Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: За пушенетонови [re: Black Wolf]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано30.05.13 21:49



Лично ти не пушиш, но ти е много приятно да те опушват и след като влезнеш някъде където се пуши после да се налага да си переш всички дрехи защото вониш от 2 метра на цигари, а също така и косата ти да вони нали?

Точно пушачите са най-големите талибани, никой не им забранява да си пушат навън и в къщи, само да не тровят околните. Ами какво ще кажеш за персонала на подобни места където искаш да се пуши? Значи тези хора трябва да дишат 8-10 часа на ден отровите на неталибаните, така ли?

science is about doubt


Тема Re: За пушенетонови [re: Лил]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано30.05.13 21:51



Малко е странно наистина. Тъкмо бяха започнали да се примиряват ... сякаш.

Освен да са купили Евгени Дайнов - не виждам друг очевиден дивидент обаче.



Прав или изправян.

Тема Re: За пушенетонови [re: Nerv]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано30.05.13 22:00



Никога не е имало закон, който да задължава някой да пуши, да диша, да посещава определени места, да си плаща че не пуши. Кой как се чувства е субективно понятие





Тема Re: За пушенетонови [re: 2biri]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано30.05.13 22:07



Вярно е това, но не всичко което правим или не е в следсвие на законите.

Мисля, че трябва да има някаква регламентация. Не може просто да се следва принципа -който не му поняся да се изнася. Виж примера от най първия ми пост. В доброто старо време се пушеше и в самолетите (особено тези на АЕРО-Флот). Да си призная в пушеческите си години - никой не би ме възпрял да си пална цигара в самолет с място за пушачи на 8 часов полет от Аруба до Амстердам например. Знаейки обаче че има опасност да ме изкарат на крилото да си допуша фаса, т.е. предварително знаейки правилата не ми е било чак такъв проблем. ПО летищата е друго нещо.

Прав или изправян.


Тема Re: За пушенетонови [re: Nerv]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано30.05.13 22:27



Законите определят правилата. Инак си правим квот си искаме, това е друго



Аз заминах със самолет с пушене. Един дядо изпуши поне кутия арда до мен, беше ужасно.
Първият път се върнах с лепенки. Това 12 часа полет. Това е правилно, нищо че не е лесно. Но като сляза след 12 часа на летище, на което да се крия като диверсант, щото не мога да си покажа носа на въздух, щото имам още 2-3 часа, това вече е глупост. Не може да съм по-мръсна и миризлива от самолет. Някъде се размива логиката.



Тема Re: За пушенетонови [re: Black Wolf]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано31.05.13 00:23



Аз не, че не съм ЗА за правила, ама....те така утре може осъмнем, че е забранено сервирането на месо в заведения.
Нищо де - поне ще ходим на сватби на хомосексуалисти и ще стават приемни родители.
Даже може и хетеро-двойка да се окаже престъпна.
Да си има заведения за непушачи и заведения за пушачи - особено нощем.
Веднага обаче ревва някой запенявен, че той можел да иска точно там да отиде и да не му пушели.
По принцип съм против приемане и отмяна на закони, а ла "иде ми - дойде ми".
Ама то....утре може имаме право да пием само сокове от моркови и цвекло.
Незнам каква е тая мода, но правата ни са обратно пропорционални на тея на домашните животни.
А и дивите.
Реално не ми дреме за едното пушене - въпроса е принципен.
Утре и закон за облеклото ще има.
То се почва така ....яваш-яваш.
Къв е проблема да има заведение за и само пушачи.
Дискриминация било. А другото не е ли?
Няма някви побеснели лелки да ми казват ко да правя - да не седят около мене - и без туй са ми дразнещи.
И аз искам кат вляза да се подстригвам да не гледам как къпят някоя си и да смърди на химиите, дето я боядисват.....ми то смърди на варена кокошка и бояджийски цех.
Примерно де.
Примери бол.
Затова трябва да има за всички.
На който не му харесва - да не ходи там.
Преди си имаше заведения /някои/, дето си бяха отделени залите - то все едно 2 различни. В залата за непушачи - пролетен ветрец и грам миризма на цигари.
Незнам - тоталното ограничаване на свободи, започва с малки хапки.



Тема Re: За пушенетонови [re: ya2011]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано31.05.13 00:35



Лично ти не пушиш, но ти е много приятно да те опушват и след като влезнеш някъде където се пуши после да се налага да си переш всички дрехи защото вониш от 2 метра на цигари, а също така и косата ти да вони нали?

Начи - добре че са цигарите, та да пернете дрехите и да измиете косата.





Тема Re: За пушенетонови [re: Nerv]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано31.05.13 08:15



Може би, не се изразих правилно за думата "офис", както и пуши на работно място нямах предвид затворено помещение.
За щастие или за съжаление повечето работни места стават като "капитански мостик" с развитието на техниката , по специално на компютрите като средство за комуникация.
Напълно съм против пушенето в затворени помещения без вентилационна техника / все пак и пушачите са хора/ независимо от климатичните условия.

За това какво ядем, какво дишаме и в какво поле живеем не ми се отваря дума.



Тема Re: За пушенетонови [re: 2biri]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано31.05.13 08:52



С този пост съм напълно съгласна.



Тема Re: За пушенетонови [re: ya2011]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано31.05.13 09:29



Всеки когато отива да работи някъде / тук става въпрос за заведения/ знае къде отива и дали може да се съгласи с условията.

На заведения / изключвам бизнес срещите, ресторантите за хранене/ се ходи предимно човек да се отпусне или да празнува.
На мен също може да не ми допадат децибелите, вида музика, облеклото, но не ходя и работя в дискотека, кръчма или стриптийз бар.

Под общество се разбира се разбира аз, ти и всички останали / от...до/ и ако седнем на тротоара на кръстовище и си мислим, че си пием кафето на алпийски въздух, крещейки като диваци да си чуем думите и ни побутва и подритва всеки минувач, но ние сме щастливи, че " сме видели хора и хората магаре" е доста по- голяма вероятността някой пушач, използвайки правата си крачещ със стъпка "Прометей" в 21 век да ме използва за пепелник.

Иначе, аз рядко ходя в заведения и то по повод или отпускане. При двата случая нямам намерение да подпирам входната врата или да охранявам задния двор. Нямам намерение нито себе си да притеснявам, нито който и да е друг, а критичните погледи ми идват в повече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.