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано10.12.14 19:16



Охооо, амй в единия Мол вече има пързалка и още една с изкуствена повърност ще направят в центъра. Сега е моментът





Тема Re: 100 години назаднови [re: Fish L]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 19:23



Много точно си ни описала, съвсем точно...и безгрижни...


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: +pics за Лиранови [re: c@t]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 19:28



ooo, тенкс...ми много добре, много е романтична езерната пързалка:))

И другата, то и тук знаеш са такива.

Абе гледам тия новитекънки някакви много космически някакви...е, много съм изостанала с кънкевата мода



Хм...абе идея си е това за зимата:)) Факт!



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lolla]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 19:30



Ай ся варненският купон на кънки...а после на кръчма





Тема Re: е как да нямате? : )нови [re: I3p]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано10.12.14 19:32



е, сега има вече, аз говоря за онова време, когато аз се опитах да се уча



ми не знам що, но варненските деца май първо го учат да могат да плуват, не ми е било интересно явно


\"Мекотата, е, най- твърдото нещо на света!\" (психопрофил)

Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано10.12.14 19:32



абсурд


искам кокалите ми да са здрави, има още бол години да ги ползвам



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано10.12.14 19:35



да бе, как не



иначе не че не сме ходили на бирария с нощно плуване


\"Мекотата, е, най- твърдото нещо на света!\" (психопрофил)

Тема Re: +pics за Лиранови [re: c@t]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано10.12.14 19:37



споко бе, онова, дето му викат езеро тук при нас е дълбоко не повече от 80-90 см, когато е пълно с вода

това е съоръжение в детския кът


\"Мекотата, е, най- твърдото нещо на света!\" (психопрофил)

Тема Re: +pics за Лиранови [re: Lira Emerald]  
Автор c@t ()
Публикувано10.12.14 19:40



Сигурно имаш предвид блейдс.

Ето тези.

По-добре изчакай да се изясни кой колко е фен и тогава купувайте специални кънки. Иначе кожените или обикношените спортни вършат работа.





Тема Re: Зимни кънкинови [re: I3p]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 19:42



"пу, че тъжно прозвуча това.
чак ми се прииска да те прегърна* и да се опитам да те утеша, че не, не е остарял светът, че просто се е променил"


Наскоро писах твърд пост към теб, в моя гаден стил, с моят недостатък с мисли за ползи и поуки, като танк през чувствата на хората, като идиот...
...и тогава ми се поиска да съм до теб и да те прегърна, беше наскоро, ама много ми се прииска да те прегърна... и зная защо...

А за тъжно, не съм имал това предвид и не ми е тъжно. Повече ми е интересно...ами технологията израстна пред очите ми със страшно бърза скорост...ми се струва...представяш ли си, нямаше електрификация и питейна вода по улиците, само в централните къщи и улица, в целият град тогава май
18 000 жители имаше няколко радиоапарата, нямаше телевизор, безжичен телефон, ел ютии, компютри... и всичко друго ел. и полу

маша за коса...найлонов чорап...сешоар... пиезокристална запалка, газ... да светът бързо стана друг....модерен...а казвам остаря защото се промениха ценностите ни, не към по - добро...за съжаление..
Но не ми е тъжно, аз съм бил винаги готов да се разделя с този свят. отдавна съм разбрал че аз не съм от него, тук съм временно и за малко и нищо мое нямам тук...моето е вътре в мен и аз ще си го отнеса с мен, там съм си събирал трошичка по трошичка.. а това външното което ми се дава-да, ще го използвам, но не е то ценното което аз събирам...
И все пак някога ще се прегърнем с теб... обзалагам се?


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: 100 години назаднови [re: PYTnik]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 19:47



Много пасторално си го описал...направо си го представих:)
Сега е момента да се говори за това:)
Благодаря за споделянето



И аз си спомням от детството едни тежки, снежни зими.
Била съм в периода 6-7 годинки/1968-9. Зимен период, вали сняг. Залепила нос на прозореца гледах и така ми се излизаше, но баба ми каза, че утре, сега да лягам. Нали трябва да си лягам рано...до към 20:30. Тогава нямахме още телевизор. Леля ми студентка, учи си нещо на нощна лампа. Аз в леглото вече. Печката бумти, аз си блея и гледам отражения от огъня по тавана. Баба ми и дядо ми на долния етаж в кухнята. И по едно време идват и ми казват: "Ставайте деца и се обличайте!"...аз в потрес-"Защо? Какво става?"

