Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:12 23.05.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: В момент на криза....нови [re: faliak]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано11.02.09 12:08



Mомко, нищо няма да плащате защото не работите и не искате да работите. . Като гледам какво е поколението под 20 г. и 20-30 годишните няма да се очудя ако държавата фактически фалира и то вие да сте следващите, които ще я фалирате и оберете .

вие сте нагли, устати , мързеливи и неграмотни. имате големи претенции на фона на нищото, което можете / а не можете нищо защото не учите / . не ми казвай че системата е виновна. всеки, който иска да учи и да е грамотен ще се ограмотява САМ и няма да чака на училището. училищата дават САМо диплома и нищо повече.

нищо няма да ми плащаш : от 1997 година системата за събиране стаж( и пари ) за пенсия е такава че ще получавам колкото съм си внесла аз самата.по новата пенсионна система всеки си има партида и каквото си внесе в нея, това ще получава след това. сега пенсиите на пенсионерите са на база принципа на солидарността , по причина че комунистите окрадоха техния пенсионен фонд, не могат да ги оставят без пенсии и вземат от нас за да им плащат пенсиите. затова пенсията на баба ти излиза от моите данъци , но аз като се пенсионирам / живот и здраве / след 20 и няколко години , ти няма да плащаш моята пенсия понеже аз си пълня моята си партида. освен това съм взела вече мерки, да не чакам на пенсията от държавата / макар че те са мои пари там, а не на държавата / . ако ще плащаш нечии пенсии, то ще са пенсиите на тия, които никога не са работили , но имат право на пенсия ако са навършили 65 години / така пише в закона / .



ако беше грам грамотен щеше да умееш ' да видиш' напред във времето какво ще се случва, защото тенденцията е заложена за това от 10-15 години и под носа ти прослойки , които се водят малцинства , след 30-40 години ще станат мнозинство и то такова мнозинство, което не иска да работи и ще чака малцинството да го издържа . отиваме към положението в ЮАР и други африкански държави . Там малкото бели, които работят плащат масрафа на чернокожите, които са точно като циганите сега в България .



Тема Re: В момент на криза....нови [re: faliak]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано11.02.09 12:30



ти си със сбъркано мислене. защо излизаш с приказките че друг е виновен. то на вас все друг ви е виновен бе .

такива като теб момче, дето много лаят, а дефакто нищо не правят се скриха и не отидоха на протестите пред парламента. тая сила, която има нашето поколение - у вас просто я няма и не виждам как ще я има . през 1997 г. тия, които плюеш сега, тогава изметоха парламента и предизвикаха предсрочни избори . а да не говорим за онези от 1991 година - тогава Петър Младенов само дето не изпрати танковете срещу хората - на косъм беше положението от кръвопролития. У вас няма хъс , живот - няма. има едни големи претенции, големи усти и...накрая едно голямо НИЩО. какво направихте преди месец_ НИЩО. резултата го видяхме. полицията напердаши 50 човека и то защото и протест не знаете как да организирате и се поддадохте много лесно на манипулациите на комунистите ... уплашихте се и се скрихте. да не говорим че исканията ви бяха неориентирани и това даде повод на властта да ви баламоса и да ви накара само за седмица да кротнете.


коригирай си тона защото никой тук не ти е виновен за нищо за да обиждаш . ако продължаваш така - слагам ти забрана и набързо ще изчистя клуба от твоето присъствие.



Тема Re: В момент на криза....нови [re: faliak]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано11.02.09 12:34



Ако видя още едно такова мнение си аут от клуба.

вместо да плюеш другите кажи ти какво си направил. сигурна съм че не си направил НИЩО. когато постигнеш нещо със собствения си моцък и ръце , тогава ще отваряш уста.

Ти интелект нямаш. Мисъл - това е нещо, което ти е по рождение непросъщо. С всички тия глупости, които си писал го доказваш.



Тема Re: В момент на криза....нови [re: Lancelot]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано11.02.09 12:38



В отговор на:

-пречиствателни и рециклиращи съоръжения, възобновяеми енегоизточници (освен че ЕС натиска много за тях, вече и всички се убедиха от ползата им)




вярно е, че натискат , но пък е вярно че трудно отпускат пари и за това е виновна и нашата администрация.



Тема Re: В момент на криза....нови [re: Бapбapeлa]  
Автор faliak (asfaltof)
Публикувано11.02.09 19:16



- "Учудя" - заяждам се.

- Пенсията ти ще се открадне чрез фондове и банки - справка САЩ.

- Стигна до там да хвалиш страна с бивш режим, наречен Апартейд.

- Проблемът с циганите е интересен:

Hо те поне раждат деца, което показва, че почти всяка обществена организация, която не робува на този импотентен модел на който ти служиш, се справя къде къде по-добре, превзема и разбива същия. А ти дори не можеш да си родиш едно дете, защото много работиш или много консумираш. Наслука.

Саботирайте луксозните стоки. Издраскайте и заливайте с боя мерцедесите!


Тема Re: В момент на криза....нови [re: Бapбapeлa]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано11.02.09 20:38



барбарела да те поправя

а да не говорим за онези от 1991 година - тогава Петър Младенов само дето не изпрати танковете срещу хората
не е 1991 а 14.12. 1989


защото СДС извади касетата / хм faliak сигурно не знае какво е видеокасета предполагам че е млад/ преди изборите 10 юни 1990

колкото повече работим
толкова повече грешим.
да не допускаме повече грешки.

Тема Re: В момент на криза....нови [re: faliak]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано11.02.09 20:56



не започвай с темата за циганите че е дълга.
предполагам че си доста млад и ми е интересно вие младите как ще се справите с него. и особено със защитниците им.

и още
Издраскайте и заливайте с боя мерцедесите
надявам се да пазите трабантите поне, че доста намаляха



колкото повече работим
толкова повече грешим.
да не допускаме повече грешки.

Тема Re: В момент на криза....нови [re: Lancelot]  
Автор devaluator ()
Публикувано11.02.09 22:13



Преки наблюдения?





Тема Re: В момент на криза....нови [re: devaluator]  
Автор Lancelot (Knight)
Публикувано12.02.09 07:58



Дори отчетите им минават през ръцете ми - стари, текущи и прогнозни


За пътното строителство там не съм съгласен. За да влезеш в търг (че и да го спечелиш) за държавна и обществена поръчка е ужасна корупция.
Не мисля, че ще се преборим скоро.

Редактирано от Lancelot на 12.02.09 08:02.



Тема Re: В момент на криза....нови [re: Lancelot]  
Автор devaluator ()
Публикувано12.02.09 08:21



Май пак слагаме каруцата пред коня. Аз те питах дали имаш преки впечатления от отраслите, не от отчетите на някаква си банка :) Банковите отчети всички знаем колко струват. Много е лесно да посочи човек хранително-вкусовата промишленост, но не всеки може да каже дали горчицата ще се продава добре например и какво ще се случи на шилешкото месо. За лекарствата също беше ясно - това и аз съм го писал по-горе. Някой друг спомена за информационните технологии и според мен не е далеч от истината. Обаче телекомуникациите? Споменаваш ги само защото са в банковия анализ? А защо са там? Може би някой си е платил за това? ;) И алтернативните източници на енергия - много хубаво, че всички сме проумели колко са хубави, обаче имаш ли представа какво блато е законодателството в тази сфера?
Ако искаш, ще говорим пак след година-две :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.