Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:58 11.06.24 
Футбол
   >> ФК Литекс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор Jimmy Pop (Вервайте ми)
Публикувано06.06.05 21:06



За варианта Гришата да напусне Ловеч - ами той истински го обича тоя град, много ще му е трудно да го направи, не вярвам, имаше вече толкова предложения, а по едно време се беше отказал от отбора, ако помниш, но не отиде в друг. Това, че градът е малък си има и своите минуси, но и своите плюсове. Атмосферата е доста спокойна, което може да се отразява и добре на футболистите. А и има и други силни отбори от малки (сравнително, според стандарта на страната) градове, които ако не "грандове" са поне винаги в борбата за първите 5 места, да речем.

А ти си играла футбол, така ли? Интересно. Или е бил някакъв друг спорт?

They try to build a prison for you and me to live in...


Тема Re: И забравих.....нови [re: Jimmy Pop]  
Автор eлия ()
Публикувано07.06.05 11:17



Помня, че нещо се отказа от отбора, но не си спомням причината. Беше отдавна. Все си мисля, че нещо имаше разправия с градската управа и отбора май стана Ловеч за известно време. Както и да е... беше отдавна. Това, че обича Ловеч е добре, но дали ще е достатъчно в дългосрочен план? Много фактори се намесват в тези неща. Да не говорим за прецедента с преместването на отбор - като постъпката на Георги Илиев или заплахата на Черепа за закриването на ЦСКА...

Малкия град наистина си има предимства, но си има и недостатъци, които мисля, че натежават. Спокойната атмосфера наистина донякъде помага за това да не вършат глупости и да не висят като невидели в БИАД... но пък и понякога скуката се отразява на играта и на амбицията. Липсва напрежението, но пък все си мисля, че напрежението повече помага на клуба (въпреки че в по-дългосрочен план изчерпва бързо футболистите) да е на върха на мобилизацията през цялото време. Помага и за по-лесното мотивиране.
Липсата на медиен интерес, на постоянен натиск на ветерани и публика върху ръководството на клуба, мрънкащите съпруги и приятелки, които искат Витошка, културния живот и хайлайфа, липсата на много неща... някак според мен обезличават предимството на липсата на изкушения за нарушаване на режима.
Абе теоритизирам си тук... Честно казано и идея си нямам как и в каква насока влияе малкия и големия град на футболистите. Съдя по себе си, че като отида в малък град ми е супер готино една седмица... Но само полиция или болница може да ме задържи повече... та си мисля може и за играчите да е така и ако дойдат наистина силни футболисти, може да нямат достатъчно стимул...

Ти пък - футбол... Първо художествена гимнастика... а после спортна аеробика... Все за левски.



Тема Re: И забравих.....нови [re: eлия]  
Автор Jimmy Pop (Вервайте ми)
Публикувано07.06.05 17:50



Причината за отказването на Гришата от отбора тогава не беше градската управа, а нещо по-лошо - Видзев. Все още не мога да повярам, че това се случи, на полувремето на мача-реванш общият резултат беше 5:2 в наша полза (можеш ли да си го представиш, след три полувтремена...) и вече дискутирахме дали можем да измъкнем някой равен на Фиорентина. Отборът наистина беше прекръстен на Ловеч, ама точно тогава направихме най- силното си представяне досега след победи над ЦСКА 3:0 и 4:1 в рамките на една седмица, после 4:0 над говедата, 5:0 над Велбъжд, домакински победи над останалите отбор с по над три гола минимум, на нула, и накрая Купата на България! След това трети кръг в УЕФА и онзи луд мач в Атина, за съжаление после отпаднахме, а ни чакаше Интер.

Но много се впуснах в спомени...
По въпроса за малкия град със сигурност има две мнения. Едното е на човек, който е израстнал в такъв, като мен. Аз примерно не мога да си представя как ще издържа да живея в голям град като София (и сега съм в голям спрямо Ловеч, но пак малък спрямо големите градове тук). Просто обичам природата и спокойствието. За тези, които са израстнали в голям град сигурно ще им е скучно в Ловеч. Не знам как е при футболистите, но те са професионалисти и това не би трябвало да е от голямо значение за тях, още повече, че ей го къде е Плевен на половин час път. Като им е скучно отиват там. И те го правят, виждал съм ги не веднъж из плевенските улици.
Напрежението от постоянната медийна заинтересованост, публика и т.н. помага, но и изнервя. Според мен това е строго индивидуално. Един Мурад Хидиуед е всеки ден по улиците и кафетата на Ловеч и не му личи да скучае. Поне по мои откъслячни наблюдения, когато съм си в града. Йовов от друга страна постоянно беше в колата си и ходеше до София да пие кафе.
А и в Ловеч има достатъчно развлечения, ако не си заинтересован само от чашката и чалгата в БИАД... Е, няма кино, ама пак Плевен идва на помощ...

They try to build a prison for you and me to live in...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.