Навличат ме с палтото, ботушите, всички се обличат...гледам дядо ми с шейната отвън. Настаниха ме в нея, увита с едно одеало и като се започна една нощна снежна разходка по девствения сняг...падане, ставане, замеряне с топки...абе разкош.
Когато спрем и слушаме тишината и светлината от уличните лампи огрява падащия сняг. В далечината се чува глух тътен от преминаващия трамвай номер 5

Омокрихме се, правихме снежен човек...но най ме затрогна как всички ме теглеха с дървената шейна и обикаляхме по квартала:)

Е, не се забравят тия моменти!



Тема Re: +pics за Лиранови [re: c@t]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 19:50



Тия даже не знаех, ч есъществуват.

Засега нищо няма да купуваме. Моята не я влече това.

Но пак полезно беше да науча с какво се пързаля в момента народа...блейдс...хм, добре





Тема Re: Зимни кънкинови [re: WitchSmile]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано10.12.14 19:52



Лира казва, че са малки, но всъщност миналата година тук, видях на курса, на който записах моите, едвам ходещи бебоци, но на кънки бяха като Спиди Гонзалес. Невероятно!
Остави се, ами имат и хокеисти! Едни патета по един метър!


Моите също много се забавляваха и тази година ме ръчкат пак, сигурно пак ще се ходи.

Провери дали у нас също предлагат подобни курсове. Не на час, а за някакъв период от време. Излиза и по-изгодно, а и децата влизат в кондиция много бързо, когато часовете им са по-нагъсто.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Fish L]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано10.12.14 19:56



Защото те искат акащо бебе и някакъв робот Емилио. Вече писаха писма.





Тема Re: 100 години назаднови [re: Lira Emerald]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано10.12.14 20:03



Пък аз се научих с батко на едно малко, заледено езеро, нагоре по поляните на Борово.
Езерото ще да е било изкоп пълен с вода, но през зимата се заледяваше. Поляните бяха настоящите гъсто застроени площи след Билла на България. Пустош и романтика!
После батко ходеше на разни пързалки, ама мен не ме водеше там, защото там имало и какички.



Обаче, че е опасно на тия години, опасно е. Аз под давление на децата "Да-вай, ма-мо! Да-вай, ма-мо!", явно реших като к@т, че това не се забравя и като се засвятах, че като навирих краци по едно време! Да, ама паднах на хълбок и пак извадих късмет, че не се потроших, но болката беше като за счупено на сол!
После един месец ходих със синьо-черен бут.
Повече не ща. Пия си чайчето, гледам децата и викам "Да-вай, Х! Да-вай, У!"



Тема Re: Зимни кънкинови [re: WitchSmile]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано10.12.14 20:04



Мъ, Божкееееееееееееее.....така ме разсмя с това бебе

Е, това е от Дядо Коледа, а ако има разни лели, вуйчовци, кръстници и желаещи, те да подарят парички за такива уроци.



Тема Re: +pics за Лиранови [re: c@t]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 20:07



А тези кънки стават ли за каране на пързалката?
Много ли са от старите?
Не разбирам от кънки и заради това питам?




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: +pics за Лиранови [re: c@t]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано10.12.14 20:11



Тези не са за фигурно пързаляне и със сигурност не са за начинаещи.



Тема Re: 100 години назаднови [re: Lira Emerald]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 20:12



Хубави зими бяха...климатици нямаше, но печките на дърва даваха най- приятното топло на света


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: +pics за Лиранови [re: Raf OFecin]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 20:14



Какви други има освен за фигурно пързаляне...тези да не са за надбягвания..те нали и те правят фигури...малко на една страна така полегнали...същински фигури...
Какво не им става за фигури?


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: +pics за Лира *DELETED*нови [re: PYTnik]  
Автор sachog ()
Публикувано10.12.14 20:15



Мнението е изтрито от sacho_g

Тема Re: Зимни кънкинови [re: sachog]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 20:16



" И теб ще държа...там"

Къде там, остави място и за мен...


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Редактирано от PYTnik на 10.12.14 20:16.



Тема Re: +pics за Лиранови [re: PYTnik]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано10.12.14 20:20



Нямат зъбчета!


Ей така да ги забиеш в леда:



Техниката е съвсем друга като няма зъбчета.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: PYTnik]  
Автор sachog ()
Публикувано10.12.14 20:21



За ръчичката, естествено.



