Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 11.06.24 
Футбол
   >> ФК Литекс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема ФК Литекс-пансион за заслужили пенсионери  
Автор pitomec (непознат )
Публикувано30.05.05 14:34



Ако Шлюпко Петрович е треньорът който ще помогне на Литекс да заприлича на истински отбор,аз съм трамвай Само се чудя кой номер да си харесам А дори и да направи така,че да спечелим някоя и друга точка в повече,то ще е за сметка на едни мноооого дълги и скучни мачове у дома и навън.Абе хора от управата на Литекс,Вие акъл имате ли ,бе Ами той г-на Шлюпко си носи некролога в джоба,бе хоракакво може да се очаква от него и най-вече от неговата демодирана концепция за играАми той ако беше много добър,нямаше звездашите да го ритнат по задника ,а да не говорим,че той не става за треньор в Китай,а ние ще чакаме да е добър треньор в Европа



Тема Re: ФК Литекс-пансион за заслужили пенсионеринови [re: pitomec]  
Автор pitomec (непознат )
Публикувано30.05.05 14:48



Бесен съм и днес май сам ще си говоря Та искам да кажа на всички които имат взимане - даване с ФК Литекс,че и без това рехавата публика в Ловеч,съвсем ще проредее от Шлюпковите "модернистични" схващания за футбола и нищо чудно повечето мачове в Ловеч да се радват само на присъствието на Гришата и някой от гавазите му,клатимандалата-храненици на заплата около него и...оркестъра Вярно е че на днешно време футбол се прави с пари...но когато има пари е нужен и мъъъъъъничко акъл,а май точно това нещо не се среща при хората от управата на Литекс Бе може ли да се очаква от пенсинер да съживява футболен отбор... Дано да съм лош пророк,и ако Шлюпко Пенсионера ни направи шампиони следващата година ,тука пред всички ще си посипя главата с пепел,публично ще се извиня и ще призная,че не разбирам абсолютно нищо от футболАма май е по-вероятно Осъма да потече нагоре отколкото Шлюпко да направи нещо добро за футбола в Ловеч Пенсионерско сиропиталище ФК Литекс



Тема По-спокойно....нови [re: pitomec]  
Автор BeнaбилиМодератор (5-18)
Публикувано30.05.05 16:58



Нека видим какво ще стане, пък тогава да плюем

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: По-спокойно....нови [re: Beнaбили]  
Автор Zdraveca (Lovech)
Публикувано30.05.05 17:52



Тоз път и азю искам да оплуя лупко предварително.То от как счупи стомните фада няма нали я знаите приказката .
Хората искат да ни дадат титла ние не я щем тва е моя коментар.
Решил сам на мач ще отида чак в групите на уефа . Само да посмее някои да ми каже че не е правилно ! С тоз искуфелия нервите си не късам!



Тема Re: По-спокойно....нови [re: Zdraveca]  
Автор BeнaбилиМодератор (5-18)
Публикувано30.05.05 18:40



Ами аз ако съм в Ловеч ходя и това е. Ама аз съм си аз

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Приемаш ли?нови [re: pitomec]  
Автор shevchenko (Ицках Шум)
Публикувано31.05.05 21:54



Ако вземем дубъл искам на последният мач с транспарант : "Люпко ти си най-великият",да се снимаш и да ми пратиш снимката на майла :))? И сигнатирата ти ще има нещо общо с Люпко също :) ок?



Тема Относно Люпконови [re: pitomec]  
Автор shevchenko (Ицках Шум)
Публикувано31.05.05 22:40



Така първо - ти кой искаше да ни стане треньор - триумвират измежду Феро,Тройчо и Гочето? -)))

Така сега си спомням за една саттия,която ще цитирам по памет -)))Нещо като парелел м/у най-успелият български треньор Василев и Люпко

След мача Ювентус - Левски 1:1,в който говедата бяха тотално надиграли Ювентус,а Карлоо Анчелоти пускаше изплашен Зидан и Индзаги, Люпко на поредните похвали отговори:"За какво ни хвалите толкова,нитосме победили Ювентус,нито сме ги отстранили ?!?!" .В същото време най-изпеченият български треньор остана доволен на три минавания на центъра срещу Ливерпул на Жерар Улие и промълви :"с българският футбол - до тук".Зашо ли? Защото Люпко е от тези,които и с Долно Койнаре и срещу Реал Мадрид да играе ще търси победата,а Георги Василев ще си намира винаги извинения.Та така де единият е широкоскроен космополит,покорил Европа,а другият регионалните лиги на Германия,родната А група и през свободното си време се отдава на селски туризъм в Арбанаси.

За съжеление само това са ми спомените,но статията беше широка и ако не беше от преди повече от година щях да пиша повече

Толкоз по темата.



Тема И забравих.....нови [re: shevchenko]  
Автор shevchenko (Ицках Шум)
Публикувано31.05.05 22:44



При първият си престой в Литекс - след 10 мача имаше 8 победи и 2 равни като само чудуто ни попречи да вземе и десетте мача - гол на Боримиров в 93-тата,а на мача с Бела само в продълженията изпуснахме три 100% положения -)))И това при супер тежка програма.След това всички помним сами абдикирахме първенството,за което вината не е в треньора......

за купата - спечелихме я.Взехем си я от комунистическото отборче в един мач на 100 метра от стадионът им и след като полувреме и половина и 2 продължения играхме с човек по-малко.Какво искате повече мама му стара?



Тема Re: И забравих.....нови [re: shevchenko]  
Автор eлия ()
Публикувано01.06.05 02:51



Много тъпо прозвуча това "комунистическото отборче"... направо замириса на подуянска ливада...
Наскоро размених няколко реплики с един човек от Стара Загора, който убедено твърдеше как Берое е най-силния и велик български отбор... защото видиш ли... били спечелили титла в "онези" години, когато политбюро решавало само между ЦСКА и левски-пд...
Смутолевих едно "Е, да..." - защото ми стана мъчно за този човечец... той искрено обича отбора си и достатъчно му тежи това, че няма успехи на които да се радва повече от веднъж в живота си.

Мисълта ми е... няма лошо да обичаме отбора си... няма лошо да подхвърлим закачка към съперника на терена... Има лошо, когато се подиграваме, хулим и обезценяваме постиженията на другите, постижения, подигравките с които показват собствените ни недостижими мечти...

Защото "комунистическото отборче" елиминира три дву и трикратни европейски шампиони, игра на три полуфинала, излъчи трима носители на Златна обувка и от редиците на ЦСКА излезнаха най-успелите български футболисти и треньори, постигнали най-големи успехи на национално и клубно ниво. И подобни пренебрежителни думи към този клуб, са нормални само за онези нещастни същества от покрайнините на София, но не и за хора.

