Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 25.06.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Относно ООД и ЕООДнови  
Автор kozi (минаващ)
Публикувано27.08.09 00:04



Здравейте
Имам следния въпрос
Искам да си закупя жилище без ипотека.
Някъде прочетох, че ако го закупя не като Физическо лице, а като фирма ЕООД или ООД, няма да имам данъци. По точно държавата ги връщала..Това означава, че апартамента, няма да се води един вид за собствено ползване, а за офис. Редно ли е и как става.
Благодаря Ви предварително



Тема Re: Относно ООД и ЕООДнови [re: kozi]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано28.08.09 13:47



не само че ще имаш данъци и държавата няма да ти върне нищо, а данъците които ще плащаш ще са по-високи.



Тема Re: Относно ООД и ЕООДнови [re: Бapбapeлa]  
Автор kozi (минаващ)
Публикувано29.08.09 19:36



Но защо, обясни ми го по подробно, ако обичаш.
Нали всяка година държавата връща данъците на фирмите, под някъква форма. Която и аз незнам каква е. Но всъщност, къде може да прочета повече по въпроса.
Аз знам, че много по голямо предимство е да защитиш имуществото си като фирма, отколкото ако са на ФЛ



Тема Сигурнонови [re: kozi]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано29.08.09 21:03



имаш предвид че покупката на жилище за търговски/производствени цели се признава като разход на фирмата и ще спестиш корпоративен данък върху тези пари ?
Би трябвало да се води ДМА (дълготраен материален актив), като такъв би трябвало да подлежи и на амортизация.


Редактирано от jamie на 29.08.09 21:04.



Тема Re: Сигурнонови [re: jamie]  
Автор kozi (минаващ)
Публикувано30.08.09 23:45



Опа, сега вече определено и аз се обърках.
Благодаря ти за ценния съвет, но въпроса е в това, че и аз не съм наясно защо. Прочетох енда книга за бизнес. И там така пишеше. Че едно е да закупуваш имот като ФЛ и съвсем друго ако се направи през ООД например. Но трябва да ти кажа, че и аз не съзнавам защо.
Просто нямам достатъчно познания по право и счетоводство. А за юридическите науки-направио съм си боса.
Но иначе имам ентусиазма и нахъсаносття да праавя бизнес и да се ровя именно в такъв вид тематика.
Аз си го предствам така-създавам едно ООД на името на майка ми и свекито например. Просто не желая на мое име да имам нищо.
Купувам жилището, което е едва 57кв. и го правя на офис. Но май тук и статут трябва да променям. Но това ще го доуточна.
Въпроса е какви точно данъци спестявам с тази въртелешка и изобщо къде е предимството ми за да кажем да си опазя част от доходите да не се "ограбвват" от държавата- примерно.
Ох дано сега горре долу да съм го обяснила за да ме разберат хората.
Моя мозък не мисли сложни неща, аз нещата си ги представям по просто му и за това и тка ги обяснявам.
Благоодаря за търпението



Тема Re: Сигурнонови [re: kozi]  
Автор Пчeличkaтa Maя ()
Публикувано11.09.09 19:03



Чела си книга за бизнес. Най-вероятно американска - превод на български. Всяка страна си има данъчно законодателство. Американските книги пишат за американското данъчно законодателство. То не е като българското.
Пишеш "създавам едно ООД на името на майка ми и свекито". Според българското законодателство не можеш да "създадеш" ООД от името на друго лице.
Единствените разходи, които можеш частично да спестиш са: ДДСто на имота - купуваш го за някаква сума на ръка, със строителят пишете в договора, че го купуваш за половината. Голяма част от строителите го правят, особено в тази криза, като им идеш с кеш и ръка ще ти целуват даже. Но за това не е нужно да си фирма, дори напротив.
Ако имаш фирма, но не просто регистрирана, а работеща с приходи, положението е една идея различно - но нека не те мъчим.
Ентусиазмът е едно, но замисли се дали ако ставаше толкова лесно спестяването на данъци, някой въобще щеше да плаща такива?
Грубо е да се каже, но данъците са направени точно за да се взимат от "мозъци които не мислят сложни неща". Също по идея данъците не би трябвало да се клалифицират като "ограбване". Б БГ обаче голяма част от гражданите не смятат, че са в един отбор с държавата, което не е предмет на темата.