Тема Re: +pics за Лиранови [re: sachog]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 20:21



И на мен така ми изглежда по логика, щото съм виждал фигуристите как се отблъскват с "пръстите " понякога при пързаляне...
Могат да минат за непрофесионално универсални


То е ясно че за професионалисти си трябва специфика..


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Зимни кънкинови [re: Raf OFecin]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано10.12.14 20:22



Права си, ще проверя.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: sachog]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 20:23



Значи има място и за мен, нали не е с една ръка?


Може да е многоръка, а?
Как само я заклюкарихме...и на къде я подвеждаме.....горката


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: +pics за Лиранови [re: Raf OFecin]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 20:24



А защо нямат зъбчета, сигурно пречат на нещо за да ги няма?


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: +pics за Лиранови [re: PYTnik]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано10.12.14 20:28



Пак ме бъзикаш!
Или не?
Я за всеки случай да ти отговоря.

На скоростта пречат, човече. Затова онези без зъбчета са за хокей и бягане. Обаче с тях пируети, двоен тулуп и прочие, никъф шанс!



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Fish L]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано10.12.14 20:29



Смей се ти, аз се чудех, колко трябва да е щурав човек, че да измисли такава играчка. Ама още по-лудо е да я искаш според мен, но това е положението.
Има бебета, които ходят, които ядат, кукли, които говорят и т.н. Но девойката се е запънала акащо бебе, та акащо бебе.
Има и клипче за това бебе:



Ще се справим и с кънките, някак.



Тема Re: 100 години назаднови [re: Raf OFecin]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 20:32



Е, от тия падания ме е страх...



Но иначе е кефско да сиотстрани и да подкрепяш:))

Аз и така съм и на ските:))...Другите карат, аз ги чакам долу с чай и фешън грейка



Тема Re: +pics за Лиранови [re: PYTnik]  
Автор c@t ()
Публикувано10.12.14 20:33



Разбира се че стават, моите са такива



Има едни от много старите, но мисля че си млад да имаш такива, освен ако не си наследил кънки от дядо си. Те са с дълги куфи (металните шини) и не са позволени на затворени обществени пързалки, защото са опасни за околните.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: WitchSmile]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано10.12.14 20:38



Смея се, но не се присмивам, защото очаквам следващото поколение и нямам идея какви ще са желанията на внуците, живот и здраве



Децата ми имат малка разлика и беще естествено тя да има..бременно барбиподно същество за Коледа, когато родих и аз, де Слава богу, приличаше на цезарова, а не на нормално раждане куклиното.

Преди време моята любима Дженифър разказваше как в училището на дъщеря й им раздали по едно бебе-кукла и това тамагочи въобще не им даваше мира. Всичко се записваше- плачене, хранене, спане - като форма на превенция за ранните раждания в Англия.

На всичко му се намира лесното, само здраве и любов да е!



Тема Re: Пахомова и Горшков:)))нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 20:41



Тези са били по твоето време май?





Да беше станал фигурист, така и така си бил там



Тема Re: 100 години назаднови [re: Lira Emerald]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано10.12.14 20:41



Махни ги тия екстремии. Я, виж в нета Кангоо Джъмпс. Имам приятелка на моите години и е луднала. Ходи с огромен кеф, хем е бая едричка, обаче с това чудо поддържа доста добра форма. Ходи вече от две години и между другото ходи с щерката, която беше точно на 12, когато започнаха.



Тема Re: +pics за Лиранови [re: Raf OFecin]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 20:41



Не, не те бъзикам. Сериозно се интересувам от любопитство, но не те разбрах добре, тези със зъбчетата за фигурно пързаляне ли са или за бягане?

Не те разбрах защото зъбчетата не могат да пречат на скоростта, да не са парашути, това са само малки зъбчета и не могат да пречат за скорост!
Или пречат на нещо или са излишни при някой от видовете спорт, но така и не разбрах кой точно спорт ги използва и как?


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: +pics за Лиранови [re: PYTnik]  
Автор c@t ()
Публикувано10.12.14 21:00



Ок, какво да очакваш, ако не си карач на кънки:

Тия кожените със зъби отпред и по-дълга шина отзад могат да спират веднага, да се заковеш в една точка и да имаш много добра опира да хванеш жена си и да я метнеш през рамо без да залитнеш



Хокей кънките спират само в страни, както си събрал инерция летиш към стената и се пльосваш като муха на стъкло. Ако решиш да метнеш жена си през рамо, ще залитнеш, няма да можеш да заковеш кънката в никоя точка, защото отпред и отзад е обла.