Та... пожелавам ви някога да постигне и Литекс успехите на ЦСКА... в България и в европейските турнири. Пожелавам ви някога футболисти на Литекс да играят в европейските грандове и да печелят най-престижните трофеи на Европа, както това правят и са правили футболисти на ЦСКА. Пожелавам ви футболисти, носили екипа на Литекс да печелят Златни топки и Златни обувки, както това са правили футболисти на ЦСКА. Пожелавам ви бивши футболисти на Литекс да жънат победи като треньори на националния отбор, както това са правили футболисти на ЦСКА. Пожелавам ви Литекс да отстранява в Европа настоящи европейски шампиони, както това неведнъж е правил ЦСКА...
И чак тогава... ама чак тогава... пренебрежително изказване към ЦСКА може да бъде прието по друг начин, освен със снизхождението на коня, който гледа как жабката вдига крак да я подковат и нея...



Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор shevchenko (Ицках Шум)
Публикувано02.06.05 01:42



Много си права за едно - това е за спорове м/у вас феновете на комунистическото отборче и сините ви приятели от покрайнините на стлицата

Бил съм малък или още нероден,когато сте ги постигали всичките тия успехи затова ще си спестя коментара за тях,но не бих могъл да направя същото за моментното жалко червено отборче.Вие заедно с другият картонен гранд сте най-голямото зло на футболът ни и го докарахте до абсолютната нула,а именно да отпадаме от отбори като Беверен,Торпедо М,да се мъчим с Омонии,Зимбру и пр. а когато се изправим срещу някой средняк в Европа като ГАК или Брюж да пълним кошницата.Купувате съдии и мачове,налагате си келявите играчи в националният вследствие,на което и той започва да се проваля.Толкова си приличате с рогатите,че ако зависеше от мен - да се обедините още утре.И тия всичките футболисти,които били звезди в Европа са отдавна минало.Та вие замалко да провалите един от най-котиращи се футболлисти в момента на европейският пазар - Бербатов.Вие привържениците на червеното отборче създадено на ЦК на БКП.Добре че момчето е стиснало зъби,за да може сега да радва всички българи с отличните си изяви за Леверкузен и националният.А след Манчев,на когото предстои "невероятна" кариера в сегунда,трансферите ви приключват с преминаването на светльо Петров в Кубан Краснодарск.Или малко време мина оттогава?Да не говорим за великите ви европейски успехи срещу Галатасарай,Торпедо Москва и Омония постигнати прес последните години.Но вие феновете на ЦСКА (огледално приличащи си с подуенци) не отдавате голямо значение на това.За вас са ценни хартиените трофеи на домашна сцена постигнати с парите на Черепчо.Затова и ще бъдете мразени от привържениците на останалите отбори в България.Айде поздрави

Редактирано от shevchenko на 02.06.05 01:44.



Тема и ся кво ???нови [re: Zdraveca]  
АвторЛюбo (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 11:42



Май че и ти достигна до моето мнение... :

цитирам:

" Re: Аз пък неискам "фенове" като теб!!! [re: shevchenko] Темата е видяна: 355
Автор Zdraveca (Lovech)
Публикувано 21.04.05 18:51

Както се пее в песента ''Винаги сас ВАС".
Кво искате от отбора ония се прибрали 11 човека отзад и само се ритат на една картофена нива.Сега като бием локото ще сте парви фенове а?
Аз феновете поименно ще ти ги изброя но ти не си там.И без това повече от 50-100 човека не викат а семкари не ни трябват."

..................................................................................



Тема Re: И забравих.....нови [re: shevchenko]  
Автор eлия ()
Публикувано02.06.05 12:22



Няма да ти влезна в тона, от уважение към другите привърженици на Литекс в този клуб. Само ще отбележа, че ми заприлича като две капки вода на онзи привърженик на Берое, за когото ти разказвах.
Освен да се усмихна с великодушната усмивка на Големите... друг избор не ми оставяш.

И пожелавам успех на Литекс.. въпреки теб!



Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор shevchenko (Ицках Шум)
Публикувано02.06.05 18:12



А аз пожекалавам успех на ЦСКА в ЕКТ не въпреки теб Желая го от сърце на всички български отбори

А иначе великодушната усмивка на "големите" можеш да си я завреш.....знаеш къде Фактите са си факти и ти няма как да ги промениш колкото и да се усмихваш.От ерата Литекс ,най-запомнящото ви се евроучастие е стигането до втори кръг в УЕФА,колко сте силни само,нали? За трансферите вече споменах - в последните 3 години най-силният е Светльо Петров в Кубан -)) Сега си спомням,че писа и за треньори - всъщност няма как да не споменем,че този корифей на треньорската мисъл,а именно Тройчо е ваш кадър.6 гола от Чехия,6 от рязаните,5 от Австрия.Това е положението....

Сега предлагам да пийнеш една напитка и да огрееш света с усмивката си,което несъмнено отново ще бъде великодушие на "големият"


П.С. Много лошо за теб,че дойде Люпко - миналата година и купата ви взе и от първенството ви отказа



Тема Re: И забравих.....нови [re: shevchenko]  
Автор eлия ()
Публикувано02.06.05 21:17



О... ама то имало и "ера Литекс"??? Как да не се усмихна на това!

Възможно е и да е имало.. в региона на Плевенска област... Не забравяй, че имате толкова титли, колкото има Славия да речем...

Наистина за Литекс е добре, че дойде Любко... така ще имате възможност да се изравните с левски-подуяне по успехи - а именно отстранени европийски шампиони. Те вече отстраниха Любко... сега вие имате този шанс.

Що се отнася до Стойчо... всеки треньор си има своите загуби... Без треньорите произлезли от Литекс.. просто защото няма такива!

Изобщо какво имате да те питам? Нямате история, нямате минало, нямате легенди, нямате успехи и даже нямате неуспехи... С други думи... дали е имало Осъм или не.... дали има Литекс или не... дали ще има Литекс или не... футболната история на България няма да забележи...

Затова аз ще се усмихвам винаги... ти се усмихваш отскоро... и не за дълго... То и Проточанов направи Нафтата отбор... ама ги виждаме сега... И вие така... лижете подметките на Гришата... защото само на този мъж дължите и появата и съществуването си... Докато му писне...

И още нещо ще ти кажа за последно...
Добитъка си е добитък... ама поне ни прави скомина... и примерно ни боли от онези седем гола... докато осемте от вас дори не ни впечатляват... хилиме се... Лошо няма....

Не забравяй... че догодина, когато ЦСКА отново гостева в Ловеч... ще видиш три звезди на фланелките ни... Под секрет ще ти кажа... че Мосад са виновни за това....



Тема Прекалявате и двамата.нови [re: eлия]  
Автор BeнaбилиМодератор (5-18)
Публикувано03.06.05 13:23



елия,

Харесва ли ти или не имаше няколко поредни години , в които Литекс диктуваха положението въ българския футбол. Ако ти е къса паметта - кажи да припомня.

Ако за теб минало и легенди значи само титли, мога само да те съжалявам. Осъм си има и минало и легенди. Само че ти предполагам не беше и чувала за този отбор преди да влезем в А група.

В този клуб няма да се търпят обиди към който и да е отбор. Особено към Левски/ЦСКА от привърженици на другия отбор. Плюй си из другите клубове. А за обиди към Литекс да не говорим.

