Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:36 13.05.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Най-лъжливата и некадърна банканови  
Автор ядocaн (непознат )
Публикувано18.10.08 00:52



Здравейте на всички.Ще ви разкажа моите проблеми с (д)райфазенбанк и за да знаете да не ви стъпват караката при тях.Кандидатствах за кредит при тях и получих одобрение до 50000евро.През септември си намерих жилище изкарах всички документи които ми поискаха и продавача също.Жилището което избрах е ипотекирано при тях януари за 32000евро.Направихме експертна оценка която излезе на 42300евро а продавача го продава за 41000евро.Предоставих всички документи на кредитната ми консултанатка - Елена Дерменжиева от клон софия14 в кв.Гео милев.Разгледа ги и каза че ще ми отпуснат кредит за него 94% като 6% са моето самоучастие.Направихме предварителен договор с продавача и му платих моите 6% самоучастие като капаро.При разговора с Елена Дермренджиева се разбрахме че изповядването ще стане на 01.10.08г. и затова в предварителния договор написахме дата на изповядване 01.10.08г.Наближи датата на изповядване и Елена Дерменджиева ми се обади че кредитния консултант на продавача бил в отпуска и няма кои да изчисли каква ще е сумата на ипотеката на продавача с наказателната лихва за предсрочно погасяване.Толкова ли трудно с едно телефонно обаждане да го разберат.Както и да е.Разбраха се уж и Елена Дерменджиева ми се обади и отидох в офиса,заедно с управителката на клона ми казаха че е насрочена дата за нотариус на 13.10.08г. а на 10.10.08г.трябва да подпишем договора.В петък 10.10.08г. Елена Дерменджиева ми се обади че е отложено изповядването за неопределен период от време тъй като продавача имал да изяснява някои неща с тях.Аз се притесних за какво става въпрос и тъй като не пожелаха да ми кажат оше повече се усъмних.Особенно като ми казаха да не им казвам на продавача и брокерката за разговора ни с Елена и управителката тъй като съм щял да изплаша продавача.Те щяли да им се обадят и да им кажат че е отложено изповадването.По късно през деня се чух с Елена и тя каза че на 13.10.08г. когато трябваше да е изповядването имат среща с продавача за да уточнят някои проблеми.Незнам защо ги послушах и не се обадих на продавача.В понеделник сутринта ми звъннаха продавача и брокерката да ме питат дали съм стигнал при нотариуса.При което аз останах изумен като разбрах че те незнаят за отмяната на сделката.Питаха ме защо не съм им ги предупредил и естественно им отговорих че така искаха Елена Дерменджиева и управителката.Напълно разбираемо продавача се ядоса и се скара с Елена.При което тя се оплаква на съпругата ми че продавача я е напаравил на две стотинки заради мен.Разбрах от купувача че нямат никаква среща с Елена и управителката.Дори не са му звъняли.Още повече се притесних и отново говорих с Елена тъй като цялата история с кредита ми взе да става много банална.Тя ме убеди за пореден път че няма никакъв проблем и до средада на месеца ще сме на изповядване.Вчера 15.10.08г.елена ми се обади и каза да отидем в офиса с съпругата ми.Отидохме и Елена с управителката ми заявиха че са преразгредали кредита ми ,оценката била много завишена и жилището не струвало толкова тъй като е със статут на офис.Каза също че немогат да ми дадат тази сума и са направили преоценка на имота, която излизала на 32000евро.Разликата в сумата трябвало аз да си я намеря или другият вариант бил да доведа поръчител с сигурни доходи и собственно жилище за да го ипотекира.Направо им отговорих че това няма да стане тъй като не познавам луди хора които да се съгласят на такова безумно нещо.Независимо дали с ипотека или само поръчителство.Опитах се да разбера защо е нужна ипотека на друго жилище като това което купувам се ипотекира.Тя ми каза че защото цените са паднали(което въобще не е вярно-в застой са),аз съм щял да се раболея(незнаех че има спосбности на медиум) и заплатата ще ми се намали.а това пък съвсем не е вярно тъй като независимо дали съм отпуска или болнични заплатата ми не се променя.това ми е условие по к.т.д.Каза също че вината за това била на продавача заради това че не е оправил нещо по неговата ипотека и ако е реагирал по бързо само щяла да ми се качи лихвата а сумата да остане същата.Разбрах какъв е бил този проблем- незнаели какъв ще е процента на наказателната му лихва и питали него.Естественно той им отговорил че не е негова работа това и да се се оправят те с това.Опитах се да обясня на управителката че това е работа на служителите а не на продавача и че вината е в тях за забавянето.При което управителката ме заплаши че ако споря а не отивам да си търся поръчител ще остана без кредит. Днес сутринта отидох закрих си всички сметки, изтеглих си парите които имах,спрях и превеждането на заплатата ми по дебитната карта,изтеглих си всички документи за кредита и край с всякакви парични взаимоотношения свързани с РАЙФАЙЗЕН БАНК. Банки в България има много и поне половината от тях ще ми дадат цялата сума без никакви проблеми.Но проблемите,нервите и безсънните нощи които ми причиниха двете служителки кой ще ми ги плати?Проблемите от две накадърни служителки които немогат да направят една справка по телефона за 5 минути.И мога да го докажа -имейла на служителката от малки и средни предприятия която отговаря че е ЗАБРАВИЛА представяте ли си забравила била, с повече от две седмици и най - накрая на 10.10.08г. го е пратила.ЕТО ПРИЧИНАТА ЗА ЗАБАВЯНЕТО.Не е в продавача а елена дерменджиева,управителката и Антоанета Грънчарова -специалист -Малки и средни предприятия.И за един месец аз неуспях да си усвоя кредита което е смешно и недупостимо от тяхна страна.От шибаната им банка получих само нерви проблеми и изгубено време за нищо. Изгубиха в мое лице един сериозен и ценен клиент защото съм надежден платец което съм го доказал в доста кредитни институции.От днес започнах да разказвам на всеки познат за случката с райфайзен банк за да не си изпатят и те.А това ще продължи и по форумите и цялото интернет пространство, федерацията на потребителите БНБ и всички други институции които биха направили нещо по въпроса да няма такава подигравка с хората.Обмислям вариант и за съдебен иск.Не ме рабирайте погрешно,не се заяждам и нямам нищо против никой.Просто аз съм един ощетен морално клиент и никой дори не ми се извини въпреки че едно извинявай няма да ми възтанови изгубеното време, нервите и безсънните нощи.Затова като такъв ще си търся правата на по-високо ниво.Ако някой има проблем с тях нека да пише и заедно да им направим такава анти реклама че да загубят повече от нас.