Тема Re: +pics за Лиранови [re: c@t]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 21:15



Е, що с жена ми, мога и с теб да опитам?

"Тия кожените със зъби отпред и по-дълга шина отзад могат да спират веднага, да се заковеш в една точка и да имаш много добра опира да хванеш жена си и да я метнеш през рамо без да залитнеш"

Кои кожените?
Да няма и дървени?


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: +pics за Лиранови [re: PYTnik]  
Автор c@t ()
Публикувано10.12.14 21:29



Взех кожените за пример, защото са като тези на снимката, която постна и знаеш веднага за какво става дума



Иначе има всякакви, сигурно холандците и дървени са имали



Тема Re: +pics за Лиранови [re: Raf OFecin]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано10.12.14 21:33



ооо, намерили на кого да се фукат!


Аз когато съм "обул кънките" вие и понятие сте си нямали!
Помня, че тогава изпих две бири.



Тема Re: +pics за Лиранови [re: c@t]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано10.12.14 21:36




Иначе има всякакви, сигурно холандците и дървени са имали


Жени ли?





Тема Re: +pics за Лиранови [re: c@t]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 21:39



"Взех кожените за пример, защото са като тези на снимката, "

Да, ама си взела кожените с по- дългата шина и така си го написала...
Не че не те разбрах, но все пак кожени с дълга шина не са съвсем кожени, освен ако шината не е кожена..

Сега ако и ти не ме разбираш значи сме квит..
Аз умея да се уча, ето, че е така научих нещо...

Ти с кожени ли караш и с дълги шини ли са, можеш ли да ме метнеш през гърба си?


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: +pics за Лиранови [re: c@t]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 21:41



Да, холандците са имали такива в/у холандското дървено сабо.
Съжалявам, че потурчих линка с картинките , които гледах днес. Там видях и такава холандска картинка...с кънки закрепени на дървено сабо:)



Тема Re: +pics за Лиранови [re: Raf OFecin]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 21:49



Опитвам се да направя сравнения с кънките от моята и твоята снимка.
Стори ми се, че разстоянието от обувката да леда при твоята снимка е по- малко, което дава стабилност и лекота при каране/може би/ и второто е ,че ми се стори при твоята снимка хоризонталната права на долната част на кънката е изцяло равна, а при моята снимка е леко в дъга?
Стъпването върху леда с равна хоризонтална плоскост е също стабилно, а дъгата на хоризонталната плоскост на долната част при моята снимка дава възможност за едно "залюляване" което изглежда е нестабилност , но вероятно дава други възможности при фигурното пързаляне... може би засилка и контрол преди въртелив скок...
Кажете специалистите, така ли е или си измислям?


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: моля, молянови [re: Silverado]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 21:50



В заглавната тема съм го написала:
За лъкатушенето след празнични дни, знам, че му се вика-"пак си вързал кънките"...ама това не се брои





Тема Re: моля, молянови [re: Lira Emerald]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано10.12.14 21:51



а де - ама кой да гледа.





Тема Re: +pics за Лиранови [re: PYTnik]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано10.12.14 21:58



Човече, не знам!
Не съм специалист.
Аз карам с такива:





Тема Re: +pics за Лиранови [re: Raf OFecin]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 21:59







Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано10.12.14 22:06



И съм карала и продължавам да карам всяка година по няколко пъти. Едно време най обичах да се хванем на влакче и да съм към края на влакчето. Хокеистите отпред теглеха, а ние летяхме зад тях. Сега ми иде да ги убия като правят така.
Напоследък най-обичам да карам на Ариана на Нова година. Много е готино настроението! Един такъв як студ, пък ти се кефиш.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Зимни кънкинови [re: hubavka69-110043]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 22:09



Ти направо ме смайваш...абе ти си свръх човек

-то езда, колоездене, кънки, танци, преходи, чакай какво още...абе има още..плуване да включвам ли?...кик бокс?:)))
Я вземи изброй всичко, че да няма обърквация



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано10.12.14 22:12



Кик бокс и всичко с разтягане го пропускам, че не съм гъвкава.