Шева,

спокойно :)

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: Прекалявате и двамата.нови [re: Beнaбили]  
Автор eлия ()
Публикувано03.06.05 14:22



За мен ли споменаваш, че имам къса памет???
Тук някой други имат къса памет и забравят нещата за които споменаваш. Така че, опресни им на тях паметта. Впрочем не те познавам достатъчно, и предстои да разбера дали това е принципна твоя позиция или избирателно подхождаш към нея.

За мен менало и легенди означават не само титли, така че не ме съжалявай... Означават не един, а три полуфинал в Европа, отстранени не един, а три действащи европейски шампиони, означава много спечелени купи от турнири с участие на европейски грандове, (мини някой ден през музея на ЦСКА и ще се шашнеш от купи от престижни турнири. Последния го спечелихме в Германия с участието на Вердер, ако не се лъжа), означава не една, а три златни обувки за европейски голмайстори, означава легенди в българския футбол станали звезди в ЦСКА и играли за европейски грандове като Барселона, Байерн Мюнхен, Атлетико, Парма (в силните й години), Селтик - и печелили с тях европейски турнири, златни топки и голмайсторски призове на световни първенства. Означава филми за ЦСКА снимани специално за чуждестранни телевизии...
Титлите на България са само 30... няма да ги броя... Няма да броя Купите на България и Купите на Съветската Армия.
А.. впрочем... тази купа, която миналата година спечелихте срещу нас... знаеш ли че сме й първия носител?

И да.. вярно е, че не бях чувала нищо за този отбор преди да ви поеме Гриша Ганчев. А дори и сега, след като ви пое - не съм чувала нищо за миналото на Литекс и негови легенди. Но не е ли именно това доказателство в сравнението между Литекс и ЦСКА, за моята теза?

И моля те - кажи ми че съм те разбрала неправилно... Последния ти абзац означава ли, че може на воля да се плюе ЦСКА, а ако се появи някой от ЦСКА за да си защити клуба, ще му се намачка фасона?



Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор Meйджъp™ (грингос)
Публикувано03.06.05 14:33



Ми толкова по-зле за вас, комунистически изчадия, че един отбор без история без минало и без легенди ви намачка свинския фасон с 8:0.








Тема Re: И забравих.....нови [re: Meйджъp™]  
Автор eлия ()
Публикувано03.06.05 15:00



Че какво лошо има да дарим миг щастие на едно малко градче? Така от любов към вас ви даряваме история...
Нали се сещаш, че надали от Ливерпуул се сещат, че сме ги отстранили преди повече от 20 години... Но то остава в нашата история.. Така и с вас... По-златна страница във футболната си история няма да имате никога. Добре че е ЦСКА... та да ви запомним с нещо...



Тема Това и очаквахнови [re: eлия]  
Автор shevchenko (Ицках Шум)
Публикувано03.06.05 15:10



Поредният привързан към успеха,а не към отбораМоме тия успехи какво ми ги въртиш като развалвна плоча по 18736483829927 пътиГоворехме за ЦСКА сега Ако имаш нещо по темата - давай тия не ми се слушат повечеОтносно треньорите - не бяхте ли вие последният отбор на един наш мустакат кадърВиждаме ви "страхотната" школа на специалисти - щом сте решили да вземете Феро

В интерес на истина имаме по-малко титли от Славия,но щом за теб е срамно да си с успехите на Славия....аз май няма какво да добавя.Ако ти си взела книшката с традициите на отборите и си ги разгледала и след това си избрала за кой отбор си - то мен Литекс не ме грабна по такъв мизерен лузърски начин.Не съм от Литекс,заради успехите им в миналото и за да казвам,ама видиш ли аз съм за тия с най-многотот титли и т.н. за разлика от вас феновете на двата "гранда",които сте лузъри в живота и това ви е единственият наичн,чрез който можете да се "изяввявате"



Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор Meйджъp™ (грингос)
Публикувано03.06.05 15:13



Дупедавци ли се нарекохте?







Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор shevchenko (Ицках Шум)
Публикувано03.06.05 15:14



"малкото градче" хахахахахахах.А я кажи вие като сте в град с 2 милиона защо ви ходят на мач по 300-400 човека като невървите?Помня сезона в плейофите,където в мача ви с нас имахте 100 фена на кръст....Вие сте фенове на успеха,не на отбора и затова медиите,които постоянно пропагандират младите да ви стават "фенове" ще блестят с цитати: "За феновете на Левски/ЦСКА има оправдание - все пак те не станаха шампиони тази година и е нормално да са по-малко".Това сте вие фенове на шампиона,а не на отбора



Тема Re: Това и очаквахнови [re: shevchenko]  
Автор Meйджъp™ (грингос)
Публикувано03.06.05 15:20



за разлика от вас феновете на двата "гранда",които сте лузъри в живота и това ви е единственият наичн,чрез който можете да се "изяввявате"

Евала, брато, право в десетка







Тема Re: Прекалявате и двамата.нови [re: eлия]  
Автор BeнaбилиМодератор (5-18)
Публикувано03.06.05 15:22



Не разбира се. Означава, че ако се плюе по КОЙТО И да е отбор ще реагирам и ще има предупреждения и триене. Особено ако е поредната ЦСКА-Левски битка :)

Виж - аз не отричам титлите и успехите на ЦСКА или каквото и да е. Само че аз съм се учила да обичам футбола на един стадион в Ловеч. С един отбор носещ името на реката, която тече в града; отбор който си имаше легендите и феновете :) Все още държим всички рекорди на Б група - е не съм проверявала последните години ама.. не мисля, че някой ни е задминал.

А това, че ти не си чувала, на практика не значи нищо. Ами то и аз познавам хора дето не са чували за Етър да кажем, ама това не им отменя титлата. :) Или за които Хебър е само някакво екзотично име. Българският футбол не са само софийските отбори

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Ехоооооонови [re: Meйджъp™]  
Автор BeнaбилиМодератор (5-18)
Публикувано03.06.05 15:25



Аз помолих ли без обиди?!?!?!?! И за Мейджър-а и за Шева.
Следващия път трия. Айде да не падаме на нивото на псевдо-феновете, дето ги интересуват повече чуждите отбори (и за да няма някой неразбрал, това НЕ се отнася за постващите в този тред гости от ЦСКА :) )

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: Ехоооооонови [re: Beнaбили]  
Автор Meйджъp™ (грингос)
Публикувано03.06.05 15:49



Ти пък кво се вживяваш? Стана модератор на трима юзъра и почна да размахваш пръст!







Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор Jimmy Pop (Вервайте ми)
Публикувано03.06.05 18:47



Аууу, моля ти се, колко глупости изрече наведнъж, та чак и мен ме накара да пиша в този клуб, в който до сега имам около 5 мнения общо може би, щото не обичам да споря за глупости по принцип. Значи по ред на номерата:

Ами "ера Литекс" има, най-малкото за ловешките фенове, а и не само, щото преди тая "ера" нямаше друг провинциален отбор, който да е такъв трън в очите на софийските "грандове" (тука аз се усмихвам), срещу който те, "големите", да тръпнат и да се надяват на точка. Ако кажеш, че не е така ще те черпя някъде, честно.

