Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:57 12.06.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Традиционна,нови [re: jamie]  
Автор Иckpицa (непознат)
Публикувано26.07.09 18:35



Да, автора на темата съм аз!

Говоря за апартавент, който да давам под наем. За 100 000 лева в София би трябвало да може да се купи апартамент с около 70 кв.м. Дори да е необзаведен, би могъл да носи наем от поне 500 лева на месец. Не ли така?



Тема Необзаведен ?нови [re: Иckpицa]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано26.07.09 18:42



Доста ме съмнява да можеш да вземеш подобен наем на подобен апартамент.
Да приемем че можеш, това са под 6% възвръщаемост годишно. Не бих го нарекъл добра инвестиция, дори без да броим това че може да остане празен от време на време, както и редовните ремонти и освежавания.
Единственото което може да промени доходността е поскъпване, но силно се съмнявам да се случи в следващите години, да не кажа десетилетие.

ПП: Пропуснах разноски като годишните данъци също, те са с тенденция да растат.


Редактирано от jamie на 26.07.09 18:43.



Тема Re: Необзаведен ?нови [re: jamie]  
Автор Иckpицa (непознат)
Публикувано26.07.09 19:17



Защо, за даване под наем като офис е съвсем нормално да е необзаведен. Освен това ако е в центъра, едва ли ще остане празен.



Тема Е,нови [re: Иckpицa]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано26.07.09 19:25



ако е и класическото "на гръцки студенти" - пак е възможно.
Но едва ли ще се случи, прави разчетите си по песимистичните вместо по оптимистичните сценарии. Да не останеш разочарован.
Варианта с офис може да ти докара още един разход - данък върху дохода от наем, тъй като фирмите обикновено искат договор за да декларират разхода за наем.
Както и да е, дори при сумите които бяха в примера - доходността ми се вижда недостатъчна. Едни ДЦК бяха повече по спомен, а те са безрискови.




Тема Re: Е,нови [re: jamie]  
Автор Иckpицa (непознат)
Публикувано26.07.09 19:35



Какво е това ДЦК?



Тема Re: Е,нови [re: Иckpицa]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано26.07.09 23:51





Кликни там на линка в средата на екрана и ще се отвори документ.
Може да не четеш всичко в него, формули например - само за общо запознаване.




Огледай обаче параметрите и се консултирай с инвестиционен посредник - не знам точно в момента каква доходност имат. Може и да не купиш български - трябва си малко повечко ровене и сравнение на доходност например.




Тема Попаднахнови [re: Иckpицa]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано27.07.09 20:50



на добре направена статистика:



Мисля отговаря на въпроса ти защо НИ е било инвестиция, но вече не е.




Тема Re: Попаднахнови [re: jamie]  
Автор karanikol (непознат)
Публикувано28.07.09 15:58



Жалко!
Но остава надеждата, че догодина синусоидата ще започне да се покачва!



Тема Заставайкинови [re: karanikol]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано28.07.09 20:23



срещу тренда (понеже точно това правиш) просто ще губиш от цената на жилището докато стигне дъното на обезценка. След това по-вероятно е да се наложи да чакаш от порядъка на 10-ина години цените да подминат нивата на които си купил/а.
Принципно ако толкова настояваш да е НИ - прецни точно момента на покупка.




Тема Re: Заставайкинови [re: jamie]  
Автор karanikol (непознат)
Публикувано29.07.09 14:47



Разсъждавам с оглед на това, че агенциите по НИ твърдят, че в идните 6 месеца цените на имотите ще падат непрекъснато.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.