Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: За пушенетонови [re: ЛAMБИ]  
Автор sachog ()
Публикувано30.05.13 20:41



и аз съм пушач, но кажи защо непушеща Европа е вкарала тютюна от "нецивилизованите", но богати места със силата на кръста и огъня...



Тема Re: За пушенетонови [re: sachog]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано30.05.13 20:47



В 21-ви век ще е малко прекалено да мерим със средновековен аршин.





Тема Re: За пушенетонови [re: ЛAMБИ]  
Автор sachog ()
Публикувано30.05.13 20:54



не знам защо се замислям за Корпоративна банка и Булгартабак. Може и да не ми отговаряш...банкерю



Тема Re: За пушенетонови [re: sachog]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано30.05.13 21:08



ще спираш да се нахраниш по пътищата само там, дето спират големите камиони!
Няма начин да сбъркаш!
В хепита не спирай - малък брой клиенти с огромна надценка знаеш какво говори - дългозамразявани храни!



Тема Re: За пушенетонови [re: Black Wolf]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано30.05.13 21:15



Аз не мога да разбера как се налагат тия забрани и разрешения без сериозни обществени дискусии. Все пак не касае пет човека, а огромен процент от населението и бизнеса. Колко сериозни дискусии е имало? Ама не сериозни в смисъл "аз съм пич и ще си пуша" вс "аз имам права и астма", а наистина сериозни?

Аз пуша. Логично е да не пуша в болница, в институция, в къща, където не се пуши. Имам дете. Логично е да не искам то да пуши. Нека има положителни кампании, а не "а си запалил, ще ти се спаружат дробовете, ще ти се увреди спермата, ще умреш в мъки".

Подобна мярка, ако се прави с благородна цел, изисква инвестиции и време. Може ли на всеки 1-2 години да се събужда някой с гениални идеи? И с никакви алтернативи. Ще забраним пушенето, но ще продаваме цигари. Тоест невинните дечица да дишат гадния дим на лошите родители у дома, а не в заведение. Което помага на никой - само замазваме свършена работа.

С кво е по-лошо от хапченцата в дискотеките, бутилката в училищния двор и боцканията в подлезите? Щото едното пречело само на този, който го прави. Ми аз предпочитам детето ми да пуши, отколкото да се друса. Някой ако смята, че другото е щадящо здравето на околните... ще ме извинява



Не може толкова голям процент "болни" да се лекуват с ампутация. Не е ефективно. На колко от пушачите са им предлагали безплатни табекс, никорет, програми за отказване?

По какво се различава зависимостта от тютюн, алкохол, захар, работа? Гадни зависимости. Не съм чула за заведение без алкохол (дори в повечето сладкарници има), за такова без вредни въглехидрати, за мерки против работохолизъм. Аз съм алергична към други неща, не към цигари. Алергията към тревен полен е много широко разпространена - не знам да има масови мерки за унищожаване на тополите с техните пухчета или мерки за залесяване на населените места с нецъфтящи видове. Не знам да съм роптала или мрънкала. Кихам си, като стане по-зле си пия хапчетата и си вървя там, където вървят хората. Обаче аз наистина нямам избор.

Непушачите винаги са имали избор. Никога не е имало закон за задължително пушене. Просто търсенето и предлагането са наложили заведения за пушачи. После влезе ограничението - зали, вентилация. Няма собственик, който да пусне пушачи, ако има търсене и печалба от непушачи.

А, да, пътувам с градски транспорт. Една бабичка скоро умря в автобуса. Пътуващите я знаехме. Ужасна миризливка, ама страхотия. Слизала съм. Половината автобус се изнасяше. Няма закон да й казва колко да мирише.

Редно да се вземат сериозни мерки за намаляване на тютюнопушенето. Но те трябва да се случват с години, а не тоз месец - има, другия - няма. И трябват пари. Много пари. И алтернативи.

Не може да копираме законите, а да не копираме разходите. Доводи като "в цял свят" са много смешни. В цял свят това се прави от десетки години и се мисли много сериозно по въпроса. Тук нищо не се прави, само се гласува.



Тема Re: За пушенетонови [re: 2biri]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано30.05.13 21:18



Аз не мога да разбера как се налагат тия забрани и разрешения без сериозни обществени дискусии.

Защото голяма част от псевдо елита ни смята, че народът е едно стадо, на което покажеш ли му сопата - играе ти по свирката...

В отговор на:


Непушачите винаги са имали избор.




Не съвсем, не съвсем. Виновно да се повторя...

Прав или изправян.

Тема Re: За пушенетонови [re: Silverado]  
Автор sachog ()
Публикувано30.05.13 21:21



дааа ама има дупета с къси полета...не гледай нагоре, защото не струват у ...сурат...явно ги избират по онова... Абе аз съм камила и издържам без...нищо

и при големи преходи. Знаеш ли, че и магистралките не ги закачам...



Тема Re: За пушенетонови [re: Nerv]  
Автор Лил ()
Публикувано30.05.13 21:25



Чудя се от какво искаха да отклонят вниманието, та пуснаха пак тази полемика за и против пушенето. Ясно е, че хората са разделени, ясно е, че всички имат отношение, и то активно, защото всеки е засегнат. Не е като с Левски и ЦСКА, където неинтересуващите се от футбол не ги засяга.
Та се чудя защо пак се завъртя това: да отклонят вниманието от новия парламент? от новото правителство? от старото правителство? от острите предизборни политически емоции? Тази политическата инженерия не мога много да я разбера.



Тема Re: За пушенетонови [re: Лил]  
Автор sachog ()
Публикувано30.05.13 21:29



това е на старото правителство, за да се види кави антиевропейци са социалистите



Тема Re: За пушенетонови [re: sachog]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано30.05.13 21:46



Знаеш ли, че и магистралките не ги закачам - то само туй и оставаше - да рискуваш после, като го отръскаш, да падне част от него.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.