Трябвало е малко по-често да посещаваш часовете по география, за да разбереш, че няма Плевенска област, а има Ловешка, в която фигурира и Плевен.

Сравнението със Славия също е безпочвено, колко сезона има Славия в "А" група и колко Литекс? И колко титли имали Славия викаш? А купите?

И щом пък така нямаме треньори, излезли от Ловеч, що взехте бившия играч на "Осъм" със над 200 мача за тима в "А" и "Б" група Ферарио Спасов за треньор? Странно!

Относно историята, любимият ми момент във футболните спорове. Кога точно беше създаден ЦСКА? Май около 1945, че и малко по-късно. Е, нашата история започва с над 20 години преди вашата, това, че сме били над 30 години в "Б" група (започвайки от регионалните, а не направо от "А" група както вас) не означава, че това не е история. Ако искаш се информирай от някой тълковен речник за значението на тая дума, дали пък има нещо непеременно свързано с успехи.

И как така футболната история на България не е забелязала до сега наличието на отбор като Литекс, който участва всяка година в Европа вече от около 8 години и винаги е претендент за титлата? И отново към думата "история" - каквото и да се случи името Литекс ще остане във футболната история и то не само на България, щото ако се поразровиш из разни интернет архиви, ще видиш колко чуждоезични статии има за "феномена Литекс" (все пак не се случва всеки ден отбор от "Б" група да стане шампион веднага след като се е класирал в "А", само това стига за да се "влезе в историята"). Да ти напомням ли, че точно Литекс е единственият отбор от българия, който отговаря за интересите на клубовете от източна Европа пред някаква организация, забравих й името, както и единственият бг отбор, продал играчи в Англия, както и единствения бг отбор с победа в Германия (било то срещу Унион) и т.н.

А, и значи на осемте гола се хилите? Трябва да ви е било много весело тогава, щото се изнизахте на полувремето от стадиона, явно щото сте се заливали от смях и ви е станало тясно в кошарката, та сте отишли групово да си се смеете край Осъма. А до тогава головете бяха само 5... Ей, весел народ сте, признавам. Аз много рядко подмятам нещо за този резултат, ама поне имайте доблестта да си кажете, че ви боли, кого няма да го боли от такова нещо? И това от отборчето без история, треньори и играчи...

Брей, токова не бях писал от много време, ти явно си ми на кадем , и да не се засегнеш, нямам нищо против теб, нито дори против ЦСКА, това е просто футбол и аз просто си запълвам времето.

They try to build a prison for you and me to live in...


Тема Re: Прекалявате и двамата.нови [re: eлия]  
Автор Jimmy Pop (Вервайте ми)
Публикувано03.06.05 18:57



А чувала ли си за Георги Денев - Комитата? Легенда на ЦСКА. Обаче по-скоро легенда на "Осъм", израстнал и оформен като футболист там дълги години преди да премине в ЦСКА. Знаеш ли кой е Петър Хубчев? Станал национал още като играч на втородивизионния "Осъм". А Бончо Генчев и него ли не знаеш? Пламен Линков - ненадминатият до момента голмайстор на "Б" група за всички времена. Това са накои от легендите на отбора от "ерата преди Литекс". Да видиш, че и ловешкият футбол си има легенди, нищо, че не е бил подкрепян от партията десетилетия наред.

They try to build a prison for you and me to live in...


Тема Re: Прекалявате и двамата.нови [re: Beнaбили]  
Автор eлия ()
Публикувано03.06.05 22:06



Напълно те разбирам...
И докато тези тук момчурляци не са наясно.. ти като модератор съм сигурна, че знаеш много добре какви са симпатиите ми към Литекс. Огромни - меко казано. Или още по-точно, това е единствения друг български отбор на успехите на който се радвам.
Но.. за мен ЦСКА е преди всичко във футбола.. затова не мога да си замълча пред нападки и обиди, пък били те и от страна на Литекс. Не мога и да не влезна в тон. Ако обърнеш повече внимание, то ще е ВИНАГИ в отговор...

И е леко тъпо да делим отборите на софийски и провинциални... Но също така е тъпо да се отправят подобни нападки към ЦСКА в клуб извън този на добитъка...
Звученето е друго... не знам дали разбираш намека...

Така че тук съм с мир, като частичен фен на Литекс... но за мен ЦСКА е преди всичко... и не ползвам просташки език...



Тема Re: Това и очаквахнови [re: shevchenko]  
Автор eлия ()
Публикувано03.06.05 22:21



Много трябва да ти е свито сърчицето, за да напишеш подобен невероятен постинг.
Говорел за ЦСКА сега... !!!
Говорел за ЦСКА сега, а пише за "ерата Литекс" в миналото!
Говори за ЦСКА сега, когато сложиха третата звезда на гърдите си.
Говорел за ЦСКА сега, когато последния неуспех на Литекс беше именно срещу Зимбру!
Говорел за ЦСКА сега, когато Литекс едва додрапа по евротурнирите и "спечели" първата си загуба от ЦСКА в Ловеч!
Говорел за ЦСКА сега, когато с вашия неуспял треньор ние нямахме загуба в първенството, а с този, който наричате "тройчо" и ние станахме шампиони, вие се провалихте тотално!
С какви очи говориш за ЦСКА сега точно?
С кого сравняваш сегашното ЦСКА? С Литекс? Или с Ювентус?

Славия знам че има две титли... може и да греша. Това е без значение... Но да... за мен и за ЦСКА две титли не са кой знае какво.. и във всички случаи не са повод за гордост, щом имаме тридесет, с които да се гордеем. И да... Славия е единствения български отбор, освен ЦСКА, достигал полуфинал в евротурнири... но ние сме били три пъти и за нас веднъж не е гордост...имаме три, с които да се гордеем...

Станах от ЦСКА, когато живеех при един старец... Дотогава не знаех какво е футбол... Той ми разказваше за този отбор.. за неговите традиции и успехи.. за неговите победи и поражения.. за неговите звезди.... Бах малко момиченце, когато ме заведе на мач... беше жертва за него, защото той беше старец а живее в едно село до Бяла Слатина... но ме заведе и ми каза... "Това е твоя отбор и това е твоя стадион. Помни, че има две важни неща във футбола... да обичаш този отбор лудо..и да мразиш онзи отбор лудо"... Това е.
Лузерски или не... славата на този отбор ражда благоговеене.... и остава за цял живот.

Не знам как да коментирам изказването ти "лузъри в живота"... дали за футболния живот или в ежедневния ни живот говориш...
Във футболния... пожелавам такова успешно "лузърство" всекиму...
А в реалния... ако сам не усещаш каква простотия ръсиш, дори моите обяснения няма да ти помогнат.... Всъщност.. нищо няма да ти помогне...



Тема Re: И забравих.....нови [re: Meйджъp™]  
Автор eлия ()
Публикувано03.06.05 22:21



Ако ние сме дупедавци...това не ви ли прави манафи?



