Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:14 24.06.24 
Футбол
   >> ФК Литекс
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Феро, оставката и тн.. - статията в топспорт.бг  
Автор BeнaбилиМодератор (4-18)
Публикувано11.04.03 15:20



Наставникът на Литекс Ферарио Спасов подаде оставка, след като тимът му записа първо домакинско поражение за сезона. Вчера ловчанлии отстъпиха с 0:2 на Черно море и с това загубиха шансове в борбата за титлата.

След загубата двукратните шампиони изостанаха на една точка зад Славия и сериозно компрометираха шансовете си да влязат в турнира на УЕФА чрез третото място. Сега единственият шанс на Литекс за евровизи е спечелването на купата или поне финал с ЦСКА, ако "червените" станат шампиони.

"Играхме изключително слабо. Основната причина е в мен. Не обвинявам никой от отбора, че не е искал да играе, че не се е борил. На този състав явно му трябва друг дразнител, който може по-добре да мотивира момчетата и да ги накара да играят както могат. Възможно е моето време в Литекс да е изтекло и е нормално да се търси друго предизвикателство. Действията ми не са нито предателство, нито бягане от отговорност. Просто, за да върви отборът, трябва да се направи смяна, най-вече при треньора. Искам да се извиня на тези, които са имали голямо доверие в мен. Инициативата за оставката е лично моя, защото трудно мога да продължа да работя в тази обстановка. За мен най-справедливото решение в момента е да се оттегля от поста. На почивката влязох само за малко и казах остри думи на отбора, но и това не повлия. Пак казвам, не съм способен да мотивирам тима и този хаотичен футбол нито влиза в моите разбирания, нито пък си спомням някога да сме играли така. Просто си тръгвам, защото смятам, че съм изчерпан за този отбор. Не съм имал проблеми с никого и всичко е било точно до този момент. Определено смятам, че е най-правилното решение засега, иначе може да стане още по-лошо за клуба", заяви след срещата с Черно море Ферарио Спасов.

Късно снощи собственикът на Литекс Гриша Ганчев събра управата на клуба, за да бъде обсъдена оставката на Феро.

"Щастлив съм най-вече от прекрасната победа, която постигнахме. Все пак не всеки ден се бие Литекс като гост. Аз лично не си спомням в моята кариера като треньор и футболист да съм печелил на този стадион и съм щастлив, че наи-после счупих този карък. Въпреки всичко момчетата се мобилизираха и макар да не играха кой знае колко добре, с тактическите замисли, които имахме, победихме", заяви развълнуваният наставник на Черно море Велислав Вуцов.

"Играхме без няколко титуляри. Зафиров, заради картоните, пожела да се пази за ЦСКА, Герасимов бе контузен и т. н. Гордея се с моите футболисти. Литекс предложи съвсем различна игра от предишния мач, когато игра с един нападател. Сега по едно време имаха 3-4-има нападатели, цо моят отбор изпълни заръките ми. Не искахме да се съобразяваме с играта на Литекс, а по-скоро да се представим така, както в досегашните срещи. Съдийството не искам да коментирам, защото, каквото и да кажа, може да се изтълкува погрешно", завърши Вуцов.
топспорт.бг



Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Коментарченови [re: Beнaбили]  
Автор BeнaбилиМодератор (4-18)
Публикувано11.04.03 15:27



Абе хубаво го е казал Феро, ама не е времето за смяна...

Явно и в Литекс смятат така, защото оставката е отхвърлена.

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Чужденцитенови [re: Beнaбили]  
Автор BeнaбилиМодератор (4-18)
Публикувано11.04.03 16:08



май пак ще го отнесат заради слабата форма на Литекс... Есента някои си заминаха по живо, по здраво. Сега пък беше обявено че лятото чужденците ще бъдат продадени или преотстъпени за малки суми...

За сметка на това отбора ще направи всичко възможно да задържи Христо Йовов в отбора.

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.