Но можеш да добавиш фитнес, ски и каквото друго ми хареса в някой момент.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Зимни кънкинови [re: hubavka69-110043]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.12.14 22:14



Хубаво е да се спортува.
Браво...абе, възхищавам ти се





Тема Re: 100 години назаднови [re: PYTnik]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано10.12.14 22:16



Чак ми се дощя да съм родена някъде по Дунава, в ерата преди найлона.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: +pics за Лиранови [re: Raf OFecin]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 22:17



"Човече, не знам!
Не съм специалист.
Аз карам с такива: "


Оооооо......... , вярно ли с такива?




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: 100 години назаднови [re: hubavka69-110043]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 22:24



Струваше си...нещо което сега го няма...кристално чисто небе, пред очите ми, от семейната ни къща под нас на километър Дунав, отсреща Румънско селище и далееееееееч далеееееечччч Карпатите със заснежени върхове...това посред лято... синьо красиво и ясно...а водата в Дунав чиста и лековита, рибарите готвят с нея рибена чорба...
Е, остаря светът, вярно е... и не е тъжно, а закономерно..

а сега цялата менделеева таблица се рее във въздуха и водата...


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: 100 години назаднови [re: PYTnik]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано10.12.14 22:30



С такива, я! Инак как ще докарам стойка?!



Ти да не си от Лом?
Моята любима баба, единствената "провинциалистка" в родата от няколко поколения насам, беше ломчанка. Голяма кудошлийка! Все ни разказваше за роднините от Лом. Както ги описваше - все зевзеци. Ти ще да си ломчанин.



Тема Re: 100 години назаднови [re: Raf OFecin]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 22:38



Не, аз съм от Тутракан, провинциалист съм, първият от родата.

..


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: 100 години назаднови [re: PYTnik]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано10.12.14 22:44



Язък!





Тема Re: Пахомова и Горшков:)))нови [re: Lira Emerald]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.12.14 23:07



И тези бяха:


Всъщност ни бяха "семейните" фаворити.
Както и този :


За последния преди време бях пускал тема тук.

А иначе аз за фигурно пързаляне не ставам. Ужасно съм дървен. Макар, че кънките ми бяха "с остър връх.".
Но фигурното пързаляне май е единствения спорт, който мога да гледам.



Тема Re: 100 години назаднови [re: Raf OFecin]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.12.14 23:09



Извини ме, че те разплаках, не очаквах да си толкова чувствителна...




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: 100 години назаднови [re: PYTnik]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.12.14 23:34



Аз пък се просълзих от кънките й.





Тема Re: 100 години назаднови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано10.12.14 23:48



кънките й ако не леда, то сърца режат





Тема Re: 100 години назаднови [re: Munyta]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано11.12.14 00:01



Завистница!
От мен да мине. Щи дам тези в черно и ти да скъсаш нечие сЪрце.







Тема Re: 100 години назаднови [re: Munyta]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано11.12.14 00:02



Мъ не в този смисъл.


Просто си представих някой обут в тях.
Очнулся - гипс.



Тема Re: 100 години назаднови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано11.12.14 00:06



Е уточнявай по-отрано, де! Тъкмо й подарих един чифт.



Виж ги бе, те били конструирани специално!
Тази изгъзица е дело на някакви известни канадски дизайнери и струват само 1900 долара чифтчето...



Тема Re: 100 години назаднови [re: Raf OFecin]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано11.12.14 00:09



Нищо работа! Кво са за нас некви си 1900 американски гроша.

Е, принципно изглеждат ебателно де, стига да не решиш да се пързаляш с тях.





Тема Re: 100 години назаднови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано11.12.14 00:11



Море ебателно... с тия ножеве отдолу...



Тема Re: 100 години назаднови [re: Raf OFecin]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано11.12.14 00:12



Нема да махаш гумите и готово!





Тема Re: Пахомова и Горшков:)))нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано11.12.14 00:25



Ей го нашто момиче:





Тема Fresshhh!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано11.12.14 06:45



Карах кънки едно време. Беше велико!

Сега те ме карат повечето време.
Никога няма да забравя тренировката (преди ужасно много години), на която за първи път ни обясниха как се правят 'пресечки'. Преживения шок се очерта доживотен за мен. Как е възможно да вдигаш крак/кънка във въздуха, кръстосваш го над другия на завой с цел набиране на скорост и не се разпльоскваш върху леда?!
Към днешна дата бръмкам с кънки в обедната почивка няколко пъти седмично тука: Правя си густото с еднакво-можещи-работещи-възрастово-съвпадащи. Вечерно време същата тази пързалка се завладява от високи скорости, пируети, подскоци и пр страхотии за лежерните кънкьори.



