Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:20 22.05.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Относно потребителските кредитинови  
Автор Mapдykaн (антистресор)
Публикувано11.04.08 16:53



Имам питане относно потребителските кредити - работя на срочен конкурсен трудов договор от 4 години при един и същи работодател (болница), но в близките 2-3 години не се очаква назначаването на конкурс за преминаване на трудовия договор от срочен конкурсен в безсрочен такъв. Имам ли право на потребителски кредит и коя банкова институция може да ми отпусне такъв.
Прегледах "Моите пари", но там няма отговор на моя въпрос.
Отпускат ли се кредити на хора на такъв договор? Нямам задължения към други банки, имам чисто осигурително минало, нямам задължения към осигурителните институции и болницата ни осигурява на редовните задължителни осигуровки, за лекари.



Тема Re: Относно потребителските кредитинови [re: Mapдykaн]  
Автор TheChampion (уебмастър)
Публикувано11.04.08 18:09



В ОББ приемат срочен договор, когато е подновяван няколко години подред. За другите банки не мога да кажа.



Тема Re: Относно потребителските кредитинови [re: TheChampion]  
Автор Mapдykaн (антистресор)
Публикувано12.04.08 09:50



Благодаря. Ще проверя как стоят нещата в ОББ.
Изпратиха ми на лична бележка да видя един линк в "Моите пари" - за Пощенска банка -



Там пише в поясненията:
Изисква се кредитоискателя да има общ трудов стаж поне 12 месеца (към датата на кандидатстване) като за последните 6 месеца да няма прекъсване в осигуровките (независимо дали кредитоискателя е бил при един и същ работодател).
Не е задължително кредитоискателя да е на постоянен трудов договор. Ако е на договор със срок на изпитване - трябва да бъде представена, издадена от работодателя бележка, че последния възнамерява да задържи служителя след изтичане на изпитателния срок.
При кредитоискатели на възраст между 18г. и 23г.- се изисква задължително поръчител по кредита.


Имате ли някаква представа дали стоят така нещата реално?



Тема Re: Относно потребителските кредити [re: Mapдykaн]  
Автор maniana (утрешна)
Публикувано21.04.08 15:24



Здравей, повечето банки отпускат кредит за срок в рамките на срочния договор, така, че би трябвало да намериш подходящата банка. Не се заблуждавай по размера на обявения процент, просто сравнявай погасителни вноски на една и съща сума за един и същи период от различни банки. Освен това трябва да питаш и за таксите за управление на кредита, еднократни ли са и в какъв размер. Успех! /Ако има нещо неясно пусни бележка/



Тема Re: Относно потребителските кредитинови [re: maniana]  
Автор Mapдykaн (антистресор)
Публикувано20.05.08 22:06



Парадоксът е, че срочният ми договор на практика е безсрочен, тъй като нито работодателят има намерение да ни освобождава, нито ние да напускаме. Така сме около почти 50% от висшия състав на болницата - на такива конкурсни трудови договори.
препоръчаха ми Сосиете Женерал банка, ще видя там какво предлагат.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.