Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:03 20.05.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема капитал за частен бизнеснови  
Автор karanikol (непознат)
Публикувано16.07.09 15:41



Спестил съм 100 000 лева и бих желал да си направя фирма. Според вас какъв бизнес е реалистичен с такъв капитал? За всеки сериозен съвет благодаря предварително!



Тема Предвиднови [re: karanikol]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано16.07.09 19:59



ситуацията - задръж малко. Проучи акции на компании които са силно подценени, но няма да фалират. Купи - до 2 години ще имаш други пари и друго мислене

А и да се надяваме ще има вече достатъчна икономическа активност за да пробваш със собствена дейност.




Тема Re: Предвиднови [re: jamie]  
Автор karanikol (непознат)
Публикувано24.07.09 13:59



Много благодаря за отговора ти!
А защо мислиш, че влагането в акции е оптималния вариант? Какво мислиш за други форми на инвестиция?



Тема Защотонови [re: karanikol]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.07.09 00:36



наблюдавам акции на инак стабилни компании на цена 10% (т.е. изгубили 90%) от номинала. Това е прекалено много, спада беше 75% в най-засегнатите държави !
Мисля че точно тези ще отскочат най-много от дъното.

В момента мисля че другите форми на инвестиция имат по-ниска доходност. Бих заложил обаче на всичко в енергетиката, което се финансира от грантове




Редактирано от jamie на 25.07.09 00:39.



Тема Re: Защотонови [re: jamie]  
Автор karanikol (непознат)
Публикувано25.07.09 15:21



Благодаря! Успяваш да ме правиш любопитен!





Тема Тованови [re: karanikol]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.07.09 22:14



не значи че аз поемам твоите рискове - да си знаеш.
Има грантове за проекти за възобновяема енергия когато се изпълняват в определени региони - слабо развити например. Става дума за неща от типа на ветро и солар - централи. Иска обаче доста тичане с документи. Неприятното е че гранта (изплащане на инвестираната сума) се дава след като реализираш проекта - доколкото знам отнема от порядъка на 6 месеца.

Колкото до акцията която наблюдавам - тя вече се покачи с 10% в рамките на месеца, според мен пак леко ще спадне и следва покачване в пъти в рамките на следващите 2 години. Може разбира се и да греша - ще си покаже ....

Може да комбинираш инвестициите - част в акции и част в енергетиката. Така или иначе се иска време за да изкараш пари с тях де

Търпение за поне 2 години - според мен.




Тема Re: Тованови [re: jamie]  
Автор karanikol (непознат)
Публикувано26.07.09 14:31



Ни най-малко нямам намерение да си пробутвам рисковете на който и да е друг.
За работа с акции ще трябва да понауча нещо, защото до сега не съм купувал акции. Ако ми препоръчаш някой учебник по въпроса, ще ти бъда благодарен.
Между другото съм любопитен, какво ще допринесе новото правителство за малкия частен бизнес.



Тема Хм,нови [re: karanikol]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано26.07.09 15:09



работата е там че доста светила изгубиха почти всичките си пари в кризата.
Как тогава човек да знае какво да учи...


За мен в момента всяка българска компания с обезценка на акциите под 8 пъти и нулев шанс от фалит е кандидат за инвестиция в акциите и. Особено ако работи за износ преди всичко. Има и допълнителен бонус - в момента на възстановяване на икономиката ще започнат пак да раздават дивиденти - което води до получаване на дивидент 0.4 лв при цена на акцията в момента 1.40-1.60 лв. Мисля е прилична годишна рента без да броим растящата цена на акцията и шанса да се вдигне 5+ пъти в близките 2-3 години - това разбира се ако се окажа прав в предвиждането си.

Новото правителство е от ченгета. 99% ще ни нахлузят обратно стария корпоративен данък - разбирай бизнеса ще е под преса. Очаквам наесен да опитат процедурата към приемане на еврото за официална валута - това ще рече примерно 2 години период в който би трябвало да пазят настоящия курс. Не бих стартирал частен бизнес в следващите 2-3 години.




Тема Re: Хм,нови [re: jamie]  
Автор Иckpицa (непознат)
Публикувано26.07.09 17:34



А какво мислиш за инвестицията в недвижим имот?



Тема Традиционна,нови [re: Иckpицa]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано26.07.09 18:25



но печеливша само при покупка под себестойност.
Тази година корекцията беше сериозна ! Според мен цените изобщо няма да се покачват скоро, да не говорим че едва навлизат в реални стойности.

Макар че НИ е широко понятие, приемам че говориш за апартамент който да даваш под наем и да разчиташ и на поскъпване. В България възвръщаемостта от наеми не е добра, времената на безогледно високите цени вече са в миналото - като цяло не мисля че инвестиция в НИ си струва вече.

ПП: ти си автора на темата, нали ?



Редактирано от jamie на 26.07.09 18:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.