Тема Re: И забравих.....нови [re: shevchenko]  
Автор eлия ()
Публикувано03.06.05 22:30



вие като сте в град с 2 милиона защо ви ходят на мач по 300-400 човека като невървите?
Що за изказване?????
Виж сега, ти може и да не знаеш, но в София освен футбол има и много други неща за правене. Всевъзможни други спортове, световни, европейски и балкански първенства по различни спортове... кина и театри, опери, изложби, музеи, културни институти, концерти на световно известни певци, групи и трупи.... има София Ленд, планина с хижи и писти, няколко басейна, язовири и езера... има хиляди неща, които да се правят и които се организират ежечасно... Така че не сме останали до единия футбол, където да се събира половината град, когато гостуват ЦСКА или добитъка...

И да... ние сме феновете на отбора шампион... свикнали сме на успехи... смятаме че ни се полагат... и недоволстваме, когато не ги получим. За нас второ място е срамно и е неуспех... Четвърто пък да не говорим... По твоята абсурдна логика обаче... е супер гордост да си фен на Светкавица Търговище, които нямат успех...а феновете на реал и Милан - примерно - са лузери, защото са фенове на отбори със супер успехи...

Хех.... ако сам прочетеш теорията си внимателно и безпристрастно.. ще видиш нещо, написано от човек, който е свикнал да получава много малко... или нищо!



Тема Re: И забравих.....нови [re: Jimmy Pop]  
Автор eлия ()
Публикувано03.06.05 23:02



Поред... не отричам успехите на Литекс. Напротив - аз се радвам на тези успехи и ще се радвам да се увеличават.
Преди Литекс имаше Нафтекс... които също имаха период в който тръпнехме. Но израза "Ера Литекс" не предполага само да правите скомина на така наречените "грандове". За да говорим за "Ера Литкс", трябва да минете от другата страна и други отбори да се хвалят с това, че Литекс тръпне преди среща с тях. Варвам, че тази разлика не е толкова тънка, че да не се забележи.

Сори за "плевенска област"
Знам много добре за съперничеството между двата града и недоволството на Плевенчани, че са в Ловека област. Използвах го умишлено, за да се разбере, че когато те засягат несправедливо някъде - е некоректно. Както изказването за "комунистическото отборче" откъдето тръгна спора. направи ми впечатление обаче, че тук не се реагира на тази болна тема. Толкова са ловчанлии значи...

Е с кого да ви сравня? Колко сезона има Славия? Ами колкото е успяла да се задържи в А група... Славия няма вина, че други не успяват да се задържат толкова сезона в А група. Не казвам Литекс... други...

А защо взехме Ферарио за треньор... не вярвам да има футболен фен в България, който да не си задава този въпрос. Стронно е меко казано... това беше изумително направо!

Не сме създдени 45-та а 48-ма. И наистина не мога да проумея цялата тази истерия със създаването на отбори... Аз лично се чудя защо протестираме против твърденията, че сме създадени с указ. Уверяват ме, че е защото това е лъжа. Но и да е истина - какво значение има това? Кой как и кога е създаден? С Указ било... ми супер... ако едно бебе се създаде в епруветка, пак ще е важно какво прави като порастне и как се реализира като човек, а не дали е заченато изкуствено или от пишка. И ако някой го оценява по начина на зачеване, а не по реализацията му - то си е за негова сметка. Това с нищо няма да попречи на тази реализация.

Ще направя отново аналогията с хората, за да ти отговоря за създаването и дали това е история.
Човек може да живее и 100 години и да не остане в историята... но може да живее и 30 и да напише цяла история.
Колко отдавна сте създадени вие или Космос - Кътина е все едно... това не е история, а съществуване... Истината е, че вашата история започва не с "Ерата Литекс" а "Ерата на Гриша Ганчев във Литекс"... защото цялото предишно съществуване на Литекс е било безвремие от гледна точка на българския футбол. Нещо като статистите във филма Троя...

Чак феномена "Литекс" - се съмнявам... В историята на футболна Ивропа има друг отбор... спечелил промоция за трета английска лига, следващата година завършва първи и влиза във втора английска лига... следвашата година завършва първи и влиза в първа антлийска лига... следвашата година става шампион на Англия... следвашата година става Европейски шампион... Следващата година става отново за втори път поред Европейски шампион...

Ето това е феномен... в Англия... от четвърта английска лига, за шест години да си вече двукратен европейски шампион....

Знаеш ли името на този отбор?
Знаеш ли как е свършило феноменалното му покоряване на Англия и Европа?

Ще ти дам жокер... Елиминиран е в първия кръг след две загуби от едно българско "комунистическо отборче" - както го наричате!

А за осемте гола наистина съм супер доволна. В смисъл, че този резултат е срамен без съмнение... но ни направи една услуга... Сега, когато споря с добитъци от Герена, за да подчертая тяхната пълна нищета, отбелязвам, че дори не са нанесли най-срамната загуба на ЦСКА... и това не са могли да направят. Ние сме нанесли най-срамните загуби на левски, но нашата най-срамна загуба не е от тях...имаме по-достоен съперник..и това е Литекс... Така както Литекс ни е бил, левски никога не може да ни бие...
Та затова се радвам...
От вас не ни боли толкова... ама тоя бой ако го бяхме яли от едни други... не знам какви очи щяхме да имаме... за години напред.



Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор Meйджъp™ (грингос)
Публикувано03.06.05 23:05



е не знам, ти повече ги разбираш "тези" сексуални отношения







Тема Re: Прекалявате и двамата.нови [re: Jimmy Pop]  
Автор eлия ()
Публикувано03.06.05 23:07



Денев - Кучето...
Да... една от легендите на ЦСКА... заради него и бил онзи период, когато са рязали гредите на Армията. Хубчев... не знам дали е станал национал..но Хубчев не е българска футболна легенда... Просто добър играч... това е... Пламен Линков не съм чувала...
Бончо Генчев също го знам... как не.. също е играл в ЦСКА... и допринесе много.... Реализира се много успешно и в Англия помня... Играл ли е в Литекс?



Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор Meйджъp™ (грингос)
Публикувано03.06.05 23:14



Елиът, не съм ли ти казвал, че е смешно да спориш за неща, за които въобще не си в час.

Хех.... ако сам прочетеш теорията си внимателно и безпристрастно.. ще видиш нещо, написано от човек, който е свикнал да получава много малко... или нищо!

С това изказване подкрепи теорията на пича всички показатели. Прочети си пак. Подчертал съм ти ключовата дума, ако се затрудняваш







Тема Re: И забравих.....нови [re: Meйджъp™]  
Автор eлия ()
Публикувано03.06.05 23:16



Така де...виждам обаче, че и ти нещо подпитваш...
Ако искаш, приятелски ще ти направя промоцийка в Адам и Адам...

Хихик!



