Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 16.05.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Доброволни пенсионни фондовенови  
Автор KoтkaTa (дзвер)
Публикувано05.04.08 14:03



Здравейте,
Много моля за вашия съвет и мнение.
Искам да внасям определена сума на месец в доброволен пенсионен фонд. Бихте ли ми казали кои, според вас, са най-стабилните фондове.
Четох скоро в пресата, че повечето фондове в момента са с минусова възвращаемост, заблудила ли съм се или е резултат от надценяване на нашата борса плюс кредитно-ипотечната криза на запад.
Ако съм писала някакви глупости, моля извинете


Абсолютен и пълен лаик съм.

Another brick in the wall

Тема Re: Доброволни пенсионни фондовенови [re: KoтkaTa]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано05.04.08 20:35



идеята не е лоша. но в момента пазара е нерегулируем. и може да се окаже че ако продължава така да си плащаме за да се пенсионираме.
ето моментното състояние на една сметка и то за задължително допълнително ПО
Средства по осигурителната партида към 05.04.2008г. хххх.82 лв.
в т. ч. от доходност:
-7.78
Брой дялове по осигурителната партида 05.04.2008г. ххх.99871
Стойност на един дял към 05.04.2008г. 1.3ххххх
дори не са постигнали възвръщаемост на лихва по депозит.
така че за момента по добре депозит като най близък продукт и при + тренд да се влезе



Тема Re: Доброволни пенсионни фондовенови [re: диkoбpaз]  
Автор KoтkaTa (дзвер)
Публикувано05.04.08 21:00



Миналата година имаха добра доходност... но, както казваш, депозитът е по-сигурното решение в момента.
Благодаря



Another brick in the wall

Тема Re: Доброволни пенсионни фондовенови [re: KoтkaTa]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано06.04.08 11:17



Докато не се промени принципа на пенсионната система, размера на пенсията да зависи от размера на внесените осигуровки, а не както е сега, то всякакво плащане на осигуровки и в допълнителни фондове е пунта мара работа.

Не съм съгласен, че един програмист, счетоводител, архитект и др. които получават много по-голяма заплата и респективно внасят много повече осигуровки от един миньор, полицай, военен и др., да се пенсионират по-късно и с по-малка пенсия


Съвсем друг е въпроса, че тези пари които сега ти се внасят като пенсионни осигуровки, ако ги събираш в депозит, ще ти осигурят доста по-прилична пенсия.

Редактирано от backinblack на 06.04.08 11:20.



Тема Re: Доброволни пенсионни фондовенови [re: KoтkaTa]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано06.04.08 11:55



не знам ама в момента дяловете на доста от пф са на ниво отпреди една година. пример с топлина. от 1 година са на пазара стартират на 1 лев и в момента са на 1.02 лв. като сложим таксите от поне 3 процента сме дали повече отколкото може да вземем. дано е моментно.

не е препоръка



Тема Re: Доброволни пенсионни фондовенови [re: backinblack]  
Автор KoтkaTa (дзвер)
Публикувано06.04.08 13:51



Ха, естествено.

Но нали тези пари, които ми се удържат за пенсия, би трябвало да отиват в моя собствена партида... а не както е сега, солидарно. Получавам добра заплата, искам да се погрижа за старините си, а не да лежа на гърба на детето си.



Тема Re: Доброволни пенсионни фондовенови [re: диkoбpaз]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано07.04.08 20:04



Средства по партидата към 07.04.2008г. xxx0.00 лв.
в т. ч. от доходност:
-11.60
това към днес



Тема Re: Доброволни пенсионни фондовенови [re: KoтkaTa]  
Автор olegiliev (непознат )
Публикувано14.04.08 21:20



Здравейте аз работя в Алианц, като финансов консултант. Нашата компания има мн добър и подходящ за вашите желания продукт. Казва се рентна или пенсионна застраховка. Това е спестовен продукт. При него всеки човек сам решава кога да се "пенсионира", тоест от кой момент нататък да започне да получава определена месечна рента/пенсия/, в какъв размер да бъде тя и колко време желае да я получава. Ползват се данъчни облекчения. А също така има и добра доходност. По желание може да се включат допълнителни рискове от пакет злополука. Но за да ви предложа вариант, който най- точно и пълно ще отговори на Вашите нужди трябва да се видим в удобно за Вас време и място, като моята работа е в рамките на 15 - 20 мин да Ви разясня в подробности продукта и да Ви предложа оптимален вариант. Вие сама ще прецените дали е добър или не.
Оставам на Ваше разположение, като ако проявявате интерес може да ми пишете на oleg_ilievs@abv.bg за да се разберем за евентуална среща.



Тема Re: Доброволни пенсионни фондове [re: olegiliev]  
Автор toto49 (непознат)
Публикувано19.04.08 09:56



Господин Илиев,

възхищавам се на Вашата отзивчивост.

Явно в Allianz добре са Ви научили в рамките на 15 - 20 минути да зарибите някои нещастник за следващите 15 - 20 години със сладки приказки, пъстри картинки и неразбираеми термини.

Имам едно малко питане за Вашите продукти:

Давате ли писмена гаранция, че това, което сега така сладко разправяте на Вашите клиенти ДЕЙСТВИТЕЛНО ще стане след 20 години?

И каква е гаранцията на Allianz, че реализираната възвръщаемост в миналото ще се получи и за в бъдеще?

Не Ви ли е страх малко от това което става с Фондовете на доста по-големи акули от Allianz?

Успех в по-нататъшната Ви работа.
Риби на тоя свят - колкото искаш!!!!





Тема Re: Доброволни пенсионни фондове [re: toto49]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано19.04.08 14:15



oleg има продукт който трябва да продаде. той също е вид инвестиция.
доходност никой не гарантира, но от друга страна признавам че алианц постъпиха най далновидно 11.2007 когато продадоха голяма част от пакета си от ПФ на пика на борсата. малко хора разчетоха този сигнал дори и аз.
и от трета страна ПФ на алианц винаги досега според хисторито са били с много ниска печалба дори по ниска от депозит. по памет за 2006 имаха доходност от 3.5% на един от фондовете си
това е мнение а не препоръка

правим го да стане по добре,
получава се както винаги.
има ли смисъл, като нема значение...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.