Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:42 01.06.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Американски акции  
Автор robko (непознат )
Публикувано10.02.09 16:58



Здравейте, бих искал да закупя американски акции с инвестиционна цел. Кой брокер (фирма) бихте ми препоръчали. Каква е разликата между акции с реална доставка и другите. Къде мога да прочета повече за това.

Благодаря ви предварително.



Тема Re: Американски акциинови [re: robko]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано11.02.09 12:44



Ти вестници ще четеш ли. За финансовата криза не си ли чул. Точно акции от американци предприятия и банки не са за купуване. Ако мислиш че цената им сега ще падне драстично, а след това ще се вдигне и ще спечелиш- лъжеш се. Онова което беше - няма да го има повече. Акерикансите акции бяха без реално покритие и с изкуствено вдиган рейтинг.

Потърси в сайтовете на борсите и борсови посредници информацията, която питаш. Гугъл има тръсачнка и 'вади ' огромна информация от цял свят .



Тема Re: Американски акциинови [re: Бapбapeлa]  
Автор robko (непознат )
Публикувано16.02.09 13:40



Е мерси за информацията,

Може би не чета правилно :) Точно от гугъл научих, че Уорън Бъфет купува америка - а той не е никак глупав човек.



Питам тук, защото информацията която намерих по сайтовете на родните ИП не ми беше достатъчна. Даже посетих един от големите ИП. Меко казано съм разочарован от отношението им.

Та мислех си, че вие като разбирачи знаете нещата по отвътре и бихте споделили с един невежа като мен :)



Тема Re: Американски акциинови [re: robko]  
Автор devaluator ()
Публикувано16.02.09 15:24



Сещам се за оня лаф за жабата и коня :)

Държиш ли да купуваш точно Америка? Защо не Азия например?







Тема Re: Американски акциинови [re: devaluator]  
Автор robko (непознат )
Публикувано16.02.09 16:37



хмм, нещо не мога да схвана намека ти.

Въпросът ми не е къде и какво да купувам, а как да го направя като български гражданин от българия.

Ако някой иска да сподели опит и информация ще бъда благодарен.



Тема Интернет братченови [re: robko]  
Автор Pyracanda ()
Публикувано16.02.09 17:26



От теб се искат няколко неща:
1. Интернет
2. 18 години
3. Няколко хиляди долара или еквивалент
4. English

Другото е на:



Кеф ти Китай, кеф ти Америка.

Редактирано от Pyracanda на 16.02.09 17:27.



Тема Re: Американски акциинови [re: robko]  
Автор devaluator ()
Публикувано17.02.09 10:54



България се изписва с главна буква.

Намекът ми бе породен от амбицията ти да купиш Америка рамо до рамо с Уорън Бъфет :)... и още няколко милиона купувачи като теб, които са прочели статията.
Нищо лично.



Можеш също така да пробваш да купуваш като гражданин на ЕС от България. Надявам се този път да схванеш намека ми.



Тема Re: Американски акциинови [re: devaluator]  
Автор robko (непознат )
Публикувано17.02.09 11:23



хехе, виждам си доста язвителен :)

Не мисля че има смисъл да коментирам нападките ти и не искам да коментирам инвестиционните си намерения. Определено не взимам решение на базата на една статия прочетена в интернет.

Не виждам полза от списъка който си пратил. Исках да получа лични впечатления и съвети.

Pyracanda благодаря за линка, изглежда Бенчмарк ползват тяхната платформа.

Редактирано от robko на 17.02.09 11:24.



Тема Re: Американски акциинови [re: robko]  
Автор devaluator ()
Публикувано17.02.09 11:46



Добре, ето ти едно лично впечатление и съвет от мен :) Не се доверявай на лични впечатления и съвети, особено когато са от непознати лица, дори невиждани от теб. В случай, че искаш да печелиш от инвестициите си, трябва да се отнасяш изключително сериозно към това занимание и да се свържеш с подходящите хора. Не се доверявай и на самите посредници - тях не ги е грижа дали печелиш или губиш, важно е да те направят свой клиент, за да печелят те. Твърдението ми е в сила за целия свят. Справка от последните месеци: Madoff :)
Намекът ми за Азия също си беше много уместен. Ако не си разбрал още - XIX век беше векът на Европа, XX - векът на Америка (Северна), XXI е векът на Азия. Разбира се, аз не съм велик финансов анализатор и ще погледнеш на думите ми с насмешка, но всеки средноинтелигентен човек ще стигне до същите изводи рано или късно. Япония, Китай, Индия, Корея, Индонезия, Близкият изток... Само си помисли с какви възможности разполагат тези държави - финансови, интелектуални, генетични, материални... Америка си отива, човече, скоро няма да я продават, а ще я разпродават. Скоро - 20-30 години.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.