Тема Re: И забравих.....нови [re: Meйджъp™]  
Автор eлия ()
Публикувано03.06.05 23:20



Какво те смущава в думата?
Говорим тук в качеството си на футболни фенове. В този смисъл ние ПОЛУЧАВАМЕ от играта на нашите отбори, за която между другото и си плащаме. И за парите си искаме да получим нещо като фенове.

И една чуденка ми се върти из главата. Освен ако не държиш да те смятам за простак и дамски тарикат... би ли си направил труда да ми запомниш името занапред. Елия... с "Я" без "ЪТ" накрая. Не че държа... всъщност е без значение за какъв точно ще те смятам.



Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор Jimmy Pop (Вервайте ми)
Публикувано03.06.05 23:52



Виждам, че не си първосигнален събеседник и се получава читав разговор, въпреки, че леко остро реагирах на мнението ти, което ме радва. Аз всъщност главно затова не пиша във футболните клубове, щото е 90% простотия, ярости нападки и псувни най-вече между двата "гранда" и мерене на размерите, дебелина, дължина, качество и всичко възможно. Е, и ти малко ме поядоса признавам си, не знам, сигурно и теб някой те е ядосал.

Та по същество:

Това понятие "ера" е доста многозначно, аз предполагам, че кой там беше гу употреби като чисто времево понятие, в смисъл да се обозначи, че става дума за годините след 1997 (когато ставаме Литекс). Пък и в тази "ера" не сме правили само "скофтяж" на грандовете, взехме и 4 отличия и сме константа в надпреварата за тях, така че май леко минаваме към твоето определение за "ера". Да речем, че сега сме "В изграждане на ерата Литекс".

Тъй а, ще ни бъзикаш ти за Плевенска област дори без да съм обелил и дума за вашата Пернишка такава ( това е един лаф тука местен, ша ма извиняваш). Пък и аз нямам проблеми и Плевен да е център, ама Ловеч е къде-къде по-красив и с богата история (доста по-богата и успешна от тази на Литекс), така че намирам избора за правилен (или както биха се изразили някои съвременни журналисти - "резонен")

А вметката ми за Ферарио беше по повод твърдението ти, че нямаме наши треньори, а не беше въпрос що сте го взели. Това си ваш проблем.

За "историята" си права, но отчасти. Ние ИМАМЕ история, имаме рекорди (в "Б" група, но рекорди) имаме известни футболисти, имаме традиции. Вашата история може да е десетки пъти по-славна, но пак казвам, това не зачерква наличието на наша история, макар и по-незначителна до един момент. Пък и ето от 8 години пишем история, не е ли така. На национално ниво най-малкото. А и не само.

Относно феномена Литекс ами не е казано, че трябва да има само един феномен в света, феномен е широко понятие. Този отбор се е класирал от четвърта дивизия до първа и е взел ШЛ. Това наистина е феноменално. Но отбор от "Б" група (и то отбор без традиции в "А" група) да стане шампион веднага следващата година също не се случва всеки ден (те дори се броят на пръстите на едната ръка, максимум на двете, подобни случаи).

Ето ти специално нагледно доказателство за моите думи

.

Някъде спомена, че са снимани филми за ЦСКА от чуждестранни телевизии. Е и за Литекс е сниман филм от SkySports, за втората титила и въобще за "явлението Литекс" с акцент върху "феноменалното развитие" на клуба, за което говорим. Даскалката ми по английски дори беше преводачка за телевизията. Ама айде да не почваме да спорим и за видеографията на отборите.

Е ти сега за тия осем гола много обърна нещата. В предния пост прозвуча доста по-надменно, аз затова и се разпалих.

И като заключение да добавя, че уважавам постигнатото от ЦСКА, въпреки някои тогавашни облагодетелстващи вам предпоставки и се радвам на успехите му в Европа, дори много ми се иска да се радвам и на говеждите успехи (ако евентуално постигнат такива), нали е бг отбор, ама там ми е малко трудно, щото какви неща сме преживели заради тях (в извън чисто футболен аспект)...

Ама айде, пак се увлякох.

They try to build a prison for you and me to live in...

Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор Meйджъp™ (грингос)
Публикувано04.06.05 00:08



В този смисъл ние ПОЛУЧАВАМЕ от играта на нашите отбори, за която между другото и си плащаме. И за парите си искаме да получим нещо като фенове.
Ми да де, нали точно това разправяше човекът - вие не сте фенове, а консуматори на успехи :))

п.п. за мен също е без значение.







Тема Re: И забравих.....нови [re: Meйджъp™]  
Автор eлия ()
Публикувано04.06.05 01:51



Ами имаме - консумираме...
Нямате - гледате в паницата на тези, които имат...



Тема Re: И забравих.....нови [re: Jimmy Pop]  
Автор eлия ()
Публикувано04.06.05 02:23



Развеселиха ме тук.... Запалянковщината е нещо, което пречи на нормалната дискусия. Лошото е, че на нея не може да се отговори по друг начин, освен със запалянковщина... та затова... Както й да е...

И аз по същество...

Нито за миг не ми е хрумвало да обезличавам успехите на който и да е отбор, с едно изключение, което обаче не е Литекс. Всеки тим си има своя история, има си своите успехи и те за него са си най-добрите.
Това се отнася и за ЦСКА... нашата история е велика, но е велика само тук - в България... Представи си за момент как заставам пред агитката на Реал и започвам да изброявам успехите на ЦСКА и да им обяснявам, че ЦСКА е по-велик от Реал, защото те са кралски клуб!!! Луд смях ще падне - нали... Или пред привърженици на Милан или Ливерпуул....
Супер пример е Ливерпуул.... Ако седна да им разправям че ЦСКА е по-велик от тях, защото видиш ли... сме ги елиминирали... няма ли да е умилително?
Трябва да уважавам историята на тези велики клубове!
Но...
И ние си имаме нашата история... и ако аз им разкажа за нашите успехи, те трябва не да ми се присмеят, че сме мишки..а да покажат уважение към моя клуб.. и неговата история.
Същото е и в нашия случай... Аз трябва да покажа уважение към успехите и историята на Литекс... но ако срещна неуважение насреща, не мога да не изтъкна кой е по-големия...
Защото уважението е двупосочна улица!!!
Както и неуважението.

Ама адски ми е неудобно точно в клуба на Литекс да дращя такива неща... Обичам ЦСКА, мразя левски-подуяне и ми е симпатичен Литекс... останалите отбори са ми безразлични... предпочитам другаде да се беше появила тази дискусия...

Не знаех, че и за Литекс са правили филм... Браво.. това е хубаво много... И сериозно ви пожелавам да има още много филми за вас... Само моля... имайте уважение към ЦСКА... Литекс и ЦСКА са толкова близки... че подобни подигравки от вас точно са неуместни...

И накрая... пожелавам успех на всички български отбори... но не и на подуянци... На тях желая само провали... Не мога да пожелая късмет на проститутките или наркодилърите... на сутеньорите или джебчийките от България, защото въпреки, че са българи, те са изметта на България и не бива да им желаем успешно джебчийство, примерно.. така и с левски-подуяне.... не бива да им се желае късмет... нищо, че се водят български отбор.



