Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:26 28.04.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема В момент на криза....нови  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано03.02.09 00:38



В момент на криза, в кои отрасли никога няма как да секне притока на пари. Аз поне се сещам за 2 -заведенията и магазините за храна. А не сетих се за още-зъболекари, лекари. Но за икономисти трудно май ще се намери работа, ако са изгонени. Аз за сега не съм, ама май не е далече мига.



Тема Ами да беше станал футболист.нови [re: yoanence]  
Автор Pyracanda ()
Публикувано03.02.09 02:13



И във футбола криза няма.
Иначе за хранителните магазини не си прав(а). Малките квартални магазинчета масово измират, натискани от суперите. Ако те изгонят, можеш да се пробваш магазинер(ка) в някой супер. Ако те устройва.



Тема Re: В момент на криза....нови [re: yoanence]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано03.02.09 14:18



В България кризата е предимно термин повтарян постоянно от медиите и набиван в главата .

има застой най-вече строителния бизнес / който и без това към 70 % е в сивата икономика и беше крайно време да се спре безразборното строителство / , строящ и продаващ имоти на чужденци - чужденците започнаха да отказват покупките . кризата удари още хората с големи ипотечни кредити , тъй като банките вдигнаха лихвите по кредитите . затвоа пък хората с големи кредити ще си седят на задника и няма да проявяват фасони към работодателите си за да не останат без работа и заплата, а и без имота който изплащат . поне цените на апартаментите в градовете ще започнат да падат- и без това са поне 2 пъти по-високи от колкото трябва . а строителните фирми ще работят с % печалба, а не с 'пъти' печалба и ще спрат да перат пари.


кризата даде карт бланш на работодателите да притиснат персонала си да си гледа работата, а не да върти фасони и да иска по-високи заплати, също да се освободи от раздутия щат и да изисква от персонала да съвместява задължения и да си уплътнява работното време и най-вече имат повод да не увеличават заплатите.

друг бизнес усещаш кризата са фирми вързани с износ към държавите от ЕС . също туризма - от към чуждестранни туристи .

да му мислят производителите и търговците на луксозни стоки и глезотии . търговията със стоки първа необходимост няма да пострада . нито бизнеса на докторите ще пострада, нито на адвокатите / вдигнаха им 3 пъти минималните хонорари в края на миналата година / .

иска ми се да се прекратят далаверите с еврофинансирането и да се даде възможност на хора, които наистина ще произведат нещо полезно да могат да финансират дейността си от ервопарите без този и онзи да им иска рушвети .


в общи линии в България финансова криза няма . фондовият и финансов пазар в България са слабо развити, а банките нямат възможност да инвестират пари рисково защото сме във валутен борд. а в икономическа криза ние сме стана от 20 години - защото икономиката ни е в плачевно състояние още.



Тема Re: В момент на криза....нови [re: yoanence]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано03.02.09 16:56



мога да ти дам някои идеи - касови апарати, фискални принтери, магазинско оборудване



Тема Re: В момент на криза....нови [re: Пeтъp_]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано03.02.09 19:25



а също и компютри, докато ги има ще има и хляб край тях, макар и при криза да е по-слабо там



Тема Re: В момент на криза....нови [re: yoanence]  
Автор devaluator ()
Публикувано04.02.09 10:21



Фармацевтите ще се задържат на гребена на вълната, за зъболекарите и особено за лекарите се лъжеш жестоко. Един ден и те ще изплуват, но причина за това няма да е финансовата криза, а липсата на кадри и осъзнаването на някои истини от страна на простолюдието.
За икономистите... какво да ти кажа. При толкова "специалисти", които бълват висшите училища и при тая полумъртва икономика, смятам, че е ясно какво е логичното развитие на събитията. Още преди 13 години, когато ме приеха в УНСС и ВИНС, подозирах какво ще се случи в близко бъдеще, затова не се полъгах и полакомих да уча за икономист.
Ако искаш да продължиш да си работиш по специалността, трябва непрестанно да се усъвършенстваш, в противен случай се поинтересувай каква работа предлагат в бюрото по труда. Вчера четох за 40 000 незаети позиции, значи варианти има. Останалото е въпрос на предпочитания и мотивация. Срамна работа няма.



