Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 01.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Замразени храни.  
Автор Reo ()
Публикувано29.10.03 17:17



Знае ли някой от Вас дали може човек сам да си приготви такива.Например има ли начин да се замрази тубифекс и дали няма да се разпадне при размразяването.Знам,че в магазините продават замразени храни,но имам приятели,които развъждат "промишлено" рибки и редовно си вземам от тях жив тубифекс.Искам да замразя за зимата,но не знам дали може и как да стане.Има ли някой опит с това?



Тема Re: Замразени храни.нови [re: Reo]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано30.10.03 09:15



По начало да храниш рибките с жив тубифекс е кофти идея. Но замразеният е по-друго нещо - би трябвало голяма част от болестотворните организми и особено празитите да измрат от ниската температура. Предполагам, че не е голям проблем да замразиш известно количество добре промит тубифекс, като го сложиш в широки пликчета (има едни такива с нещо като цип отгоре, който ги затваря плътно) и разстелиш на тънък слой тубифекса вътре в пликчето. След това можеш да го замразиш така, а после само отваряш пликчето и си чупиш от получената плочка. Задължително трябва да е на тънко, защото иначе ще видиш зор да отчупиш.
Аз лично ползвам замразен циклопс, ваден от бургаските солници и съм страшно доволен.



Тема Re: Замразени храни.нови [re: Boby_]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано30.10.03 11:04



Aз също ползвам замразен циклопс, но също и телешко сърце понякога



Тема Re: Замразени храни.нови [re: Niky]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано30.10.03 11:15



И аз давах телешко сърце, но прочетох доста кофти неща за него - точно от това се получава затлъстяването на вътрешните органи, за което говореше килимен. Телешкото сърце съдържа мазнини от топлокръвно животно, чиято точна на разтапяне е по-висока от тази на мазнините от студенокръвни, каквито са рибите. Поради това тези мазнини остават неразградени и се натрупват, като причиняват ред проблеми. Затова спрях да давам телешко сърце, дори добре почистено - мазнините се съдържат и в най-чистата мускулна тъкан.



Тема Re: Замразени храни.нови [re: Boby_]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано30.10.03 11:50



Да. Ти си го писал това във форума. Но явно въпроса е спорен. Аз лично съм чел от Ники (тоя с цихлидите), че храни трофеусите с телешко сърце, защото то подпомагало достигане на полова зрялост и т.н. (Тропически рай, не помня броя).
Но може и ти да си прав разбира се. Аз лично не развъждам риби, опитвам се да направя красив аквариум с растения (скали) и красиви и здрави риби.
И гледам да го правя като хората. Затова обръщам внимание на храната (често давам жива).
Сърце не съм давал отдавна, но докато давах имаше риби (барбуси) които хвърляха хайвер. Аз не съм го люпил, но все пак...



Тема Re: Замразени храни.нови [re: Niky]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано30.10.03 11:57



Да, рибите наистина растат по-бързо, когато се хранят с телешко сърце, но това не идва без своята цена - по-кратък живот и по-неустойчива имунна система. Така че всеки си преценява риска - аз не отглеждам риби с цел да ги продавам, така че предпочитам да заместя телешкото сърце с филе от бяла риба. И то е много добро, но не създава такива проблеми.



Тема Re: Замразени храни.нови [re: Boby_]  
Автор Reo ()
Публикувано30.10.03 12:10



Да Боби аз също ползувам тези храни.Имам циклопс,дафния и хидорус,и съм много доволен от тях.Точно затова се зчудих дали има нещо специално в приготвянето им.Иначе за тубифекса знам,че е опасно,но приятелите ми го промиват много дълго и вече дълги години не сме имали проблеми.



Тема Re: Замразени храни.нови [re: Reo]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано30.10.03 12:13



Я кажи откъде си взимаш дафния и на каква цена. Имам предвид замразена.
А иначе не виждам защо да не се замрази и тубифекс при добро желание.



Тема Re: Замразени храни.нови [re: Boby_]  
Автор Reo ()
Публикувано30.10.03 12:24



За съжаление и да ти кажа едва ли ще ти е от полза,тъй като аз не живея в София а в провинцията.На всичко отгоре не знам колко струва точно,тъй като тези приятели за които споменах купуват в големи количества храни и никога не са позволявали да им плащам.Те са представители на"Тетра"за източна България и имат много и разнообразни храни,с които ме снабдяват.Мога да ги попитам обаче на тях къде са им изворите и какви са цените.Ще обадя какво съм научил скоро.



Тема Re: Замразени храни.нови [re: Reo]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано30.10.03 12:37



Момчета,вижте сега,тубифекса не се замразява!Знам го от личен опит!Е,замразява се,но е негоден за употреба.След като го размрази човек,получава едно гадно,лигаво,пихтиесто вещество,което едва ли ще зарадва рибките ви.Има начин да се консервира тубифекса,но е доста скъп-лиофилизиране.Но всъщност не виждам нужда за такива дейности.При мен тубифекса понякога изкарва жив и по 2 месеца.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.