Тема Re: По-спокойно....нови [re: Beнaбили]  
Автор pitomec (непознат )
Публикувано05.06.05 16:38



Не,не става въпрос за липса на спокойствие и за плюене.В края на крайщата парите са си на Гришата и негов проблем е дали ще ги харчи за качествени футболисти и специалисти или да открива пенсионерски сиропиталища.Просто изказах едно малко по-различно мнение от общото,най-вече защото не съм свикнал да се кланям пред разни измислени величия Все пак съм обещал и твърдо държа да изпълня обещанието си,че ако Шлюпко ме опровергае,то задължително ще се извиня и ще си призная,че нищо не разбирам от тази игра наречена футбол А иначе моята лична прогноза е че г-на Шлюпко ще води Литекс най-много до Коледа А съм забелязъл,че мойте прогнози на тема футбол в повечето случай се сбъдват Даже ако си спомняш някъде тука из клуба бях писал,че ако не му дойде акъла на Цицко Стойцков /от вчера с нова фамилия - Тройцков/ лошо му се пишеА не виждам какво по-лошо от вчерашния резил може да се случи на българския футбол И то ако си спомняш ставаше дума за играчи на Литекс,упорито пренебрегвани и от великия Тройцков и от още по-великия Шлюпко



Тема Re: Приемаш ли?нови [re: shevchenko]  
Автор pitomec (непознат )
Публикувано05.06.05 16:43



Приемам го брато,и повярвай ми че ще го направя с най-голямо удоволствиеСтига Шлюко да е кадърен да докара работата до дубълМакар че и само до титлата да стигнем пак ще ти пратя снимка с плакат че Шлюбко е най-великия,само дето нещо не ми се вярва



Тема Re: Относно Люпконови [re: shevchenko]  
Автор pitomec (непознат )
Публикувано05.06.05 16:57



Абе най-добре беше да вземем цИЦКО ТРОЙЧКОВ,така поне националния отбор нямаше да става за резилВ смисъл,че щеше да се учи на треньорски занаят с Литекс,а не с националния отбор Право да ти кажа моето лично мнение е че при толкова похарчени пари за разни измислени треньори кой от кой по-велик когато идва в Ловеч и кой от кой по-наакани когато си тръгват от Ловеч,нямаше да е зле да се похарчат някой и друг лев и да се пратят 1-2 от бившите футболисти да се научат на треньорски занаят я в Кьолнската школа,я на стаж в някой италиански или английски клуб ,в смисъл да се харчат пари с цел да се изграждат свой кадри измежду хората дали много за футбола в Ловеч.В този смисъл бих искал да кажа,че ако някой наистина обича футбола/повече от личното си его и желанието си да начеше това его с бързи успехи/ и иска да харчи пари за футбол е по добре да ги харчи за собствени футболисти,а не да ги дава за "звезди" събирани по плажовете на Бразилия,Венецуела ?!Мароко?! или по кафаните на Сърбия При всички случай ще му излезе и по-евтино



Тема Re: И забравих.....нови [re: shevchenko]  
Автор pitomec (непознат )
Публикувано05.06.05 17:07



Искам като отида на мач да гледам хубава,нападателна игра с много голови положения и ако може повечето положения да се превръщат в головеНе искам като отида на мач,някакъв заспал пенсионер да е подредил отбора с 10 души в защита и един вратар,да дебне 90 минути да вкара един гол и после да кара играчите да ритат топката в трибуните и да се търкалят по игрището защото понякога този един гол се връща било в 93-та или в 103 -та минутаИскам отборът на който симпатизирам да не се предава и при 0:3 ,а да играе за победа и при подобен резултат,а точно на това треньори като Шлюбко не могат да научат Литекс Не искам много нали?



Тема Re: Прекалявате и двамата.нови [re: eлия]  
Автор Jimmy Pop (Вервайте ми)
Публикувано06.06.05 15:28



Аз не съм казвал, че Хубчев е българска легенда, а че е легенда на ловешкия отбор. Нали ставаше дума за местни легенди. А и все пак е доста известен български футболист, играл на запад и станал четвърти в света като ТИТУЛЯРЕН играч. И да, стана (или е станал, щото съм бил малък още) национал още като играч на "Осъм" в "Б" група, а това се случва рядко. Пламен Линков не си го чувала, щото е рекордьор в "Б" група, а вие не сте били там, за да се интересуваш какво става, но фактът остава - ненадминат по брой мачове и по голове, все още. Това ако не е легенда, дори и да е на ниво "Б" група... За Бончо не съм сигурен дали е играл, но би трябвало, щото е от нашата школа, не вярвам да са го взели като юноша още (въпреки, че не е изключено). Някой по-възрастен фен да се изкаже по въпроса.

They try to build a prison for you and me to live in...


Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор Jimmy Pop (Вервайте ми)
Публикувано06.06.05 15:58



Е аз мисля, че дума не съм обелвал под формата на подигравка или неуважение към ЦСКА. Други може да го правят, може и причини да си имат, може да е само фрустрация (от първата загува на ловешки терен примерно), няма значение. Мисля обаче, че не трябва да се подгряват подобни безсмислени мерения и обиди. Както ти каза за всеки отборът му е най-добрият. И никого няма да убедиш в обратното, дори и да си права. Утре може да се срещнем в кръчмата и да пием заедно ракия с шопска и на кой ще му дреме от кой отобор сме и кой има повече купи и успехи в Европа. Виждал съм хора, които се държат по друг начин с човек, за койот са разбрали, че е от противниковия отбор, което е меко казано тъпо.

Абе аз всъщност вече забравих защо подхванахме тоя разговор и почнах да говоря глупости, ама лаф да става. За това футболът е велика игра, от нищото вадим ей такива дискусии, достойни за Панорама, примерно.

Знам, че сме си близки с "чорбата" (мога ли така да ви наричам? , или се обиждате), не съм забравил 1999 и финала за купата, дето Вальо Станчев вкара гол С ГРЕДА от 1 метър, след като топката премина покрай цялата защита на Литекс. Леле, ако Регенкампф беше вкарал ония пряк свободен, дето удари греда щеше да се получи много сложно, ама нейсе... Е, помня и мача за първенство. 2:0 - 2:3.

Абе и аз мразя подуянци, ама аре чак пък да ги сравняваме с проститутки и пласьори... дай да го караме по-умерено.

They try to build a prison for you and me to live in...


Тема Re: И забравих.....нови [re: Jimmy Pop]  
Автор eлия ()
Публикувано06.06.05 17:38



Това с проститутките и пласьорите беше само нагледен пример, за да изразя по-ясно какво имам предвид. Защото често се чува "Те са българи и трябва да ги подкрепяме като българи." Българи са... ама не съвсем... Та така... И в отношението ми към добитъка има не запалянковска страст там някаква... а истинска омраза.
А между другото докато се състезавах... бях състезателка на левски и тренирах на Герена... Без майтап.
Иначе отношението ми към хората не зависи от това кой отбор подкрепят... Даже много се кефя, като заспорим в реалното с някой приятел левскар. Сега като взеха купата излезе заглавие "Левски с титлата"... та заради това заглавие вместо те мен да ме ядосват... аз тях... И такива разни...

