Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 30.05.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Тема Къде е най-изгодно човек да има кредитна карта?нови  
Автор webdbase (непознат )
Публикувано24.03.08 14:36



В коя българска банка е най-добре да се извади кредитна карта при положение, че картата ще се използва за резервации на хотели в чужбина, където без карта не може да минеш и/или покупка на билети влак/самолет. Пари от банкомат/гише няма да се теглят.
Чета тарифите на банките, но не мога да се ориентирам за това, което ме интересува. А именно:
1. Годишна такса.
2. Месечна такса (ако има). Някои пишат за минимална месечна вноска, но не го разбирам какво е това.
3. Колко процента се плаща за тези пари, които си изтеглил.
4. Какъв е срока на погасяване?
5. Какви са наказателните лихви след такъв срок.

Бллагодаря предварително за Вашите мнения!



Тема Re: Къде е най-изгодно човек да има кредитна картанови [re: webdbase]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано24.03.08 15:19




тук можеш да видиш каквото те интересува, и също и на страницата на съответната банка



Тема Re: Къде е най-изгодно човек да има кредитна картанови [re: Пeтъp_]  
Автор webdbase (непознат )
Публикувано24.03.08 15:37



Супер! Благодаря много!



Тема Re: Къде е най-изгодно човек да има кредитна карта [re: webdbase]  
Автор Ton4o (непознат )
Публикувано21.08.08 10:38



VISA-картата ми е от ПИБ. Аз лично съм много доволен от нея, особено с 3-те месеца промоция. Сега няма да плащам лихва за парите, които съм похарчил или изтеглил, за първите три месеца.

1.Годишна такса – нямаш такава за първата година; Месечна такса също нямаш
2.Минимална месечна вноска – само 3% - значи като похарчиш 500 лв. например връщаш 15 лв ;-)))
3. Кредитната карта е за пазаруване, а не за теглене – плащането в магазини е без такси!
4.Имаш срок от 10 дни след като ти излезе извречението да внесеш минималната мноска и е се пада удобно - горе долу до 5-то число на всеки месец (взимам си заплатката и погасявам)
5.Наказателни лихви сигурно има, но ако закъснееш с плащането на мин.вноска. Колко са не знам - плащам си навреме ;-)))

Надявам се, че ти дадох отговор на въпросите що се касае за условията по кредитната карта от ПИБ :) Ако имаш други, давай.

Редактирано от Ton4o на 21.08.08 12:10.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.