Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 27.04.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови  
Автор superuser (непознат )
Публикувано30.07.07 09:52



През месец април сключих договор за широко рекламирания "Отворен депозит" с банка ОББ. Условията в момента на включването според рекламната им брошура и обясненията на служителите им бяха както следва: лихвен процент от 0,20% за суми под 500 лв и от 3.50 до 5.00% за суми над 500 лв в зависимост от периода на олихвяване (от 1 до 12 месеца).

Преди няколко дни реших да изтегля част от първоначалната сума и понеже бях забравил точните условия, реших да проверя на сайта им. Направо се шокирах, като видях, че има една "дребна" промяна в условията - границата от 500 лв. е вдигната на 3000 лв. и на практика всички депозити под 3000 лв. се олихвяват на 0,20%. Реших, че това не може да важи за моя депозит, защото договора беше сключен при други условия. След запитване до ОББ те любезно ме уведомиха, че новите условия важат и за моя договор и аз съм прецакан. Проверих си договора и се оказа, че в него не фигурира точната сума на въпросната граница (много предвидливо от тяхна страна), което означава, че цялата измама е била замислена предварително.

Тъй като 90% от депозитите са под 3000 лв, броя на потърпевшите е голям и нека всеки, който има такъв депозит да провери сам. На практика договореният лихвен процент е свален над 20 пъти, което е чиста измама. Добре че не чаках цяла година преди да разбера как ме мамят.

По принцип не харесвам съдебната система на САЩ, но ако нещо подобно се случи там, щеше да има масов съдебен процес от някой амбициозен адвокат срещу тази гадна измама, която ще ощети хиляди хора с по 100-200 лв. Не съм очаквал такова нещо от голяма банка.



Тема Re: ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови [re: superuser]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 13:56



Съжалявам че ще ти разбия излюзиите за страната на мечтите но ако подобно нещо се беше случило в САЩ, щеше да получиш същото което ще получиш и тук - един голям розов среден пръст. Това което си описал си е жива измама но в крайна сметка важно е какво пише в договора а не на някаква рекламна брошурка.



Тема Re: ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови [re: superuser]  
Авторabv (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 16:41



Уважаеми superuser, това което споделяш не е вярно. Твоята лихва е по старите условия, направи усилие да си я изчислиш и ще се увериш, че съм права.
Поздрави !



Тема Re: ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови [re: abv]  
Автор superuser (непознат )
Публикувано30.07.07 17:02



Ами имам запис на разговора със служителя на ОББ, който ми обясни, че новите условия важат за всички договори от момента на въвеждането им. Или вие не сте информиран(а), или той ме е дезинформирал, с което е причинил ущърб на своята банка.



Тема Re: ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови [re: superuser]  
Авторabv (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 18:12



Да да, мисля, че сте попаднали на некомпетентин служител. И все пак доколкото разбрах договорът е бил за 12 м. и сте го прекратили предсрочно /което не е проблем-той затова е отворен, а не срочен за 12 м./, което ще рече, че Ви е начислена и изплатена /деловодна/ лихва т. е лихва до момента-ориентирайте се по нея.



Тема Re: ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови [re: superuser]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 03:52



Не му е времето за депозити сега. Ти какво, чакаш да спечелиш от лихвата

. Я погледни инфлацията каква е . Кредити, кредити ........



Тема Re: ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови [re: superuser]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано12.08.07 23:58



Ами да вярно гадно е, но защо не си четеш договора, който подписваш, освен това ако е позачетеш по-подробно най-вероятно ще откриеш и клауза в която пише, че лихвеният процент може да и да се променя.



каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)

Тема Какви хора сте?нови [re: superuser]  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 17:04



Да държиш пари на депозит? Ужас :)



Тема Re: Какви хора сте?нови [re: Цeцo]  
Автор maa916 (непознат )
Публикувано29.08.08 19:56



като си балумба ще те мамят
и не разбирам какво не харесваш на американските закони
ти първо трябва да ги позанаш



Тема Re: ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови [re: superuser]  
Автор KoKo_v (непознат )
Публикувано31.08.08 21:13



Вижте попаднах на една класация за българските банки има интересни мнение и могат да се видят доста интересни неща
http://www.allfinancebg.com/category/banks.html




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.