Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 30.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Спомени от една спартакиаданови  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано10.02.08 15:51



В далечната 1979 бях школник в НшЗО Хр. Ботев в Плевен.
Бяхме по това време единственото поделение в България в което не се играеше сутрешна физарядка ,за сметка на което всеки божи ден по 2часа дневно имахме тренировки за масова гимнастическа композизия за няква си 5-та спартакиада. После лятото мисля бяхме около месец в София където същата бе представена на стадион В. Левски.
Тази гимнастическа композиция бе заснета на лента ,и после на всички набори след нас е била показвана заедно с филма хан Аспарух (където също школници са били статисти)като част от историята на школата.
Мно бих искал ако някъде в някоя филмотека или забутан някъде в нета има архивни кадри от тази спартакиада да ги имам и да ги видя.
Мисля че част от гимнастическата композиция бе играна и за някакъв празник в Плевен след като се върнахме от София , мАЙ БЕ ЗА НЯКВА МАНИФЕСТАЦИЯ НА 09.09 същата година.
Някой ако знае нещо за това събитие или знае къде мога да намеря материали за него моля да сподели.

....ДА МУ БЕРА ЛАЙКАТА....



Тема Re: Спомени от една спартакиаданови [re: мyнти]  
Автор Шилo (европейче)
Публикувано10.02.08 16:44



За видеоматериали не знам, но имам споменни такива в главата си.
Бяхме на тази спартакиада с мъжа ми - тогава още гаджета студенти. Помня кал и дъжд. И ние се скрихме в някаква сграда. Бяхме много хора. имаше музика и песни- за танци място нямаше. Помня и някаква случка с паднало стълбище и пострадало войниче. Казаха, че не е ударен лошо...

това го бях забравила, но ще следя темата ти с интерес:)

Щастието идва при веселите!



Тема лудвaш мe нaпрao!нови [re: Шилo]  
Автор Gatsby© (МногоГамен)
Публикувано10.02.08 17:05



кaзвa ce "c мъж ми":)

нямаш шанc, знaчи изпoлзвай гo




Тема Re: Спомени от една спартакиаданови [re: мyнти]  
АвторПeтъk (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 17:11



ммм, а композицията ви по-хубава, по-добра ли беше
от тази на спартакиадата от 1980 в Чехословакия ...



ама, честно ?!

P.S. Hint: в композицията от горния линк нещо слабо е застъпена правата
линия на partiata s glavno "p"



Тема 1967/8нови [re: мyнти]  
АвторGatsby© (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 17:31



ce caмoрaни eдин мнoгo гoтин приятeл oт Плeвeн.
дa нe мaчкa c тaнкoвe мaцкитe в Прaгa - вoeнeн cъд, уcъдихa гo.

нo пocлe?...бил e cигурнo гoлям шeгaджия тaм, щoтo cлeд 4 мeceцa изчeзнa - гoбят му ce cлeдитe - рoдитeлитe му и дo днec нe знaят, къдe ca му кoкaлитe, Бeлянe..., другaдe?...cичкo caмo прeдпoлoжeния - пишeм ca 2008:)



Тема Re: Спомени от една спартакиаданови [re: Пeтъk]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано10.02.08 17:48



Не, не е по-хубава .... чехите са най-майстори в тия безмислени масоФки ....

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема ти нe cпaмиш - щoтo никa e "мунти"нови [re: мyнти]  
Автор Gatsby© (МногоГамен)
Публикувано10.02.08 19:45



нeмa лoшo - прoдължaвaй дa нe cпaмиш



нямаш шанc, знaчи изпoлзвай гo


Тема Re: Спомени от една спартакиада [re: Пeтъk]  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано10.02.08 20:03



Наистина бе добра , цялата композиция на стадиона бе от 2400 човека .
Половината бяха със знамена а другата половина с винтовки.
Всички бяхме с някакви бели гимнастически клинове и червени потници.
Но най интересното бе за дъжда който говори шилото.
Цялата тази композиция се играеше на един килим на зелени квадра постлан на целия стадион . Генералната репетиция мина перфектно,после заваля дъжда и работниците прибрали килима . Точно за премиерата когато килима бе отново постлан, при поставяне на номерата на редовете към трибуната по които се орентирахме при играта бяха объркани, в единия край почва от 47а в другия завършва на 48 ред. И като почна една бъркотия в началото , добре че навреме се осъзнахме и почнахме да играем по памет без да се съобразяваме с номерацията та спасихме играта.На финала имаше и прашутисти които се приземяваха в петте лъча на петолъчката и един с трибагреника в средата.
Беше вълнуващо преживяване.

....ДА МУ БЕРА ЛАЙКАТА....



Тема Re: Спомени от една спартакиаданови [re: мyнти]  
Автор Stephanie (неФорестър®©™)
Публикувано10.02.08 22:12



Мога да ти сканирам мои снимки. По онова време бях в отбора по художествена гимнастика на Икономически Техникум "В. Левски"( сега Търговска Гимназия) гр.Пловдив.( останалите- не се смейте-това са фактите)
Помня тази Спартакиада, помня начертаният с точки стадион, помня Тотка Крумова, помня си трикото,( което беше гадно, но нямаше как), обилната храна и изморителните тренировки.
Една приятелка ми отряза собственоръчно бретона. Още ме е яд, но в момент на постоянно влизане на коса в очите му се ядосах.
Едва ли пазят архив на това събитие.
Бях снимана и в един документален филм (малко преди тази Спартакиада)- не го пазят. Или аз не съм търсила на подходящото място или след 10 ноември миналия век са ги бракували без полезен отпадък.


Абре мyнти,какви спомени са те натиснали? От пантивека........





Тема Re: Спомени от една спартакиаданови [re: Stephanie]  
Автор Stephanie (неФорестър®©™)
Публикувано10.02.08 22:16



И не поВня квадрати- честно..аз трябваше да внимавам за точките....
Стъпваше се на определи места.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.