Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:16 30.04.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Тема Сумите по сметки на починали лица  
Автор Eli855 (непознат )
Публикувано08.03.10 11:56



Здравейте,
бих искала да попитам (не съм сигурна дали това е правилното място):
Неотдавна почина чичо ми - баща ми и сестра му са единствени наследници.
Въпроса ми е следният:
1.Можем ли в БНБ или някоя друга институция да направим справка за депозитите,които е имал чичо ми т.е. оттам дават ли информация за всички банки на територията на България?
2.какъв е реда това да стане?
Благодаря предварително



Тема Re: Сумите по сметки на починали лицанови [re: Eli855]  
Автор Keanu (777)
Публикувано08.03.10 15:34



Не съм сигурен дали БНБ може да предостави справка за депозити или каквито и да било сметки.
Но ще е добре да направите справка и за кредитите - може да се изиска справка от ЦКР като е необходимо да се предостави удостоверение за наследници.

ТАРИФА
ЗА ТАКСИТЕ НА ЦЕНТРАЛНИЯ КРЕДИТЕН РЕГИСТЪР

Чл. 4. (1) Физическо лице, което желае да провери чрез БНБ каква информация се
съдържа за него в Централния кредитен регистър, заплаща такса в размер на 10 лева.
(2) Физическото лице, може да упражни безплатно своето право да получи
информация по ал. 1 веднъж на 12 месеца, считано от датата на подаване на искането.

Редактирано от Keanu на 08.03.10 15:37.



Тема Re: Сумите по сметки на починали лицанови [re: Eli855]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано10.03.10 20:28



Не можете. БНБ не разполага с такава информация. Дали лицето има влогове можете да разберете само при проверка във всяка от банките, като носите със себе си удостоверение за наследници. Списък на банките и техните адреси може да намерите на сайта на БНБ.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.