Моето мнение отдавна е, че в България има място само за два гранда. Малко са държавите, в които има повече от два лидерстващи отбора и България не е от тях. Мечтата ми е двата гранда на България да са Литекс и ЦСКА... И като гледам как се задържахте на върхя на вълната... си мисля че това не е невъзможно... Лошото е, че сте прекалено малък град и това донякъде е минус... но все се надявам да не е фатално за Литекс... И да не му хрумне на Гришата да сменя отбора. Че то Ботев ли не му предлагаха, левски също... Спартак... Да си го пазите... Този човек наистина милее за спорта... не е само да търси дивиденти...

Ние много го искаме за ЦСКА...предполагам знаете...



Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор Meйджъp™ (грингос)
Публикувано06.06.05 18:29



Ей заради такива лузърски позиции битува мнението, че "прасетата" и "говедата" са тъпи парчета, но всъщност сред тях има много точни пичове и пички, които си обичат любимия отбор истински - заради самия отбор, а не заради манталитета си на лузъри.








Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор Meйджъp™ (грингос)
Публикувано06.06.05 18:37



И накрая... пожелавам успех на всички български отбори... но не и на подуянци... На тях желая само провали... Не мога да пожелая късмет на проститутките или наркодилърите... на сутеньорите или джебчийките от България, защото въпреки, че са българи, те са изметта на България и не бива да им желаем успешно джебчийство, примерно.. така и с левски-подуяне.... не бива да им се желае късмет... нищо, че се водят български отбор.

Да ти припомням ли, че миналата година участвахте в евротурнирите, а тази година сте поставени във втория кръг на Шампионската лига и заради някои епизодични успехи на Лескито в предходните сезони?
Омразата към кръвния враг в европейските мачове е породена единствено от типично българския комплекс, изразен в прочутата поговорка "не сакам на мен да ми е добре, ами на вуте да е зле". Иначе, когато Лецки печели в Европа, Цецка също печели косвено (и обратно), но иди го обяснявай на празноглавото прасе, на което му дай само да руча целина, да се плиска доволно в калта на кочинката си и да грухти злобно срещу говедцата от съседната ливада...







Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор Jimmy Pop (Вервайте ми)
Публикувано06.06.05 21:06



За варианта Гришата да напусне Ловеч - ами той истински го обича тоя град, много ще му е трудно да го направи, не вярвам, имаше вече толкова предложения, а по едно време се беше отказал от отбора, ако помниш, но не отиде в друг. Това, че градът е малък си има и своите минуси, но и своите плюсове. Атмосферата е доста спокойна, което може да се отразява и добре на футболистите. А и има и други силни отбори от малки (сравнително, според стандарта на страната) градове, които ако не "грандове" са поне винаги в борбата за първите 5 места, да речем.

А ти си играла футбол, така ли? Интересно. Или е бил някакъв друг спорт?

They try to build a prison for you and me to live in...


Тема Re: И забравих.....нови [re: Jimmy Pop]  
Автор eлия ()
Публикувано07.06.05 11:17



Помня, че нещо се отказа от отбора, но не си спомням причината. Беше отдавна. Все си мисля, че нещо имаше разправия с градската управа и отбора май стана Ловеч за известно време. Както и да е... беше отдавна. Това, че обича Ловеч е добре, но дали ще е достатъчно в дългосрочен план? Много фактори се намесват в тези неща. Да не говорим за прецедента с преместването на отбор - като постъпката на Георги Илиев или заплахата на Черепа за закриването на ЦСКА...

Малкия град наистина си има предимства, но си има и недостатъци, които мисля, че натежават. Спокойната атмосфера наистина донякъде помага за това да не вършат глупости и да не висят като невидели в БИАД... но пък и понякога скуката се отразява на играта и на амбицията. Липсва напрежението, но пък все си мисля, че напрежението повече помага на клуба (въпреки че в по-дългосрочен план изчерпва бързо футболистите) да е на върха на мобилизацията през цялото време. Помага и за по-лесното мотивиране.
Липсата на медиен интерес, на постоянен натиск на ветерани и публика върху ръководството на клуба, мрънкащите съпруги и приятелки, които искат Витошка, културния живот и хайлайфа, липсата на много неща... някак според мен обезличават предимството на липсата на изкушения за нарушаване на режима.
Абе теоритизирам си тук... Честно казано и идея си нямам как и в каква насока влияе малкия и големия град на футболистите. Съдя по себе си, че като отида в малък град ми е супер готино една седмица... Но само полиция или болница може да ме задържи повече... та си мисля може и за играчите да е така и ако дойдат наистина силни футболисти, може да нямат достатъчно стимул...

Ти пък - футбол... Първо художествена гимнастика... а после спортна аеробика... Все за левски.



Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор Jimmy Pop (Вервайте ми)
Публикувано07.06.05 17:50



Причината за отказването на Гришата от отбора тогава не беше градската управа, а нещо по-лошо - Видзев. Все още не мога да повярам, че това се случи, на полувремето на мача-реванш общият резултат беше 5:2 в наша полза (можеш ли да си го представиш, след три полувтремена...) и вече дискутирахме дали можем да измъкнем някой равен на Фиорентина. Отборът наистина беше прекръстен на Ловеч, ама точно тогава направихме най- силното си представяне досега след победи над ЦСКА 3:0 и 4:1 в рамките на една седмица, после 4:0 над говедата, 5:0 над Велбъжд, домакински победи над останалите отбор с по над три гола минимум, на нула, и накрая Купата на България! След това трети кръг в УЕФА и онзи луд мач в Атина, за съжаление после отпаднахме, а ни чакаше Интер.

Но много се впуснах в спомени...
По въпроса за малкия град със сигурност има две мнения. Едното е на човек, който е израстнал в такъв, като мен. Аз примерно не мога да си представя как ще издържа да живея в голям град като София (и сега съм в голям спрямо Ловеч, но пак малък спрямо големите градове тук). Просто обичам природата и спокойствието. За тези, които са израстнали в голям град сигурно ще им е скучно в Ловеч. Не знам как е при футболистите, но те са професионалисти и това не би трябвало да е от голямо значение за тях, още повече, че ей го къде е Плевен на половин час път. Като им е скучно отиват там. И те го правят, виждал съм ги не веднъж из плевенските улици.
Напрежението от постоянната медийна заинтересованост, публика и т.н. помага, но и изнервя. Според мен това е строго индивидуално. Един Мурад Хидиуед е всеки ден по улиците и кафетата на Ловеч и не му личи да скучае. Поне по мои откъслячни наблюдения, когато съм си в града. Йовов от друга страна постоянно беше в колата си и ходеше до София да пие кафе.
А и в Ловеч има достатъчно развлечения, ако не си заинтересован само от чашката и чалгата в БИАД... Е, няма кино, ама пак Плевен идва на помощ...

They try to build a prison for you and me to live in...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.