Тема Няколко години назаднови [re: Lira Emerald]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано11.12.14 07:13



Прибирам се една вечер след работа шофирайки в обилен снеговалеж и безумен трафик. Изтощена, кисела, нещастна...и пр. Докато се отваряше гаражната врата забелязах приближаващи се силуети през падащия сняг. Свалих стъклото, за да видя по-добре, че не халюцинирам. Тогава чух прекрасна коледна песен! Съседските деца се прибираха от пързалката нарамили шейни, ски, влачещи кучета и пеещи от сърце под обилно сипещия се сняг. Беше приказно-незабравимо!!!





Тема Re: 100 години назаднови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано11.12.14 08:24



Аз пък се просълзих от кънките й.

И аз се просълзих





Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: О, да!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано11.12.14 14:33



Тези бяха фаворитите...така е:)))





Тема Re: 100 години назаднови [re: PYTnik]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано11.12.14 16:36



Тази девойка трябва да е доста добра, щото само като си представя какво е да се изтърси по тез бели, дебели бедра връз леда... и аз се просълзявам.



Тема Re: Нещо интересно:)нови [re: Lira Emerald]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано11.12.14 18:07



Гледах до сега и им се радвах. В предаването "Пусть говорят"...среща с шампионите през 2009г. Представят децата им, интервю и с тях...много мило предаване за Ирина и Александър...чак сълзи отроних:))...от радост:))





Тема Re: 100 години назаднови [re: Raf OFecin]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано11.12.14 18:11



Имам на разположение и по слабички, но реших, че за поручика ще трябва нещо по - закръглено, личи и , че е родена хокеистка...
...добре е хранена...


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: Fresshhh!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано11.12.14 18:16



Ама много ти се радвам аз на теб:)))



Кажи да те снимат на кънките и постни да те видим в опит за пирует



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано11.12.14 23:36



Карал съм ей така аматьорската, като за начало там където сега е зала "Армеец". Първите на които се качих бяха "хокейни" / без зъбци / и после, като отидох в "Зимния дворец" / Студенския град / се качих на "фигурни" и с такава лекота се пребих, че чак аз се изненадах.

Но пък ми бе голям кеф, когато се научих да се оттласквам и засилвам със зъбците... И все пак "хокейните" по ме кефиха.
Запомнил съм едно правило от каките тогава: "Паднеш ли на леда ВЕДНАГА прибирай пръстите на ръцете под тялото, да не ги ОТРЕЖЕ някой с кънките си".
Винаги се намираше по някое "пумпалче" виртуоз пред което изглеждах, като паркирал Камаз.



Тема Re: Зимни кънкинови [re: Lira Emerald]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано11.12.14 23:41



Не изчетох цялата тема, ама изгледай филмчето "Кънки с остър връх" , ако не си вече де.





Тема Re: Зимни кънкинови [re: Noy BG]  
Автор I3p (.•>)
Публикувано12.12.14 20:57



о да. правило №1 - щом паднеш - прибирай пръстите веднага!
а ако си момиче, или малко дете - вдигаш ръце нагоре, както си по дупе на леда, и веднага някой от префучаващите по-големи те вдига и си пак на манежа : )



Тема Re: 100 години назаднови [re: PYTnik]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано12.12.14 21:00



... леко пълничка, но иначе спортна... браво... не я е срам, ми ще настине... не се пазят младите, не се...



Такава е на любовта мощта,
че възвишава низките неща.


Тема Re: 100 години назаднови [re: sladunka medunka]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.12.14 21:17



Фногу си добре девойката!
Истинско бъбрече!



Разбира той Пътника от жени!

Редактирано от oberleutnantRzevski на 12.12.14 21:17.



Тема Re: 100 години назаднови [re: sladunka medunka]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано12.12.14 22:49



ееееех... да бях на поручика на мястото, пък да обуя кънките...




Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: 100 години назаднови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано13.12.14 00:14



... ам, аз не казвам, че е зле... ок, оставям ва фа са просълзявате или да обуете кънките

изберете сами...

Такава е на любовта мощта,
че възвишава низките неща.


Тема Re: 100 години назаднови [re: PYTnik]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано13.12.14 00:14



...

Такава е на любовта мощта,
че възвишава низките неща.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.