Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:50 16.06.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Оппа!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано22.02.11 11:14



Виж сега, всеки има право да си приема всякакви отправни точки. Могат дори и стойностите на температурата на вр. Мусала да използват, ако искат, но за пари се прилага лихва!



Тема Re: Оппа!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор мaлekвocтaнa ()
Публикувано22.02.11 15:28



Доста си наивен, което обяснява идеализма ти по отношение на братските въпроси.
Към 1996 имаше над 20 банки, фалираха 3 и няколко други се обединиха. Което не значи, че тези, които имаха да връщат кредит на фалиралите банки не го върнаха или и те фалираха. Спечелиха тези, които бяха теглили кредит в стари левове и ги бяха обърнали в долари. След няколко месеца обърнаха обратно доларите в много повече левове, върнаха си борчовете и им остана. Но при случая с Апасионата не е така. Тя е взела кредит в долари.
Банката може да вземе кредит от друга банка на лихва близка до публикувани от Ройтерс, но няма да го даде на Апасионата на тази лихва. Ти това разбираш ли го? Аз дадох линк към статистика на БНБ за лихви на домакинства.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от мaлekвocтaнa на 22.02.11 15:53.</EM></FONT></P>

Редактирано от мaлekвocтaнa на 22.02.11 17:09.



Тема Re: Оппа!нови [re: мaлekвocтaнa]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано22.02.11 17:16



Фалираха над 15 банки! Балканбанк, ПЧБ, Стопанска банка, (до тук са три) Агробизнесбанк, Кредитна банка, Бизнес банка Петрич, Турист спорт банк, Банка за земеделски кредит (БЗК), Елит банк, Частна земеделска банка, Международна банка за инвестиции и развитие, Международна банка за търговия и развитие ....

Много хора като тебе мислят, че пазарните лихви нямат нищо общо с лихвите по депозитите и кредитите - ГРЕШКА!!!

Пазарът е един и през 1996 г. на много хора им се наложи да го разберат това по неприятния начин.

Да имаш нормални отношения в семейството си, не е наивитет.

Не ми се спори повече с тебе.



Тема Re: Оппа!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор мaлekвocтaнa ()
Публикувано22.02.11 19:14



И на мен не ми се спори с теб.
Успех при взимането на кредит на лихва от публикуваните от Ройтерс.

Редактирано от мaлekвocтaнa на 22.02.11 19:15.



Тема Това ЛИБОР ли е?нови [re: ЛAMБИ]  
Автор Maмyт (fat user)
Публикувано23.02.11 16:54



Мисля че за изчисленията си трябва да използваш либор.
Най-неутрален индекс е и всички го признават.



Тема Re: Това ЛИБОР ли е?нови [re: Maмyт]  
Автор мaлekвocтaнa ()
Публикувано25.02.11 02:22



Годишният либор в момента е 0.79%.
Годишна депозитна лихва $ НЕпромоционална - 1.75%



Ако целта е да излъжем брата...



Тема Re: Това ЛИБОР ли е?нови [re: мaлekвocтaнa]  
Автор Maмyт (fat user)
Публикувано25.02.11 09:54



По тази логика, въпросният брат може да поиска лихвения процент да се вземе от някоя от пирамидите "Лайф Чойс" или "Ест Уест" които през 1995 г. бяха на мода и да е 100 - 200 %, тогава кой кого лъже? Това с пирамидите не е шега, да не говорим, че и банките по това време си бяха чисти пирамиди. А кой е казал, че и сега банките не прилагат пирамидални похвати, след като лихвите по депозитите им са над ЛИБОРА?
Според мен трябва да се ползват лихви които са официално признати, както е Основният лихвен процент на БНБ или ЛИБОР за доларите. За обменните курсове пък да се ползва фиксинга на БНБ.



Тема Re: Оппа!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано25.02.11 20:10



Ламби, ако исках заем с лихва, щях да тегля от банката, може би беше много важно да отбележа, че брат ми ми даде тези пари именно, за да не плащам лихва на банките (както и на него), НО въпреки това, в чест на справедливостта аз му върнах 28 000 долара (апартаментът ми струва 30 000), сегашната му позиция е рекет, просто е за разбиране! До съд няма да се стигне, просто нотариалният акт си е само на мое име и ако наистина бях кучка и мошеничка както ме обвиняват, можеше хич да не връщам нищо, а аз върнах двойно, за мен въпросът е приключил.



Тема Re: Оппа!нови [re: Apassionata]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано28.02.11 09:12



В общи линии това ми беше и моето мнение. Брат ти те кредитира, прави ти услуга, ако е трябваше да плащаш най-"дебелите" лихви, щеше да идеш в банка.
Имала си добрината да се отблагодариш, като му върнеш нещо повече, би следвало да каже "берекет версим!" и всички да останат доволни, а то...





Тема Re: Оппа!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано02.03.11 15:19



Именно Ламбо-Хараламбо, в това е проблемът, но...каквото било, било...

Редактирано от Apassionata на 02.03.11 15:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.