Тема Re: Най-лъжливата и некадърна банканови [re: ядocaн]  
Автор дъpт цeнзop (непознат )
Публикувано21.10.08 01:18



Що се ядосваш като ще ти мине?



Тема Re: Най-лъжливата и некадърна банканови [re: ядocaн]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано21.10.08 01:27



Цялата тази въртележка от страна на служителите на банката ми прилича на ' платете си за да ви уредим кредита' . опъват ти нервите до край, мотаят те, забравят разни подробности , за да решиш че времето ти е по ценно от ' възнаграждението ' , което ще им дадеш и стигнеш до момента ' колко искате и да приключваме ' . а може и да греша .

Напиши жалба до директора на банката, ако не вземе отношение пускай иск в съда щом ти се занимава . То и в съда не е цвете и там ще си скъсаш нервите и не се знае какъв ще е резултата , но щом си решила да ги съдиш - съди ги. Трябва да има практика по различни казуси, да им е обица на ухото и да не правят хората на маймуни.



Тема Re: Най-лъжливата и некадърна банканови [re: Бapбapeлa]  
Автор ядocaн (непознат )
Публикувано21.10.08 13:15



Аболютно,искат пари.А ако знаеш тая управителка каква е лисица ...личи си и по алчните очички че иска пари.А колко изненадани бяха като отидох да си искам документите.Неискаха да ми върнат всичките и след като им казах че ако начина е да пускам още жалби веднага ми ги дадоха.Че и разпитват дали сам намерил друга банка,естественно получиха отговор че не е тяхна работа.



Тема Re: Най-лъжливата и некадърна банканови [re: ядocaн]  
Автор Myxaтa (непознат )
Публикувано21.10.08 15:05



Подавай иск в съда.



Тема Re: Най-лъжливата и некадърна банка [re: Myxaтa]  
Автор maa916 (новак)
Публикувано21.10.08 18:17



културяга слушай сега
тия алчни служителки без да искат са ти направили невероятна услуга
в бг иде невероятна криза, имотите почнаха да се обезценяват,заплатите
ще падат и хората или ще се отказват от ипотеките си или банките ще им
ги отнемат защото няма да могат да си плащат вноските



Тема Re: Най-лъжливата и некадърна банканови [re: ядocaн]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано21.10.08 19:38



На мен картинката ми е много добре позната. И подходът на служителите в банките - също. Подобен е подходът и на държавните чиновници , когато искат рушвети за да ти свършат работа. Не го правят с всички, а само с тия си клиенти, който предполагат че ще поддадат.

Не си длъжен да им обясняваш абсолютно нищо. Не са имали никаква причина да не ти върнат част от документите. Питали са те към коя друга банка си се насочил за да се свържат с колегите си там и ако може и там да ти подлеят вода. отидеш ли в друга банка не обяснявай къде другаде си ходил да кандидатстваш за кредит.

Хубаво ще е да ги осъдиш или поне да се опиташ да ги осъдиш, че аман от такива служители .



Тема Re: Най-лъжливата и некадърна банканови [re: maa916]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано21.10.08 19:44



в България не иде невероятна криза . Заплатите няма да паднат, защото не са високи и са най-ниските в ЕС , ще паднат цените на стоките които не са от първа необходимост , цените на строителните материали, от там и цените на имотите, които цени и без това са с пъти надути. Себестойността на ново ствоителство по БДС е между 350 до 500 евро на кв.м. Продажна цена на ново строителство по БДС над 1000 евро на кв.м. е нереална и много надута. Строителните фирми няма да правят далавери, а ще работят нормално с нормални печалби.



Тема Re: Най-лъжливата и некадърна банканови [re: ядocaн]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.10.08 22:24



Ако това ще те успокои не си първия който е пострадал от банките. на мен няколко кредита бяха пред провал, в пощенска банка и само скандал и викове спасиха нещата. Истината е че кредитния консултант се е захванал с доста кредити които не може да следи и оттам идват нещата. При мен в пощенска банка ми беше назначено изповядване в сряда и когато отивам във вторник да уточним нещата кр. консултант беше си взел отпуска и ми казаха че сделка няма да има защото без нея не може да се усвои кредита. Бях полудела... клиента ми и той откачи добре че щефа на клона си мръдна пръста та нещата станаха.. По принцип съм брокер на недвижими имоти и работата с банките е доста кофти нещо по простата причина че тях ги гони едно спокоиствие та чак ти идва да ги хванеш и разтърсиш...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re:барбареланови [re: arrvv]  
Автор maa916 (новак)
Публикувано21.10.08 22:36



моето моми4е надявам се 4е си още млади4ка и нямаш деца
защото до 3,4 години бг така ще се сговняса 4е няма да има с какво
да ги храниш, направо всички ще бегате към аерогара София

заплатите нямало да паднат защото били най-ниските в Европаю
типично женска овча мисъл




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.