Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 20.09.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Светят ми стоповете! ХЕЛП!  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано24.10.04 13:08



Здравейте!
1. Предистория:
Вчера на връщане cossy забеляза че ми светят непрекъснато стоповете. Всичките-т.е. двата странични и средния(третия).
Опасно и крайно неприятно за колите отзад. Бях правил разни допълнителни свързвания и помислих, че някоя жичка се е разкачила. Наивник!
2. Констатациите от днес.
2.1. Като запаля колата-веднага светват стоповете;
2.2. Всичко съм свързал правилно;
Хрумна ми мисълта че е блокирала машинката за стоповете. Легнах под таблото и наистина видях едно цък-цък кляче да се подмята свободно.
При тази манипулация-изкривен с глава под таблото а със задник навън, случайно натиснах педала на спирачката. И....маменцето му! Серво ефекта го няма! Педала е твърд. Угасих колата-натискам педала-твърд. Паля мотора-педала пак твърд. Няма го пропадането! Еми не ми работи сервото, ясно по дяволите.
3. Та въпросите ми са следните:
3.1. Може ли разкачената цък-цък машинка да влияе на сервото и как?
3.2. Няма логика при развалено серво да ми светят стоповете-нали? Или ...?
3.3. Дали съм спукал мембрана?
3.4. Какво да правя и да очаквам?
Спирачки имам. Тръбобровода за вакума също визуално е добре и стои на място.
След обяда и утре ще чета литературата, но кажете Вие какво мислите че направо ми се стъжни от мързел.
А и да я карам на сервиз с тези светещи стопове е също неприятно.
ХЕЛП!



Тема Re: Светят ми стоповете! ХЕЛП!нови [re: Щ-3O4]  
Автор asbeas (новак)
Публикувано24.10.04 13:30



Ето един начин да си пробваш сервото дали ти работи:при угасен двигател помпаш спирачките 3-4 пъти и задържаш педала натиснат,след това палиш мотора и педала трябва да потъне още, в противен случай не ти работи



Тема Пфууу...нови [re: asbeas]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано24.10.04 15:22



Голяма съм паника. Да, така както казваш се пробва сервото. Но колко трябва да пропадне...знам ли. Та сега се качвам от работилницата пред блока.
Стоповете са ми светили поради откачена машинка. Намира се на планка над педала. В планката е пробита профилирана дупка. Отгоре се надява машинката, отдоле се хваща с профилирана "гайка" пеперудка. Не е точно гайка и затяга на четвърт оборот. Просто предишен собственик или най-вероятно майстор е сложил отгоре и гайката и я е набутал със сила в дупката. Оправи се, не светят стоповете когато нетрябва.
За сервото-мислех да го пробвам като извадя маркучето от щуцера, но толкова е затегнато че ще счупя или щуцера или ще скъсам маркуча. Както и да е, качих се да я поразходя, вдигнах оборотите, педала стана мек и приятен както си го знам.
Изглежда при опитите сутринта при многобройните проби палене, гасене, натискане на педал, не съм дал време за изравняване на наляганията и затова не съм усещал разлика.
Заключение:-):
Стоповете работят нормално, усилвателя също работи... Но все пак още остава съмнението. Защото вярно че пропада педала, но дали пропада толкова колкото трябва... Това може би ако се сетя някой път на сервиз да отида да замерят вакуума.
Та само дето изнервих жената.. Все се чуства на второ място горката.



Тема и аз забелязах...нови [re: Щ-3O4]  
Автор DigiPro ()
Публикувано24.10.04 20:13



като карах след теб че много лампи светят ама си помислих, че си забравил фаровете за мъгла. Е важното е че не съм те блъснал заради тия стопове

Ford Fiesta 1,1i, 91г.


Тема Важното е да пропаданови [re: Щ-3O4]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано25.10.04 10:25



Важното е педала да пропада. А това колко ще ти пропадне като запалиш колата, надали някой може да ти каже в сантиметри и милиметри - всичко си зависи от състоянието на накладки, дискове и самото серво.





Тема Мерси за моралната подкрепа!нови [re: brock]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано25.10.04 11:51



Стоповете вчера ги оправих, а днес сутринта спокойно натиснах педала на спирачката, запалих, и той пропадна както си го знам. Всичко е наред.
:-)) Хубаво че в паниката не си разглобих сервото :-)



Тема Re: Мерси за моралната подкрепа!нови [re: Щ-3O4]  
Автор Mircha ()
Публикувано25.10.04 12:16



Радвам се, че си се оправил!

И понеже темата е такава, да попитам: Колко, горе-долу, след като загасиш двигателя педала остава мек? При мен като загася най-много след 20сек. педала се одървя.


Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка

Тема ми и при мен е така,нови [re: Mircha]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано25.10.04 12:31



долу горе след толкова става и при мен твърд. Но аз направих вчера грешка: Натискам няколко пъти педала,паля, гася, паля, гася, натискам и т.н. и просто не съм дал възможност(време) на налягането да заеме крайни стойности. Т.е. все съм достигал някакъв среден ход. Нали ти казвам-дес сутринта-потъна като в масло. Кеф. И друго забелязах, макар че е естествено: Понеже е свързан с ъс смукателния колектор-подналягането зависи от оборотите. Което е наистина добро решение. Голяма скорост-високи обороти-голям вакуум-облекчено и сигурно спиране.

Редактирано от Щ-3O4 на 25.10.04 12:39.



Тема Аз малко се притеснявам...нови [re: Щ-3O4]  
Автор Mircha ()
Публикувано25.10.04 13:45



... защото тук някой беше писал, че при него след гасене има вакуум за 7-8 спирания.

Мислех си - дали не губя подналягяне отнякъде, та затова питам. Щом и при тебе е така, значи всичко е ОК (или и двамата сме дефектни).


Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка

Тема е то и при дефектен усилвателнови [re: Mircha]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано25.10.04 14:09



пак ще спираме-но само от механичната сила на натиск. Така че това 7-8 спирания нищо не ми говори :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.