Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Спомени от една спартакиаданови [re: мyнти]  
Автор пипoтeнyзa (ентусиаст)
Публикувано11.02.08 13:04



Никакъв спомен нямам за това грандиозно чудо:) Обаче пък обяснимо, лятото на въпросната 1979 година ме тресяха любовни трепети и кандадатсктудентски вълнения:)
Затова пък имам спомени от минали спартакиади, които бяха на някакво местно ниво. Първо по физическо не правехме нищо друго, освен да учим някакви смахнати упражнения, след това почнаха тренировки след училище, а преди самата спартакиада няколко дни изобщо не ходехме на училище, а ни запираха на градския стадион и по цял ден всияхме там, като търчахме напред-назад като изоглавени. Спомням си, че нашите точки за местата бяха от вар или от това, с което се чертаят линиите по стадионите. Много гаден спомен ми е, за жега, жажда, пот и истерясали учители по физическо, които крещят като ненормални за да накарат един стадион хлапета да се движат както те искат и да се постига някакъв синхрон. Спомням си, че учителката ни по физическо си изгуби гласа и беше много нещастна, защото не можеше да вика, а ние страшно се кефехме от факта:) От самата спартакиада нямам също никакъв спомен:) Може би тогава за пръв път съм развила тази фобийка, която си имам, не понасям да стоя в тълпа от хора.



Тема Re: Спомени от една спартакиаданови [re: мyнти]  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано11.02.08 15:28



Ето това вече ме развесели:
- Г-н министър, нека да започнем по-нетрадиционно за Вас, като финансист, но по-разбираемо за нашата военна аудитория. Били ли сте в казармата и с какво сте запомнили войнишката служба?

- Както всички, преминали през военната служба, и аз пазя в себе си много спомени от казармата. Най-яркият от тях е от първата година, когато бях едновременно войник, ученик и гимнастик. Школата за запасни офицери, където служех, бе ангажирана за участие в масова гимнастическа композиция.


Ето и цялото интервю:http://bgarmy.eamci.bg/Scripts/isapiVWB.dll/theme?THEMEID=63731
....ДА МУ БЕРА ЛАЙКАТА.... [image]http://i.dir.bg/melo/data/color/8580484.gif[url[

Редактирано от мyнти на 11.02.08 15:32.



Тема Re: Спомени от една спартакиаданови [re: мyнти]  
Автор Лил ()
Публикувано11.02.08 15:57



Спомням си и аз, въпреки че пряко не участвах. Бяха решили да вземат само горните класове от софийските гимназии за фон и аз не попаднах в селекцията, което беше жесток удар, но ходех с приятелките си заедно и на репетициите, и на генералната репетиция. Вдигаха някакви флагчета. Спомням си войничетата с гимнастическата композиция, която се казваше нещо от типа ВМК на БНА, дано не бъркам абревиатурата. Имаше някаква заигравка с тях, нещо или на тях им бяха дали вода, а на учениците - не, или обратното и настана едно напиване на води, което подейства доста освежаващо на войниците. Но нямаха много шанс, милите войничета, стадиона беше пълен и със студенти. Медицинска академия бяха само по едни спортни гащета, почти нуди, те не че войниците не бяха само с долнища на анцуг, ако не греша. След репетициите в парка наставаше голям купон. Спомням си и това объркване с точките, в интерес на истината и фонът нещо обърка, но не беше забележимо. Даваха го по телевизията, сигурно може да се изнамери, но надали е било нещо ценно като композиция, по-скоро като спомени.



Тема Re: Спомени от една спартакиаданови [re: мyнти]  
Автор kerri (непознат)
Публикувано11.02.08 18:53



А,да,спомням си,беше наистина страхотно преживяване!Вместо на бригада ходехме на тренировки.Бях за 10 клас и ние се оглеждахме в батковците войници,помня.Голям купон се получи



Тема Re: Спомени от една спартакиаданови [re: мyнти]  
Автор Stephanie (неФорестър®©™)
Публикувано11.02.08 21:44



.. а ти не знаеше ли... и той е човек.... не е бил винаги министър...
времената се менят...



Тема Re: Спомени от една спартакиаданови [re: Лил]  
Автор Stephanie (неФорестър®©™)
Публикувано11.02.08 21:46



...имаше изискване относно килограмите и ръста на гимнастичките... сигурно си имала малко в повече....не знам..



Тема Re: Спомени от една спартакиаданови [re: Stephanie]  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано14.02.08 10:06



Някой спомена за обилното хранене,така си беше, бяхме на разклатка на ВВС,а тя е най калоричната в БНА. Бяха ни разквартировали на четвърти километър в поделението в едни хангари,тренирахме на стадион червено знаме и след едно месечна тренировка по него заприлича на прскубан селски мегдан.А плочките ни бяха едни капачки от буркани забити на съответното място с пирон в тревата. Имаше и някво безплатно пътуване за учасниците в спартакиадата по градския транспорт по онова време.По същото време вървеше и златния Орфей чиито гост бе Прешънс Уилсън . Изнесе и концерт в София на който бях ,за това време си бе събитие изпълнител от въд желязната завеса да пее в БГ.
Имахме и полева баня в края на поделението в едни буренеци ,след всяка тренировка се къпехме . Голяма атракция бяхме така загорели и голи за служителките от съседното ведомство.

....ДА МУ БЕРА ЛАЙКАТА....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.