Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 01.06.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Каква е сигурността на парите ни в депозитна сметк  
АвторCвeтлъo (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 08:02



Питам,защото наскоро четох една статия,в която ставаше въпрос,че в БГ,за разлика от останалия свят,ако някой ти изтегли парите чрез измама,хакерска атака и т.н... от банковата сметка,банката не носи никаква отговорност.Всичко е за сметка на клиента.Примерът беше с някакъв бизнесмен ,на който някъв хакер му източил солидна сума пари от разплащателната сметка.
Някой знае ли как стои въпросът с депозитните сметки?Аз не ползвам интернет банкиране,но какво ще стане в случай,че някой отиде до банката с фалшиви документи и ми изтегли парите?Сметката ми е в Токуда.
Предварително Ви благодаря!



Тема Re: Каква е сигурността на парите ни в депозитна сметкнови [re: Cвeтлъo]  
Автор Гaньo Бaлkaнckи (непознат )
Публикувано15.03.08 18:31



Абсурд е банката да не носи отговорност.



Тема Re: Каква е сигурността на парите ни в депозитна снови [re: Cвeтлъo]  
Авторaaaaaaaa (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 18:56



Божа работа!



Тема ти пъкнови [re: Cвeтлъo]  
Авторoния xakep (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 20:27



Чисто теоритично е възможно. Обаче. В банковите салони има порядъчно количество записващи камери. Предполага се, че крадецът няма да е чак толкова нагъл. Освен това е почти невъзможно клиентът да докаже, че не е той този, който е изтеглил парите. Може би ако в същото време е бил в ареста, ще може да осъди банката, за вреди.



Тема Re: Каква е сигурността на парите ни в депозитна снови [re: Cвeтлъo]  
Автор oldtype (непознат )
Публикувано22.03.08 19:56



мисля си, че опасността за депозитните сметки изобщо не идва от хакери и крадци на самоличност ...

мисля си всъщност, че фондът за гарантиране на депозитите може да е най-големият проблем ... а пък хич не ми се изживява стреса от 97 с банките на Жан ...

капиш?



Тема Re: Каква е сигурността на парите ни в депозитна сметкнови [re: Cвeтлъo]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 11:52



Щом са по депозитна сметка, се предполага, че парите са блокирани. Това означава някой с фалшива самоличност да иде до банката, да подпише всичките документи, за да развали депозита и да изтегли парите. Малко налудничаво ми звучи...



Тема Re: Каква е сигурността на парите ни в депозитна снови [re: oldtype]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано25.03.08 19:13



Интересно какъв ти е проблема с ФГВБ?



Тема Re: Каква е сигурността на парите ни в депозитна снови [re: *]  
АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 17:38



Налудничаво,ама се случва,тогава банката връща ли ти парите???



Тема Re: Каква е сигурността на парите ни в депозитна снови [re: Пeшo]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 22:52



В България? Не.



Тема Re: Каква е сигурността на парите ни в депозитна снови [re: ---]  
АвторГoro (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 12:27



Само чрез съд.



Тема Re: Каква е сигурността на парите ни в депозитна снови [re: oldtype]  
Автор oldtype (непознат )
Публикувано28.03.08 15:48



1. според много данни и анализи в медиите и в бг банките имат проблеми с ликвидността и търсят свежи пари - нашите! увеличават лихвите по депозитите, пускат всевъзможни промоции и т.н. после с тях кредитират суьо и сурово, за да печелят ... /не ми се пише за схемите с близки и познати, корупциите и т.н. - знаем ги всички/. дотук нищо ново, но същата схема се разиграваше преди 10 години с единствената разлика, че тогава нямаше борд ... и тогава лихвата стигаше 8 %, та швейцарците ни се подиграваха, че ще им е на сметка да депозират в бг. мвф с години предупреждаваше, че у нас кредитирането трябва да се затегне. напоследък нещо не се чува ...

2. все още ни управляват комунисти, а те са склонни да грабят именно от средната класа, припечелила и депозирала ...

3. според закона за гарантиране на влоговете, ако си депозирал валута и банката обяви несъстоятелност, ти възстановяват сумата до 40 000 лв по курса в деня на първото изплащане ... дотогава я камилата, я камиларя.

4. много банки в бг са с европейски "майки", а все още европейските банки не са си уточнили загубите и отписванията, свързани с ипотечната криза в сащ. тепърва ще ги чакаме, но перспективите не са добри, виж ubs, credit swisse ...
може да се окаже, че няма да реагират адекватно на една евентуална липса на ликвидност от страна на тукашната банка ...

не съм икономист, нямам претенции с тези разсъждения, но се съмнявам повече в стабилността на банките, отколкото на борда.



Тема Re: Каква е сигурността на парите ни в депозитна снови [re: Гoro]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 21:17



Теоретично да. Но колко време ще отнеме и какво ще е останалопри тази инфлация?



Тема Re: Каква е сигурността на парите ни в депозитна снови [re: oldtype]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано28.03.08 23:15



Не съм съгласен с по-голяма част от разсъжденията ти, но това си е мое мнение. Репликата ми беше по отношение на това, че ФГВБ е най-големия проблем... Явно си имал нещо по-различно предивид..



Тема Re: Каква е сигурността на парите ни в депозитна снови [re: Гoro]  
АвторJay Gould (Нерегистриран)
Публикувано29.03.08 20:22



Тоест, от умрял писмо




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.