Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:12 07.05.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Чакам долара да се вдигне ама неще  
Автортъпaнap (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 15:24



Имам 5000 долара. Пазя ги още от 1.80 лева за долар, чакам да стане 2.00 или повече за да ги сменя за евро.
Понеже ми писна да чакам и долара тотално се прецака реших да попитам - да чакам ли още или да ги продавам? Уточнявам, че не нямам зор за тези пари и засега мога да си позволя да чакам още много време.



Тема Re: Чакам долара да се вдигне ама нещенови [re: тъпaнap]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано05.03.08 18:09





Ето и нещо миналогодишно:

Много е вероятно сегашното покачване на Еврото спрямо Долара да продължи до началото на месец Март (02-05-ти) 2008 година. В случай, че пазарът не отбележи връх то той ще направи задължително такъв около 19 Юли 2008 година. (По-слабо вероятно е връх да отбележим на 25 Януари 2008 година.)
Можем към 22 Март 2008 година да отбележим пазарно дъно след което отново да последва движение на Север за известен период от време.
Върха от 02-05 Март или 19 Юли 2008 година, дава известна предпоставки да се смятам, че ще бъде връх при Еврото от 2000 година насам, след което ще последва няколко годишен тренд на Юг, но ако бъде подминат то Еврото ще запази възходящия си тренд до средата на лятото на 2010 (Края на 6-ти и началото на 7-ми месец).


Още:

Догодина е много вероятно да има покачване на долара, но поне до 2010 не бих разчитал на сериозно обръщане. След 2010 най-вероятно ще започне покачване на $ спрямо еврото, което ще продължи до към 2018

Редактирано от Jay Gould на 05.03.08 18:12.



Тема Re: Чакам долара да се вдигне ама нещенови [re: тъпaнap]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 18:42



лесен си от 1.80. а аз какво да кажа като ги имам от 2.30 при мин. заплата 80 лв. тогава


е в другата тема олег илиев предлага решение не е нещо особено но все пак...



Тема Re: Чакам долара да се вдигне ама нещенови [re: тъпaнap]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано05.03.08 18:59



А защо ги пазиш още се пита? Доларът беше по 1.6 преди 3 години още и оттогава все надолу върви.



Тема Re: Чакам долара да се вдигне ама нещенови [re: тъпaнap]  
Автортoтoтo (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 20:53



Пазя ги още от 1.80 лева за долар, чакам да стане 2.00 или повече за да ги сменя за евро.
Ами "ако" дочакаш долара да стане 2 лева ( съмнително, понеже след 5 гоодини лев няма да има, а до тогава такъв курс не се очертава ) и обърнеш в евро и после долара продължи да расте до 3 лева/долар, какво ще правиш?



Тема Re: Чакам долара да се вдигне ама нещенови [re: Zo]  
Автортъпaнap (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 20:56



нали съм писал защо, за да ги обърна на 2.20 лв на долар, ето защо.

Ок, значи ще чакам 2018 в случай че ми се размине през 2012.
От баба знам - хубавите неща стават бавно





Тема Re: Чакам долара да се вдигне ама нещенови [re: тoтoтo]  
Автортъпaнap (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 21:01



В отговор на:

Пазя ги още от 1.80 лева за долар, чакам да стане 2.00 или повече за да ги сменя за евро.
Ами "ако" дочакаш долара да стане 2 лева ( съмнително, понеже след 5 гоодини лев няма да има, а до тогава такъв курс не се очертава ) и обърнеш в евро и после долара продължи да расте до 3 лева/долар, какво ще правиш?




ако ги обърна на 2 лева бъди сигурен, че вече никога няма да погледна курсове на валути и подобни гадости. Вече всичко в злато ще се спестява, не вярвам на никой за нищо. Направо ми писна от прогнози и се оказа пак само баба права. Добре ми казваше тя - купи злато ама аз, НЕ, доларът е номбър 1,,,, и се прецаках.



Тема Re: Чакам долара да се вдигне ама нещенови [re: тъпaнap]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано06.03.08 13:02



трябваше да ги продадеш още като тръгна да пада под 1.80
сега има да чакаш 15-20 години, а може и никога да не стане колкото беше



Тема Re: Чакам долара да се вдигне ама нещенови [re: тъпaнap]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано06.03.08 16:49



идеята ми беше, че като си видел, че курсът пада още преди години е било редно да ги продадеш с малка загуба, ако не всички поне половината.



Тема Re: Чакам долара да се вдигне ама нещенови [re: Zo]  
Автортъпaнap (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 17:37



ако,,, трябваше,,, и подобни просто не вървят в този момент. Знаеш ли колко грешки съм направил в този живот? Много. Предполагам и ти.
Човек се учи от грешките и години по-късно си казва "какъв тъпанар съм бил"....
Въпросът е за сега, за този момент, какво е най-добре. Щом няма нищо добро, тъй и тъй съм загубил, продължавам да си чакам, може пък и още да загубя, едва ли ще е повече от това. Не вярвам долара да стане 50 стотинки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.