Тема Re: В момент на криза....нови [re: devaluator]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано04.02.09 12:47



За икономистите има работа, но само за тия които са с достатъчно стаж и опит, постоянно четат и са запознати със законодателството добре. Вървим към времето когато абсолютно всеки ще трябва да подава годишна декларация за доходите си, а хората които могат сами да си попълнят декларациите са много малко. По принцип си прав, защото икономическите университети бълват хора с дипломи, но с липса на елементарна основа знания - защото си купуват изпитите и преписват .а на всичко отгоре ги мързи, не им се чете , а само имат претенции за заплати поради факта че имали дипломи. наемат се на работа, която не могат да вършат и правят невъобразими бъркотии .

В нашия бранш криза няма - има увеличето реване от страна на собствениците на фирми защото не искат да се приспособят да печелят в % , а искат печалбите да са им в пъти - т.е. да печелят бързо и както допреди година-две , а не става. Прочети един от новите данъчни закони да видиш че не е за всяка глава да ги разбере и прилага .

Фармацевтите и лекарите няма да усетят кризата чак толкова .

най ще закъса строителството и търговията на луксозни стоки . а мен ако питаш ще секне донякъде прането на пари . в строителният бранш още есента имаше доста съкращения и намалели обороти на стоки свързани със строителството.

на много хора, дори и млади между 20-30 години не им се чете, не им се преквалифицира , не им се усъвършенства . предимно само за пари говорят и как да му паднели няколко милиона по какъвто и да е начин щял да ги 'излежи 5 години в панделата ' , ама след това щял да си живурка до края на живота без да работи. основният проблем им е че не им се работи изобщо. а за работа на полето, на село - и дума не искат да чуят. искат в кабитет, на бюро , при 5 часов работен ден , да ходят на работа когато им кеф и то срещу прилична сума пари / разбирай 4-5 хил на месец / за човек без квалификация , да имат достатъчно свободно време без да си дава зор да чете и да се усъвършенства.

виж какво ми попадна преди време като изискване на младите .





Тема Re: В момент на криза....нови [re: Бapбapeлa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано04.02.09 22:38



Ами, да . Разбрах много добре. Всъщност картинката която описваш не е никак хубава. Излиза, че всеки търси лесното. При мен не е така. Не обичам лесните неща. Но за преквалификация или просто за допълнително обучение и усъвършенстване знанията по дадена тематик, това не си е излишно.
Но който както разбира живота. За мен лично ,моите амбиции са към собствен бизнес. Неописуемо го искам, идеите имам и да кажем , че и финансовата част до опрелена степен. Но нещо куража и мотивацията за риск не ми стигат.
А който го е страх от мечките в гората не ходи-нали.



Тема Re: В момент на криза....нови [re: yoanence]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано05.02.09 01:33



Добре си решила да имаш свой собствен бизнес. Но сега в кризата е неподходящо да го започваш. Освен това събери опит като поработиш при работодател, а то времето когато да работиш за себе си ще дойде - той момента сам ще ти се покаже и тогава ще си решила че може да рискуваш .

докато се види края на кризата по-добре си стой на работа там където си.

доколкото помня през март изтичаше срочния ти депозит - още малко остана , не се е чуло банката да има проблеми. поначало май няма банка, която да има проблеми, само затегнаха условията за раздаване на кредити.

защо не ми напишеш бележка за какъв бизнес става дума , а аз ако мога ще ти кажа дали рискът е голям или не.





Тема Re: В момент на криза....нови [re: Бapбapeлa]  
Автор faliak (asfaltof)
Публикувано10.02.09 04:43



Лелко, може би младите са отвратени от плачевното състояние, до което докарахте страната, ти и хората от твоето поколение. Затваряй си човката, защото пак ние ще ти плащаме за напиканите гащи като остарееш.

- escape velocity of growth -



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.