Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 22.05.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема има ли мито за внос на малки коли4ества олио от ЕС  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано07.04.08 17:04



здравейте,
много бихте ми помогнали ако някой информиран сподели с мен дали мога да си внеса със собствения си бус 1000-1500 бутилки по 1л олио от Румъния или друг атсрана в ЕС и дали ще дължа някакви мита или други такси на държавата. Имам една фурма и продаваме мекици и други такива пържени истории и с тази цена на олиото почти не остана пе4алба

.
успех на всички и мерси предварително



Тема Re: има ли мито за внос на малки коли4ества олио от ЕСнови [re: milen]  
Авторcия (Нерегистриран)
Публикувано07.04.08 19:31



какво мито,няма мито, ако си го платите с ддс , нищо няма да доплащате, то е все едно да си го купите от съседния град, нали сме в ес





Тема Re: има ли мито за внос на малки коли4ества олио от ЕСнови [re: cия]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано07.04.08 20:00



точно това го обсъждах. нали твърдят че сме част от ЕС. значи мита няма. но могат да се запънат за количество. не че имат право.
а по информация от 1 ръка в германия олио на промоция JA - цена 0.99евра.



Тема Re: има ли мито за внос на малки коли4ества олио от ЕСнови [re: диkoбpaз]  
Автор ira999 (непознат)
Публикувано11.04.08 10:01



OOO даже и по евтино можеш да намериш, защото в холандия в магазина има по 0,55 цента олио, лично съм го купувала





Тема Re: има ли мито за внос на малки коли4ества олио онови [re: milen]  
Автор KoтkaTa (дзвер)
Публикувано12.04.08 14:14



Мисля, че митничарите могат да се заиграят на тема търговско количество, т.е. иди докажи, че е за собствено ползване.
А с тях оправия няма....



Тема Абе какви търговски количества бенови [re: KoтkaTa]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано16.04.08 13:50



Не разбрахте ли, че от митническа гледна точка сме в една държава! Можеш цял ТИР олио да си внесеш ако искаш. Няма митническа проверка няма нищо. Дори да поискат да надникнат в камиона то ще е за де се види да няма нещо незаконно - оръжние, наркотици, такива работи. Нямат право даже да те питат за какво ти е това олио и дали го внасяш като фирма или частно лице! Мен ако питаш обаче, не ти трябва да ходиш да си го возиш сам. По-добре накарай румънския дистрибутор да ти го докара до вратата, все едно че си поръчваш една палета кока-кола от регионалния дистрибутор на безалкохолни :)

Запомнете основния принцип на ЕС - СВОБОДНО ДВИЖЕНИЕ НА СТОКИ И ХОРА!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.