Тема Re: Страшна си.нови [re: kozi]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано25.10.09 15:26



Представи си го така най-просто:
Една фирма обикновено има печалба.
Тази печалба се формира от разликата между приходите и разходите. Естествено, ако разходите превишават приходите, вместо печалба, фирмата има загуба. Но това е друг въпрос.

От друга страна печалбата се облага с данък - понастоящем 10 %.
Затова, много фирми дават мило и драго да докажат счетоводно по-големи разходи и, ако може, да скрият приходи. За да "намалят" печалбата, която подлежи на облагане. И да платят по-малко данък (включително и ДДС, ма той не е на база печалба, макар и да е свързан в една или друга степен с нея).
Та, далаверата за тебе може да бъде от избегнатият данък печалба, и то не наведнъж върху цялата сума а на части през годините (амортизации) и евентуално ДДС (нека специалистите да кажат ДМА участват ли във формирнето на данъчния кредит).

Но сама разбираш, че за да избегнеш данък печалба, трябва да имаш печалба, а за да имаш печалба, трябва да имаш някаква дейност.
Ако това ще те стимулира да завихриш некъф бизнес, давай смело.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Страшна си.нови [re: StefanPan]  
Автор kozi (минаващ)
Публикувано05.11.09 23:33



благодаря за хубавия отговор.
Та хайде да видим дали съм го разбрала това което ми го пишеш.
Но аз ще ти напиша какво съм разбрала по най елементарния наин, защото искам да разсъждавам като дете, а не като професор. Те за това сигурно последните, никога няма да се разчуят, че са завъртяли милионите.
Та-купувайки жилището през ООД-то или ЕООД-то, то автоматично се явява разход на фирмата. По точи начин, аз накрая на годината декларирам, че имам разходи и че тези раходи са повече от реалната ми печалба-примерно. Което ме устройва. И къде е проблема. Че още няма дейност ли.
Ами ето ти и дейноста-офис за някъкав вид услуги. А какъв ще е вида на услугата...... ще ти кажа следващия път, когато ми кажеш до тук добре ли е замислено. И само да си намерил кусури.
Та, да обещавам да ти кажа какво ще има на 4-тия етаж в помещението от 57 кв., в което изобщо ще ми бъде трудно да живея с мъжа и детенцето ми. Защото е само от две стаи, а за да има детето ми стая, аз трябва да спя там където ще готвя. Е голяма романтика нали. Така, че -давай да го правим на офис. Сега е ред на всичките негативи, които си се насолил да ми изредиш. Хайде започвай, аз психически се настроих вече.

Редактирано от kozi на 05.11.09 23:38.



Тема Re: Страшна си.нови [re: kozi]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано06.11.09 11:40



В отговор на:

Та-купувайки жилището през ООД-то или ЕООД-то, то автоматично се явява разход на фирмата.По точи начин, аз накрая на годината декларирам, че имам разходи и че тези раходи са повече от реалната ми печалба-примерно.




НЕ.

никой няма да седне да те учи на бизнес или на счетоводство. бизнес не се върти разсъждавайки като дете.

виждам че искаш някой да седне да ти обяснява безплатно- такъв будала няма да намериш. безплатно е само сиренцето в капана за мишки.

още ли не си се отказала от тоя глупост, която си замислила. и да се засегнеш- глупост е.




Тема Някой се кодоши.нови [re: Бapбapeлa]  
Автор thunder and lightning ()
Публикувано06.11.09 17:34



Някой се шегува неуместно и злоупотребява с желанието на клубарите да помогнат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.