Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 22.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Куриозни случки с рибкинови [re: WHunter]  
Автор Boby_ (110)
Публикувано18.07.02 09:39



Май дойде време и аз да разкажа нещичко.
Доскоро гледах малавийски цихлиди. Та имах в аквариума си 3 големи мъжкаря - една синя зебра (най-дребната от трите, но най-злата) около 13-14 см., един меланохромис йохани около 16 см. и един пак толкова дълъг, но далеч по-масивен псевдотрофеус ломбарди. Из аквариума щъкаха още доста рибета от всякакъв друг размер. Интересното е, че синята зебра и йоханито (което е черно със сини ивици или синьо с черни ивици, както си изберете) никога не се биеха помежду си. Но двете заедно нападаха ломбардито и за много кратко време го направиха на салата, макар то да беше най-силната от трите рибки. Когато махнах ломбардито, другите двама мъжкари си разделиха аквариума точно по средата и никой от тях не минаваше в половината на другия. Това примирие продължи няколко месеца, докато не разкарах всичките си малавийци. Та интересното е, че двете сини рибки (е, с различни нюанси на синьото, но все пак сини) заедно нападаха по-едрата от тях жълта риба. Расизъм? Но причината е по-скоро другаде - йоханито и зебрата бяха израстнали заедно, докато ломбардито се появи в аквариума ми вече голямо.

Stonewall - Can't we see
We're our own worst enemy


Тема Intruderнови [re: Boby_]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано18.07.02 10:53



Никой не обича нашественици в своята си територия.
Абе тука ми бодат в очите едни йоханите малки , дали да не ги взема... ама те не са ли някви много близки роднини с ауратосите???

Далеч съм от мисълта си.


Тема Re: Intruderнови [re: WHunter]  
Автор Boby_ (110)
Публикувано18.07.02 13:27



Сравнително близки са, да, но мъжките стават черни с тъмносини ивици. Взимай ги, готини са.

Stonewall - Can't we see
We're our own worst enemy


Тема Re: Intruderнови [re: Boby_]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано18.07.02 19:52



мен пък ауратосите са ми много противни.
Туи са може би едни от най-големите зверилища сред аквариумните цихлиди, ядат всичко наред (даже и с големи молинезии се справят дето други цихлиди не ги пипат).
Освен ако не ги държа само със зебрите си в отделен аквариум...
Може и да им измисля нещо...мерси.

Далеч съм от мисълта си.


Тема Re: Intruderнови [re: WHunter]  
Автор Boby_ (110)
Публикувано19.07.02 09:40



Йоханитата са малко по-малко агресивни от ауратосите. Съвсем мъъъничко по-малко.
Не знам дали знаеш, но на ауратосите им се носи славата, че са най-агресивните цихлиди от групата Мбуна.

Stonewall - Can't we see
We're our own worst enemy


Тема Re: Intruderнови [re: Boby_]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано19.07.02 11:00



Опитах се да се замисля, но найстина не се сетих за друг толкова брутален тип като ауратосите, но пък са си красиви и хората ги харесват. Затова ако не беше тяхната явна брутална омраза към всичко що мърда щяха да вървят много.
В магазина сега вече за втори път хвърлиха вчера един мъжкар с две женски и пак и двете са в родилна зала.
Имаме и още едно котило , то е предното и вече са доста добре като размер за продаване, ама кой ще ти ги купи...
Затова искаме да развъдим малко орнатоси, че те поне са абсолютно кротки и миролюбиви създаниица...Ако видиш някъде из София такова животно свиркай!

Далеч съм от мисълта си.


Тема Re: Intruderнови [re: WHunter]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано19.07.02 11:25



А на какво викаш Орнатус?
Не си спомням този малавийски вид , а само танганиеца Юлидохромис орнатус, но не очаквай да намериш тази риба у нас.



Тема Re: Intruderнови [re: тyчo чyчo]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано19.07.02 14:24



Точно за това става дума.
...защо казват, че ги е имало преди време...

Далеч съм от мисълта си.


Тема Re: Куриозни случки с рибкинови [re: WHunter]  
Автор WHunter (Изтръпнал)
Публикувано20.07.02 09:53



Вчера паднах от смях просто...
Няма да повярвате кво се случи, всъщност не е толкова невероятно, защото то човешкото незнание води до такива работи...
Държахме дълго време в магазина един Биоцелатум, направо огромен мъжкар, докато дойде при нас бе разчистил не един аквариум от всичките му плуващи обитатели. Вчера влиза един тип и казва еи тая синьо зелената рибка колко струва.
-10лв.
-Ооо веднага я вземам.
-Добре.
Вадя и я Ангел пакетира му я, човека плаща и заминава.
След пет минути се връща.
-Ооо забравих да купя храна за рибки, тя тази рибка ква храна ще яде?
Следва представяне на 50 вида храни и той си избира една и купува.
След малко разглеждане казва :
-А и една за малки рибки.
-За какви са тея малки рибки?
-ами гупи, и сега и таз новата рибка е при тях, аз развъждам ( а де кви бяха те, абе каза някъв много интересен вид гупи, дето били и доста по-скъпи) .
При което двама с Ангел направо изтръпнахме.
Добре, Добре то вече след ония руснак дето си направи от аквариума бойно поле ( неговата комбинация от рибки бе направо убиец), нищо вече не може да ме учуди.

Далеч съм от мисълта си.


Тема Re: Куриозни случки с рибкинови [re: WHunter]  
Авторloony (Нерегистриран)
Публикувано20.07.02 10:03



A vie zashto ne mu kazahte, 4e ne moje da go gleda zaedno s drugite si ribii........?:-( tolkova li ne vi e jal za milite gupi?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.